Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Tabara de tenis de masa BRASOV Emi TT 11-16 august 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Tabara de tenis de masa BRASOV Emi TT 11-16 august 2014

    Tabara de Tenis de masa Brașov Emi TT ---11-16 august 2014

    Locatie: Sala de Sport din Sanpetru (2 km de centura Brașov-Stupini, intersectia Sanpetru)

    Logistica: 20 mese aprobate ITTF Jolla, Donic, Butterfly, mantinele, roboti de antrenament, cutii de mingi.


    Antrenamentele se vor desfasura pe grupe valorice dupa evaluarea initiala. Fiecare participant va avea 25 de ore antrenament.
    Pe data de 16 aug 2014 are loc turneul de tenis categoria "A" ; in aceiasi sala se tine open-ul , iar in Brașov la Sala Sporturilor se desfasoara turneul de Avansati/Amatori. Doritorii sunt rugati sa se inscrie separat. Acest topic este numai pentru tabara.
    Va vor indruma aceiasi antrenori de la Tabara Brașov 2013, de altfel cunoscuti, Dorel Simon si George Durdun, iar in functie de nr. participantilor vom suplimenta cu un antrenor special pentru copii si sparring partener ce vor asigura posibilitatea de a va dezvolta capacitatile si de a va corecta greselile tehnice, intr-o atmosfera prieteneasca, destinsa.

    Program:

    Luni – Vineri - antrenament 9.00- 12.00 (dupa care pauza de masa doua ore) ;14-16 antrenament si in continuare program liber.
    Sambata 16 aug.- Turneu A Open+ Amatori (toate dimineata, doua sali, 40 mese)

    Pretul pentru antrenamente este de:
    - 300 lei/ persoana peste 14 ani;
    - 200 lei/copii pana in 14 ani;
    -170 lei/ orice persoana care doreste sa faca antrenamente numai o parte a zilei, sau numai trei zile.

    Posibilitati de cazare:
    - Pensiunea Fun Park http://www.funparkbrasov.ro/ se afla langa hotel "STOP" la intersectia cu centura Brașov langa centura, aproape de sala. O camera dubla 35 /pers. plus 15 lei mic dejun x doua pers = 100 lei...e super bun pretul.. valabil pentru 7 zile. tel. 0721305261
    - Hotel STOP http://www.restaurantstopbrasov.ro/ aflat la intersectia cu soseaua de centura. cu restaurant-autoservire la un pret redus de 100 lei pt o camera dubla/zi (50 lei/ pers.), (fara mic dejun);
    - Hotel-Bielmann-Sanpetru *** http://www.videoguide.ro/hotel-bielmann-sanpetru.html
    Calitate si servicii excelente, pret pe masura calitatii, multa verdeata, piscina , teren tenis, mancare f buna, etc.

    Organizatorii , Emi si Gelu, incearca sa obtina un pret cat mai bun la Pensiunea Ela din Sanpetru situata langa sala. Aici ar fi benefica o rezervare la toata pensiunea, dar acest lucru este posibil numai dupa ce avem garantia participarii a minim 20 persoane. La aceasta Pensiune avem posibilitati multiple de relaxare (gratar, piscina, biliard, zona verde cu mese in aer liber, sala de mese unde ne gospodarim, etc)

    Rezervarile pentru cazare sunt posibile in limita locurilor libere, cu cat mai repede cu atat mai bine.

    Posibilitati de petrecere a timpului liber:
    - Complexul de piscine Paradisul Acvatic Brașov http://www.paradisulacvatic.ro/ro/ pentru relaxare, dupa antrenamente se merita sa va racoriti in aceste piscine, sa beneficiati de sauna, etc.
    - Plimbare, recreere in Brașov, Casa Sfatului, Biserica Neagra, Biserica Sfantul Nicolae din Schei si muzeul Anton Pann, Poiana Brașov, Postavarul, Tampa, Complexul Noua (parcul Aventura, Gradina zoologica)

    La fata locului vom alege cele mai potrivite variante de petrecere a timpului liber; iar seara ne vom intalni la gratarele traditionale romanesti, la care voi incerca sa fiu o gazda cat mai buna.

    Varsta de participare 6 -99 ani.
    Inscrierile se fac la telefon, sms- 0722315757 sau 0753529773, aici pe site sau pe mail.

    Rog sa precizati urmatoarele:
    -Numele si prenumele, localitatea si daca se poate un nr de tel pentru eventuale informari rapide;
    -copil pana-n 14 (daca este cazul);
    -cazare sau fara cazare (in general un loc de cazare este de 50 lei pe zi), cu exceptia H Bielmann unde este mai de fitze;
    -perioada de antrenament dorita (1/2 sau 100%)
    gelu_vladoiu(at)yahoo.com ;pana pe data de 10.08.2014 ;

    Nu ezitati sa ma sunati pentru mai multe detalii.
    Va asteptam cu drag!


    http://www.ruteauto.ro/Strada-Primav...omania/ro.html


    Dumitru Beltechi (Emi)
    Gelu Vladoiu
    Ultima editare de GeluBv; 08.aug.2014, 17:41.
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y


  • #2
    Postat în original de mihais mioveni Vezi post
    - Stoica Mihai - Mioveni - 0742223094 - cu cazare - antrenament 100%.

    Postat în original de dragosbanescu Vezi post
    Banescu Dragos - Pitești - cu cazare - antrenament 100 %
    Postat în original de inaltul8 Vezi post

    -Veltan Victor - 13 ani -Fagaras- toata perioada- fara cazare
    -Veltan Alexandru -Fagaras- perioada 11-13 august (50%) - fara cazare
    Postat în original de GeluBv Vezi post
    -Moldovan Cristian Mihai....Târnaveni13 ani Toata perioada, fara cazara.0754514632
    Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
    -Georgescu Bogdan - seniori-0727777957
    -Georgescu Irina - copii
    ambii cu 50%-partea a II-a antrenament din București :
    cazare pentru miercuri, joi si vineri
    Postat în original de GeluBv Vezi post
    -Antonya Csaba-Brașov-Toata perioada-0723186353, fara cazare
    Postat în original de iacob Vezi post
    se inscriu la tabara 100% antrenament, fara cazare
    -Ciobanu Daniel-Blaj - tel.0728295692
    -Suciu Iacob-Blaj
    Postat în original de csabazedler Vezi post
    -Crisan Romica, cazare impreuna cu
    -Nechita Alexandru-Agnita , toata perioada,cu cazare, o cam dubla.
    Postat în original de Nicu Grosan Vezi post
    -Grosan Nicu din Piatra Neamț :
    pt ultimile trei zile de tabara (miercuri, joi si vineri), cazare una camera dubla la Hotel Stop.
    Postat în original de luci_rac Vezi post
    -Diaconescu Lucian din Targoviște , antrenamente 100 % si cazare, 0722148256
    Postat în original de Zosim1 Vezi post
    - Beltechi Paul
    - Beltechi Razvan toata perioada plus cazare de luni -vineri inclusiv.O camera dubla.
    Postat în original de Onisor Vezi post
    - Muscan Ioan din Sibiu, antrenament 100% si cazare 4 nopti luni - joi. Telefon 0743113226.
    Postat în original de -Dan_s Vezi post
    Dan Staicu - Constanța - antrenament 100%, fara cazare
    Postat în original de tanduliciul Vezi post
    Aga Alexandru - Botoșani se inscrie - 1/2 - miercuri - vineri, cu cazare de marti pana duminca(daca se poate) la hotel Stop.
    tel: 0742118869
    Postat în original de csabazedler Vezi post
    ..Malancravean Razvan si Kondort Arpad,ambii pe cl.a VIII a,cu cazare(impreuna) si masa pe toata perioada taberei
    Ultima editare de GeluBv; 09.aug.2014, 20:43.
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • #3
      Frumoasa initiativa Gelu...daca eram in tara,mi-ar fi placut sa fiu cu voi acolo.Poate la anul.S-auzim de bine
      BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
      FH - TENERGY 64
      BH - XIOM VEGA EUROPE

      Comentariu


      • #4
        Este si munca enorma a lui Emi, vine si pleaca in Germania mai des decat merg unii cu pretentii le turnee.

        De ex: vineri a venit cu mesele la Ocna, sambata noaptea (impeuna cu Cule) a adunat logistica, duminica a plecat, acum se pregateste de Gura Humorului, iarasi vine-iarasi pleaca, nici nu se termina bine si vine la Brașov cu mine pentru inca o saptamana nebuna, ...si tot asa, nu am cuvinte pentru el care sa compenseze taoata munca (si toate mesele rupte).

        Victoras, mi-e dor de tine, tu m-ai carat cand mi-a bulit piciorul la Tgv...Multumesc!
        Hobby: Motoare si ski !
        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de GeluBv Vezi post
          Este si munca enorma a lui Emi, vine si pleaca in Germania mai des decat merg unii cu pretentii le turnee.

          De ex: vineri a venit cu mesele la Ocna, sambata noaptea (impeuna cu Cule) a adunat logistica, duminica a plecat, acum se pregateste de Gura Humorului, iarasi vine-iarasi pleaca, nici nu se termina bine si vine la Brașov cu mine pentru inca o saptamana nebuna, ...si tot asa, nu am cuvinte pentru el care sa compenseze taoata munca (si toate mesele rupte).

          Victoras, mi-e dor de tine, tu m-ai carat cand mi-a bulit piciorul la Tgv...Multumesc!
          Deci ai grija sa nu ti-l mai bulesti,decat la Brașov...toate bune Gelu..
          BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
          FH - TENERGY 64
          BH - XIOM VEGA EUROPE

          Comentariu


          • #6
            Stoica Mihai - Mioveni - 0742223094 - cu cazare - antrenament 100%.

            - - - Actualizat - - -

            Eu doresc sa particip la aceasta tabara de pregatire pentru a-mi imbunatati abilitatile de joc soft-soft. Dar parca nici pentru iarba nu mi-ar displace sa existe un antrenor (Leorda, Pietris, etc.). Si pentru softisti ar fi benefic sa invete cum sa joace contra ierbarilor. Deci, in ultima zi de pregatire, ar putea exista 3 sectiuni: "soft", "iarba" si "contra iarba".
            Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
            FH: Butterfly - Dignics 80
            BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

            Comentariu


            • #7
              Rog inscriere:

              Postat în original de GeluBv Vezi post
              Tabara de Tenis de masa Brașov Emi TT ---11-16 august 2014
              - - - Actualizat - - -

              Rog inscrierea : Veltan Victor - 13 ani - toata perioada- fara cazare
              Veltan Alexandru - perioada 11-13 august - fara cazare
              Ultima editare de FlorinBN; 18.iul.2014, 11:26.

              Comentariu


              • #8
                Moldovan Cristian Mihai....Târnaveni
                13 ani
                Toata perioada, fara cazara.
                0754514632
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu


                • #9
                  Salut, Gelu.
                  George Dospinescu din București se inscrie cu placere la aceasta tabara cu 100% antrenament, fara cazare. Sunt sigur ca este o experienta inedita sa fiu elevul unor antrenori buni, cum sunt Razvan Marinescu si George Durdun, sa intalnesc colegi si prieteni iubitori ai acestui frumos sport si sa revad un oras minunat.

                  Comentariu


                  • #10
                    Mi se pare buna ideea lui Mihai Stoica pentru ultima zi, cu teme soft-iarba. Oricum, imi propun ca dupa aceste lectii sa pun mari probleme jucatorilor "amatori" de genul celor care au participat la Cupa Bucureștiului din 12 iulie. Pe unul l-am intalnit in grupele inferioare, iar pe celalalt in primul tur eliminatoriu!?!? Dar... nu-mi pare rau... Pentru mine placerea mare e de a participa.

                    Comentariu


                    • #11
                      Se inscrie cu cazare din București :

                      Georgescu Bogdan - seniori
                      Georgescu Irina - copii

                      Revin cu detalii !

                      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                      Comentariu


                      • #12
                        Banescu Dragos - Pitești - cu cazare - antrenament 100 %

                        Comentariu


                        • #13
                          Domnu' Gelu,ati spus ca daca vor fi 20 de insi,veti incerca sa obtineti un pret bun pt cazare la Hotel Ela.Puteti sa-mi spuneti cat ar costa cazarea acoloîși ar fi posibi,daca intarzii o zi sa am totusi cazarea asigurata?multumesc

                          Comentariu


                          • #14
                            Alexa, se pare ca nu avem acesti 20 "cu cazare" asa ca am vorbit la Hotel Stop, unde avem si autoservire la orice ora. Pretul este acelasi cu Pensiunea Ela, unde din pacate nu ne asteapta pana ne hotar?m.
                            Hobby: Motoare si ski !
                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                            Comentariu


                            • #15
                              Antonya Csaba-Brașov-
                              Toata perioada
                              0723186353
                              Hobby: Motoare si ski !
                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                              Comentariu


                              • #16
                                ?mi pare rău că nu faceți o tabără în septembrie.

                                concediul meu cam atunci se preconizează

                                Comentariu


                                • #17
                                  se inscriu la tabara 100% antrenament, fara cazare
                                  Ciobanu Daniel-Blaj
                                  Suciu Iacob-Blaj
                                  tel.0728295692

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Buna, Grosan Nicu din Piatra Neamț intreaba :
                                    pt ultimile trei zile de tabara + participare la concurs si cazare pt 2 persoane ( vin cu generalu" ) daca mai sunt locuri ..
                                    Pot sa ajut si la tema cu iarba fiind un jucator-instructor bunicel...
                                    Blade Dr. NEUBAUER COMBI
                                    Forhand Yasaka 7 soft
                                    Backhand JOOLA BADMAN RELOADED

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de Nicu Grosan Vezi post
                                      Buna, Grosan Nicu din Piatra Neamț intreaba :
                                      pt ultimile trei zile de tabara + participare la concurs si cazare pt 2 persoane ( vin cu generalu" ) daca mai sunt locuri ..
                                      Pot sa ajut si la tema cu iarba fiind un jucator-instructor bunicel...
                                      Pentru 1 persoana
                                      -50% antrenamente 170 lei
                                      -taxa turneu 25 lei
                                      -cazare Hotel Stop 50 lei x 3 zile
                                      Va asteptam!
                                      Hobby: Motoare si ski !
                                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Alex Nechita(17 ani,Agnita) doreste sa se inscrie si anul acesta pentru toata perioada,cu cazare si masa.
                                        Eu continui demersurile pentru a putea trimite cu el inca 2-3 copii!!
                                        I love table tennis !

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Daca ajung acasa in concediu cred ca o sa vin si eu in tabara si poate aduc cu mine si cativa copii de la Brăila!

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de csabazedler Vezi post
                                            Alex Nechita(17 ani,Agnita) doreste sa se inscrie si anul acesta pentru toata perioada,cu cazare si masa.
                                            Eu continui demersurile pentru a putea trimite cu el inca 2-3 copii!!
                                            Bravo Alex!!!
                                            Un om hotărât. Și sunt sigur că nu-i va părea rău niciodată.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Se mai inscrie Crisan Romica(Agnita),cu regim complet de antrenamente si cazare.
                                              Daca este posibi, sa fie cazat impreuna cu Alex Nechita.Multumim.
                                              I love table tennis !

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Georgescu Irina....miercuri, joi si vineri, plus cazare
                                                0727777957
                                                Hobby: Motoare si ski !
                                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  De altfel cum v-am obisnuit ,si de aceasta data pe toata perioada taberei, EMI-TT v-a va pune la dispozitie un stand cu echipament sportiv JOOLA,ce se poate testa ,proba si bineinteles cumpara la pret promotionale (20% fata de pretul de pe seit-ul www.mesedetenis.ro ),si de altfel toate logistica din centru de inchiriere compusa din mese (noi sau jucate f.putin) 2000 S , 3000 s , DUOMAT ,WORLD CUP ,ROLLOMAT SI OLYMP ,garduri,filee,roboti etc este oferita spre vanzare.

                                                  Seria noua "Top Player Edition" cu lemnele TPE Feeling OFF-,TPE Nature OFF,TPE Perform OFF,TPE Fight OFF+ ,si lemnul special conceput pt.copii talentati si ambitiosi TPE Feeling XS OFF- (cu grif micsorat si greutate redusa),si de asemeni noua serie SPIRIT cu lemnele ALL+,OFF ,si OFF+

                                                  De anul acesta mingile de antrenament la toate taberele vor fi cele personalizate "EMI-TT".

                                                  EMI

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X