Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sibiu - Aria Sport TDM Sibiu

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • TA 05.06.2018

    - - - - -

    Comentariu


    • TA 12.06.2018

      - - - - -

      - - - Actualizat - - -

      TA 19.06.2018
      - - - - -
      Ultima editare de adof; 19.iun.2018, 22:49.

      Comentariu


      • TA 26.06.2018

        - - - - -

        Comentariu


        • Salutare domnilor, sa ma prezint. Ma cheama Florin, sunt posesor ilegal de paleta, insa acest sport inseamna foarte mult pentru mine. Daca ar fi dupa mine as juca in fiecare zi, asa ca oricine are nevoie de un boost de incredere de sine sa imi dea un semn si ne vedem sa ma bata
          Am fost azi si m-am uitat la voi de pe tusa,
          Bine v-am gasit!
          Flo

          Comentariu


          • Postat în original de Barbie Vezi post
            Salutare domnilor, sa ma prezint. Ma cheama Florin, sunt posesor ilegal de paleta, insa acest sport inseamna foarte mult pentru mine. Daca ar fi dupa mine as juca in fiecare zi, asa ca oricine are nevoie de un boost de incredere de sine sa imi dea un semn si ne vedem sa ma bata
            Am fost azi si m-am uitat la voi de pe tusa,
            Bine v-am gasit!
            Flo
            Te asteptam marti de la ora 18:00!

            Comentariu


            • TA 03.07.2018
              - - - - -

              Comentariu


              • Cu parere de rau azi am avut o mare surpriza .....Sala Aria din Sibiu s-a inchis. Sunt discutii ca se va muta cu doar 6 mese din cele 12 la parter intr-un spatiu provizoriu cam la o trieime din suprafata, langa un loc de joaca si de sarbatorit zile de nastere pentru copii. Se va juca pe mocheta iar aerisirea va fi extrem de problematica. Vom vedea ce ne rezerva viitorul. Pentru moment probabil ca viata tenisului de masa din Sibiu va fi in "suferinta". In locul salii se va face o sala de fitnes. Ma gandesc sa ma apuc de tras la fiare ca sa am unde sa imi etalez fizicul in orice moment fara a avea surprize cu privire la practicarea hobbiului). Unii zic ca se vor apuca cei de la Aria(nu se stie cand) de amenajarea unei noi salii in aceeasi zona. Sper sa nu imi treaca cheful de tenis pana se va deschide o noua locatie decenta. Om trai si om vedea!

                Comentariu


                • Radu, trăim sub vremuri și nu-i loc să ne plângem de milă. Secretul unei noi reușite la Sibiu nu poate fi decât grupul/familia AmaTur.
                  Și avantajul față de vremurile dinainte de Aria, când jucați pe gresie undeva la un mall cu un perete suprafață vitrată 100%, e că grupul există.
                  Datorită Aria și oamenilor care au cinstit locul.
                  Nu trebuie decât să vă adunați la un loc și să o luați de la capăt. într-o sală de sport. La o școală. Pe lângă un profesor de sport. Soluții se găsesc.
                  Nu așteptați să facă cineva o sală nouă. Faceți singuri lucrurile să se miște. E singura soluție.
                  Succes Radu, Adonis, Alex, Andrei, Darie, Cornel, Nelutu, Sorin, Constantin, Darian, Marius, Dan, Bela, Esteban, Ioan, George, Paul, Calin, Mitica, Vali, etc.
                  Viitorul e în m?inile voastre!
                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                  Comentariu







                  • Asta a fost!Cu cateva ultime imagini parasim cea mai frumoasa si iubita sala de tenis.Daca chiar vrei sa faci un lucru , vei gasi o cale. Daca nu, vei gasi o scuza! Pe curand!

                    Comentariu


                    • Aria un loc care v-a ramane in inima amaturistilor,a atras multi iubitori al tenisului de masa,unde au progresat multi amatori la un nivel la care altfel nu era posibil.
                      Locatia in care gaseai meru parteneri in toate ocazile ,concediu; trecere ocazionala prin Sibiu,etc.
                      Multumim celor care ne-au desfatat si au pus sufletul in aceasta locatie !

                      Comentariu


                      • Voi pastra pentru totdeauna in minte cei 4 ani plini de frumoase amintiri legate de ARIA,si nu doar pentru faptul ca am fost laureatul primului turneu organizat aici de "Duble A",Alex si Adonis,in iunie 2014!
                        Aici,atunci,s-a scris in CVul Simonei Halep prima finala de GS de la Paris,jucata si pierduta impotriva Sharapovei!
                        Aici au inceput in timp sa se catere pe treptele afirmarii multi dintre "actorii" principali ai Amaturului de azi,pasionati de tenis de masă din Sibiu si imprejurimi,din toata regiunea Transilvaniei si de peste munti!
                        Aici au performat cu succes copiii de la Agnita,Cisnadie,Cristian,Dumbraveni,Mediaș,Pelisor , Saliste,etc,stimulati de grija permanenta si dragostea celor mai mari,parteneri,adversari sau organizatori ..........o sa ne lipseasca mult Aria,tuturor.Tenisul de masa nu se va opri aici pentru sibieni,pentru ca orasul e mare si se pot gasi alternative pentru continuarea activitatii in acest domeniu.Hai baietii!Hai Sibiul!
                        I love table tennis !

                        Comentariu


                        • TA 17.07.2018

                          - - - - -

                          - - - Actualizat - - -

                          TA 31.07.2018

                          - - - - -

                          Comentariu


                          • TA 07.08.2018
                            - - - - -


                            Ultima editare de adof; 11.aug.2018, 15:45.

                            Comentariu


                            • TA 14.08.2018

                              - - - - - [TABLE]

                              Comentariu


                              • TA 21.08.2018 - - - - -

                                De la Radu

                                https://photos.google.com/share/AF1Q...M2enZXQndjMEZB
                                Ultima editare de adof; 03.sep.2018, 21:09.

                                Comentariu


                                • TA _ nr. 34 din 28.08.2018

                                  - - - - -

                                  Radu te rog sa adaugi tu pe forum Link de la filmari
                                  Ultima editare de adof; 03.sep.2018, 21:10.

                                  Comentariu


                                  • O sa adaug incepand cu urmatoarea actualizare. Cea de saptamana trecuta are nevoie de acordul lui nea Titi! Stie dansul de ce..

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de banea.radu Vezi post
                                      O sa adaug incepand cu urmatoarea actualizare. Cea de saptamana trecuta are nevoie de acordul lui nea Titi! Stie dansul de ce..
                                      Eu nu am nici o retinere. Mi-a fost foarte cald si mi-am zis ca, decat sa mor pe-acolo, mai bine joc fara tricou. Daca faptul ca apar fara tricou, nu deranjeaza pe nimeni ( desi nu arat deloc ca un sportiv ), atunci poti sa pui filmuletul.

                                      Comentariu


                                      • Finala de marti 28 august: https://photos.app.goo.gl/sNYWLkjfgG34qz8G8

                                        Comentariu


                                        • TA 04.09.2018


                                          - - - - -
                                          Ultima editare de adof; 12.sep.2018, 11:50.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de csabazedler Vezi post
                                            Voi pastra pentru totdeauna in minte cei 4 ani plini de frumoase amintiri legate de ARIA,si nu doar pentru faptul ca am fost laureatul primului turneu organizat aici de "Duble A",Alex si Adonis,in iunie 2014!
                                            Aici,atunci,s-a scris in CVul Simonei Halep prima finala de GS de la Paris,jucata si pierduta impotriva Sharapovei!
                                            Aici au inceput in timp sa se catere pe treptele afirmarii multi dintre "actorii" principali ai Amaturului de azi,pasionati de tenis de masă din Sibiu si imprejurimi,din toata regiunea Transilvaniei si de peste munti!
                                            Aici au performat cu succes copiii de la Agnita,Cisnadie,Cristian,Dumbraveni,Mediaș,Pelisor , Saliste,etc,stimulati de grija permanenta si dragostea celor mai mari,parteneri,adversari sau organizatori ..........o sa ne lipseasca mult Aria,tuturor.Tenisul de masa nu se va opri aici pentru sibieni,pentru ca orasul e mare si se pot gasi alternative pentru continuarea activitatii in acest domeniu.Hai baietii!Hai Sibiul!
                                            Au fost vremuri frumoase!Nici acum nu-mi vine sa cred ca proiectul pentru care am pus "ATATEA" a murit....Am fost trist sa aud ca pana la urma...se inchide!Si cat suflet am pus!
                                            Viata merge mai departe!

                                            Comentariu


                                            • Abia aștept să-l văd pe Nea Titi la "costum". Pune filmul, ce mai aștepți...? 😝😊😂

                                              - - - Actualizat - - -

                                              Postat în original de banea.radu Vezi post
                                              O sa adaug incepand cu urmatoarea actualizare. Cea de saptamana trecuta are nevoie de acordul lui nea Titi! Stie dansul de ce..
                                              Abia aștept să-l văd pe Nea Titi la "costum". Pune filmul, ce mai aștepți...? 😝😊😂

                                              - - - Actualizat - - -

                                              ... mă trezesc dimineața la ora 7, mă pregătesc pentru ce aveam în plan la ora aia...bag un ochi scurt pe forumul AmaTur, după multă vreme...pentru ce?! Pentru o repriză zdravănă de pl?ns...! Cu vestea asta tristă mi-ați trezit multe amintiri (absolut TOATE plăcute), dar m-ați făcut și să pierd aproape 4 ore și să-mi dau tot programul peste cap. Au fost 4 ore de pl?ns, în care am recitit "de nebun" 49 (patruzeci și nouă) de pagini de topic! Pentru că am vrut neapărat să-mi amintesc absolut tot! Csaba Zedler, îmi datorezi o "reparație" pentru astea 4 ore de pl?ns... fiindcă tu ai deschis topicul.
                                              Iar pe voi, ceilalți, vă "pedepsesc" cu următoarele gînduri ...ce am reușit să încropesc printre lacrimi, îmi cer scuze dacă am uitat ceva important sau interesant.


                                              *****Aici, la ARIA, am câștigat primul și singurul meu turneu. E adevărat, un turneu de consolare, categoria "pinguini cu diplomă de licență"...dar m-am simțit KING OF THE WORLD!

                                              ...Aici am fost în prima și singura mea "tabără de tenis de masă"

                                              ...Aici am împărtășit cu "colegii de suferință" de la Agnita bucuria câștigării unor TROFEE. Geo-iarbă, campion județean (?nsoțit de lacrimile lui Alex Groza din semifinală)... Georgică Toader, tot campion județean... și alții

                                              ...Aici l-am cunoscut personal pe domnul Gheorghe Vaida. Unul din cele mai plăcute și mai emoționante momente din viața mea.

                                              ...Aici am urmărit în direct filmul "Lopățică reloaded".

                                              ...Aici am asistat la o premieră absolută. La un turneu de dublu, unde majoritatea echipelor au fost formate din oameni sau pinguini, câștigătorii trofeului au fost...doi puișori!

                                              ...Aici am cunoscut trupa "power-pop-girls" de la Mediaș. Beatrice Toth, Denisa Baltag, Diana Munteanu, Cristina Dumitrescu, Andreea Dragoman. O încântare și o plăcere să le vezi în acțiune!

                                              ...Aici am participat la un "chef de chef", cu oameni super faini, mulți dintre ei cunoscuți doar de la tenis de masă, dar cu toate astea m-am simțit de parcă cheful ar fi fost la mine acasă!!!

                                              ... Dacă vreți să rememorați atmosfera de la ARIA-tenisdemasă, recitiți în acest topic posturile 209 și 210. Vă asigur că AȘA A FOST TOT TIMPUL!!!

                                              ***Mulțumesc, ARIA-tenisdemasă, că mi-ai oferit aceste oportunități.

                                              ****Mulțumesc, Alex și Mihaela Mureșanu, Adonis Filea, Paul Dragomir, "băieții de la parter"- "spiridușii lui Emi".......... RESPECT!!!!!!!!




















                                              Comentariu


                                              • Există o poezie. Am scris-o special pentru sala de la ARIA.
                                                Sincer nici nu mai știu unde am pus-o.
                                                Eu mă chinui de câteva luni cu telefonul. Probabil poezia e salvată la mine în calculator. Probabil am postat-o și pe forum undeva, dar nu mai știu unde. Am tot căutat... Mă gîndesc că la vreun topic de turneu, prima oară când a fost un turneu "național" la ARIA.

                                                Ce pot să spun sigur e că poezia am scris-o de m?nă, acolo la sală, dimineața la înscriere, într-o agendă cu copertă groasă, albastru-închis. Mi-am cerut voie, bineînțeles, de la proprietarul agendei. Dar nu-mi mai amintesc nici cine era. Variante: Alex Mureșanu, Adonis, Paul Dragomir.

                                                Era fain cu această ocazie să o postez aici.
                                                Un alt fel de "mulțumesc".

                                                Ce ziceți, poate o găsiți...?

                                                Comentariu

                                                Who has read this thread:
                                                Procesare...
                                                X