tenismasa.ro 468x60tt-shop.ro 468x60 2tt-shop.ro 468x60 3
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 23

Subiect: IASI TROPHY -MEMORIALUL CORNEL MACOVEI-detalii...

senior

Data înscrierii
    21.06.2006
    Locație
    Iasi
    Vârstă
    60
    Postări
    367
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    12 z 4 h 13 m
    Timp online pe zi
    5 m
    Reputație
    429

IASI TROPHY -MEMORIALUL CORNEL MACOVEI-detalii...

Despre aceasta competitie veti avea informatii complete in jur de 07 august -sunt convins ca formatul si desfasurarea activitatii va intruni opiniii pozitive in majoritate ,dar si altii au drept si posibilitate de a critica!Democratic!Ce va pot spune ,in avans ,este faptul ca eu si partenerii mei vom cauta sa ne achitam de obligatii ...
    Mai mult ,ne-am dori sa participe si sa comenteze doar cei ce sunt sau vor fi prezenti ,nicidecum postaci ce se transforma-n raspandaci!!!Ca' ce sa spuna unu 'din Alexandria ,care nu stie unde-i IASUL...-Asta ca sa fiu rau...Lucrez la o formula ce depaseste cadrul AMATUR ,motiv pentru care amaturistii(astia mai noi!) sunt bine-primiti ,sa sesizeze diferenta,,,RESPECT!!!

2. Îmi place vasile fodoran, ivisuc le-a plăcut acest mesaj
    Nu-mi place Zosim1, CornelTT, GeluBv, INDISPONIBIL, Vali Suta nu le-a plăcut mesajul
    senior

Data înscrierii
    21.06.2006
    Locație
    Iasi
    Vârstă
    60
    Postări
    367
    Timp total online
    12 z 4 h 13 m
    Timp online pe zi
    5 m
    Reputație
    429
    IASY TROPHY-MEMORIALUL CORNEL MACOVEI.
    Competitia este organizata de CSM Iasi in colaborare cu DSJ Iasi.NU va puncta in AMATUR!
    Datele -vineri 29 august ,orele 14.oo-20.00- NUMAI pentru copii ,cls.1-4,gimnaziu si liceu(B+F)
    -sambata 30 august ,orele 09.oo-13.00 si 15.00-20.00
    -duminica 31 august ,orele 10.00-13.00 ,pentru AMATORI SI MASTER'S
    -Locatie -Sala Polivalenta
    -nr.mese-12 -Yasaka Progress si Donic Waldner
    -Mingi -TIBHAR 3*
    In functie de nr.competitorilor ,se va juca in grupe de 6,7,sau 8 jucatori ,apoi grupe superioare de 4 jucatori continuindu-se cu sistem eliminatoriu .In grupe se va juca dupa sistemul ,,cel mai bun din 5 seturi'' ,in eliminatoriu se va juca dupa sistemul,,cel mai bun din 7 seturi"
    Se vor acorda -cupe ,medalii,diplome castigatorilor ,la primele 4 locuri ,jucandu-se si ,,finala mica''
    La categoriile AMATORI si MASTERS se vor acorda urmatoarele premii-
    Locul 1-o pereche de cauciucuri BUTTERFLY TENERGY 05
    Locul 2-o pereche de cauciucuri TIBHAR REVOLUTION
    Locul 3-o husa si un tricou TIBHAR -Locul 4 -un prosopTibhar
    Copiii ,cadetii si juniorii NU vor achita taxa
    Amatorii si concurentii la MASTER'S-taxa -20 Lei.
    Se va asigura apa minerala si cafea.
    Pentru jucatorii din alte localitati ,gasiti pe NET informatii despre hoteluri ,in functie de buget...Pentru informatii suplimentare ,ma puteti contacta la nr.de tel.-0743192192,0735210815,sau gigiciobotaru(at)yahoo.com.
    INSCRIERILE se fac ,,la fata locului'',cu o jumatate de ora inaintea primei reuniuni .
    Daca am omis ceva ,voi reveni-va imbratisez pe toti si va asteptam la IASI!!!Antrenor GIGI CIOBOTARU .

4. Îmi place INDISPONIBIL, sorin_client, macocco, ivisuc le-a plăcut acest mesaj
    senior

Data înscrierii
    21.06.2006
    Locație
    Iasi
    Vârstă
    60
    Postări
    367
    Timp total online
    12 z 4 h 13 m
    Timp online pe zi
    5 m
    Reputație
    429
    Dupa cum se demonstreaza ,sistemul supra-solicitant AMATUR face victime (cazul decesului recent!)-nu se poate asa -nici un sportiv ce nu este setat pentru eforturi dublate de antrenamente specifice nu are suficiente resurse -ca un inotator de piscina ce este pus sa treaca Dunarea!Sistemul trebuie gandit ,pe durata a doua zile!!!cu toate eforturile financiare ce apar din ambele parti ,sau simplificat-altfel ne vom afla in fata unor evenimente triste ,ca in cazul lui Mircea!!+ IMI PARE ASA DE RAU DE EL!!!DUMNEZEU SA TE AIBE IN MAREA SA GRIJA!!!

6. Nu-mi place INDISPONIBIL nu le-a plăcut mesajul
    dantim
    Guest
    Nu cred ca ne cunoastem personal,am o rugaminte nu mai scrieti aiureli in cazul lui Mircea.
    Dupa parerea dumneavoastra cred ca se facea si Amaturul de apoi

senior

Data înscrierii
    21.06.2006
    Locație
    Iasi
    Vârstă
    60
    Postări
    367
    Timp total online
    12 z 4 h 13 m
    Timp online pe zi
    5 m
    Reputație
    429
    Dantim-reciteste mesajul anterior si scoate in evidenta ,,aiurelile"...pe de alta parte ,nu as fi incantat sa ne cunoastem personal!Ca sa intelegeti ,este dificil ca unii participanti la aceste concursuri sa joace uneori pana dupa miezul noptii,in conditiile in care nici nu sunt sportivi de performanta ,nici nu mai sunt asa de tineri ,adaugandu-se si oboseala datorata transportului ...Ar fi mai multe de spus daca din cea de-a doua fraza se intelegea ceva...

9. Nu-mi place INDISPONIBIL nu le-a plăcut mesajul
    mmroglobalnet
    Guest
    Am o rugaminte la moderatorii acestui site:va rog sa aveti grija de elementele perturbatoare , ma refer la GigiC,care nu fac decat rusine acestui sport si acestei miscari de masa-Amatur.
    Mizeriile pe care le emana acesti indivizi care ponegresc memoria unor sportivi decedati sunt intolerabile si incalificabile!!!!
    Sa ramana in baltoaca lor de noroi, sa se balaceasca acolo in voie nu sa murdareasca aici si sa polueze atmosfera!!!

11. Îmi place INDISPONIBIL le-a plăcut acest mesaj
    Nu-mi place GigiC nu le-a plăcut mesajul
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    55
    Postări
    5.988
    Timp total online
    135 z 15 h 50 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    15886
    Citat Postat în original de GigiC Vezi post
    Dupa cum se demonstreaza ,sistemul supra-solicitant AMATUR face victime ....
    ...ce să mai vorbim de sistemul dvs care provoaca tensiune mult peste nivelul Amatur. Lasati-l pe Mircea sa se odihneasca-n pace si nu aduceti acuze nejustificat.

13. Îmi place INDISPONIBIL, mironliviu, csabazedler le-a plăcut acest mesaj
    senior
    Data înscrierii
    20.11.2012
    Locație
    iasi
    Vârstă
    57
    Postări
    484
    Timp total online
    13 z 14 h 43 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    1399
    Domnule Ciubotaru,
    Departe de mine gandul sa va invat cum se organizeaza un turneu de tenis de masa , dar in calitate de jucator si participant la Amatur de ceva vreme, de asemenea in calitate de om care a lucrat in logistica cam 15 ani, v-as recomanda sa mariti numarul de mese de la 12 la 24 ( colegii din Amatur v-ar putea eventual ajuta cu ceva mese !) si sa desfasurati turneul de Amatori si Master's intr-o singura zi. Sala Polivalenta este suficient de mare si pentru 36 de mese !!!. In aceiasi idee jucatorii din alte localitati nu vin sa concureze pentru o pereche de fete Tenergy 05 ci mai mult pentru puncte in clasamentul Amatur( asta este o realitate indiferent cine se supara !! ) asa ca mai bine a-ti incerca sa faceti un turneu punctat in Amatur. In cazul in care ramane asa cum l-ati descris vor participa numai ieseni si in conditiile in care o parte mai sunt plecati in concediu si nu mai departe de acum o saptamana a avut loc Iasi Open organizat de colegul d-voastra Gigi Berescu , turneu care a strans cam 200 de participanti( mult peste numarul de participanti la o etapa de Amatur !!) nu cred ca vor mai participa prea multi. V-as sugera sa renegociati situatia etapelor din iasi cu coordonatorii regionali ai Amatur si sa vedeti daca puteti sa stabiliti alta data de organizare a acestui turneu care trebuie sa fie un omagiu dedicat activitatii regretatului tenisman iesean Cornel Macovei, omagiu la care ar trebui sa participe si alti jucatori din tara. Inca o data precizez ca nu vreau sa va ofensez sau sa va invat ce se poate face ci este numai umila mea parere de jucator de tenis de masa iesean suparat ca nu are acasa la el ( la Iasi adica ) o etapa de Amatur.
    Blade : Spinlord Ultracarbon Def
    FH : Spinlord Degu 2.1 mm
    BH : Spinlord Sternenfall OX

15. Îmi place Zosim1, mariomoro, sorin_client, ivisuc le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    03.02.2010
    Locație
    Calarasi
    Vârstă
    35
    Postări
    1.820
    Timp total online
    76 z 46 m
    Timp online pe zi
    33 m
    Reputație
    856
    Haideți oameni buni nu mai poluați care mai de care topicul domnului GigiC, pentru ca nu ajungem nicaieri, si totul se va transforma in fight . Omul isi poate desfasura concursul asa cum vrea el, cu cate mese vrea, in cate zile vrea, in ce conditii vrea, etc. Cine vrea sa se inscrie se inscrie, cine nu vrea nu se inscrie si gata...

17. Îmi place GigiC le-a plăcut acest mesaj
    Nu-mi place gabriel1962 nu le-a plăcut mesajul
    organizator turnee

Data înscrierii
    23.11.2009
    Locație
    Agnita
    Vârstă
    60
    Postări
    2.116
    Timp total online
    81 z 9 h 44 m
    Timp online pe zi
    36 m
    Reputație
    4386
    Citat Postat în original de GigiC Vezi post
    Dupa cum se demonstreaza ,sistemul supra-solicitant AMATUR face victime (cazul decesului recent!)-nu se poate asa -nici un sportiv ce nu este setat pentru eforturi dublate de antrenamente specifice nu are suficiente resurse
    "Onorabile" Gigi C,
    colegul nostru Mircea s-ar rasuci in groapa citindu-ti ineptiile desirate aici,pe postul unui Memorial,cu singurul scop de a "provoca valuri" printre amaturisti ...si a da un "refresh" unui post cam "lancezit"!
    Rugam Admin-ul sa mute aceste comentarii pe alt post,iar pagina sa fie folosita strict pentru scopul ei initial.Multumim!
    I love table tennis !

19. Îmi place INDISPONIBIL, sevraj, Tibi68 le-a plăcut acest mesaj
  20. 15.08.2014 20:58
    Acest post a fost subevaluat. Click pe "Vezi post" pentru a-l vedea.

maestru
    Data înscrierii
    30.11.2008
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    61
    Postări
    1.430
    Timp total online
    133 z 7 h 40 m
    Timp online pe zi
    58 m
    Reputație
    1879
    Salut,Gigi.Te rog respectuos(doar ne cunoastem de multi ani,de prin anii 80)sa nu-i mai jignesti pe amaturisti,chiar daca si-au exprimat pareri negative vis-a-vis de organizarea acestui turneu.Pentru cine nu-l cunoaste pe Gigi Ciubotaru,a fost jucator de divizie multi ani,a reprezentat cu mandrie Iasul in multe confruntari tenisistice,este antrenor recunoscut in prezent.El si-a dedicat intreaga viata tenisului de masa pe care-l iubesti si in prezent foarte mult.Probabil ca intr-un viitor sper cat mai indepartat, Iasul va organiza si turnee dedicate tie.Oricum la turneul organizat de tine la IASI,vor participa preponderent ieseni si cei din imprejurimile IASULUI,deci nu vei duce lipsa de ?cvorum?.Daca in viitor te gandesti sa organizezi si turnee sub egida Amatur,atunci trebuie sa respecti regulile amaturului asa cum o fac si alti organizatori de turnee(taxa amatur,postare de clasament in timp util,etc.).Nu-si au rost polemicile aici ca nu realizezi nimic cu acest lucru,decat sa ?inflamezi?cititorii acestui forum.Acum in incheiere ,iti doresc succes deplin la viitorul turneu organizat de tine,sa ne revedem sanatosi cand mai vin pe la Iasi si sa continui sa fi acelasi om inimos in ceea ce priveste activitatea ta in tenisul de masa,acum ca antrenor cu foarte multa experienta in acest sport.Pe curand.Ciobanu Gabriel-Vatra-Dornei.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

22. Mulțumesc PaliHR, GigiC au mulțumit pentru mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    28.09.2010
    Locație
    Iasi
    Vârstă
    34
    Postări
    1.073
    Timp total online
    352 z 16 h 12 m
    Timp online pe zi
    2 h 35 m
    Reputație
    1645
    Cupele, medaliile şi premiile vă aşteaptă !

Cu privire la organizarea concursului, ultimele detalii vor fi afişate în acest topic , marţi 26 august 2014 . Vă aşteptăm!
    Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
    Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
    Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

24. Mulțumesc macocco, sorin_client au mulțumit pentru mesaj
    senior

Data înscrierii
    21.06.2006
    Locație
    Iasi
    Vârstă
    60
    Postări
    367
    Timp total online
    12 z 4 h 13 m
    Timp online pe zi
    5 m
    Reputație
    429
    PRECIZARI referitoare la desfasurarea competitiei IASI TROPHY-MEMORIALUL CORNEL MACOVEI-
    Programul orar-acelasi ,in incinta Salii Polivalente.
    Vineri 29 aug.vor juca DOAR copii,cadetii si juniorii ,B+F
    Sambata 30 aug,vor juca NUMAI competitorii AMATORI
    Duminica 31 aug,se va desfasura turneul MASTER'S-
    Dupa prima reuniune a amatorilor ,vom pastra minutul de reculegere in memoria lui Cornel ,in prezenta fiului sau ROBERT,iar seara ,cine doreste ,va vizita Complexul PALAS MALL ,la un suc si-o bere.Daca doriti informatii suplimentare -Gigi CIOBOTARU-0743192192-Va asteptam si va dorim SUCCES!

26. Mulțumesc PRIZA TOK au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place ivisuc, gabriel1962, Bogdan A, macocco le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    30.11.2008
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    61
    Postări
    1.430
    Timp total online
    133 z 7 h 40 m
    Timp online pe zi
    58 m
    Reputație
    1879
    Pentru cine nu poate dormi din dorinta aflarii rezultatelor de la acest turneu,pe scurt am sa enumar primii 4 clasati..
    1.SURDU MARCEL-Iasi
    2.CIOBANU GABRIEL-Vatra-Dornei(adica eu)
    3.GHERASIM cel mustacios.-Iasi.
    4.APOSTOL LUCIAN-Iasi
    Am sa revin cu un comentariu despre turneu.
    O noapte buna.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

28. Mulțumesc adrian_vilcu au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place PaliHR, tavy, macocco le-a plăcut acest mesaj

Subiecte similare

1. Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 13.09.2017, 13:44
  2. Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 30.08.2016, 08:58
  3. IASI TROPHY-Memorialul CORNEL MACOVEI ,editia a 5-a!!!-Sala Polivalenta
    De GigiC în forumul Competiții internaționale