tt-shop.ro 468x60vivasportshop.ro 2 468x60tt-shop.ro 468x60 3
Pagina 2 din 39 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate 16 la 30 din 585

Subiect: Sibiu - Aria Sport TDM Sibiu

maestru
    Data înscrierii
    30.08.2010
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    46
    Postări
    1.171
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    16 z 11 h 37 m
    Timp online pe zi
    10 m
    Reputație
    1477
    vă rog să mai organizați și mini-turnee la care câștigătorul e necunoscut, nu doar din acestea unde câștigătorul se știe dinainte

organizator turnee
    Data înscrierii
    29.07.2013
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    2
    Postări
    610
    Timp total online
    7 z 1 h 19 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    1490
    Salutare dragi pasionati ai tenisului de masa!
    Ieri ,21.08.2014 am incheiat o noua etapa din cadrul Turneelor de antrenament organizate de Aria Sport TDM.
    Au participat 12 jucatori distribuiti in 2 grupe de 6.Dupa meciuri spectaculoase si aprinse primii 4 din fiecare grupa au intrat pe tabloul eliminatoriu de 8.
    La final a ajuns tanarul Groza Alexandru care a dispus de Decean Darian in finala cu 3-1.Felicitari Alex , felicitari Darian pentru jocul bun pe intreg parcursul turneului.Felicitari invinsilor(printre care ma numar).
    Pana joia urmatoare (28.08.2014) cand v-a avea loc un nou turneu-antrenament , echipa Aria Sport TDM va asteapta la antrenamente!

Cu repect,

Echipa Aria SportTDM

3. Îmi place csabazedler, ioan.dragomir64 le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    29.07.2013
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    2
    Postări
    610
    Timp total online
    7 z 1 h 19 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    1490
    Si cateva poze de la turneul din 21.08.2014
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20140821_210003.jpg 
Afișări:	56 
Mărime:	94,9 KB 
ID:	8403Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20140821_224920.jpg 
Afișări:	64 
Mărime:	93,9 KB 
ID:	8404Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20140821_210024.jpg 
Afișări:	54 
Mărime:	96,0 KB 
ID:	8405

Cu drag, Aria Sport TDM

5. Mulțumesc adof au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place csabazedler, ioan.dragomir64 le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    29.07.2013
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    2
    Postări
    610
    Timp total online
    7 z 1 h 19 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    1490
    Salutare dragi pasionati ai tenisului de masa.
    Astazi este joi ,si in consecinta avem Turneu -Antrenament organizat de Aria Sport TDM.Avem 19 inscrisi la acest turneu.
    Va aduc aminte ca suntem la cea de-a treia etapa a turneului.Primele 2 etape au fost castigate de Simona Weiss respectiv Groza Alexandru.
    Sa vedem cine va fi castigatorul zilei de astazi.Succes participantilor!

Cu respect,

Echipa Aria Sport TDM

7. Îmi place ioan.dragomir64 le-a plăcut acest mesaj
    senior
    Data înscrierii
    24.09.2013
    Locație
    CRISTIAN,SIBIU
    Vârstă
    52
    Postări
    168
    Timp total online
    21 z 11 h 22 m
    Timp online pe zi
    23 m
    Reputație
    332
    Daca mai este posibil,mai inscriu 2 participanti pentru turneul de azi:
    - CIOBANU COSMIN - CRISTIAN
    -DRAGOMIR IOAN -CRISTIAN.
    Vom fi prezenti la 17.50,daca totul merge bine,mai venim cu 2 participanti,doar dupa 17.00 aflam sigur...
    Multumim pentru initiativa!
    HAND MADE LEVI OFF
    TIBHAR AURUS SOUND 1.9
    TIBHAR AURUS SOUND 1.9

9. Mulțumesc Alex Muresanu au mulțumit pentru mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    30.08.2010
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    46
    Postări
    1.171
    Timp total online
    16 z 11 h 37 m
    Timp online pe zi
    10 m
    Reputație
    1477
    ...da văd că mi-ați ascultat rugămintea

eu mă gândeam că iar e vorba despre turnee la care vine maestrul Govoreanu sau maestra Sicoe și era plictisitor din start

dar așa sigur merită urmărite și dacă nu mă înșel astăzi va fi din nou bătălie acolo. așa că fac și eu o tură de agrement până la Aria, nu de alta dar cred că azi i-a venit rândul lui Darian. oricum transmit încă de pe acum încurajări și să nu-l mai lase pe Groza să câștige

- - - Actualizat - - -

pfffff!
    s-a terminat de o zi miniturneul și nu scrie nimeni nimic...
    ce s-a întâmplat, nu v-a plăcut? nu pot crede așa ceva.
    aș fi vrut rezultate măcar, dacă altceva nu merităm

11. Mulțumesc Alex Muresanu au mulțumit pentru mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    29.07.2013
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    2
    Postări
    610
    Timp total online
    7 z 1 h 19 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    1490
    Salutare draji preteni ai tenisului de masa!Cu scuzele de rigoare dar din motive personale nu am ajuns sa postez ceva despre turneul din 28.08.2014.
    A fost un turneu reusit si neasteptat de placut.Intr-o ambianta placuta am avut numai surprize .La turneu au fost prezenti 27 de jucatori din Sibiu,Cisnadie, Cristian ,Agnita ,Medias si Germania.Se pare ca sala noastra Aria Sport TDM are tot mai mare priza pentru jucatori din judet dar si din afara tarii.
    Ca un rezumat al surprizelor placute , vreau sa salut prezenta prietenului nostru drag Csaby din Agnita ,a lui Dragos Temelie din Medias a sotiilor Ongert Gert Si Elena stabiliti de mult in Germania si care ne-au onorat cu prezenta(buni si pasionati de tenis de masa!),si numarul mare de participati la aceasta competitie de joi-Turneu Saptamanal Aria Sport TDM..Salut si prezenta scriitorului Adi Mucu de la care ma asteptam la o poezie!!!In continuare va afisez clasamentul acestei a treia editie.

_LOCUL 1_
    Temelie Dragos - Sibiu
    _LOCUL 2_
    Groza Alexandru - Cisnadie
    _LOCUL_ 3
    Filipoiu Bogdan - Ramnicu Valcea
    _LOCUL_ 4
    Weiss Simona - Cisnadie
    _LOCURILE_ 5 - 8
    Beches Andrei - Sibiu
    Somlea Darian - Cisnadie
    Timaru Ilie - Ocna Sibiului
    Decean Darian - Sibiu
    _LOCURILE_ 9 - 16
    Cojocaru Paul - Sibiu
    Bucur Dan - Cisnadie
    Zedler Csaba - Agnita
    Ongert Elena - Cristian SB
    Ongert Gert - Cristian SB
    Comsa Dan - Sibiu
    Ballasch Mircea - Sibiu
    Gligor George - Sibiu
    _LOCUL_ 17 -- Grupe Inf. 3 vic.
    Manitiu Florin - Sibiu
    _LOCURILE_ 18 - 19 -- Grupe Inf. 2 vic.
    Muresanu Alex - Sibiu
    Prie Cristian - Cisnadie
    _LOCURILE_ 20 - 25 -- Grupe Inf. 1 vic.
    Rosianu Nicolae - Sibiu
    Filea Adonis - Sibiu
    Ciobanu Cosmin - Cristian SB
    Dragomir Ioan - Cristian SB
    Marginean Cosmin - Sibiu
    Pastrama Ovidiu - Sibiu
    _LOCURILE_ 26 - 27 -- Grupe Inf. 0 vic.
    Muresan Andrei - Sibiu
    Givan Cristian - Sibiu

Felicitari Castigatorilor!Felicitari invinsilor!
    Va asteptam la antrenamente.

Cu respect al dvs,

Muresanu Alexandru

13. Mulțumesc adimucu, csabazedler au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place tokosp le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    29.07.2013
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    2
    Postări
    610
    Timp total online
    7 z 1 h 19 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    1490
    Si inca ceva.Multumesc inca odata pentru pasiunea si ajutorul celui de la "butoane" Filea Adonis , si partenerului nostru Emi-TT reprezentat de Marginean Cosmin care a oferit castigatorului 3 mingi de joc.

Cu stima acelasi ,
    Alex Muresanu

15. Mulțumesc Zosim1 au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place GeluBv le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    30.08.2010
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    46
    Postări
    1.171
    Timp total online
    16 z 11 h 37 m
    Timp online pe zi
    10 m
    Reputație
    1477
    mă văd dator cu o „cârcoteală”

maestrul Dragoș Temelie s-a destăinuit la sală, fără să fie în discuție miniturneul local, că actualmente este jucător activ în Campionatul Național (sau cum s-o fi numind competiția oficială, că nu mă pricep la titulaturi). discuția era despre faptul că nu l-am mai întâlnit la turneele Amatur clasice. omul sincer și serios mi-a explicat motivul.

aș dori, pentru a mai „alerta” puțin comentariile pe aici , ca cei clasați pe locurile următoare, dar și toți cei pe care i-a întâlnit maestrul și i-a învins în grupă sau meciurile eliminatorii, să intre aici și să reclame. să i se ia locul 1 și să se dea următorului clasat.

iar lui să i se dea un premiu special din partea organizatorului dacă tot e vorba, că de meritat merită, dar „hors-concours” )))

i s-au luat lui Armstrong 7 titluri de câștigător al Turului Franței, iar acolo e vorba de 3000 de kilometri parcurși cu bicicleta. pentru fiecare din cele 7.

Dariane! (și unu și altu)... Simona! Csaby!... Domnu Timaru!... Domnu Filipoiu!... nu vă lăsați mă, să vă calce ăștia în picioare!!! de aia ați plătit benzina și taxa de înscriere, să vină ăștia din Divizie să vă ia și premiile pe care vi le dă ARIA?!?

17. Îmi place Dari SD le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    29.07.2013
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    2
    Postări
    610
    Timp total online
    7 z 1 h 19 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    1490
    Salut Adi Mucu!Ma vad obligat sa fac niste reglementari necesare.
    Acest Turneu-Antrenament cum se vede si in titlu este un turneu care da posibilitatea tuturor jucatorilor de tenis de masa sa participe ca intr-un antrenament organizat.Nu ne raportam la nici un regulament al Amaturului.Daca ar veni(ipotetic vorbind d-le Mucu!!!) Timo Ball sau Andrei Crisan ar fi o mare onoare sa jucam cu ei chiar daca am sti cine este castigatorul.Numai asa vom progresa noi , astia mai novice , in tainele tenisului de masa.Iar tu ,MAESTRE ,ai avea inspiratia pentru inca o poezie.Ce zici?
    Oricum ,te astept la masa de joc.

Cu mare respect MAESTRE!!!

19. Îmi place GeluBv le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    30.08.2010
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    46
    Postări
    1.171
    Timp total online
    16 z 11 h 37 m
    Timp online pe zi
    10 m
    Reputație
    1477
    aaaaa

- - - Actualizat - - -

scrisesem altceva și n-am mai putut să șterg, de aceea am scris „aaaaa”

stimate amfitrion, comentariul meu de mai sus era plin de „zâmbilici” rotunzi și galbeni... mai pun unu aici

lăsați să citească oamenii întâi, să ne râdem puțin

chiar eram curios cine se supără primul :P

- - - Actualizat - - -

Citat Postat în original de AlexSB Vezi post
    Iar tu ,MAESTRE ,ai avea inspiratia pentru inca o poezie.Ce zici?
    am oarecare regret că viața nu se lasă condusă de om, ci e tocmai invers.

vă asigur că inspirație am prea multă. că doar cele 120 de strofe dedicate oamenilor din AmaTur le-am scris fără să dorm noaptea, de teamă să nu-mi pierd ideile care-mi veneau gârlă

nici nu-i nevoie să fiu „provocat”... dacă aș avea viața la dispoziție să fac ce vreau și când vreau, garantez că într-un an aș scrie 365 de strofe noi! sau poate și mai multe, depinde unde m-aș duce și cu ce oameni m-aș întâlni acolo.

nu-s scriitor de meserie și nu știu cum să fac să mă angajeze cineva ca scriitor, că dacă aș reuși, ce-am scris mai sus ar fi o joacă de copii

Citat Postat în original de AlexSB Vezi post
    Oricum ,te astept la masa de joc.
    eu acum, în timp ce scriu comentariul ăsta, sunt „la masa de joc” de fapt...

senior
    Data înscrierii
    16.12.2012
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    40
    Postări
    223
    Timp total online
    10 z 5 h 56 m
    Timp online pe zi
    9 m
    Reputație
    453
    Da sunt pentru propunerea cu "premiul special" si asa ar fi corect pentru toti membri clubului Aria TDM. Este foarte bine ca vin sa ma joace cu noi si jucatori foarte buni, chiar daca uni joaca la sfert din capacitate . Speram ca organizatorul va lua in considerare modificarea regulamentului intern privind aceasta competitie (joi-Turneu Saptamanal Aria Sport TDM ).

Citat Postat în original de adimucu Vezi post
    mă văd dator cu o ?cârcoteală?

maestrul Dragoș Temelie s-a destăinuit la sală, fără să fie în discuție miniturneul local, că actualmente este jucător activ în Campionatul Național (sau cum s-o fi numind competiția oficială, că nu mă pricep la titulaturi). discuția era despre faptul că nu l-am mai întâlnit la turneele Amatur clasice. omul sincer și serios mi-a explicat motivul.

aș dori, pentru a mai ?alerta? puțin comentariile pe aici , ca cei clasați pe locurile următoare, dar și toți cei pe care i-a întâlnit maestrul și i-a învins în grupă sau meciurile eliminatorii, să intre aici și să reclame. să i se ia locul 1 și să se dea următorului clasat.

iar lui să i se dea un premiu special din partea organizatorului dacă tot e vorba, că de meritat merită, dar ?hors-concours? )))

i s-au luat lui Armstrong 7 titluri de câștigător al Turului Franței, iar acolo e vorba de 3000 de kilometri parcurși cu bicicleta. pentru fiecare din cele 7.

Dariane! (și unu și altu)... Simona! Csaby!... Domnu Timaru!... Domnu Filipoiu!... nu vă lăsați mă, să vă calce ăștia în picioare!!! de aia ați plătit benzina și taxa de înscriere, să vină ăștia din Divizie să vă ia și premiile pe care vi le dă ARIA?!?

RGB
    Un atrabiliar cu Viscaria cu 05/05, ITTF.

22. Mulțumesc Alex Muresanu au mulțumit pentru mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    43
    Postări
    2.565
    Timp total online
    78 z 2 h 57 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    6965
    Citat Postat în original de Dari SD Vezi post
    Da sunt pentru propunerea cu "premiul special" si asa ar fi corect pentru toti membri clubului Aria TDM. Este foarte bine ca vin sa ma joace cu noi si jucatori foarte buni, chiar daca uni joaca la sfert din capacitate . Speram ca organizatorul va lua in considerare modificarea regulamentului intern privind aceasta competitie (joi-Turneu Saptamanal Aria Sport TDM ).
    Aici trebuie sa ii dau deptate lui Alex in ceea ce priveste regulamentul intern al turneului,nu are nici o legatura cu regulamentul amaturului,deci la acest turneu trebuie stabilita o ierarhie a performantelor jucatorilor indiferent in ce liga joaca.Iar in ceea ce priveste pe cei 2 jucatori Adrian Crisan si Timo Boll cred ca aceste lucruri vor fii realizabile ,am convingerea ca in tenisul de masa romanesc v-a aparea o implicare din partea lui Adrian.

P.S. Premile is problema, batal focul de premiu .O sa ii propun lui Alex sa pregatim mai multe premii de consolare si la LOCUL I doar felicitarii

24. Mulțumesc Alex Muresanu au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place adof le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee

Data înscrierii
    23.11.2009
    Locație
    Agnita
    Vârstă
    57
    Postări
    1.785
    Timp total online
    67 z 22 h 6 m
    Timp online pe zi
    42 m
    Reputație
    3868
    Este intotdeauna o placere sa joci intr-o sala ca aceasta,am mai spus-o si o mai spun!Antrenament sau turneu,tenisul de masa capata alte "dimensiuni" cand este jucat in conditii ca acestea de la ARIA Sport,iar prezenta prietenilor si colegilor mai tineri este exact motivarea de care avem cateodata nevoie noi,cei mai in varsta!Bravo baieti!
    I love table tennis !

26. Mulțumesc Alex Muresanu au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place GeluBv, Zosim1, adof le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    29.07.2013
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    2
    Postări
    610
    Timp total online
    7 z 1 h 19 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    1490
    Multumesc Csoby,multumesc Emi ,multumesc Darian.
    De la inceput cand aceasta sala nu exista si cu totii ne doream sa avem una in care sa ne imbunatatim performantele si sa putem pune(impreuna) bazele unui puternic club de tenis de masa , ne intalneam pe unde puteam si jucam cu patos si ne gandeam ce frumos este sa prindem "superioarele" din Amatur ,ce sa mai zic de "eliminatorii".Multi dintre voi au un progres vizibil , si asta ma bucura.Pentru asta am initiat si acest turneu-antrenament ca sa ne adunam in aceasta frumoasa familie a tenisului de masa .O familie pllina de oameni de caracter ,o familie pe care am cunoscut-o acum 1 an se ceva .Si cand vezi ca in sala intra Csoby ,Dragos ,dl.Ongert cu sotia ,Filipoiu B ,Mitzi ,Dl. Costi ,Nea Bela ,Govo ,Darianii ,Darie ,Rosianu ,Negreanu ,Timaru si altii (pe care nu ii pot enumera si imi cer scuze) ,imi creste inima si vad ca proiectul pe care l-am initiat este pe un drum bun.
    De asemenea daca ati vazut ca la acest turneu , pe lista de inscrieri este o coloana cu sugestii.Am pus-o acolo sa putem imbunatatii regulamentul intern ca doar turneul l-am facut pentru noi si nu ne impune nimeni cum sa ne jucam.Asa ca , va astept domnilor la sala si impreuna cu Emi ne vom gandi si la neste premii!!!

Va multumesc pentru interesul acordat si va astept sa spargeti mingile!!!Ce zici Dariane!Vezi ca te-am inscris la Tg Mures pe 13!

Te salut Emi!

28. Mulțumesc Zosim1 au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place GeluBv, tokosp, adimucu, csabazedler, Dari SD, adof le-a plăcut acest mesaj

Subiecte similare

1. Răspunsuri: 32
    Ultimul post: 04.02.2017, 18:20
  2. Răspunsuri: 16
    Ultimul post: 16.02.2016, 10:42
  3. Răspunsuri: 274
    Ultimul post: 15.02.2016, 16:54
  4. Sibiu - Tabara de tenis de masa "emi-tt & aria sport" sibiu 8-13 FEBRUARIE 2016
    De Zosim1 în forumul Locuri în care ne putem antrena
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 17.01.2016, 18:46
  5. Răspunsuri: 279
    Ultimul post: 07.10.2014, 23:20

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •