Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ping-pong in....familie!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ping-pong in....familie!

    Situatia inedita pe care ne-a propus-o turneul de la Mediaș,cand in eliminatorii s-au intalnit ca adversari tatal (Gabi) si fiul (Bence Farkas),ma face sa astept cu nerabdare ziua cand nepotul meu Yanis de 2 ani jumate va fi destul de "mare" sa dea mingea peste fileul unei mese adevarate!Am devenit(poate?) sentimental,odata cu scurgerea timpului,dar sper sa ajung vremea cand vom juca,cine stie,intr-o partida oficiala in Amatur!........Mi-am amintit pe loc de cateva cazuri de tati si fii care joaca in Amatur(Bodeanu,Nascu,Zidaru,Miron,Craciunica,Barac ,Nistor,Vladoiu,Tomica,etc.) dar azi mi-am amintit ca nu demult am cunoscut 2 familii de ping-pongisti,familii intr-adevar speciale din moment ce toti membri sunt practicanti ai tenisului de masa
    -Fam Beltechi(Victoria):
    Dumitru(Emi pentru noi toti!)
    Dora(sotie)
    Razvan
    Paul(frati gemeni)
    Leoni Stela,1 an si nelipsita deja de la sala!

    -Fam Rosca(Galanesti):
    Niculai
    Adela(sotie)
    Nicolae
    Mihai
    Am avut placerea de a-i intalni "la masa" si,ulterior,de a-i cunoste ca oameni!Sunt doua familii de exceptie in care toti membrii sunt pasionati de acest sport si ca ei,poate,mai sunt si altii............................................. ...........
    Ultima editare de csabazedler; 17.iun.2014, 09:30.
    I love table tennis !

  • #2
    Miron (Lucian tatal si Andrei fiul),
    Tomica (Silviu tatal si Andrei fiul),
    Nicolae (Paul tatal si Alex fiul).
    Toti din București.
    Completez cu
    Miron (Liviu tatal si Andrei fiul) - din Campina.
    Ultima editare de Emil Tudor; 17.iun.2014, 09:51. Motiv: Completare
    TsE

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de csabazedler Vezi post
      Situatia inedita pe care ne-a propus-o turneul de la Mediaș,cand in eliminatorii s-au intalnit ca adversari tatal (Gabi) si fiul (Bence Farkas),ma face sa astept cu nerabdare ziua cand nepotul meu Yanis de 2 ani jumate va fi destul de "mare" sa dea mingea peste fileul unei mese adevarate!Am devenit(poate?) sentimental,odata cu scurgerea timpului,dar sper sa ajung vremea cand vom juca,cine stie,intr-o partida oficiala in Amatur!........Mi-am amintit pe loc de cateva cazuri de tati si fii care joaca in Amatur(Bodeanu,Nascu,Zidaru,Miron,Craciunica,Barac ,Nistor,Vladoiu,Tomica,etc.) dar azi mi-am amintit ca nu demult am cunoscut 2 familii de ping-pongisti,familii intr-adevar speciale din moment ce toti membri sunt practicanti ai tenisului de masa
      -Fam Beltechi(Victoria):
      Dumitru(Emi pentru noi toti!)
      Dora(sotie)
      Razvan
      Paul(frati gemeni)
      Leoni Stela,1 an si nelipsita deja de la sala!

      -Fam Rosca(Galanesti):
      Niculai
      Adela(sotie)
      Nicolae
      Mihai
      Am avut placerea de a-i intalni "la masa" si,ulterior,de a-i cunoste ca oameni!Sunt doua familii de exceptie in care toti membrii sunt pasionati de acest sport si ca ei,poate,mai sunt si altii............................................. ...........
      ...sau "fenomenul" Gavrilovici!Cine nu-i cunoaste sau nu a auzit de familia Gavrilovici din Caransebeș unde tatal,Nicu, este un adevarat "fac totum" pentru cei 7 copii,toti practicanti de tenis de masă cu rezultate dintre cele mai bune.CHAPEAU!
      I love table tennis !

      Comentariu


      • #4
        Eu ?ți dau o asigurare, Maestre, că visul tău e pe jumătate ?mplinit!

        Bineînțeles că toți îl așteptăm pe ”Dudu Junior ” să ?ți dea niște ”corecții” la masă, chiar și de la ?nălțimea lui Andrei Tomică

        Dar tu ai deja un ”copil” care a ajuns foarte departe și sunt sigur că în mare parte datorită ție. Așa că până prinde Yanis ”tupeu și forță-n topspin” poți liniștit să fii mîndru de ce face acum Alex Nechita. Iar acea ”finală” pe care odată ai ratat-o o vei juca sigur și cu el. Sau poate n-am urmărit eu toate turneele și ați fost deja într-o finală amândoi...

        între timp mai poți să faci ceva. Yanis sigur forță-n glas are. Așa că ?nvață-l de pe acum cel mai iubit strigăt de luptă: ”CHOOO!!!”

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de adimucu Vezi post
          Eu ?ți dau o asigurare, Maestre, că visul tău e pe jumătate ?mplinit!

          Bineînțeles că toți îl așteptăm pe ?Dudu Junior ? să ?ți dea niște ?corecții? la masă, chiar și de la ?nălțimea lui Andrei Tomică

          Dar tu ai deja un ?copil? care a ajuns foarte departe și sunt sigur că în mare parte datorită ție. Așa că până prinde Yanis ?tupeu și forță-n topspin? poți liniștit să fii mîndru de ce face acum Alex Nechita. Iar acea ?finală? pe care odată ai ratat-o o vei juca sigur și cu el. Sau poate n-am urmărit eu toate turneele și ați fost deja într-o finală amândoi...

          între timp mai poți să faci ceva. Yanis sigur forță-n glas are. Așa că ?nvață-l de pe acum cel mai iubit strigăt de luptă: ?CHOOO!!!?
          Maestre,concediul petrecut la Eforie saptamana trecuta mi-a intarit convingerea ca nepotul meu Yanis(2 ani jumate de-acum!!!) e cel mai de pret trofeu din viata mea!A reusit "performanta" sa ma tina departe de masa de tenis mai mult de o saptamana dar,pe cuvant,nu regret nici un minut petrecut in compania lui in tot acest rastimp.Cat despre "cho,cho"..deja striga mai tare ca ...Vladut Farcas!!....iar serile adoarme linistit cu zambetul pe fata ascultand povestirile lui Papy(bunicul Csaby)despre "Andrei cel cuminte"(Tomica),pe care-l stie din filmuletul cu antrenamentele de pe Forum,de cand a inceput tenisul de masa......si la cum loveste deja mingea cu forhandul cred ca-l va intrece si pe Samsonov!!??......dar deocamdata nu-mi doresc decat sa fie sanatos,iar restul 'om vedea!
          I love table tennis !

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de csabazedler Vezi post
            A reusit "performanta" sa ma tina departe de masa de tenis mai mult de o saptamana dar,pe cuvant,nu regret nici un minut petrecut in compania lui in tot acest rastimp.
            cum văd eu, ți-ai cam dat foc la valiză, maestre...

            Comentariu


            • #7
              A trecut ceva timp de la deschiderea acestui subiect,timp in care s-au intamplat si schimbat multe lucruri in Amatur,dar pasiunea oamenilor pentru ping-pong nu s-a alterat.
              In ultima vreme,iata,s-au facut tot mai cunoscuti amaturului nostru o intreaga familie din Dumbraveni:tatal si cei doi fii,practicanti infocati ai tenisului de masa.
              Tatal,Nelutu,un amaturist pasionat de tenis de masa ca multi altii din circuit,a avut ambitia,tenacitatea(chiar incapatanarea!) si rabdarea sa transfere o parte din marea lui pasiune pentru acest sport si baietilor sai.
              Dupa un timp,cel mare,Patrik,a trecut val-vartej printre amatori devenind un openist cunoscut,un stangaci redutabil si incomod cu priza tok.
              Celalalt,Mark,dupa un inceput mai timid,lucru specific copiilor de varsta lui,a reusit o transformare incredibila.In doi ani de antrenamente asidue (sub bagheta antrenorului Nelu Corbureanu),Mark a "depasit" pragul Amaturului devenind unul dintre pretendentii din noua generatie care bat la poarta nationalei masculine!!!!
              Fam Bardas,CHAPEAU!
              I love table tennis !

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X