Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

IASI TROPHY -MEMORIALUL CORNEL MACOVEI-detalii...

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • IASI TROPHY -MEMORIALUL CORNEL MACOVEI-detalii...

    Despre aceasta competitie veti avea informatii complete in jur de 07 august -sunt convins ca formatul si desfasurarea activitatii va intruni opiniii pozitive in majoritate ,dar si altii au drept si posibilitate de a critica!Democratic!Ce va pot spune ,in avans ,este faptul ca eu si partenerii mei vom cauta sa ne achitam de obligatii ...
    Mai mult ,ne-am dori sa participe si sa comenteze doar cei ce sunt sau vor fi prezenti ,nicidecum postaci ce se transforma-n raspandaci!!!Ca' ce sa spuna unu 'din Alexandria ,care nu stie unde-i IASUL...-Asta ca sa fiu rau...Lucrez la o formula ce depaseste cadrul AMATUR ,motiv pentru care amaturistii(astia mai noi!) sunt bine-primiti ,sa sesizeze diferenta,,,RESPECT!!!

  • #2
    IASY TROPHY-MEMORIALUL CORNEL MACOVEI.
    Competitia este organizata de CSM Iași in colaborare cu DSJ Iași.NU va puncta in AMATUR!
    Datele -vineri 29 august ,orele 14.oo-20.00- NUMAI pentru copii ,cls.1-4,gimnaziu si liceu(B+F)
    -sambata 30 august ,orele 09.oo-13.00 si 15.00-20.00
    -duminica 31 august ,orele 10.00-13.00 ,pentru AMATORI SI MASTER'S
    -Locatie -Sala Polivalenta
    -nr.mese-12 -Yasaka Progress si Donic Waldner
    -Mingi -TIBHAR 3*
    In functie de nr.competitorilor ,se va juca in grupe de 6,7,sau 8 jucatori ,apoi grupe superioare de 4 jucatori continuindu-se cu sistem eliminatoriu .In grupe se va juca dupa sistemul ,,cel mai bun din 5 seturi'' ,in eliminatoriu se va juca dupa sistemul,,cel mai bun din 7 seturi"
    Se vor acorda -cupe ,medalii,diplome castigatorilor ,la primele 4 locuri ,jucandu-se si ,,finala mica''
    La categoriile AMATORI si MASTERS se vor acorda urmatoarele premii-
    Locul 1-o pereche de cauciucuri BUTTERFLY TENERGY 05
    Locul 2-o pereche de cauciucuri TIBHAR REVOLUTION
    Locul 3-o husa si un tricou TIBHAR -Locul 4 -un prosopTibhar
    Copiii ,cadetii si juniorii NU vor achita taxa
    Amatorii si concurentii la MASTER'S-taxa -20 Lei.
    Se va asigura apa minerala si cafea.
    Pentru jucatorii din alte localitati ,gasiti pe NET informatii despre hoteluri ,in functie de buget...Pentru informatii suplimentare ,ma puteti contacta la nr.de tel.-0743192192,0735210815,sau gigiciobotaru(at)yahoo.com.
    INSCRIERILE se fac ,,la fata locului'',cu o jumatate de ora inaintea primei reuniuni .
    Daca am omis ceva ,voi reveni-va imbratisez pe toti si va asteptam la IASI!!!Antrenor GIGI CIOBOTARU .

    Comentariu


    • #3
      Dupa cum se demonstreaza ,sistemul supra-solicitant AMATUR face victime (cazul decesului recent!)-nu se poate asa -nici un sportiv ce nu este setat pentru eforturi dublate de antrenamente specifice nu are suficiente resurse -ca un inotator de piscina ce este pus sa treaca Dunarea!Sistemul trebuie gandit ,pe durata a doua zile!!!cu toate eforturile financiare ce apar din ambele parti ,sau simplificat-altfel ne vom afla in fata unor evenimente triste ,ca in cazul lui Mircea!!+ IMI PARE ASA DE RAU DE EL!!!DUMNEZEU SA TE AIBE IN MAREA SA GRIJA!!!

      Comentariu


      • #4
        Nu cred ca ne cunoastem personal,am o rugaminte nu mai scrieti aiureli in cazul lui Mircea.
        Dupa parerea dumneavoastra cred ca se facea si Amaturul de apoi

        Comentariu


        • #5
          Dantim-reciteste mesajul anterior si scoate in evidenta ,,aiurelile"...pe de alta parte ,nu as fi incantat sa ne cunoastem personal!Ca sa intelegeti ,este dificil ca unii participanti la aceste concursuri sa joace uneori pana dupa miezul noptii,in conditiile in care nici nu sunt sportivi de performanta ,nici nu mai sunt asa de tineri ,adaugandu-se si oboseala datorata transportului ...Ar fi mai multe de spus daca din cea de-a doua fraza se intelegea ceva...

          Comentariu


          • #6
            Am o rugaminte la moderatorii acestui site:va rog sa aveti grija de elementele perturbatoare , ma refer la GigiC,care nu fac decat rusine acestui sport si acestei miscari de masa-Amatur.
            Mizeriile pe care le emana acesti indivizi care ponegresc memoria unor sportivi decedati sunt intolerabile si incalificabile!!!!
            Sa ramana in baltoaca lor de noroi, sa se balaceasca acolo in voie nu sa murdareasca aici si sa polueze atmosfera!!!

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de GigiC Vezi post
              Dupa cum se demonstreaza ,sistemul supra-solicitant AMATUR face victime ....
              ...ce să mai vorbim de sistemul dvs care provoaca tensiune mult peste nivelul Amatur. Lasati-l pe Mircea sa se odihneasca-n pace si nu aduceti acuze nejustificat.
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • #8
                Domnule Ciubotaru,
                Departe de mine gandul sa va invat cum se organizeaza un turneu de tenis de masă , dar in calitate de jucator si participant la Amatur de ceva vreme, de asemenea in calitate de om care a lucrat in logistica cam 15 ani, v-as recomanda sa mariti numarul de mese de la 12 la 24 ( colegii din Amatur v-ar putea eventual ajuta cu ceva mese !) si sa desfasurati turneul de Amatori si Master's intr-o singura zi. Sala Polivalenta este suficient de mare si pentru 36 de mese !!!. In aceiasi idee jucatorii din alte localitati nu vin sa concureze pentru o pereche de fete Tenergy 05 ci mai mult pentru puncte in clasamentul Amatur( asta este o realitate indiferent cine se supara !! ) asa ca mai bine a-ti incerca sa faceti un turneu punctat in Amatur. In cazul in care ramane asa cum l-ati descris vor participa numai ieseni si in conditiile in care o parte mai sunt plecati in concediu si nu mai departe de acum o saptamana a avut loc Iași Open organizat de colegul d-voastra Gigi Berescu , turneu care a strans cam 200 de participanti( mult peste numarul de participanti la o etapa de Amatur !!) nu cred ca vor mai participa prea multi. V-as sugera sa renegociati situatia etapelor din iasi cu coordonatorii regionali ai Amatur si sa vedeti daca puteti sa stabiliti alta data de organizare a acestui turneu care trebuie sa fie un omagiu dedicat activitatii regretatului tenisman iesean Cornel Macovei, omagiu la care ar trebui sa participe si alti jucatori din tara. Inca o data precizez ca nu vreau sa va ofensez sau sa va invat ce se poate face ci este numai umila mea parere de jucator de tenis de masă iesean suparat ca nu are acasa la el ( la Iași adica ) o etapa de Amatur.
                Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                BH : Spinlord Sternenfall OX

                Comentariu


                • #9
                  Haideți oameni buni nu mai poluați care mai de care topicul domnului GigiC, pentru ca nu ajungem nicaieri, si totul se va transforma in fight . Omul isi poate desfasura concursul asa cum vrea el, cu cate mese vrea, in cate zile vrea, in ce conditii vrea, etc. Cine vrea sa se inscrie se inscrie, cine nu vrea nu se inscrie si gata...

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de GigiC Vezi post
                    Dupa cum se demonstreaza ,sistemul supra-solicitant AMATUR face victime (cazul decesului recent!)-nu se poate asa -nici un sportiv ce nu este setat pentru eforturi dublate de antrenamente specifice nu are suficiente resurse
                    "Onorabile" Gigi C,
                    colegul nostru Mircea s-ar rasuci in groapa citindu-ti ineptiile desirate aici,pe postul unui Memorial,cu singurul scop de a "provoca valuri" printre amaturisti ...si a da un "refresh" unui post cam "lancezit"!
                    Rugam Admin-ul sa mute aceste comentarii pe alt post,iar pagina sa fie folosita strict pentru scopul ei initial.Multumim!
                    I love table tennis !

                    Comentariu


                    • #11
                      Prietene ,fa-ti un control la picioare!!Nu de alta ,dar s-ar putea sa fie mai destepte decat cutia craniana ,plina de golul vidului...

                      - - - Actualizat - - -

                      Prietene mm kkglobala .,cand am organizat primul turneu AMATUR ,tu pedalai la trotineta! Nu stiu ce ai inteles tu din demersurile mele ,da'se vede ca nu prea mult ,chestie de neuroni neperformanti...Nu am ponegrit memoria cuiva ,ci am atras atentia asupra unor lucruri -unul dintre ele ar fi faptul ca nu se asigura asistenta medicala ,sistemul este solicitant in extrem si pentru performeri ,ca trebe'platita prezenta (obligatorie!)a personalului medical ,iar org.de turnee nu iau in calcul evenimente nedorite -In plus -esti departe de realitate ,da 'te bagi in seama ,de parca ai fi vreo valoare!!Decat sa stai in zona 27 min /zi ,mai bine ai invata ce-i decenta si informarea sumara inainte de a emite pareri ce se vor docte!In ce te priveste ,nu cred c-ai realizat nuanta de la ''bila '' la minge ,da'ntai trebuie sa stii sa stai corect in tenisi...

                      Comentariu


                      • #12
                        Salut,Gigi.Te rog respectuos(doar ne cunoastem de multi ani,de prin anii 80)sa nu-i mai jignesti pe amaturisti,chiar daca si-au exprimat pareri negative vis-a-vis de organizarea acestui turneu.Pentru cine nu-l cunoaste pe Gigi Ciubotaru,a fost jucator de divizie multi ani,a reprezentat cu mandrie Iasul in multe confruntari tenisistice,este antrenor recunoscut in prezent.El si-a dedicat intreaga viata tenisului de masa pe care-l iubesti si in prezent foarte mult.Probabil ca intr-un viitor sper cat mai indepartat, Iasul va organiza si turnee dedicate tie.Oricum la turneul organizat de tine la IASI,vor participa preponderent ieseni si cei din imprejurimile IASULUI,deci nu vei duce lipsa de ?cvorum?.Daca in viitor te gandesti sa organizezi si turnee sub egida Amatur,atunci trebuie sa respecti regulile amaturului asa cum o fac si alti organizatori de turnee(taxa amatur,postare de clasament in timp util,etc.).Nu-si au rost polemicile aici ca nu realizezi nimic cu acest lucru,decat sa ?inflamezi?cititorii acestui forum.Acum in incheiere ,iti doresc succes deplin la viitorul turneu organizat de tine,sa ne revedem sanatosi cand mai vin pe la Iași si sa continui sa fi acelasi om inimos in ceea ce priveste activitatea ta in tenisul de masa,acum ca antrenor cu foarte multa experienta in acest sport.Pe curand.Ciobanu Gabriel-Vatra-Dornei.
                        Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                        Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                        Comentariu


                        • #13
                          Cupele, medaliile și premiile vă așteaptă !

                          Cu privire la organizarea concursului, ultimele detalii vor fi afișate în acest topic , marți 26 august 2014 . Vă așteptăm!
                          Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                          Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                          Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                          Comentariu


                          • #14
                            PRECIZARI referitoare la desfasurarea competitiei IASI TROPHY-MEMORIALUL CORNEL MACOVEI-
                            Programul orar-acelasi ,in incinta Salii Polivalente.
                            Vineri 29 aug.vor juca DOAR copii,cadetii si juniorii ,B+F
                            Sambata 30 aug,vor juca NUMAI competitorii AMATORI
                            Duminica 31 aug,se va desfasura turneul MASTER'S-
                            Dupa prima reuniune a amatorilor ,vom pastra minutul de reculegere in memoria lui Cornel ,in prezenta fiului sau ROBERT,iar seara ,cine doreste ,va vizita Complexul PALAS MALL ,la un suc si-o bere.Daca doriti informatii suplimentare -Gigi CIOBOTARU-0743192192-Va asteptam si va dorim SUCCES!

                            Comentariu


                            • #15
                              Pentru cine nu poate dormi din dorinta aflarii rezultatelor de la acest turneu,pe scurt am sa enumar primii 4 clasati..
                              1.SURDU MARCEL-Iași
                              2.CIOBANU GABRIEL-Vatra-Dornei(adica eu)
                              3.GHERASIM cel mustacios.-Iași.
                              4.APOSTOL LUCIAN-Iași
                              Am sa revin cu un comentariu despre turneu.
                              O noapte buna.
                              Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                              Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                              Comentariu


                              • #16
                                Clasament Amatori 30.08.2014 Iași Trophy Memorialul " Cornel Macovei "

                                1 -- 4
                                Surdu Marcel - Iași
                                Ciobanu Gabriel - Vatra Dornei
                                Gherasim Florin - Iași
                                Apostol Lucian - Iași
                                5 -- 8
                                Buzdugan Iustin - Iași
                                Parascuta Daniel - Iași
                                Sumulea Mihai - Iași
                                Nastase Sergiu - Iași
                                9 -- 16
                                Nicu Constantin - Iași
                                Alupoaie Dumitru - Iași
                                Niculita Sorin - Iași
                                Litcanu Klaudyu - Iași
                                Tanase Stefan - Iași
                                Hociung Ciprian - Iași
                                Cotilici Ana-Maria - Iași
                                Popa Andreea - Iași
                                17 -- 24 loc 3 gr.sup.
                                Iacob Gabriel - Iași
                                Cocea Catalin - Iași
                                Filip Gerald - Iași
                                Lupu Constantin - Iași
                                Ipate Giovani - Iași
                                Chirca Tiberiu - Iași
                                Costin Bogdan - Iași
                                Palaga Florin - Iași
                                25 -- 32 loc 4 gr.sup.
                                Sumanaru Catalin - Iași
                                Tipu Vlad - Iași
                                Romila Emi - Iași
                                Tanase Nicolae - Iași
                                Bacalu Valentin - Iași
                                Ciubotariu Claudiu - Iași
                                Pomirleanu Radu - Iași
                                Chitic Paul - Iași
                                33 -- 2v gr.inf.
                                Plugaru Oleg - Iași
                                34 -- 39 1v gr.inf.
                                Ciubotaru Leo - Iași
                                Crusos Cristi - Iași
                                Dragoman Vasile - Iași
                                Stefan Daniel - Iași
                                Plamada Lucian - Rădăuți
                                Iorga Gelu - Iași
                                40 -- 46 0v gr.inf.
                                Aungurenci Ovidiu - Iași
                                Adumitresei Ciprian - Iași
                                Martinas Ionut - Iași
                                Damoc Damian - Iași
                                Pislariu Lucian - Iași
                                Dolhescu Bogdan - Iași
                                Macovei Robert - Israel

                                - - - Actualizat - - -

                                Clasament Masters 3.08.2014 Iași Trophy Memorialul " Cornel Macovei "

                                1 -- 4
                                Ciolan Vlad
                                Aga Alexandru- Botoșani
                                Surdu Marcel - Iași
                                Axinte Bogdan - Iași
                                5 -- 8
                                Sandu Ilie - Iași
                                Parascuta Daniel - Iași
                                Sumulea Mihai - Iași
                                Gherasim Florin - Iași

                                9 -- 12 loc 3 gr.sup.
                                Costin Bogdan - Iași
                                Axinte Tiberius - Iași
                                Moraru Eugen - Iași
                                Bageag Cristi - Iași

                                13-16 loc 4 gr.sup.
                                Dan Stefan- Iași
                                Lupu Constantin
                                Ipate Giovani
                                Calancea Dumitru

                                17-20 locul 5 gr.inf.
                                Martinas Ionut - Iași
                                Buzdugan Iustin - Iași
                                Macovei Robert - Iași
                                Stefan Daniel - Iași

                                - - - Actualizat - - -

                                Va multumim tuturor pentru participare ! O sa revin si cu fotografii in cateva minute

                                - - - Actualizat - - -

                                Ultima editare de Bogdan A; 31.aug.2014, 17:31.
                                Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                                Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                                Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                                Comentariu


                                • #17
                                  Asa cum am promis,am revenit cu un scurt comentariu despre acest turneu comemorativ.
                                  In primul rand tin sa multumesc pentru reusita organizatorie celor implicati in acest sens,adica lui Gigi Ciubotaru,Bogdan A si nu in ultimul rand domnului Paul Gasner(care azi a implinit 44 anisori-felicitari cu repetitie-alias macocco)acest ”Apian”al dibaciei si priceperii manuirii laptopului si imprimantei,o persoana foarte placuta si simpatica,care din pacate nu a putut evolua la masa de joc ,fiind accidentat.
                                  Cand am intrat in sala era un ”ocean”de concurenti locali,dornici sa-si dispute intaietatea intre ei.Din provincie fiind eu,un radautean si un ....israelian din totalul de 46 participanti.Turneul a respectat modul de desfasurare a turneelor amatur,cu grupe inferioare,superioare de 4 si in acest caz eliminatoriu de 16.Toate meciurile foarte disputate duse in spiritul de fair-play si corectitudine,cu respectarea adversarului.Au participat si o serie de copii care fac antrenament la club,tineri de vreo 10-12 ani,cel mai in varsta concurent,fiind de departe mereu tanarul SUMULEA,aparatorul.Avand in vedere ca in IASI,tenisul de masa este la rang de frunte ,avand un campionat intern structurat pe 5 divizii de peste 10 echipe/divizie,multa lume este buna cunoscatoare a acestui sport,in consecinta au venit cu mic cu mare sa asiste la acest concurs.Cand am disputat finala ,bineinteles ca toti cei prezenti incurajau zgomotos pe favoritul local,care de departe are valoare de Open de top (Surdu Marcel),a fost o disputa 24ani contra 56 ani.A castigat in primul rand tineretea,prospetimea,vigoarea,antrenamentul intens,toate acestea alaturi de incurajarile frenetice ale spectatorilor locali,ca doar cupa cea mare nu avea sa se ”duca” in provincie.Am avut parte de premii frumoase,cupe,medalii,dipome ,iar in cazul meu si 2 fete tibhar sinus de 2mm grosimea buretelui care sunt nevoit sa le vand doritorilor,deoarece eu nu joc cu astfel de fete.In concluzie ,am avut parte de un concurs reusit din toate punctele de vedere si pe viitor, Iasul sa organizeze si turnee in circuitul amatur,deoarece merita din plin acest lucru.Mult succes iesenilor in organizarea concursurilor de tenis de masă si de preferinta si in cadrul Amaturului.
                                  Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                  Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Felicitari pentru locul doi la Amatori dar parca de cand va stiu erati la categoria open!
                                    Blade-Darker speed 90
                                    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                    Bh- Testing

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de dado_daniel Vezi post
                                      Felicitari pentru locul doi la Amatori dar parca de cand va stiu erati la categoria open!
                                      Acest concurs dedicat amatorilor a cuprins NUMAI jucatori care nu au fost niciodata legitimati la vreun club de tenis de masă,deci nu au facut performanta.Deci nu are criteriu de departajare ca in cazul Amaturului.De aceea m-a mirat participarea tanarului Surdu Marcel,pe care l-am intrebat daca a facut de performanta si a fost legitimat la vreun club de tenis de masă.Raspunsul lui a fost negativ,de aceea a avut dreptul de joc.Acum am M.P-ul 16,25,deci sunt cumva la granita dintre cele 2 categorii.Multumesc pentru felicitari.
                                      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Multumim d-lui Ciobanu pentru participare cat si pentru cuvintele frumoase. Noua, iesenilor care l-am cunoscut in Amatur sau nu neaparat , ne-a facut placere sa il revedem aici la noi la Iași. Pentru noi participarea d-lui Ciobanu a insemnat mult si am apreciat faptul ca s-a deplasat pina aici chiar daca turneul n-a fost cotat in Amatur. Acelor iubitori de tenis de masă care din diverse motive nu au putut participa le spun doar un citat de la un mare scriitor roman : " Exista oameni care n-au fost niciodata in targul Iesilor desi n-ar trebui sa existe !! " Asa cum a subliniat si dl. Ciobanu a fost aproape ca o etapa de Amatur numai cu ieseni sau fosti studenti la Iași ( caz dl. Ciobanu), potential de tenis de masă la Iași exista probabil ca mai mult decat in oricare oras al tarii inafara de București, asa ca data viitoare va asteptam pe toti cei care iubiti acest sport sa ne onorati cu o vizita " de lucru " sa ne confruntam in litera si spiritul fair playului acestui sport. Ve-ti vedea ca iesenii pot si vor sa organizeze o etapa de Amatur la fel ca oricare oras , ba chiar cu o participare mai numeroasa cred.Pina atunci le doresc felicitari si bafta multa in continuare participantilor la acest memorial indiferent de rezultatele obtinute si n uitati " My name is Pong, Ping Pong "
                                        Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                                        FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                                        BH : Spinlord Sternenfall OX

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Mulțumesc domnului Ciobanu pentru aprecierile sale asupra turneului și nu pot decât să mă bucur, cu atât mai mult cu cât este știut faptul că domnia sa nu aduce cuvinte de laudă decât dacă este într-adevăr cazul. De asemena ?? mulțumesc încă o dată pentru urări, iar alăturarea de numele domnului Apian ese mai mult decât onorantă. Contribuția mea a fost modestă, strict tehnică, și din păcate programul aglomerat m-a împiedicat să fac același lucru și la celelalte două zile de concurs, și anume secșiunile copii și master. Principalii organizatori sunt Gigi și Bogdan, cei care au dus greul cu obținerea sălii, meselor, căratul, publicitatea etc. Felicitări deci organizatorilor și sperăm să organizăm în Iași un concurs sub egida Amatur în curând. Felicitări câștigătorilor, de la toate categoriile, și tuturor participanților. După cum spunea și Gabi, potențialul este enorm - 45 de participanți la concursul de amatori numai din Iași, într-o zi de vacanță!
                                          TB ZLF & T05/T05FX

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de gabriel1962 Vezi post
                                            Multumim d-lui Ciobanu pentru participare cat si pentru cuvintele frumoase. Noua, iesenilor care l-am cunoscut in Amatur sau nu neaparat , ne-a facut placere sa il revedem aici la noi la Iași. Pentru noi participarea d-lui Ciobanu a insemnat mult si am apreciat faptul ca s-a deplasat pina aici chiar daca turneul n-a fost cotat in Amatur. Acelor iubitori de tenis de masă care din diverse motive nu au putut participa le spun doar un citat de la un mare scriitor roman : " Exista oameni care n-au fost niciodata in targul Iesilor desi n-ar trebui sa existe !! " Asa cum a subliniat si dl. Ciobanu a fost aproape ca o etapa de Amatur numai cu ieseni sau fosti studenti la Iași ( caz dl. Ciobanu), potential de tenis de masă la Iași exista probabil ca mai mult decat in oricare oras al tarii inafara de București, asa ca data viitoare va asteptam pe toti cei care iubiti acest sport sa ne onorati cu o vizita " de lucru " sa ne confruntam in litera si spiritul fair playului acestui sport. Ve-ti vedea ca iesenii pot si vor sa organizeze o etapa de Amatur la fel ca oricare oras , ba chiar cu o participare mai numeroasa cred.Pina atunci le doresc felicitari si bafta multa in continuare participantilor la acest memorial indiferent de rezultatele obtinute si n uitati " My name is Pong, Ping Pong "
                                            Felicitari Alex pentru podium ! Bravo !
                                            Felicitari dottore pentru locul II ! Ai avut noroc ca n-am fost pe-acolo ! )

                                            Gabi, stii doar ca la multi dintre noi nu e foarte important ca turneul sa fie punctat amatur pentru a veni la Iași! Probabil ca marea majoritatea a spus pas din cu totul alte motive si au preferat sa "amendeze" acest lucru prin absenta. Mesajele, indiferenta si comportamentul ostentativ nu atrage ci dimpotriva.
                                            Este insa de apreciat implicarea lui Bogdan la buna desfasurare a concursului ! Ganditi-va sa organizati un concurs si nu vom ezita sa fim prezenti in numar mare. Personal garantez seriozitatea lui Axinte Bogdan si ii voi intinde o mana de ajutor daca va avea nevoie.

                                            Felicitari tuturor participantilor ! Bravo !

                                            Respect.
                                            Blade: lemn off...ce lemn !
                                            Bh: cu tepi
                                            Fh: fara tepi

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Mea culpa, lu?ndu-mă cu trebile am uitat să reamintesc că acest maraton de tenis pe durata a 3 zile a fost dedicat memoriei lui Cornel Macovei, Dumnezeu să-l odihnească! Au asistat și s-au implicat copiii acestuia, iar participantul din Israel este chiar fiul regretatului Cornel. Cele mai emoționate momente au fost evocările lui Gigi și minutele de reculegere dedicate deosebitului om care a fost Cornel Macovei, mereu prezent in inimile noastre.
                                              TB ZLF & T05/T05FX

                                              Comentariu

                                              Who has read this thread:
                                              Procesare...
                                              X