Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

concurs tenis de masa pentru doctori 2014?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • concurs tenis de masa pentru doctori 2014?

    Salutare, Clau mi-a sugerat sa postez acest topic aici, asa ca... va astept cu mesaje

    In esenta, se mentine ideea de a organiza acest concurs la București, categoria B, cu cele 2 categorii, adica o grupa pt doctori si una pt asistenti si ceilalti din domeniu. Ca perioada as sugera data de 26 iulie (sambata), eventual 27 iulie (duminica) in caz ca mai apare vreun concurs prin zona. Sau am putea juca pe 2 sau 3 august, cum vi se pare mai bine?

    Lista preliminara ar fi cam asa (sper sa creasca rapid):

    DOCTORI:
    1.Toma Iulian, Brăila
    2.Ciobanu Gabriel, Vatra Dornei
    3.Pavel Nicolae, Brăila
    4.Cristescu Ioan (Norocel, dar altul), București
    5.Ene Costica, Brăila
    6.Stolearenco Igor, Galați

    Asistenti & Co:
    1.Tihan Silviu, Brăila
    2.Gica Sanitaru' , București (am jucat cu el, m-a batut, m-a rugat sa-l inscriu )
    3.Norocel (sper ca vine...)

    Evident, vor mai veni (sper) si colegii care au participat la concursul de tenis de camp organizat de Medical Ortovit in urma cu o luna si care pareau foarte interesati de idee. Eu voi veni miercuri pe 16 iulie in Buc, voi sta cam 2-3 saptamani, intre timp iau legatura cu ei si completez lista. O estimare pe care o consider realista ar fi de vreo 25-30 de jucatori.

    Astept reactii, pe care le-as vrea pozitive
    Iulian Toma

  • #2
    Sper ca va mai intereseaza subiectul, mai ales ca se apropie de concretizare. Peste 3 zile ajung in București si sper sa pot avea mai multe informatii concrete. Intre timp, mi-ar fi utile cateva raspunsuri...
    Iulian Toma

    Comentariu


    • #3
      Eu am sa ”reactionez”,dupa ce mai postati o lista mai mare la categoria doctori,in principiu sa ramana 26-07-2014.Pentru mine este important daca acest turneu se termina intr-o zi sau 2,deoarece trebuie sa-mi rezerv bilet la tren pentru intoarcere.Cel mai bine d.p.m.d.vedere sa se termine sambata pana la ora 21,cand am trenul de intoarcere.Doresc o confirmare SIGURA,din timp a datei de desfasurare a turneului.Uite ca am ”reactionat”mai mult decat mi-am propus.
      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

      Comentariu


      • #4
        OK, foarte bine... Dupa cum am spus, maine, 16 iulie, ajung in București si cel tarziu joi, pe 17 iulie, revin cu o lista care sper sa fie cat mai cuprinzatoare. Si, as spera eu, si oarecum surprinzatoare, avand in vedere numele celor care si-au manifestat interesul pt acest concurs.

        Mai mult, dupa cum parca am mai spus, firma Medical Ortovit, care a organizat, organizeaza si sper sa continue sa organizeze concursuri de tenis de capm pt doctori si-a manifestat interesul pentru concursul acesta. Va puteti face o idee despre ce este vorba urmarind linkul acesta : http://www.ortovit.eu/fun.html

        Deci, tineti aproape, maine sau cel tarziu poimaine revin cu inca un mesaj care sper sa fie cat mai pozitiv.

        PS- Evident, concursul se va termina intr-o zi, ca orice concurs AMATUR serios. Experienta concursurilor trecute cu numar similar de jucatori ne-a aratat ca ora 21 pt incheiere este foarte realista si se poate termina chiar si mai repede, evident. Sau, pt cine vrea, se poate prelungi...
        Iulian Toma

        Comentariu


        • #5
          Astept noutati in privinta concursului , suna tentant -)))


          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Comentariu


          • #6
            Deseara revin cu amanunte. Si sper sa pot actualiza lista de inscrieri, in mod cat mai spectaculos. Deci, tineti aproape

            - - - Actualizat - - -

            Seara a trecut, dar stick-ul de net nu era de gasit...

            Acum l-am dezgropat si revin cu amanunte. Am vorbit cu cei de la TopArena, vom juca acolo, de la ora 10, sambata 26 iulie, asa cum am spus. In plus, vom primi ajutor si de la cei de la Medical Ortovit, mai ales in ceea ce priveste anuntarea potentialilor jucatori (si nu numai).

            Concursul va fi, evident, de categoria B AMATUR, cu 2 grupe, adica doctori si asistenti medicali si un meci in final intre primii 4 la fiecare categorie (daca se doreste, evident, eu sunt "pentru" si sper sa-i bat pe toti )

            Se va juca in sistemul cunoscut, cu grupe inferioare, superioare si in final un concurs DUBLU KNOCK-OUT pentru primii 8 la fiecare categorie, ca tot se vorbea despre asta pe forum. Cine vrea sa vada cum functioneaza, pot sa-i stau la dispozitie cu amanunte, va asigur ca merita.

            Taxa de concurs va fi de 15 lei, exista un mini-bar la sala pentru cei insetati. Sper ca jucatorii si toti cei implicati sa fie multumiti in final...
            Iulian Toma

            Comentariu


            • #7
              Si ”suplimentul” de concurenti,ii ti la ”secret”sau doresti sa ne faci o surpriza placuta?
              Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
              Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

              Comentariu


              • #8
                Sa inteleg ca se va tine acest concurs in cele din urma -)?


                Sent from my iPhone using Tapatalk

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de TIHAN SILVIU Vezi post
                  Sa inteleg ca se va tine acest concurs in cele din urma -)?


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  Citeste cu atentie postul 6 de mai sus.In concluzie concursul se tine acum sambata de la ora 10.
                  Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                  Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                  Comentariu


                  • #10
                    Ne vedem sambata -)))


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Comentariu


                    • #11
                      Dima Nicu- București-in domeniu

                      Comentariu


                      • #12
                        Doctori in stiinta calculatarelor primiti ?

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de taiegatu Vezi post
                          Doctori in stiinta calculatarelor primiti ?
                          Pe cand un "concurs tenis de masă pentru doctori" la care sa fie pus sub semnul intrebarii participarea MEDICILOR care NU sunt DOCTORI?

                          Comentariu


                          • #14
                            Propun ca la acest concurs sa participe numai doctori in medicina cu cv -uri bogate,masterate,doctorate,seminarii internationale sustinute pe teme medicale si lucrari publicate in reviste de specialitate, precum si cazuri de referinta in domeniu medicinii rezolvate cu succes.
                            Medicii cu o activitate mai slaba si un potofoliu mai redus de competenta vor fi eliminati din joc-fara drept de contestatie.
                            Se vor analiza de catre organizatori aptitudinile participantilor si activitatea in medicina ,eventual acestia vor fi intervievati pentru a se stabili daca au drept de joc.

                            Comentariu


                            • #15
                              Nu chiar asa...

                              Ca sa eliminam interpretarile malitioase, concursul se refera la cei din domeniul medical, deci medici (numiti "doctori" de majoritatea populatiei, inclusiv, desi incorect, de subsemnatul) si ceilalti implicati in domeniu. Deci, nu doctori in drept, filozofie etc si nu fosti, actuali sau viitori pacienti

                              Aceasta selectie nu se vrea nici abuziva, nici neaparat restrictiva. Pur si simplu, se vrea ca la acest concurs sa ne intalnim, sa jucam tenis de masă, sa ne simtim cat mai bine si sa plecam zambind acasa. Evident, cu ocazia asta se va juca si un concursmde tenis de masă, ceea ce sper sa fie placut pentru majoritatea participantilor, asa cum se intampla si la competiile de tenis de camp pentru medici (na, sa nu mai zic iar "doctori" ca se interpreteaza....) care se organizeaza periodic (de exemplu, cupa Medical Ortovit, ajunsa la a 9-a editie).

                              Ceasul functioneaza, mai sunt 2 zile, sper sa fie un concurs reusit. Va asteptam sambata, 26 iulie, la Top Tenis Arena, ora 9.30, incepem la ora 10, speram sa jucam cat mai mult Din pacate, actualizarea listei a cam avut de suferit, pentru ca majoritatea colegilor au preferat sa astepte pana in ultimul moment.
                              Iulian Toma

                              Comentariu


                              • #16
                                Revin cu intrebarea: Doctorii-medici veterinari pot participa?????

                                Postat în original de dr.Toma Vezi post
                                Ca sa eliminam interpretarile malitioase, concursul se refera la cei din domeniul medical, deci medici (numiti "doctori" de majoritatea populatiei, inclusiv, desi incorect, de subsemnatul) si ceilalti implicati in domeniu. Deci, nu doctori in drept, filozofie etc si nu fosti, actuali sau viitori pacienti
                                "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                                Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                                BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                                Comentariu


                                • #17
                                  Eu personal imi anunt participarea in mod sigur la acest turneu,voi fi la sala la ora deschiderii acestuia pe la 08.Ne vedem acolo si sper la o participare mare din partea ambelor categorii.Pe curand.Referitor la medicii veterinari,ei avand titulatura de MEDIC,logic pot participa si ei,dar un document care sa ateste ca au aceasta calitate trebuie sa aiba la ei pentru confirmare(validare).
                                  Ultima editare de PRIZA TOK; 24.iul.2014, 08:18.
                                  Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                  Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Se retrage Dima Nicu. Cred ca sunt prea putini participanti si pina la ora asta nu ati anuntat nimic.Oricum daca se va tine spor la joaca.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Concursul s-a tinut,putini participanti,chiar nu ma asteptam ca din București sa nu participe cei ce se incadrau in categoria concursului anuntat din timp.Il las pe domnul dr.TOMA IULIAN sa scrie si epilogul acestui concurs,parerea dumisale vis-a-vis de slaba participare a concurentilor si eventualele comentarii de cum s-a desfasurat acest concurs.
                                      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Debutul a fost destul de timid dar se poate si mai bine -)

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Hmmm... epilog? As prefera mai curand sa spun "va urma" si zau ca sunt destul de nebun ca sa sper ca totusi vom reusi sa ne adunam la un concurs de tenis de masă cu macar 20- 30 de participanti. Chiar am avut cateva discutii zilele astea si se contureaza un concurs pt medici, tenis de masă, categoria B, in octombrie, dupa congresul de ortopedie, adica in data de sambata, 4 octombrie. Am stabilit data asta ca sa fie dupa ce ne intalnim la congres (deci am putea sa vorbim cam cu toti cei de la ortopedie, care pun osul la treaba si dau ciocane ) si fara sa ne suprapunem cu concursul din 11 oct de la București sau cu cel din 18 octombrie de la Topoloveni.

                                          In rest, acest concurs s-a desfasurat intr-o ambianta excesiv de intima, dar nu ne-am lasat A castigat colegul nostru cu priza foarte tok, Gabriel Ciobanu, care a batut tot drumul de la Vatra Dornei pana in capitala ca sa-mi traga un 3-2 sa-mi strice somnul . Mai jos pun clasamentul final, lucru foarte usor daca vedeti cati au fost...

                                          1. Ciobanu Gabriel, Vatra Dornei (Priza Tok)
                                          2. Toma Iulian, Brăila (dr. Toma), care a facut-o si pe organizatorul
                                          3. Cristescu Ion (Norocel, dar altul decat credeati voi)- Sp. Floreasca București
                                          4. Tihan Silviu, Brăila
                                          5. Barsan Ionut, Sp. Bagdasar București

                                          Cam putini, nu? Asa am zis si noi... S-a jucat fiecare cu fiecare, cei "de deasupra" au castigat la toti cei de sub ei in clasament, chiar daca au fost si meciuri mai stranse, 3-1 sau 3-2
                                          Iulian Toma

                                          Comentariu

                                          Who has read this thread:
                                          Procesare...
                                          X