Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sibiu - Aria Sport TDM Sibiu

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Salutare dragi prieteni!
    Cu parere de rau , dar din motive obiectve , nu mai putem organiza maine ,18.09.2014 , Turneul-Antrenament Saptamanal la Aria Sport TDM.
    Ne pare rau dar revenim cu acest turneu saptamana viitoare.

    Multumim pentru intelegere!

    Cu respect,

    Aria Sport TDM

    Comentariu


    • #52
      Salutare dragi pasionati ai tenisului de masa.
      Joi , in data de 25.09.2014 revenim cu Turneul-Antrenament Saptamanal organizat de Aria Sport TDM.Lista de inscrieri va fi postata de luni la avizierul salii.
      Am ajuns la editia a-5-a si inca nici un sibian sadea nu a castigat turneul.Oare ce se va intampla?

      Va asteptam cu drag'

      Echipa Aria Sport TDM

      Comentariu


      • #53
        Postat în original de AlexSB Vezi post
        Salutare dragi pasionati ai tenisului de masa.
        Joi , in data de 25.09.2014 revenim cu Turneul-Antrenament Saptamanal organizat de Aria Sport TDM.Lista de inscrieri va fi postata de luni la avizierul salii.
        Am ajuns la editia a-5-a si inca nici un sibian sadea nu a castigat turneul.Oare ce se va intampla?

        Va asteptam cu drag'

        Echipa Aria Sport TDM
        Cred ca va trebui sa-l "reactivati" pe Lopatica,s-a "odihnit" destul in lunile astea!!!......pana se va "aranja" cu totul Cosmin!!!!
        Va salut din departare,mult succes!
        I love table tennis !

        Comentariu


        • #54
          Corect,lisa lui Lopatica,a dus la o pierdere din savoarea si deliciul AmaTuR-ului !

          Comentariu


          • #55
            Draga Csoby ,draga d-le Antal.Istoria mea in amatur a inceput in urma cu un an si ceva si se datoreaza in mare masura lui Gabi Danieliuc-alias Lopatica sau STRAMBU"-care m-a provocat si mi-a injectat microbul tenisului de masa.Dupa cum vedeti este inscris in turneul din 4 de la Aria Sport.Incet ,incet incercam sa-l aducem din nou in sala de tenis.Iar de Cosmin am auzit ca are ceva prbl medicale.Sunt convins ca in scurt timp Sibiul v-a avea jucatori Amaturisti in fruntea clasamentului.
            Csoby,prietene,imi pare rau ca nu participi la turneul de peste 2 saptamani.D-le Antal va astept.Sunteti o prezenta placuta printre noi.

            Cu drag al dvs,

            Alex Mureșanu

            - - - Actualizat - - -

            Turneul de Joi l-am facut special pentru jucatorii de club din Sibiu si nu numai.In curand ziua de joi v-a deveni ziua "jucatorilor de club "ai Aria Sport TDM.Sunt bucuros de idee si de priza care o are printre jucatori .Avem frecvent intre 25-30 de jucatori la fiecare turneu-antrenament.

            Comentariu


            • #56
              Draga Alex,sper sa ne revedem sanatosi,mereu am venit cu placere la Sibiu,intalnirile amicale cu colegi si prietenii sibieni dateaza chiar cu mult inaite de intrarea in amatur,cu stima.
              Deni.

              Comentariu


              • #57
                Salutare dragilor.Cu parere de rau , astazi 24 .09 .2014 programul la sala de tenis de masă este de la ora 16.00-19.00.De la ora 19.00 are loc un eveniment in zona de parchet a sali si ar deranja jucatorii de tenis de masă.Maine 25 ,09 ,2014 din cate am vazut pe tabelul de inscrieri se anunta un turneu-antrenament tare!Sunt deja 18 jucatori inscrisi.
                Va multumim pentru intelegere.
                Cu respect,
                Echipa Aria Sport TDM.

                Comentariu


                • #58
                  daca nu incurcam "jucatorii" de pe parchet, participam si noi la eveniment...
                  Butterfly Michael Maze Arylate
                  BH Tibhar Speedy Soft / FH Joola Maxxx

                  Comentariu


                  • #59
                    Buna ziua,

                    Va rugam mai inscrieti doi <<sparring -partneri>> ,din Cristian SB, boosteriti bine cu produsul unic (revolutionar nr.0), pe care soacra-mea l-a botezat<<MINTA>>,pentru concursul de azi 25sep14.ora 18.00:
                    - CIOBANU COSMIN
                    -DRAGOMIR IOAN
                    MAZUNOV-FL-109GR.
                    DONIC BLUEFIRE M2
                    DONIC BLUEFIRE M2

                    Comentariu


                    • #60
                      Receptionat.Va asteptam.Sa nu uitati MENTA!
                      Cu respect ,
                      Aria Sport TDM

                      Comentariu


                      • #61
                        D-le Cucurucu se pare ca dvs nu mai deranjati pe nimeni.Nici chiar pe mine.Daca vrei iti pot oferi revansa.

                        Comentariu


                        • #62
                          Turneu antrenament 25.09.2014
                          CLASAMENT
                          Turneu - Local - Sibiu
                          "Locurile
                          Nume prenume - Localitatea"
                          _LOCUL_ 1
                          Andone Claudiu - Cugir
                          _LOCUL_ 2
                          Govoreanu Florin - Cisnadie
                          _LOCUL_ 3
                          Comsa Dan - Sibiu
                          _LOCUL_ 4
                          Todarcea Ioan - Sibiu
                          _LOCURILE_ 5 - 8
                          Somlea Darian - Cisnadie
                          Mureșanu Alex - Sibiu
                          Beches Andrei - Sibiu
                          Barac Marius - Sibiu
                          _LOCURILE_ 9 - 16
                          Zeicu Sebastian - Sibiu
                          Dragomir Ioan - Cristian SB
                          Timaru Ilie - Ocna Sibiului
                          Popa Paul - Sibiu
                          Filea Adonis - Sibiu
                          Negrean Ioan - Sibiu
                          Decean Darian - Sibiu
                          Botian Radu - Sibiu
                          _LOCUL_ 17 - Grupe Inf. 4 vic.
                          Groza Alexandru - Cisnadie
                          _LOCUL_ 18 - Grupe Inf. 3 vic.
                          Cristea Virgil - Cugir
                          _LOCURILE_ 19 - 20 -- Grupe Inf. 2 vic.
                          Ciucur Laurentiu - Sibiu
                          Bucur Dan - Cisnadie
                          _LOCURILE_ 21 - 25 -- Grupe Inf. 1 vic.
                          Kondort Dan - Sibiu
                          Manitiu Florin - Sibiu
                          Simonis Marius - Cisnadie
                          Banea Radu - Sibiu
                          Dragomir Paul - Sibiu
                          _LOCURILE_ 26 - 28 -- Grupe Inf. 0 vic.
                          Muscan Ioan - Sibiu
                          Roghina Razvan - Sibiu
                          Bugarin Martin - Sibiu

                          Comentariu


                          • #63
                            Bravo "chinezule",esti pe urmele lui Rodica cu aceasta reusita!Nu oricine il bate pe Govo la Sibiu!!!!!!
                            I love table tennis !

                            Comentariu


                            • #64
                              Postat în original de AriaSportTDM Vezi post
                              Turneu antrenament 25.09.2014
                              CLASAMENT
                              Turneu - Local - Sibiu
                              "Locurile
                              Nume prenume - Localitatea"
                              _LOCUL_ 1
                              Andone Claudiu - Cugir
                              domnilor, ne-am dat foc la valiză toți.
                              s-a terminat „era ierbarilor” în AmaTur... începe „era țăcăliei”
                              Rodica Sicoe nu mai vine să ne ia trofeele, pentru că vrea să rămână cu mulți prieteni
                              ?n schimb, văd că oricum nu suportă să știe că nu e Cugirul mereu deasupra, așa că îl pregătește într-un buncăr secret pe Don Quijote, care de la o vreme vine el cu sulița și ne fură cupele să le ducă tot în direcția Cugir.
                              sibieni, cât o să mai răbdați ?!?
                              mituiți un doctor, să-i dea concediu medical pe fals lui „Lopățică”, să mai poată veni la turnee. sau faceți-i ceva lui Govoreanu, masați-i gleznele, masați-i tâmplele... să oprim „invazia de lăcuste dinspre județul Alba”

                              - - - Actualizat - - -

                              după această glumă, care sper să fie gustată în egală măsură de sibieni cât și de cugireni, vin și cu ceva serios.

                              aș vrea să încerc marea cu degetul cu o rugăminte.

                              norocul face ca pe 4 Octombrie să fiu liber

                              iar mai presus de noroc mai există și o persoană extraordinară care și-a rupt din munca ei ca să mă ajute și în felul ăsta începând de azi sunt oficial scriitor!

                              rog echipa de organizare a turneului AmaTur din data de mai sus să-mi permită lansarea cărții exact cu ocazia acestui turneu.

                              dacă sunteți de acord și aveți și vreo idee bună despre momentul în care se poate face asta (la început, la sf?rșit, alt moment) și despre modul în care ar trebui să se desfășoare, sau dacă vreți să mă mai și întrebați câte ceva, aștept un mesaj privat.

                              eu încă nu am vreo idee mai „specială”, dar să știți că s-ar putea scoate ceva fain din asta. și mă refer la AmaTur mai ales, nu neapărat la mine. poate cumva ar putea fi „fraierită” o televiziune să trimită pe cineva (15-30 de minute maxim nu cred c-ar fi mult nici pentru ei să trimită un om cu o cameră cu microfon). și chiar un om de sport mai important din oraș, ori dacă nu de sport atunci din administrație, dar iubitor al sportului.

                              voi sibienii trebuie să știți lucrurile astea mai bine și sigur se pot aranja.
                              maxim 30 de minute precis nu spune nimeni că nu vrea. și vă spun eu că mișcarea AmaTur cu așa ceva și-ar face o reclamă faină de tot. eu vă deranjez doar cu ceva ce vreau să le spun celor de acolo despre carte. ca la orice lansare. doar că la mine nu va fi deloc plictisitor ce voi spune. sigur le va place. și sigur după aceea vor avea mai mult chef și spor la joc. și în funcție de limita de timp mă adaptez. din păcate altceva nu vă pot da acolo. doar cartea. sunt sărac și am viața grea

                              mi-a venit ideea asta doar acum și nici nu prea cunosc instituțiile și oamenii prin Sibiu. altfel poate m-aș fi apucat eu să caut oameni și să vorbesc cu ei.


                              știu că stați rău cu timpul la turneu, dar g?ndiți-vă 10 minute în liniște la ideea asta. de ce n-ar fi o idee bună să existe o cât de scurtă emisiune, chiar și la o televiziune mică, despre AmaTur? oricum am văzut că s-au înscris oameni destul de bine „cotați” la turneul ăsta. de ce să nu ne cunoască lumea mai bine? ... mai ales că acum există și o carte despre asta
                              de ce să vedem mereu aceleași „măscării” cu certuri între maneliști repetate la nesf?rșit sau cu ce matrapazl?curi mai fac politicienii?
                              ceva despre AmaTur n-ar fi oare mai frumos?

                              - - - Actualizat - - -

                              ...poate cineva care citește, poate chiar dintre cei înscriși la turneu, o aduce din întâmplare și pe Otilia la Sibiu pe 4 Octombrie

                              - - - Actualizat - - -



                              am dat-o la plesneală. aveam 10% șanse chiar să iasă ce am propus. și 3 % șanse să vadă cineva ce-am scris și să răspundă

                              nu-i nici un bai, mă mulțumesc și numai dacă îmi dați voie 10 minute să spun 2 prostii, să le prezint oamenilor cartea și apoi să plec liniștit acasă.

                              Comentariu


                              • #65
                                Felicitari Adimucu pentru lansarea cartii; te rugam sa ne dai un numar de cont bancar si sa ne spui cat costa cartea sa o putem achizitiona si noi,cei aflati mai departe .Mersi.

                                Comentariu


                                • #66
                                  Salut Adi Mucu.Astept un telefon de la tine sa stabilim detalii despre cum vrei sa lansezi cartea.Felicitari si sunt convins ca suflarea Amaturului o asteapta.
                                  Cu respect,
                                  Alex Mureșanu

                                  - - - Actualizat - - -

                                  Dragii mei nu uitati de turneul de joi.Oare cat sa mai asteptam (suntem deja la a -7-a editie)sa castige si un sibian?

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Eu zic să așteptați până sâmbătă...

                                    parcă văd ca într-un film cu încetinitorul cum coboară Lopățică dintr-un taxi și ?i „taxează” pe toți rapid

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Joi incercam si noi la Brașov o mica incalzire,repetitie pentru sambata !

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Eu cred ca inainte de inceperea turneului ar fi cel mai indicat sa lansezi cartea. Sunt convins ca organizatorii turneului vor profita de moment si vor aduce o televiziune, fiindca merita.

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Salut.
                                          Eu cred ca lansarea se poate face cel mai bine dupa "superioarele"de la Amatori si "Inferioarele " de la Open!Ce zici Adi Mucu?
                                          Astept telefonul tau.Sau da-l pe-al tau ca te sun eu.
                                          Cu sima,
                                          Alex

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            eu sunt liber sâmbătă, așa că îmi convine orice program.

                                            ?n principiu faceți în așa fel încât să nu se supere oamenii că-i țin din treabă.

                                            sigur vor fi nerăbdători să intre la masă mai mult decât să-mi asculte mie poveștile

                                            azi am uitat să sun și am venit doar seara de la muncă.

                                            acum nu-mi vine să mai sun poate dormiți.

                                            dar m?ine voi suna.

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Regret enorm ca nu sunt prezent la acest eveniment inedit pentru Amatur,sa traiesc la maxim emotiile lansarii,dar voi fi cu sufletul alaturi de voi si de colegul si prietenul nostru Adimucu!Multa bafta,Maestre!
                                              I love table tennis !

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Salut.Regret enorm absenta domnului Csaba Zendler(pentru mine Csoby) de la turneu.Desi nu am citit cartea sunt sigur ca exista paragrafe cu el in cartea maestrului Adi.Eu personal voi fi dator acestui Csoby.A inteles intr-un anumit moment ca cedarea turneului pentru Aria ,face bine fenomenului Amatur si a pasionatilor in tenisul de masa.N-am sa uit niciodata prietene!De aceea regretul este mare.Asa sunt eu ,vreau sa am prietenii alaturi de mine la aceste evenimente de sambata.O bila ,un cho ma ,un oftat ca mingea nu a prins masa ,o bere ,o menta(prietenii din Cristian stiu) ,un prosop etc.E ca si la pescuit.De fiecare data te duci cu sentimentul ca" prinzi" ceva mai mare.O "superioara" ,un eliminatoriu ,doua...Un sport tare frumos.Dar hai ca-i tarziu.M-as fi pus la citit dar nu am cartea Maestrului...Asa ca ...Noapte buna!

                                                Alex

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Postat în original de AlexSB Vezi post
                                                  Desi nu am citit cartea sunt sigur ca exista paragrafe cu el in cartea maestrului Adi.Eu personal voi fi dator acestui Csoby.A inteles intr-un anumit moment ca cedarea turneului pentru Aria ,face bine fenomenului Amatur si a pasionatilor in tenisul de masa.N-am sa uit niciodata prietene!
                                                  nici nu vă imaginați ce ?nseamnă Csaba Zedler ca amaturist și pentru amaturism... eu știu

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Astazi vin si doi campioni:
                                                    Cristea Virgil si Andone Claudiu.
                                                    Nu venim sa luam, ci venim sa dam.
                                                    Bataie.

                                                    - - - Actualizat - - -

                                                    Scuze, nu mai putem veni.
                                                    4/3 din oameni au probleme cu fractiile

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X