Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa de vara ,,VALENTIN DORCA" editia a-4-2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cupa de vara ,,VALENTIN DORCA" editia a-4-2014

    Concurs de tenis de masă.
    VALENTIN DORCA si C.S.H.F.''MARATON'93' au placerea de a va invita in data de 03.08.2014 la competitia de tenis de masă Cupa de Vara ''VALENTIN DORCA'',Editia a 4-A,2014.
    Competitia se va desfasura la Sala de Sport''Lavinia Milosovici''Lugoj,intre orele 9:00-20:00.
    Competita se va desfasura pe 3 categorii:
    1.ELITE
    2.FETE
    3.AMATORI
    Pe durata competitiei se asigura gratuit apa minerala,sucuri,produse de patiserie,etc.
    Nota:Nu se percepe taxa de participare.
    Se vor acorda premii constand in cupe,medalii,diplome,materiale sportive si bani prin finantare facuta de catre Dl.Valentin Dorca.
    Cel mai mic participant va primii un premiu special.
    Competitia este organizata si cu sprijinul Primariei Mun.Lugoj,
    Dl.Primar Francisc Boldea si C.S.M. Lugoj.
    Observatie:Inscrierile se pot face atat pe e-mail cat si pe nr de telefon:
    inscrierea prin mesaj text cu (nume,prenume,localitate,varsta)
    Persoana de contact
    Valentin Dorca:
    E-mail: Valentindorca(at)gmail.com
    Tlf: 0736677149
    Termenul limita fiind sambata 02.08.2014
    Observatie:In acest an se vor modifica anumite detalii:
    -inscrierea se poate face doar pana sambata ora 23:00,totusi ultima strigare va fi duminica ora 08:30,dupa aceasta,cine nu s-a inscris nu o va mai putea face

    NOTA:In anii precedenti au fost anumite probleme legate de materialele folosite de anumiti participanti,si anume palete cu fete interzise ori puse la cuptor,zimti rupti intentionat si alte chestii de genul,pentru a evita orice nemultumire si a pastra o atmosfera de fair play,nu se vor mai accepta aceste materiale.
    Va multumesc pentru intalegere.

    Va asteptam cu mare drag atat pe cei care vor sa participe cat si pe cei interesati sa vada un spectacol sportiv pe cinste
    Cu stima si respect organizator:
    Valentin Dorca.

  • #2
    Laudabila initiativa. mult succestuturor participantilor si mai ales organizatorului. Va fi ca de obicei, un turneu puternic, cu meciuri frumoase...Multumim, domnule Dorca...

    Comentariu


    • #3
      Domnule Valentin,daca nu renuntati la notificarea facuta mai sus multi amatori nu vor putea veni deoarece majoritatea au materiale aprobate in Amatur ele avind sigla ITTF deci fiind legale in competitii de amatori,noi cei din Deva nu vom putea participa la acest concurs desi pt. noi este destul de aproape si am fi vrut sa venim.

      Comentariu


      • #4
        In anii precedenti si premiile au fost in bani sau materiale sportive si am primit o cutie cu bomboane de ciocolata clasindu-ma pe locul 2

        Comentariu


        • #5
          Hmmm. Nu cumva a-ti daruit bomboanele, domnule Daniel? Nu stiam cui ii suntem datori... A fost la cupa de iarna parca, nu?

          - - - Actualizat - - -

          Ciudat ca inca nu s-a inscris nimeni pe forum...

          Comentariu


          • #6
            Da domnule Nicu bomboanele le-am daruit cu draga inima acelor copii minunati .
            Cu inscrierea chiar nu am treaba.
            Eu am scris acum deoarece nu imi place ca cineva sa promita niste premii si sa nu se tina de cuvint(apropo in cupele de locul 1 au fost niste bani de care restul participantilor nu au stiut)

            - - - Actualizat - - -

            Nu am treaba cu nimeni dar daca un organizator scrie ca premile sint un kil de rosi sau de castraveti pai asa sa fie

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de nicu gavrilovici Vezi post

              - - - Actualizat - - -

              Ciudat ca inca nu s-a inscris nimeni pe forum...
              Cred ca nu s-a inscris nimeni inca din cauza reclamei aia cu Belgravistanu a lui Digi si in care cetatenii se aratau jigniti ca abonamentul costa doar 2 euro, ei fiind plini de bani. Asa si aici, tenismenii miros ceva ciudat, cum adica gratuit cand ei sunt invatati sa plateasca minim 20 de lei si sa nu primeasca mai nimic in schimb? Probabil mesele sunt foarte vechi si sunt din alea cu picioare metalice, apa oferita este apa de fantana, produsele de patiserie sunt expirate si sunt din magazinul propriu al organizatorului.
              Ultima editare de Cornel 67; 28.iul.2014, 05:17.

              Comentariu


              • #8
                Nu este adevarat, Cornel. Organizatorul joaca in Danemarca si cand vine in concediu, vara si iarna organizeaza avest turneu. Produsele sunt proaspete si apa este si plata si carbogazoasa. Probabil anul acesta inscrierile se fac telefonic sau pe mail sau din cauza ca turneul(care intotdeauna a fost gratuit) este pus duminica.Insa nu este bine sa facem afirmatii gratuite...Vom vedea ce va fi. Oricum, mult succes tuturor.

                Comentariu


                • #9
                  Organizarea si mesele au fost bune dar cu premierea a fost problema la acel turneu.
                  In acelasi an vara sa respectat si premierea problema a fost la cel de iarna.

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de nicu gavrilovici Vezi post
                    Nu este adevarat, Cornel. Organizatorul joaca in Danemarca si cand vine in concediu, vara si iarna organizeaza avest turneu. Produsele sunt proaspete si apa este si plata si carbogazoasa. Probabil anul acesta inscrierile se fac telefonic sau pe mail sau din cauza ca turneul(care intotdeauna a fost gratuit) este pus duminica.Insa nu este bine sa facem afirmatii gratuite...Vom vedea ce va fi. Oricum, mult succes tuturor.
                    De fapt era o gluma, scuze daca cineva s-a suparat, felicit organizatorul pentru eveniment. Si mie mi se pare ciudat ca la gratuit nu se inghesuie nimeni iar la taxa se duc buluc. Mi-ar place sa existe si in alte localitati concursuri gratuite, mai ales in acele localitati in care au fost distribuite mese cumparate din banii amaturistilor, si stim destule astfel de locatii. Macar o data pe an. Este evident ca pe multi organizatori sala nu-i costa nimic fiindu-le pusa la dispozitie de primarie. Sau daca nu gratuit macar la o taxa simbolica.
                    Ultima editare de Cornel 67; 28.iul.2014, 10:35.

                    Comentariu


                    • #11
                      Buna ziua tuturor,as dorii sa le raspund domnilor Dantim si domnului Cornel.
                      Dupa cum stiti la Lugoj de mai bine de 5 ani organizez super competitii cu jucatori ft buni,printre care amintesc:Alexandru Cazacu,Alexandru Petrescu,Ignat Cristian,Otilia Badescu,nu mai departe de anul trecut,as dorii sa va spun parerea mea sincera legata de afirmatii?e dumneavoastra:
                      La fiecare cupa pe care am organizato la Lugoj,fie ca a fost de iarna ori de vara,de fiecare data am avut premii in bani,100 euro la elite,la anumite categorii 100 lei ori 20,30 euro,lemne de peste 100 euro ori echipamente materiale etc.
                      Afirmatiile Dvs nu fac decat sa ma intristeze si sa ma departeze de a mai organiza ceva asa de frumos,din nefericere atitudinea unora strica frumusetea acestui spor e trist sa vi cu afirmatii neadevarate,va invit pe Dvs sa organizati ceva apropiat de ceea ce am organizat eu de mai bine de 5 ani apoi o sa vin si eu sa ma
                      plang gratuit.
                      Iar ca si mese de joc din nou minciuni si afirmatii aiurea.
                      Mesele de joc sunt:
                      Joola s2000,stiga expert si butterfly europa,anul
                      acesta avem
                      10 mese competitia se va desfasura mult
                      mai
                      bine.
                      In final as mai vrea sa adaug urmatoarele:
                      Decat sa vi cu afirmatii aiurea si neadevarate,mai bine am incerca sa punem mana de la
                      mana sa facem ceva pt acest sport,asa de multa rautate mai rar,apoi va mirati ca nu vin oamnei cu bani in acest sport.
                      Sincer astept scuze din partea celor doi domni care au facut afirmatii aiurea si gratuite
                      Inscrierile se pot face prin sms ori e-mail:
                      va astept cu drag,nu veti regreta,
                      Cu stima si respect:Valentin Dorca

                      Comentariu


                      • #12
                        Imi pare rau Vali dar eu am scris doar adevarul(organizarea a fost excelenta)dar cu premierea am dreptate,uitate la postarea turneului de iarna de acum doi ani

                        - - - Actualizat - - -

                        Din respect nu mai adaug nimic,apreciez cea ce faci dar atunci ai gresit

                        Comentariu


                        • #13
                          Intodeauna banii vor merge la elite dar la locul 1 la amatori am avut si acolo,ori bani ori materiale la locul 1 si chiar nu intaleg nemultumirea.
                          Daca e vb de cupa de iarna am avut premiul 1 la elite 100 de euro,sunt curios la alte turnee ce

                          - - - Actualizat - - -

                          Sincer eu nu castig nimic din aceasta treaba,singurul castig fiind bucuria de a juca tenis de masă si de a face ceva pt acest sport,veniti si Dvs Dl Dan organizati ceva pe jumate si apoi sa vina cineva nemultumit gratuit,apoi va ganditi mai bine la ceea ce ati scris
                          O zi buna va doresc
                          Cu respect:Valentin Dorca

                          Comentariu


                          • #14
                            Nu ,premiul la elite a fost 200 si la pinguini 100 de roni nu euro dar nu aceasta este problema poate sa fie si un kg de ceapa dar sa se respecte postarea turneului
                            Alta problema a fost atunci, habar nu aveau participantii ce au luat cistigatorii,pai sintem la loto sau la mita in sac (cum era pe vremuri de 1 mai).

                            - - - Actualizat - - -

                            Macar recunoaste ca ai gresit si multa bafta la turneu

                            - - - Actualizat - - -

                            Remember..
                            Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	734353_133118940205100_678431102_n.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	79,1 KB 
ID:	771155

                            Comentariu


                            • #15
                              Sa recunosc ca am gresit? cu ce am gresit? ce am anuntat aia am dat,in iarna a luat Alexandru Petrescu 100 de euro
                              daca nu credeti vb cu el,va poate confirma,sa veniti aici sa spuneti vb asa in vant,vreau sa-mi trimiteti postare de la cupa unde am anuntat ca dau euro si am dat lei,serios am impresia ca nu aveti nici un respect fata de munca depus si de efortul financiar depus,e mai usor sa arunci cu noroi decat sa faci ceva pt sport

                              - - - Actualizat - - -

                              Domnul Tiberius,in legatura cu materialele de joc,puteti posta o lista cu ele iar daca sunt legale(nu modificate super glue ulei etc) se poate juca,daca nu sunt legale,imi pare rau dar nu pot sa-i dezavantajez pe ceilalti participanti.
                              Cu respect:Valentin Dorca

                              - - - Actualizat - - -

                              Domnul Dan daca nu va convin conditiile mergeti la alte concursuri unde platiti taxa de participare si nu castigati nimica,nu va obligat nimeni sa veniti la Lugoj
                              Iar ca lista de participare,s-au inscris deja ft multe persoane pe
                              facebook si e-mail.

                              - - - Actualizat - - -

                              facebook pt inscriere
                              Valentin Catalin Dorca
                              iar ca e-mail:valentindorca(at)gmail.com

                              Comentariu


                              • #16
                                Atunci la elite a cistigat Ghita Marta

                                Comentariu


                                • #17
                                  Dane, nici nu mai stie lumea cand glumesti si cand vb serios... Tin minte turneul pt ca m-ai scos in primii 8 de la 2-0 pt mine... Nu tin minte ca Vali sa nu fi dat premiile promise... dar tin minte ca tot eu am pus anuntul de atunci pe forum si nu am mintit cu absolut nimic. Tot ce s-a promis s-a dat. Pt un turneu gratuit si cu produse de patiserie+ suc/apa cate premii ai vrea sa fie? Nu stiu ce ai castigat tu la locul 2 dar sigur nu ai plecat doar cu cutia de bomboane, ai luat si diploma si medalie+ ai castigat LOCUL 2!!! La locul 2 nu s-a promis niciodata nimic inafara de medalii... poate la fete s-a dat la toate participantele pt ca sa promoveze putin si tenisul in randul femeilor... Oricum ce ai facut e ft urat. Cum sa zici ca nu s-au dat premiile promise? Ce trebuia sa primesti si nu ai primit? Din cate tin minte pe la sfarsit erai mai mult mahmur decat jucator sau si asta o dam de pereti? Omul vrea sa faca un concurs dupa regulile internationale: 1. fara materiale interzise 2. cu limita la inscriere. In loc sa multumiti ca e singurul concurs in romania in care nu se plateste nici o taxa si pleci cu ceva(daca nu castigi macar ai mancat si baut gratis) mai faci si gura aiurea... Te rog sa imi spui ce ti s-a promis si nu ai primit? Pt ca repet eu am pus anuntul atunci si nu am promis niciodata nimic fara sa fie adevarat
                                  Lemn: Butterfly Petr Korbel
                                  BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Raducule,de baut am baut dar pe banii mei,de mahmur nu se pune problema pentru ca nu am fost,de batut ai luat-o de doua ori in grupe ai avut 2-0 si team curentat ca in eliminatorii a fost mai usor nu am comentat de organizare chiar a fost okapa dar la premii sa scris materiale sportive si am primit o cutie de bomboane de ciocolata,sper ca copilasii lui Nicu poate sau bucurat pentru ca am daruit-o lor.
                                    Ce ma suparat a fost(daca tot nu va opriti)pai sa aud ca celui ce a luat locul 1 sa i se sopteasca ,vezi ca ai un milion in cupa si cu Ghita sint amic si mia zis ca lui i sau pus doua,nu trebuie sa fie un concurs fara taxa dar si daca mi sar oferi bani nu mai as participa.
                                    In vara aceluiasi an au fost postate premii in bani si in materiale,chiar au fost atribuite cistigatorilor,iarna nu a mai participat nici un nume de rezonanta si sa premiat asa ca pentru licurici
                                    Apropo de organizate nu am avut ce comenta,de mese vorbesc ca de mincat sau baut am facut-o pe banii mei

                                    - - - Actualizat - - -

                                    Apropo Raducule cauta tu postarea sa vezi ca am dreptate

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Tot o dai de pereti, ce ti s-a promis mai exact tie? Pt locul 2 la categoria ta si nu ai primit? Si ce bani pe sub caciuli si in cupe? Vrajeli de bucuresti... Tot ce s-a promis s-a dat... Vali a luat locul 2 anul acela si trebuia sa ia el 100 lei si in schimb i-a dat la alex ignat sau lui ghita nu mai stiu exact... Oricum nu se fac nici un fel de shmecherii... De cate ori ia Vali locul 1 da la locul 2 banii... Nu va inteleg nemultumirea, vorbe aruncate aiurea pe forum si pt chestii dinastea poate se va enerva Vali si va pune punct... Cum sa nu te enervezi cand cineva isi bate joc de munca ta? Ca spuneti ca nu ne lasam...
                                      Lemn: Butterfly Petr Korbel
                                      BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Anul ala a furato de la Ignat al mic,nici nu a ajuns in primi 4 ,cu materialele cred ca este vorba de nea Aurel
                                        Si daca vorbesti asa posteaza anuntul (bani in cupe)nu in caciuli,Gita a luat locul 1 la elite

                                        - - - Actualizat - - -

                                        Radu668 este deconectat
                                        senior


                                        Avatarul lui Radu668 Data înscrierii
                                        22.11.2010
                                        Locație
                                        Aarhus, Danemarca
                                        Vârstă
                                        23
                                        Posturi
                                        695
                                        Mulțumesc / îmi place post
                                        Timp total online
                                        41 z 10 h 42 m
                                        Timp online pe zi
                                        46 m
                                        Reputație
                                        109
                                        Trimite mesaj prin Yahoo la Radu668 Trimite mesaj prin Skype™ la Radu668
                                        Cupa Valentin Dorca Lugoj 29.12.2012
                                        Lugojenii sponsorizati de Valentin Dorca vor organiza impreuna si in acest an Cupa de Iarna "Valentin Dorca" editia a IV-a 2012

                                        TURNEU: Cupa de Iarna "Valentin Dorca" editia a IV-a 2012.
                                        TIP TURNEU: Amatori, Elite si Fete.
                                        LOCALITATEA: Lugoj.
                                        DATA: 29 Decembrie 2012.
                                        ORA: 9:00-18:00 (atat avem rezervata sala si speram ca toti sa fim prezenti la ora 9 ca cel tarziu la 10 sa incepem).
                                        SALA: Lavinia Milosovici, Lugoj, str. Caransebeșului (vis-a-vis de Lidl)
                                        TIP MESE: Joola, Stiga
                                        NR. MESE: 4 - 6.
                                        SPATIU DE JOC: Foarte mare.
                                        TAXA PARTICIPARE: GRATIS! PENTRU TOATA LUMEA.
                                        SISTEMUL DE JOC: Grupe inferioare, grupe superioare si eliminatorii, 3 seturi din 5.
                                        MATERIALUL DE PREMIERE: Diplome (de participare la toata lumea), medalii, cupe, echipament sportiv + 2 premii speciale (nu spunem la cine)

                                        Se asigura:
                                        - apa plata, minerala, suc si produse de patiserie.
                                        INSCRIEREA PARTICIPANTILOR: Direct la sala (dar as prefera sa o faceti inainte), pe forum si de preferinta cel mai bine pe e-mail valymaxxis(at)yahoo.com sa ne fie mai usor... va rog sa specificati la insrierea dvs. numele, prenumele, locatia si varsta
                                        http://www.facebook.com/events/31389...n_user_invited

                                        - - - Actualizat - - -

                                        Daca ciocolata este cumva echipament sportiv inseamna ca

                                        - - - Actualizat - - -

                                        Hai Raducule stergeti ochelarii si spune-mi cine este ciudat,apropo atunci ne-am vazut prima oara si de atunci nu cred sa ne mai fi vazut.
                                        Eu cred ca decit sa vorbiti in dorul p(leli)ca sa va aflati in treaba mai bine ati demonstra ca vorbesc eu aiurea sau daca am dreptate mai bine nu ati mai scrie nimic

                                        - - - Actualizat - - -

                                        Daca Raducu a postat anuntul turneului imi cer scuze in fata ta Vali(dar cu soptitul de 1 milion in cupa nu am cum)

                                        - - - Actualizat - - -

                                        Am luat o diploma si o medalie +cutia de ciocolata

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Pai am demonstrat ca vorbesti aiurea, acum ai demonstrat si singur... Unde scrie ca primesti altceva decat ceea ce ai primit? Zi ms ca ai primit si o cutie de ciocolata... Materialul sportiv s-a dat la fete, la elite s-au dat bani, la locul 1 amatori bani... Pai de unde frate sa se tot ofere? A impartit ce avea de dat cum credea Vali de cuviinta. Acolo am specificat materialul de premiere nu la cine, ce se da... Dar in amatur ca primesti maxim o medalie sau cupa e mai bine? Si platesti si participarea... Nu inteleg de unde atata rautate pt un concurs facut Gratis! Pt toata lumea, in limitele banilor lui Valentin. Din cauza rautatii oamenilor in general (nu vb de tine Dan) in fiecare an au fost probleme. Intelegeti odata pt totdeauna, concursul este gratuit, exista material de premiere, cine vine, este binevenit, cine vine si are nemultumiri sa nu mai vina alta data... Cu asta am incheiat discutia... Imi pare rau ca ati fost nemultumit de ciocolata primita, data viitoare veti primi doar diploma si medalia/cupa... PS: anul acela nici nu am specificat ca se dau bani, asta a fost din ambitia lui Vali... Asta e, cand esti bun esti luat de prost

                                          - - - Actualizat - - -

                                          Inca o chestie, la materiale interzise nu are nimeni nimic cu nea Aurel. Toti suntem prieteni. Au fost certuri pe tema asta si ca sa impace si capra si varza se va juca totul ca la carte... Inscrierea obligatorie pana la ora respectiva si echipament regulamentar
                                          Lemn: Butterfly Petr Korbel
                                          BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            echipament sportiv adica slip de baie

                                            - - - Actualizat - - -

                                            Ma nu sint rautacios chiar mi-ai placut atunci ca om dar de ce scri aiurea de mine daca am dreptate

                                            - - - Actualizat - - -

                                            Chiar am apreciat turneele lui Vali dar nu este frumos sa se faca diferenta intre necunoscuti si nume cunoscute in tenisul de masa de la noi.
                                            Chiar nu ma intereseaza ca se ia taxa sau nu costul participari cred ca nu conteaza ca este 20 sau 30 de lei costurile personale ca sa ajungi la un turneu
                                            sint mai mari pentru un participant asa ca respectati si ceilalti participanti care nu sint cunoscuti dar vin ca umpluturi(sau figuranti) la piesa dumneavoastra de teatru

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              BAAAAA.....da,nu lasi copiii astia in pace,ca fac ceva frumos?!?!?Ti-e ciuda ca n-ai cum sa faci si tu la Deta?!?!?Baga mina in buzunar sirbule.......in loc sa fii mindru de banatenii tai,tu......o aburesti cu ei)))))

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Cupa de vara ,,VALENTIN DORCA" editia a-4-2014

                                                Ok, m-ai lamurit ) ... Vb la un prieten ''nu mai veni data viitoare ca tot la fel o sa dorm la noapte'' )

                                                - - - Actualizat - - -

                                                http://ziuadevest.ro/sport/36120-cup...-laureaii.html

                                                - - - Actualizat - - -

                                                Ca sa vezi ca am dreptate ca Vali a luat locul 2 si deci castiga atunci 100 lei pe care i-a dat altcuiva

                                                - - - Actualizat - - -

                                                Si inca o chestie... Vali nu a pierdut niciodata contra Alex Ignat in turneu/concurs
                                                Lemn: Butterfly Petr Korbel
                                                BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  end of story
                                                  Vreau sa va spun parerea mea Dl Dantim,datorita oamenilor ca Dvs tara asta se duce pe apa sambetei,oameni ca Dvs care vb mult si imprastie noroi peste tot ce a mai ramas frumos,mai bine ati incerca sa organizati Dvs ceva frumos,e usor sa arunc cu noroi,imi pare rau pt ceilalti de pe forum care au trebuit sa va vada adevarata valoare,va doresc numai bine,si sper s fiti multumiti cu turneele jucate in alta parte,la Lugoj aveti ban 1 an de zile,din pacate nu va mai puteti inscrie,pe motiv ca nu redpectati organizarea,si aici ma refer de la mine si pana la primaria municipiului Lugoj care mereu m-a ajutat sa organizez aceste cupe,fiind un turneu privat imi asum raspunderea pt aceasta decizie.
                                                  Cu stima si respect:Valentin Dorca

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X