Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Evidenta meselor Amatur

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Evidenta meselor Amatur

    Mesele Amatur repartizate pe zone pana acum:

    Zona meseDONIC Localitatea Mese JOOLA (BV) Localitatea TotalMese
    1 3 Gura Hum 2 Vatra Dornei 5
    2 3 Focșani 1+1 Mangalia, Constanța 5
    3 3 București 2 Alexandria 5
    4 2+2+1 Targoviște+ Valeni+Călărași 5
    5 2 Topoloveni 2+1 Tg Jiu, Turnu Severin 5
    6 2+2 Brașov+Reghin 4 Târnaveni &Reghin 8
    7 1 Dej 4 Cluj 5
    8 3+2 Arad+Deva 5
    TOTAL 26 17 43
    Ultima editare de Sorin Botirca; 05.nov.2015, 22:00.
    www.clubarena08.ro

  • #2
    Evidenta meselor Amatur

    Parca in mandatele lui Dan Bodeanu toata lumea il denigra ca a folosit bani din cotizatii pentru cumpararea unor mese acum vad ca toata lumea este multumita.
    Parerea mea ca turneele sint mult mai seci fara Dan Bodeanu
    Ma opresc aici ca iar o sa zica lumea ca sint ciudat(la ultimul turneu am avut dreptate)cu toate ca anul trecut au fost discutii ca nu se vor mai achizitiona mese.

    - - - Actualizat - - -

    Comentariu


    • #3
      Nu stiu daca este locul potrivit dar m-ar interesa si pe mine o masa doua la Giurgiu.

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Cornel 67 Vezi post
        Nu stiu daca este locul potrivit dar m-ar interesa si pe mine o masa doua la Giurgiu.
        Iti da Gelu din bogatia lui

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de mateidumitru Vezi post
          Iti da Gelu din bogatia lui
          Ba sa-ti dea lu matale cat poti duce

          Comentariu


          • #6
            La Sibiu mai este o masă de tenis Donic care nu a plecat
            se poate ca această masă să rămână la SIBIU în custodie la Alex si Adonis ?

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de dantim Vezi post
              Parerea mea ca turneele sint mult mai seci fara Dan Bodeanu
              ...i-ați interzis să se mai înscrie la turnee? n-ar trebui. ar fi seci turneele fără oricare în cazul ăsta.

              Comentariu


              • #8
                Iarasi comentati aiurea?!?

                Comentariu


                • #9
                  Am si eu o curiozitate, poate ca s-a scris pe undeva si eu nu am vazut. Am inteles ca s-au cumparat mese de tenis, daca se poate spune unde au fost distribuite, daca nu cumva este secret.

                  Comentariu


                  • #10
                    Exista topic cu evidenta meselor pe subforumul Organizare Amatur si este prezentata situatia centralizata.
                    www.clubarena08.ro

                    Comentariu


                    • #11
                      Multumesc pentru informatie, totusi daca se poate o explicatie mai precisa si anume ce persoane le-a luat in custodie, eventual locatia, cine stie poate ajung vreodata pe acolo si vreau sa joc un tenis. Presupun ca orice amaturist are dreptul sa joace pe aceste mese.

                      - - - Actualizat - - -

                      Cateodata si tacerea este un raspuns.

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                        Multumesc pentru informatie, totusi daca se poate o explicatie mai precisa si anume ce persoane le-a luat in custodie, eventual locatia, cine stie poate ajung vreodata pe acolo si vreau sa joc un tenis. Presupun ca orice amaturist are dreptul sa joace pe aceste mese.

                        - - - Actualizat - - -

                        Cateodata si tacerea este un raspuns.
                        Nu ati precizat termenul in care doriti raspuns! Asta cu tacerea este tipic unui individ care cauta conflict sau nod in papura, asa ca nu merita raspuns. Intrebati coordonatorii zonali in sarcina cui sunt mesele Amatur in fiecare zona.
                        In zona mea sunt 2 mese la Tg Jiu - contact cu dl. Sergiu Cruceru, 1 masa la Drobeta Turnu Severin - contact la dl. Gheorghe Nicu si 2 mese la Topoloveni - contact Sorin Botirca sau Adi Gorum.
                        Toate cele bune, ca la rele ne pricepem de minune!

                        Trimis de pe al meu SM-T535 folosind Tapatalk
                        www.clubarena08.ro

                        Comentariu


                        • #13
                          dupa ce criterii se repartizeaza aceste mese ?

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                            Nu ati precizat termenul in care doriti raspuns! Asta cu tacerea este tipic unui individ care cauta conflict sau nod in papura, asa ca nu merita raspuns. Intrebati coordonatorii zonali in sarcina cui sunt mesele Amatur in fiecare zona.
                            In zona mea sunt 2 mese la Tg Jiu - contact cu dl. Sergiu Cruceru, 1 masa la Drobeta Turnu Severin - contact la dl. Gheorghe Nicu si 2 mese la Topoloveni - contact Sorin Botirca sau Adi Gorum.
                            Toate cele bune, ca la rele ne pricepem de minune!

                            Trimis de pe al meu SM-T535 folosind Tapatalk
                            Imi pare rau daca s-a inteles gresit, nu caut cearta, conflict si nu sunt individ. Mie mi se pare normal sa se spuna de la inceput ceea ce am intrebat. Reactia d-voastra d-le Botarca mi se pare deplasata, nu mai avem dreptul sa punem intrebari ca suntem imediat catalogati ca indivizi care cauta galceava? Daca stati prost cu nervii va rog sa va dati la o parte, lasati pe altul care este mai amabil.

                            Comentariu


                            • #15
                              Eu zic sa stea acolo ca sta bine si face bine ce face! Cornel ai numarul meu ma poti suna ptr astfel de nelamuriri.

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                Imi pare rau daca s-a inteles gresit, nu caut cearta, conflict si nu sunt individ. Mie mi se pare normal sa se spuna de la inceput ceea ce am intrebat. Reactia d-voastra d-le Botarca mi se pare deplasata, nu mai avem dreptul sa punem intrebari ca suntem imediat catalogati ca indivizi care cauta galceava? Daca stati prost cu nervii va rog sa va dati la o parte, lasati pe altul care este mai amabil.
                                Nu stau prost cu nervii, doar ca m-am saturat de oameni care doar cer drepturi si nu se implica activ asumandu-si si obligatii. Cred ca mai potrivit decat sa spuneti ca si tacerea e un raspuns, adica sa ne acuzati indirect ca facem lucrurile pe ascuns, ar fi sa veniti sa ziceti: Uite, am o idee extraordinara! Hai sa facem o baza de date cu locurile unde sunt mesele Amatur in tara, cu persoanele care au in custodie aceste mese si numerele lor de telefon si astfel, fiecare Amaturist care merge in concediu/delegatie sau doar in tranzit prin aceste locuri poate face cateva partide sau antrenamente si altundeva decat acasa.
                                Consider ca sunteti un om capabil sa vada aceasta diferenta de abordare, asta "cer" eu de la toata lumea, sa nu stati cu mainile in san si sa cereti de la ceilalti. Vreti ceva, atunci implicati-va ca acel lucru sa se realizeze, dar fara a cere: FITI PROACTIVI!
                                www.clubarena08.ro

                                Comentariu


                                • #17
                                  Inseamna ca nu urmariti deloc rubrica infiintata chiar de d-voastra si care se numea " Propuneri pentru Amatur 2014" si in care am facut o gramada de propuneri, zic eu bune. La fel si pentru 2015. Numai ca nimeni nu baga in seama ce spun eu sau altii ca mine, tot ce vor organizatorii se face. Este bine sa se stie unde ajung aceste mese si cum sunt ele folosite, de asta este importanta persoana care le ia in primire. In tabelul la care cu multa bunavointa m-ati trimis sa ma uit este o situatie de genul doua la primarie, doua la prefectura, ceva cam la misto asa. Nu se spune momentul, destinatarul si locatia. Zic asta pentru ca aceste mese sunt cumparate cu un scop, nobil. Mi-ar place sa cred ca pe ele joaca copii sub indrumarea unei persoane de bine, care nu vrea sa faca bani cu ele, cum face d-l Marcu Vasile la Vatra Dornei. Mi-ar place sa vad acelasi lucru si in zona București unde sunt o gramada de copii foarte talentati, antrenati de niste antrenori foarte buni, si care platesc o gramada de bani pentru inchirierea meselor. Acum am facut o noua propunere, sper sa nu sara iar cineva in sus spunand ca as cauta galceava. Este adevarat ca unele din propunerile mele deranjeaza foarte tare pe multi si de aici si impresia cum ca as fi individ. In incheiere vreau sa spun ca apreciez foarte mult munca d-lui Botarca si a celorlalti conducatori Amatur, si le multumesc. Imi cer scuze pentru indrazneala mea de a spune lucrurilor pe nume. Nu vreau cearta ci raspunsuri calme si la obiect, presupun ca asta isi doresc toti participantii.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Revin cu pos # 13, din 09.11.2015, 20:45:
                                    dupa ce criterii se repartizeaza aceste mese ?
                                    Pura curiozitate ...

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                      Nu stau prost cu nervii, doar ca m-am saturat de oameni care doar cer drepturi si nu se implica activ asumandu-si si obligatii. Cred ca mai potrivit decat sa spuneti ca si tacerea e un raspuns, adica sa ne acuzati indirect ca facem lucrurile pe ascuns, ar fi sa veniti sa ziceti: Uite, am o idee extraordinara! Hai sa facem o baza de date cu locurile unde sunt mesele Amatur in tara, cu persoanele care au in custodie aceste mese si numerele lor de telefon si astfel, fiecare Amaturist care merge in concediu/delegatie sau doar in tranzit prin aceste locuri poate face cateva partide sau antrenamente si altundeva decat acasa.
                                      Consider ca sunteti un om capabil sa vada aceasta diferenta de abordare, asta "cer" eu de la toata lumea, sa nu stati cu mainile in san si sa cereti de la ceilalti. Vreti ceva, atunci implicati-va ca acel lucru sa se realizeze, dar fara a cere: FITI PROACTIVI!
                                      Bolduirea din postul dvs. imi apartine. Cred ca sunteti un pic cam dur in exprimare avand in vedere ca inainte sa ceara un amaturist mai intai a dat bani din care se cumpara aceste mese. Nu cred ca a fost nici o rea intentie in intrebarea legitima a domnului Cornel.
                                      Blade-Darker speed 90
                                      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                      Bh- Testing

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de dado_daniel Vezi post
                                        Bolduirea din postul dvs. imi apartine. Cred ca sunteti un pic cam dur in exprimare avand in vedere ca inainte sa ceara un amaturist mai intai a dat bani din care se cumpara aceste mese. Nu cred ca a fost nici o rea intentie in intrebarea legitima a domnului Cornel.
                                        Sunteti intr-o grava eroare. Nu dau bani amaturistii, ci cedeaza organizatorii niste bani pentru integrarea turneului in circuit. Daca organizatorii nu fac turnee, nu vine nimic la buget. Bugetul Amatur este constituit din banii organizatorilor! Restul e can-can!

                                        Trimis de pe al meu SM-T535 folosind Tapatalk
                                        www.clubarena08.ro

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                          Sunteti intr-o grava eroare. Nu dau bani amaturistii, ci cedeaza organizatorii niste bani pentru integrarea turneului in circuit. Daca organizatorii nu fac turnee, nu vine nimic la buget. Bugetul Amatur este constituit din banii organizatorilor! Restul e can-can!

                                          Trimis de pe al meu SM-T535 folosind Tapatalk
                                          Si daca Amaturistii nu mai vin la turnee, de unde mai au bani organizatorii ???!!!
                                          Cred ca eroarea e in capul tau.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                            Sunteti intr-o grava eroare. Nu dau bani amaturistii, ci cedeaza organizatorii niste bani pentru integrarea turneului in circuit. Daca organizatorii nu fac turnee, nu vine nimic la buget. Bugetul Amatur este constituit din banii organizatorilor! Restul e can-can!

                                            Trimis de pe al meu SM-T535 folosind Tapatalk
                                            De unde cedeaza bani organizatorii? Nu cumva din taxa platita de jucatori la fiecare turneu?
                                            Blade-Darker speed 90
                                            Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                            Bh- Testing

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                              Si daca Amaturistii nu mai vin la turnee, de unde mai au bani organizatorii ???!!!
                                              Cred ca eroarea e in capul tau.
                                              La vorbe sunteti primul, mai ales la vorbe dure. La fapte mai putin, mai ales ca ati avut ocazia sa faceti ceva avand niste mese pe mana de la amatur... si nu prea ati facut ba din contra.
                                              Ma doare enorm cand vad oameni care au facut enorm ptr amatur atacati in felul asta.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de dado_daniel Vezi post
                                                De unde cedeaza bani organizatorii? Nu cumva din taxa platita de jucatori la fiecare turneu?
                                                Nu puteti sa-mi spuneti ca dupa ce ati cumparat o paine in magazin, banii pe care patronul acelui magazin ii investeste in altceva mai sunt ai dumneavoastra! Nu cred ca se duce cineva la patronul acelui magazin sa pretinda ca ar mai fi banii lui si sa-l chestioneze ce face cu ei. Organizatorii Amatur ar putea bine-mersi sa nu mai investeasca in mese, sa nu mai investeasca deloc. Hai sa ne revenim!
                                                E drept este o chestiune reciproca, organizatorii nu exista fara amaturisti si amaturistii nu au unde sa joace fara concursuri, dar in rest lucrurile sunt clare.
                                                www.clubarena08.ro

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Tot ce ati spus este perfect corect. Pe mine m-ati indus in eroare cu titlul postului care in loc sa se numeasca Evidenta meselor Amatur era corect sa se numeasca Evidenta meselor organizatorilor Amatur si astfel se elimina orice confuzie cu privire la provenienta, destinatia si proprietatea acestor mese.
                                                  Blade-Darker speed 90
                                                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                                  Bh- Testing

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X