Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Mircea te asteptam!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Mircea te asteptam!

    Intr-o asemenea situatie mi-e greu sa-mi gasesc cuvintele. Situatia este f complicata, nu ne ramane decat sa ne rugam si sa fim alaturi de Mircea. Ieri, cand s-a produs evenimentul, am fost cu totii neputiinciosi, si ne-am uitat la cei doi colegi amaturisti, asistenti medicali, (Norocel si Daniel Paun) care pana la venirea ambulantei au facut tot ce trebuie sa faca un medic pentru primul ajutor.

    Sunt de acord ca la turnee sa avem langa noi primul ajutor, dar sa nu ne inchipuim ca acesta a fost sau este motivul pentru care Mircea este in stare critica. Lui Mircea i s-a taiat filmul intr-o secunda, s-a lungit, s-a invinetit, nu a mai respirat si probabil ca era de succes daca exista un medic cu o aparatura speciala cazurilor de AVC ceea ce nu cred ca la urmatoarele turnee se va putea asigura asa ceva.

    Aseara am stat de vorba cu cineva care-l insotea la spital, si pe langa situatia critica in care se afla Mircea, am aflat ca si situatia financiara este pe masura, adica la fel de critica. Se pare ca lui Mircea ?i place atat de mult acest sport incat nu l-a putut opri nici partea financiara nici starea antecedentelor de sanatate....,Satu Mare-Targoviște-București, etc nu a contat, in fine....

    As dori ca cei ce pot sa se alature familiei (ficei lui in special si aici ma refer la cativa oameni ce au posibilitatea sa ajute financiar), inclusiv Viva Sport cu banii promisi de la cei ce au ajuns in superioare, sa faca un efort cat de mic, sa adunam ceva pentru orice situatie, inclusiv partea de spitalizare.

    Poate cu ajutorul colegilor, acest mesaj va ajunge si la domnul Viorel B din București care a mai sponsorizat AmaTur-ul, poate ajunge si la Dl Vlase din Slobozia (de altfel prezent la acest turneu) om cu posibilitati....si tot asa.

    Greu de crezut, dar asteptăm o minune!
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y


  • #2
    Te rog sa fi mai explicit,despre care Mircea este vorba?Cumva despre POPA MIRCEA?Apoi daca este asigurata persoana din punct de vedere medical,nu este nevoie de bani pentru spitalizare si mai ales in cazuri urgente.Din descrierea simptomelor,e posibil sa fi suferit un infarct miocardic.Sa ne tineti la ”curent”cu evolutia starii sale de sanatate.Si cu aceasta ocazie,aici, imi expun si un punct de vedere propriu referitor la acei concurenti care sufera de boli cardio-vasculare,indeosebi de hipertensiune arteriala mai ales oscilanta.Sa nu participe pe timp de vara la turneele de tenis de masă(nu mai vorbesc la cele de tenis de camp),pe astfel de calduri mari si mai ales daca sala de joc nu are aer conditionat permanent.E cu mult mai usor sa previi o eventuala imbolnavire,accident hipertensiv decat sa fi dus cu salvarea la spital.Cine are urechi sa auda(in acest caz sa citeasca),sa ia aminte si sa procedeze in consecinta.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

    Comentariu


    • #3
      Da doctore, cred ca ai citit printre randuri,...evenimentul tragic de la turneul de ieri de la Viva....am crezut ca este cunoscut.
      Oricum, este tarziu, Mircea Bilanici a decedat.
      Dumnezeu sa-l odihneasca!
      Hobby: Motoare si ski !
      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

      Comentariu


      • #4
        Viva Sport a donat cei 25 lei catre fam. Bilanici astazi cand fiul lui Mircea s-a prezentat sa ridice autoturismul. In conluzie Viva a donat cei 1700 lei (17 grupe x 4 calificati in superioare x 25 lei).
        Hobby: Motoare si ski !
        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

        Comentariu


        • #5
          Mulumesc Gelutu pentru sprijinul acord .
          Multumiri si pentru Viva.

          - - - Actualizat - - -

          GeluBv a facut primul pas spre o donatie. In numele familiei Bilanici multumim atat lui cat si lui Viva pentru acest gest.
          Daca mai sint si alti membri amatur care au posibilitati si vor sa faca donatii pot sa o faca.

          Comentariu


          • #6
            Va rog o adresa un numar de cont ceva ,condoleante familiei si imi pare nespus de rau ,oricui se poate intampla un asemenea caz nefericit .DoAMNE CAT TREBUIE SA MAI INDURE OMUL.
            Va rog sa-mi trimiteti o adresa sa pot ajuta si eu cu ceva familia greu incercata.
            DUMNEZEU SA-L IERTE
            Blade . PHOTINO
            Fh. Tibhar ev. Mx-p
            Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

            Comentariu


            • #7
              0770490971este numarul lui Bilanici Dragos ,baiatul lui Mircea.

              Comentariu


              • #8
                Am reusit si am vorbit cu domnul DRAGOS,multumesc ptr. nr. de telefon
                Blade . PHOTINO
                Fh. Tibhar ev. Mx-p
                Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                Comentariu


                • #9
                  Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
                  Un mic sprijin pentru familia indoliata prin intermediul lui Dan Petrov.

                  Comentariu


                  • #10
                    Sambata intr-o casa atat de vesela,am fost supusi durerii.Cu totii,am vazut pe cineva drag din jurul nostru,plecand in lumea invizibila ochilor nostri.

                    Nea Mircea,ti-am zis sa joci tenis mai"de jos",sa mai"donezi din carne",si sa inapoiezi tricoul"Campion Amatur"cui l-ai furat.Mi-ai zambit si mi-ai raspuns "Bine ai venit!"..asta ca sa pleci tu....de tot! Intr-o secunda m-am simtim neputincios,devenind prizonierul gandurilor negative.Jos la masa cu tricoul ud aruncat,ai acceptat,fara ezitare invitatia de a juca in alta parte,oferindu-mi teama ca"m-ai ascultat".Imi pare rau ca suflul meu a fost prea anemic pentru inima ta mare,imi pare rau ca rugile noastre n-au fost deloc ascultate,dar sa stii draga nea Mircea ca umilinta infrangerii care mi-ai oferit-o si socul in care ne-ai secat de lacrimi te face dator si pana la explicatii....antreneaza-te in pace !
                    Mi-as fi dorit ca norocul sa fi fost atunci cand il ceream cu adevarat.
                    Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                    Comentariu


                    • #11
                      Colegii din Galați si-au exprimat dorinta sa ajute famila, ...cei din zona sunt rugati sa apeleze (chiar si pentru zece lei) la Marcel Giosan sau Gigi Florea.

                      Colegii din Targoviște, Adrian Lazaroiu si Ion Darmaz au trimis cu mandat postal...

                      Bogdan Filimon din București a promis un mic ajutor.

                      Imi permit ca in numele Amatur sa trimitem o coroana, iar pentru aceasta rog un coleg din Satu Mare (locul de veci) sa ia legatura cu mine pentru decont.

                      Toti cei ce doresc sa trimita de la 10 lei in sus o pot face cu ajutorul meu, in sensul ca adun banii in contul meu si ii transmit peste trei zile catre familie (pe toti odata), iar pentru transparenta am sa fac o lista la final pe care am sa o postez aici.

                      Am sa postez contul peste putin timp, cand ajung la birou.
                      Hobby: Motoare si ski !
                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                      Comentariu


                      • #12
                        Pentru un mic ajutor, si pentru ca Fam.Bilanici nu are un cont deschis se poate rezolva un transfer in doua moduri:
                        1.A se lua legatura cu fiul lui Mircea (077049097) dupa care "mandat postal" sau
                        2.Vladoiu Gelu BCR IBAN RO56RNCB0580008611660006, ....urmand sa ma deplasez la Oficiul Postal peste trei zile cu toata suma.

                        PS> Conteaza mult si 10 lei, nu cum spunea cineva mai sus ca nu este nevoie de bani la spitalizare si mai ales in cazuri urgente, pentru ca trebuie sa aibe asigurare si acopera tot....
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • #13
                          Fac apel la colegii din Satu Mare sa ma contacteze cineva (Turcu Dorin sau Micu Daniel) la 0722315757
                          ...sau oricare din lista http://tenisdemasa.amatur.ro/cls.php...=&name=&page=1

                          Astept, multumesc!
                          Hobby: Motoare si ski !
                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de GeluBv Vezi post
                            Pentru un mic ajutor, si pentru ca Fam.Bilanici nu are un cont deschis se poate rezolva un transfer in doua moduri:
                            1.A se lua legatura cu fiul lui Mircea (077049097) dupa care "mandat postal" sau
                            2.Vladoiu Gelu BCR IBAN RO55RNCB0580008611660006, ....urmand sa ma deplasez la Oficiul Postal peste trei zile cu toata suma.

                            PS> Conteaza mult si 10 lei, nu cum spunea cineva mai sus ca nu este nevoie de bani la spitalizare si mai ales in cazuri urgente, pentru ca trebuie sa aibe asigurare si acopera tot....

                            Foarte frumos gestul.IN scurt timp trimit si eu in contul Bcr (nea GELU).
                            AM postat aici ,nu ca sa ma laud cu gestul ,ci sa ii dau o idee lui nea GELU,daca are cumva si alt cont de ex.la Raiffeisen sau Transilvania,deoarece banca asta austriaca BCR,ia comision 3 sau 4 lei ,când depune o persoana fizica in contul altei persoane fizice,pe când alte banci nu percep comision.eu pe acest motiv mi-am mutat contul de la aceasta banca cu cel mai mare profit din (Ro).Cum sa nu fie pe primul loc când se bucura si la 3 lei comision........
                            Ultima editare de adriannn; 04.aug.2014, 13:31.
                            Blade TESTE
                            Fh TENERGY
                            ​Bh IARBA UZATA

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de adriannn Vezi post
                              Foarte frumos gestul.IN scurt timp trimit si eu in contul Bcr (nea GELU).
                              AM postat aici ,nu ca sa ma laud cu gestul ,ci sa ii dau o idee lui nea GELU,daca are cumva si alt cont de ex.la Raiffeisen sau Transilvania,deoarece banca asta austriaca BCR,ia comision 3 sau 4 lei ,când depune o persoana fizica in contul altei persoane fizice,pe când alte banci nu percep comision.eu pe acest motiv mi-am mutat contul de la aceasta banca cu cel mai mare profit din (Ro).Cum sa nu fie pe primul loc când se bucura si la 3 lei comision........
                              Imi pare rau, eu am un singur cont...
                              Atentie! La contul meu este RO 56 RNCB......


                              Nu stiu de ce nu pot sa modific postul...
                              Hobby: Motoare si ski !
                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de GeluBv Vezi post
                                Imi permit ca in numele Amatur sa trimitem o coroana, iar pentru aceasta rog un coleg din Satu Mare (locul de veci) sa ia legatura cu mine pentru decont.
                                Cred ca nu va avea nimeni de obiectat daca trecem coroana in Bugetul Amatur. Asa ca te rog sa-mi comunici suma si o sa transfer in contul tau decontul pentru coroana. Multumesc frumos!
                                www.clubarena08.ro

                                Comentariu


                                • #17
                                  Asta caracterizeaza circuitul AMATUR ,suntem oameni pana la urma .
                                  Blade . PHOTINO
                                  Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                  Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Vă mulțumim tuturor pentru sprijinul acordat în aceste momente deosebit de grele, suntem convinși că ne sunteți alături în această tragedie și că ați făcut tot ce era posibil ca să îl ajutați pe soțul și tatăl nostru Nea Mircea. Când s-a întâmplat tragedia, fiind într-unul dintre locurile în care se simțea fericit,sperăm că a plecat zâmbind la Dumnezeu ! Vă multumim. Geta, Dragoș și Raluca Bilanici

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de GeluBv Vezi post
                                      Imi pare rau, eu am un singur cont...
                                      Atentie! La contul meu este RO 56 RNCB......


                                      Nu stiu de ce nu pot sa modific postul...
                                      Am editat eu contul in postul respectiv.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Pana acum s-au adunat 310 lei, pe care ii voi trimite familiei Bilanici:
                                        -200 lei - Jianu Lucian;
                                        -50 lei - Munteanu Octavian;
                                        -50 lei - anonim;
                                        -10 lei - Serbanescu Adrian.
                                        Cu aceasta ocazie va multumesc in numele familiei, atat voua cat si celor de mai sus (Lazaroiu, Darmaz, Viva, Dan B,Marcu, anonim, ) pentru ajutorul acordat.

                                        Va rog sa nu mai trimeteti catre contul subsemnatului ,...plec catre Praid,. tabara, turneu Bv, turneu Bistrița, nunta fiului, etc (foarte ocupat), ...eventualele "ramasite" le decontez in septembrie
                                        Hobby: Motoare si ski !
                                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                        Comentariu

                                        Who has read this thread:
                                        Procesare...
                                        X