Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B - Siculeni - 28.06.2014.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Szocs Istvan din Siculeni
    BL: Der Materialspezialist Revolution All+
    FH: Andro Rasant Grip 1,9
    BH: Der Materialspezialist Mega-Block 1,5

    Comentariu


    • #27
      Sas Imre din m.ciuc

      Comentariu


      • #28
        Eu as propune dupa grupe inferioare cei care sau calificat in faza a doua, sa se joace un turneu fiecare cu fiecare. Si cine are mai multe meciuri castigate acei sunt castigatori 1,2 si 3. Asa putem juca mai mult tenis. Daca veti face superioare si eliminatori concursul se va termina mult prea repede. Asta este parerea mea. Voi faceti cum vreti. Eu mi-am spus parerea.

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de boby Vezi post
          Eu as propune dupa grupe inferioare cei care sau calificat in faza a doua, sa se joace un turneu fiecare cu fiecare. Si cine are mai multe meciuri castigate acei sunt castigatori 1,2 si 3. Asa putem juca mai mult tenis. Daca veti face superioare si eliminatori concursul se va termina mult prea repede. Asta este parerea mea. Voi faceti cum vreti. Eu mi-am spus parerea.
          S-au mai facut concursuri pe la noi cu asemenea sistem si intradevar a fost mult mai fain binenteles pentru cei care au ajuns in fazele superioare , eventual sa-si duca fiecare rezultatul mai departe.
          Nu stiu daca le convine si organizatorilor dar cei care se duc acolo se duc sa joace cat mai mult si cu cat mai multi.
          Pali ar trebui sa stie de acest sistem ca la locul lui de bastina exact asa se face

          Comentariu


          • #30
            Bogacs Ervin din m. ciuc

            Comentariu


            • #31
              Boby, merci pentru idee.
              Vorbesc imediat cu Nistor. Sunt sigur ca el va opta pentru varianta care sa fie cea mai buna pentru toti participantii.

              Postat în original de boby Vezi post
              Eu as propune dupa grupe inferioare cei care sau calificat in faza a doua, sa se joace un turneu fiecare cu fiecare. Si cine are mai multe meciuri castigate acei sunt castigatori 1,2 si 3. Asa putem juca mai mult tenis. Daca veti face superioare si eliminatori concursul se va termina mult prea repede. Asta este parerea mea. Voi faceti cum vreti. Eu mi-am spus parerea.
              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
              Tel : 0742 257 995

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de tokosp Vezi post
                Inscrieri Amatori - on 25.06.2014 at 11:21:46

                1. Mocean Dan, Cluj Napoca, 15 - 26,99 - O
                2. Simion Boby, Cluj Napoca, 57 - 20,59 - OH
                3. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 85 - 18,04 - O
                4. Nistor Iosif, Siculeni, 93 - 17,44 - A
                5. Kezdi Janos, Corund, 126 - 16 - A
                6. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 142 - 17,98 - AW
                7. Predescu Levente, Miercurea Ciuc, 166 - 14,98 - A
                8. Fancsali Kalman, Lunca de Sus, 238 - 14,31 - AW
                9. Imecs Attila, Miercurea Ciuc, 310 - 11,29 - AW
                10. Keresztes Zoltan, Gheorgheni, 382 - 14,57 - A
                11. Gyorfi Szabolcs, Gheorgheni, 438 - 13,14 - A
                12. Miklos Imre, Bradesti, 682 - 7,33 - A
                13. Lovasz Vilmos, Gheorgheni, 688 - 7,57 - A
                14. Sass Imre, Miercurea Ciuc, 849 - 11,75 - A
                15. Pal Attila, Sfantu Gheorghe, 883 - 11 - A
                16. Todor Arpad, Cristuru Secuiesc, 1160 - 5,5 - A
                17. Kelemen Laszlo, Miercurea Ciuc, 1523 - 11 - A
                18. Babics Tamas, Gheorgheni, 1636 - 6 - AJ
                19. Szocs Istvan, Siculeni, 2789 - 0 - A
                20. Szocs Tibor, Siculeni, nou - 0 - A
                21. Bogacs Ervin, Miercurea Ciuc, nou - 0 - A
                FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                Tel : 0742 257 995

                Comentariu


                • #33
                  Am discutat cu Nistor. Vom face asa, Boby, cu grupa/grupe de departajare in loc de eliminatorii.
                  In plus, in functie de numarul total al participantilor vom oferi posibilitatea sa se joace cateva meciuri si pe ramura de consolare, tot in ideea ca sa se joace cat mai mult tenis.

                  In ce priveste cealalta chestiune, cea a numarului de participanti, se inscrie Mihaly Eva din Odorheiu Secuiesc.

                  Postat în original de boby Vezi post
                  Eu as propune dupa grupe inferioare cei care sau calificat in faza a doua, sa se joace un turneu fiecare cu fiecare.
                  FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                  Tel : 0742 257 995

                  Comentariu


                  • #34
                    Bravo voua, asa o sa iasa un festival pingpongistic foarte bun.

                    Comentariu


                    • #35
                      Din Gheorgheni:

                      Lorinczi Bela

                      Comentariu


                      • #36
                        Gered Ferenc - Santimbru - Nou
                        BL: Der Materialspezialist Revolution All+
                        FH: Andro Rasant Grip 1,9
                        BH: Der Materialspezialist Mega-Block 1,5

                        Comentariu


                        • #37
                          Petrea Ioan si Kovacs Eduard din Balan

                          - - - Actualizat - - -

                          Farkas Lorand din m.ciuc

                          Comentariu


                          • #38
                            Ma gandesc ca Lori se inscrie direct in grupa mea...

                            Vorbind serios, ma bucur si pentru prezenta lui, dar totodata si pt. prezenta multor jucatori valorosi. (Revenind la gluma, am putea tine linistit separat open si amatori.)
                            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                            Tel : 0742 257 995

                            Comentariu


                            • #39
                              Postat în original de tokosp Vezi post
                              Ma gandesc ca Lori se inscrie direct in grupa mea...

                              Vorbind serios, ma bucur si pentru prezenta lui, dar totodata si pt. prezenta multor jucatori valorosi. (Revenind la gluma, am putea tine linistit separat open si amatori.)
                              Si eu vreau in grupa ta nu pentru ca a-si fii la nivelul openistilor doar ca-mi place sa joc cu tine

                              Comentariu


                              • #40
                                Da ai dreptate hopipoke nici eu nu/s openist dar vor fi grupe foarte grele unde putem juca contra Openistilor

                                Comentariu


                                • #41
                                  Postat în original de tokosp Vezi post
                                  Inscrieri Amatori - on 27.06.2014 at 09:37:59

                                  1. Mocean Dan, Cluj Napoca, 15 - 26,99 - O
                                  2. Simion Boby, Cluj Napoca, 57 - 20,59 - OH
                                  3. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 85 - 18,04 - O
                                  4. Nistor Iosif, Siculeni, 93 - 17,44 - A
                                  5. Kezdi Janos, Corund, 126 - 16 - A
                                  6. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 142 - 17,98 - AW
                                  7. Predescu Levente, Miercurea Ciuc, 166 - 14,98 - A
                                  8. Fancsali Kalman, Lunca de Sus, 238 - 14,31 - AW
                                  9. Imecs Attila, Miercurea Ciuc, 310 - 11,29 - AW
                                  10. Keresztes Zoltan, Gheorgheni, 382 - 14,57 - A
                                  11. Gyorfi Szabolcs, Gheorgheni, 438 - 13,14 - A
                                  12. Farkas Lorant, Miercurea Ciuc, 607 - 16,33 - A
                                  13. Miklos Imre, Bradesti, 682 - 7,33 - A
                                  14. Lovasz Vilmos, Gheorgheni, 688 - 7,57 - A
                                  15. Sass Imre, Miercurea Ciuc, 849 - 11,75 - A
                                  16. Pal Attila, Sfantu Gheorghe, 883 - 11 - A
                                  17. Mihaly Eva, Odorheiu Secuiesc, 1121 - 6 - AF
                                  18. Lorinczi Bela, Gheorgheni, 1159 - 7 - A
                                  19. Todor Arpad, Cristuru Secuiesc, 1160 - 5,5 - A
                                  20. Kelemen Laszlo, Miercurea Ciuc, 1523 - 11 - A
                                  21. Babics Tamas, Gheorgheni, 1636 - 6 - AJ
                                  22. Szocs Istvan, Siculeni, 2789 - 0 - A
                                  23. Szocs Tibor, Siculeni, nou - 0 - A
                                  24. Bogacs Ervin, Miercurea Ciuc, nou - 0 - A
                                  25. Gered Imre, Santimbru, nou - 0 - A
                                  26. Petrea Ioan, Balan, nou - 0 - A
                                  27. Kovacs Eduard, Balan, nou - 0 - A
                                  FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                  Tel : 0742 257 995

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Laszlo Levente - Miercurea Ciuc
                                    BL = Levi Sintech ALL-
                                    FH = Joola Badman reloaded
                                    BH = Tibhar Super Defense 40

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Avem 27 de inscrisi (pe Imre l-am retras, 99% nu va putea fi prezent, are niste obligatii legate de finalizarea lucrarii de diploma). In functie de nemotivati sau de inscrierile de la fata locului, vom avea 4 sau 5 grupe inferioare. Am analizat ambele variante, si mi se pare tentanta cea cu 5 grupe inferioare din care se califica cate 4, 4 grupe superioare de 5 din care se califica in total 8, astfel in timpul superioarelor ar fi o masa libera pentru cei eliminati din inferioare, iar din superioare ar merge separat cei 8 calificati si ceilalti 12. Sa vedem cati vom fi si ce si cum va fi posibil.

                                      Spor la treaba lui Nistor la treburile organizatorice si sa ne vedem cu bine dimineata!

                                      Postat în original de tokosp Vezi post
                                      Inscrieri Amatori - on 27/06/2014 at 20:00:41

                                      1. Mocean Dan, Cluj Napoca, 15 - 26.99 - O
                                      2. Simion Boby, Cluj Napoca, 57 - 20.59 - OH
                                      3. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 85 - 18.04 - O
                                      4. Nistor Iosif, Siculeni, 93 - 17.44 - A
                                      5. Kezdi Janos, Corund, 126 - 16 - A
                                      6. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 142 - 17.98 - AW
                                      7. Predescu Levente, Miercurea Ciuc, 166 - 14.98 - A
                                      8. Fancsali Kalman, Lunca de Sus, 238 - 14.31 - AW
                                      9. Imecs Attila, Miercurea Ciuc, 310 - 11.29 - AW
                                      10. Keresztes Zoltan, Gheorgheni, 382 - 14.57 - A
                                      11. Gyorfi Szabolcs, Gheorgheni, 438 - 13.14 - A
                                      12. Farkas Lorant, Miercurea Ciuc, 607 - 16.33 - A
                                      13. Lovasz Vilmos, Gheorgheni, 688 - 7.57 - A
                                      14. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 695 - 10.75 - A
                                      15. Sass Imre, Miercurea Ciuc, 849 - 11.75 - A
                                      16. Pal Attila, Sfantu Gheorghe, 883 - 11 - A
                                      17. Mihaly Eva, Odorheiu Secuiesc, 1121 - 6 - AF
                                      18. Lorinczi Bela, Gheorgheni, 1159 - 7 - A
                                      19. Todor Arpad, Cristuru Secuiesc, 1160 - 5.5 - A
                                      20. Kelemen Laszlo, Miercurea Ciuc, 1523 - 11 - A
                                      21. Babics Tamas, Gheorgheni, 1636 - 6 - AJ
                                      22. Szocs Istvan, Siculeni, 2789 - 0 - A
                                      23. Szocs Tibor, Siculeni, nou - 0 - A
                                      24. Bogacs Ervin, Miercurea Ciuc, nou - 0 - A
                                      25. Gered Imre, Santimbru, nou - 0 - A
                                      26. Petrea Ioan, Balan, nou - 0 - A
                                      27. Kovacs Eduard, Balan, nou - 0 - A
                                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                      Tel : 0742 257 995

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Si pentru cine nu are somn, am sters un pic praful peste trecutul amaturist al Siculeniului:

                                        19-11-2011 - 18 concurenti; cupa s-a dus la Pal Zoltika (M-Ciuc)
                                        http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...eni-19-11-2011

                                        23-06-2012 - 24 de participanti; pe primul loc: Erdos Feco (M-Ciuc)
                                        http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...eni-23-06-2012

                                        16-02-2013 - 40 de concurenti; protagonistul principal a fost Farkas Gabor (Tg-Mureș)
                                        http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...eni-16-02-2013

                                        *******
                                        A, si era sa uit, mult succes pt. maine organizatorilor si concurentilor de la Bistrița (unde se anunta un "B" foarte tare), Vatra Dornei si Focșani - trei turnee unde personal as fi dorit mult sa fiu prezent daca nu era evenimentul din Tara Ciucului.
                                        Ultima editare de PaliHR; 27.iun.2014, 20:35.
                                        FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                        Tel : 0742 257 995

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Grupe inferioare Amatori

                                          1. Mocean Dan, Fancsali Kalman, Imecs Attila, Pal Attila, Babics Tamas, Gered Imre, Iojiban Gheorghe
                                          2. Simion Boby, Predescu Levente, Keresztes Zoltan, Sass Imre, Lorinczi Bela, Szocs Tibor, Jozsa Peter
                                          3. Tokos Pal, Lakatos Zsolt, Gyorfi Szabolcs, Laszlo Levente, Todor Arpad, Kovacs Eduard
                                          4. Nistor Iosif, Kezdi Janos, Farkas Lorant, Lovasz Vilmos, Mihaly Eva, Petrea Ioan
                                          FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                          Tel : 0742 257 995

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Distractie placuta si spor la treaba la ambele mese !

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Hai Pali, vreau o surpriza placuta de la tine!
                                              Hobby: Motoare si ski !
                                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Postat în original de GeluBv Vezi post
                                                Hai Pali, vreau o surpriza placuta de la tine!
                                                Cred ca ma fac fotograf, am pierdut deja meciul 1-6
                                                FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                                Tel : 0742 257 995

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  O batalie pierduta nu inseamna ca ai pierdut razboiul.
                                                  Atentie la joc Pali.

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Postat în original de tokosp Vezi post
                                                    Cred ca ma fac fotograf...
                                                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                                    Tel : 0742 257 995

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X