Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A" Ocna Sibiului editia a-2-a - 12 - Iulie 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de tokosp Vezi post
    Felicitari lui Petho senior pt. cupa preconizata

    Felicitari, Ionut, vad ca in eliminatorii ai pierdut set numai in finala...

    Si felicitari organizatorilor, citind forumul mi se pare ca ati avut un turneu pe cinste!
    Pardon !... I-am luat si eu un set in superioare...sau, mi l-a dat ... nu stiu precis

    Comentariu


    • Postat în original de mateidumitru Vezi post
      Pardon !... I-am luat si eu un set in superioare...sau, mi l-a dat ... nu stiu precis
      L-ai luat pe merit Nea Titi . Sa fiu sincer cu tine a fost cel mai greu joc din acest turneu. M-am calificat din inferioare de pe locul 3 .... (nu am simtit deloc iarba) .... iar cu tine in superioare am schimbat paleta. Stiam ca Dinu ma bate ... dupa cum a si facut-o chiar de 2 ori in turneu .. din cauza asta cu tine era musai sa castig.
      Oricum esti un adversar redutabil.

      Cu stima,
      Ionut


      Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
      FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
      BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

      Comentariu


      • Ma bucur ca am reusit sa particip din nou la un turneu foarte bine organizat, la care m-am simtit excelent...dupa ce am baut 3 beri si un coniac de la Mitzi . Felicitari pentru Cornel Migea, care se tine scai de fiecare adversar si nu-l lasa pina nu-si da duhul. Felicitari pentru Deian Sorescu, care are un joc splendid. ( de miine ma apuc sa joc si eu ca el ). Felicitari Dinu Mihalescu pentru primul tau turneu cistigat ( ai meritat pe deplin )


        Postat în original de Ceausescu Vezi post
        L-ai luat pe merit Nea Titi . Sa fiu sincer cu tine a fost cel mai greu joc din acest turneu. M-am calificat din inferioare de pe locul 3 .... (nu am simtit deloc iarba) .... iar cu tine in superioare am schimbat paleta. Stiam ca Dinu ma bate ... dupa cum a si facut-o chiar de 2 ori in turneu .. din cauza asta cu tine era musai sa castig.
        Oricum esti un adversar redutabil.

        Cu stima,
        Ionut
        Cel mai valoros premiu obtinut de mine, a fost acesta - aprecierea ta .

        Cu aceeasi stima,
        Titi

        Comentariu


        • Postat în original de mateidumitru Vezi post
          ....
          Cel mai valoros premiu obtinut de mine, a fost acesta - aprecierea ta .

          Cu aceeasi stima,
          Titi
          Titi, imi permiti sa te laud si eu sau mai bine zis sa te apreciez pozitiv? Sincer iti spun ca esti la alt nivel de cum stiam anul trecut (inainte de tabara Bv ). La Sibiu ai facut partide redutabile, acum te-ai pus in fața lui Piedone Ceausescu, maine poimaine te dai la Pedagog Esti de-a dreptul periculos!

          Una peste alta am avut onoarea sa stau cu ambii finalisti la un suc de bere, am avut onoarea sa joc cu ei inainte de concurs, au fost meciuri de-a dreptul spectaculoase. Cel putin cu Cule a fost tragi-comedie,...a atins masa cu paleta, a zburat pe la tavan si s-a dus tocmai in peretele salii aproape de geam (in afara de circ maxim).

          Stie toata lumea ca in afara de participantii carora le transmitem multumiri, felicitari si alte invitatii, mai sunt oamenii ca Emi, Cule, Ado, si altii care au carat mese, iar cuvintele noastre de multumire sunt singurele beneficii cu care se impartasesc.

          Personal cred ca acest turneu a fost placut, nu au fost incidente, asa ca Ocna ramane pe aceiasi harta unde frecventez turneele.
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • A venit si randul pozelor :

            Comentariu


            • 2 medalii si 2 diplome..trebuie sa ajunga la: Ciobanu Daniel - Blaj
              Zedler Csaba - Agnita
              ....au fost gasite in sala..2 prosoape,o pereche de pantaloni de trening,si o pereche de adidasi..am sa pun maine poze cu lucrurile gasite..
              Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
              Pe spate: Tenergy 80
              Pe fata.: Tenergy 64

              Comentariu


              • Postat în original de tokosp Vezi post
                Ionut, vad ca in eliminatorii ai pierdut set numai in finala...
                Acusi vad ca Ionut, cu toate ca in eliminatorii chiar a pierdut set numai in finala, dar pe langa faptul - cum ne-a relatat nea Titi - ca a pierdut set un pic mai devreme, in superioare, a pierdut vreo sase si in inferioare...

                Dar imi pare foarte bine ca a intervenit si nea Titi, pentru ca vorbele lui mi-au amintit de doua meciuri foarte grele pe care le-am avut cu Dansul nu de mult la Bistrița... Pot deci numai sa subscriu la vorbele lui Gelu in acest sens.

                Dar daca e vorba de progres, chiar imi pare rau ca am interdictie cateva zile de la mesele de concurs si astfel n-am putut fi la Ocna, pentru ca printre multele poze postate de Marius - si tre' sa marturisesc ca personal de mult n-am stat vreo 15 minute sa ma uit la pozele unui concurs - am gasit si foile celor 12 grupe inferioare de la amatori, si parcurgand rezultatele de acolo, mi-am amintit ca trebuia sa-i felicit si pe colegii din Sangeorgiu de Padure, dar si pe cei din Blaj, si sirul ar putea continua...

                Merci deci si pt. pozele frumoase si pentru atmosfera frumoasa care parvine din acest topic!
                Ultima editare de PaliHR; 13.iul.2014, 20:39.
                FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                Tel : 0742 257 995

                Comentariu


                • "printre multele poze postate de Mircea"....de Marius
                  Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                  Pe spate: Tenergy 80
                  Pe fata.: Tenergy 64

                  Comentariu


                  • Multumesc Primariei din Ocna pentru implicarea si sprijinirea acestui foarte frumos sport tenisul de masa.Multumesc organizatorilor Cule,Gelu,Adonis,care au si participat la competitie,felicitari si la cat mai multe turnee la Ocna Sibiului.Cu stima Timy.ola ola ola.

                    Comentariu


                    • Postat în original de GeluBv Vezi post
                      Titi, imi permiti sa te laud si eu sau mai bine zis sa te apreciez pozitiv? Sincer iti spun ca esti la alt nivel de cum stiam anul trecut (inainte de tabara Bv ). La Sibiu ai facut partide redutabile, acum te-ai pus in fața lui Piedone Ceausescu, maine poimaine te dai la Pedagog Esti de-a dreptul periculos!
                      Nu pot sa ma culc pina nu-ti multumesc,dar, nici nu pot sa mor pina nu te bat o data pe tine Partea proasta este ca nu stiu cum sa fac.

                      Comentariu


                      • Poza de grup..


                        Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                        Pe spate: Tenergy 80
                        Pe fata.: Tenergy 64

                        Comentariu


                        • bravo Vlăduț!

                          Comentariu


                          • Un turneu reusit,desfasurat intr-o atmosfera de sportivitate deplina,cu participare selecta la ambele sectiuni si multe partide la limita infarctului.Am fost cu totii martori si am putut aprecia:
                            -victoria de la Open a tanarului si talentatului Deian Sorescu,invingator merituos in "cele trei finale" succesive din eliminatorii impotriva lui Frant,Mocean si Migea!Felicitari Deiane!
                            -placuta surpriza realizata de colegul nostru sibian,Migea Cornel,prezent in finala dupa un parcurs fantastic,dus pana la "limita rabdarii"...Felicitari Cornele!
                            -aparitia inedita si victoria incontestabila de la Amatori a lui Mihalescu Dinu(Timișoara),un necunoscut totusi pentru multi dintre noi de aici din Ardeal,posesor al unui joc foarte bun,de veritabil Openist.Felicitari Dinule!
                            -prezenta a 3 "materialisti" in careul de patru in clasamentul de la amatori,semn ca ploile au binecuvantat "agricultorii" din toata tara!
                            Ca o nota personala,nu pot sa nu remarc progresele vizibile ale unor jucatori relativ mai noi in circuit(Blaj,Ocna Sibiului,Fagaras,Sibiu,Târnaveni,Cisnadie,Tg.Mureș ,etc),jucatori care confera tot mai mult echilibru si o raza in plus de culoare circuitului Amatur!La amiaza am facut pronosticurile si,ca o curiozitate, am "nimerit" la fix castigatorii si aproape in totalitate podiumul la cele doua categorii!!
                            Felicitari trupei de "comando" Nicu-Adof-Gelu pentru organizarea ireprosabila a evenimentului,multumiri si felicitari lui Emi si Tibi pentru prezenta standurilor incarcate cu multe si variate articole de tm,felicitari tuturor participantilor pentru deplina sportivitate care a tronat pe toata durata desfasurarii turneului.CHAPEAU!!
                            I love table tennis !

                            Comentariu


                            • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                              Nu pot sa ma culc pina nu-ti multumesc,dar, nici nu pot sa mor pina nu te bat o data pe tine Partea proasta este ca nu stiu cum sa fac.
                              No problems!Chemati imediat....."dulgherul"!(...prietenii stiu de ce!!??)
                              I love table tennis !

                              Comentariu


                              • [QUOTE=cule;217709]2 medalii si 2 diplome..trebuie sa ajunga la: Ciobanu Daniel - Blaj
                                Zedler Csaba - Agnita...........

                                A trebuit sa ne intoarcem acasa in timp util pentru a participa la alt eveniment fericit!Am avut trei aniversari de sarbatorit in week-endul trecut,printre care si a fiului meu cel mic,Paul,care a trecut pragul celor 30 de ani).
                                Voi recupera premiul sambata viitoare la Sibiu.Multumesc.
                                I love table tennis !

                                Comentariu


                                • [QUOTE=csabazedler;218249]
                                  Postat în original de cule Vezi post
                                  2 medalii si 2 diplome..trebuie sa ajunga la: Ciobanu Daniel - Blaj
                                  Zedler Csaba - Agnita...........

                                  A trebuit sa ne intoarcem acasa in timp util pentru a participa la alt eveniment fericit!Am avut trei aniversari de sarbatorit in week-endul trecut,printre care si a fiului meu cel mic,Paul,care a trecut pragul celor 30 de ani).
                                  Voi recupera premiul sambata viitoare la Sibiu.Multumesc.
                                  Si Ciobanu Daniel - Blaj, la fel.
                                  Mersi, Cule !

                                  Comentariu


                                  • [QUOTE=csabazedler;218249]
                                    Postat în original de cule Vezi post
                                    2 medalii si 2 diplome..trebuie sa ajunga la: Ciobanu Daniel - Blaj
                                    Zedler Csaba - Agnita...........

                                    A trebuit sa ne intoarcem acasa in timp util pentru a participa la alt eveniment fericit!Am avut trei aniversari de sarbatorit in week-endul trecut,printre care si a fiului meu cel mic,Paul,care a trecut pragul celor 30 de ani).
                                    Voi recupera premiul sambata viitoare la Sibiu.Multumesc.
                                    Sa-ti traiasca familia, ,,Neamule " !!!

                                    Comentariu


                                    • [QUOTE=csabazedler;218249]
                                      Postat în original de cule Vezi post
                                      2 medalii si 2 diplome..trebuie sa ajunga la: Ciobanu Daniel - Blaj
                                      Zedler Csaba - Agnita...........

                                      A trebuit sa ne intoarcem acasa in timp util pentru a participa la alt eveniment fericit!Am avut trei aniversari de sarbatorit in week-endul trecut,printre care si a fiului meu cel mic,Paul,care a trecut pragul celor 30 de ani).
                                      Voi recupera premiul sambata viitoare la Sibiu.Multumesc.
                                      ai avut grijă să-l ții de cap, să nu dea de pragul de sus? )))

                                      Comentariu


                                      • [QUOTE=csabazedler;218249]
                                        Postat în original de cule Vezi post
                                        2 medalii si 2 diplome..trebuie sa ajunga la: Ciobanu Daniel - Blaj
                                        Zedler Csaba - Agnita...........

                                        A trebuit sa ne intoarcem acasa in timp util pentru a participa la alt eveniment fericit!Am avut trei aniversari de sarbatorit in week-endul trecut,printre care si a fiului meu cel mic,Paul,care a trecut pragul celor 30 de ani).
                                        Voi recupera premiul sambata viitoare la Sibiu.Multumesc.
                                        Trebuia sa te retragi mai repede!!!

                                        Comentariu

                                        Who has read this thread:
                                        Procesare...
                                        X