Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Campionatul European pe Echipe - Lisabona 24-28 septembrie 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Jia intoarce de la 2-0 pt Samara la 3-2, punct pt Olanda...

    Comentariu


    • #52
      Din pacate ......dezamagitor.
      Xi En Ting-X828
      Pryde 30
      Calibra LT Sound

      Comentariu


      • #53
        Una din cele mai slabe prestati la feminin.
        Rom - Slo 3- 0 , loc 13 - 16,la masc.

        Comentariu


        • #54
          Semifinale masculin:
          Suedia - Portugalia 1-3
          Croatia - Germania 1-3

          Semifinale feminin:
          Polonia - Austria 1-3
          Suedia - Germania 0-3

          Comentariu


          • #55
            La ora 16 finala feminina,iar cea mascilina la 20

            Comentariu


            • #56
              Dupa ce a pierdut in sferturi cu 2-3 la Suedia, echipa fem. a Romaniei pierde cu acelasi scor cu Olanda, pentru locurile 5-8. No comment !

              Comentariu


              • #57
                Aceasi echipa a olandei care pierde cu 1-3 la o echipa mai putin scontata ca nationala noastra.

                - - - Actualizat - - -

                Pol--Ger fem a inceput
                www.laola1.tv/en-int/live/ettu-european-championships-2014-table-1/230118.html

                - - - Actualizat - - -

                Postat în original de Antal Denes Vezi post
                Aceasi echipa a olandei care pierde cu 1-3 la o echipa mai putin scontata ca nationala noastra.

                - - - Actualizat - - -

                Pol--Ger fem a inceput 0-1
                www.laola1.tv/en-int/live/ettu-european-championships-2014-table-1/230118.html

                Comentariu


                • #58
                  Finala feminina:
                  Germania - Austria 3-0

                  Comentariu


                  • #59
                    Echipa feminina a Romaniei a batut Polonia cu 3-0 si a ocupat in final locul 7. O, tempora !

                    Comentariu


                    • #60
                      portugalia germania 2-1,

                      Comentariu


                      • #61
                        Se profileaza o surpriza! La cum a jucat Monteiro, nu cred ca-i poate face fata Mengel, in ultimul meci (daca Boll castiga, acum, cu Freitas).

                        Comentariu


                        • #62
                          Postat în original de Kralizec Vezi post
                          Se profileaza o surpriza! La cum a jucat Monteiro, nu cred ca-i poate face fata Mengel, in ultimul meci (daca Boll castiga, acum, cu Freitas).
                          pe Mengel l-am vazut de mai multe ori jucand si este un jucator care se mobilizeaza f bine,mai in deplasare are un bilant f bun.

                          marcos poate face surpriza

                          Comentariu


                          • #63
                            Unul din turneele cu cei mai multi spectatori,se pare ca scopul cresteri spectaculozitati meciurilor cu mingea de plastic incepe sa isi faca vazute efectele doar ca se sparg dupa cum vedeti si cateva pe meci.,iar vizionarea tv este la ora asta una din tre cele mai bune din ultimi ani.Cred ca si surprizele isi au efectul lor

                            emi

                            Comentariu


                            • #64
                              PORTUGALIA campiona europena

                              Comentariu


                              • #65
                                Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                pe Mengel l-am vazut de mai multe ori jucand si este un jucator care se mobilizeaza f bine,mai in deplasare are un bilant f bun.

                                marcos poate face surpriza
                                Se pare ca n-o sa stim niciodata ).

                                Comentariu


                                • #66
                                  Surpriza

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                    Unul din turneele cu cei mai multi spectatori,se pare ca scopul cresteri spectaculozitati meciurilor cu mingea de plastic incepe sa isi faca vazute efectele doar ca se sparg dupa cum vedeti si cateva pe meci.,iar vizionarea tv este la ora asta una din tre cele mai bune din ultimi ani.Cred ca si surprizele isi au efectul lor

                                    emi
                                    Aici, imi permit sa te contrazic. Ma rog, de fapt asta-i parerea mea. Portugalia a jucat finala si era destul de clar de la inceput ca va juca finala. Iar cu problemele din lotul germaniei, aveau o sansa in plus. Cred ca asta a adus specatorii in sala nu ca au venit ei sa vada mingea de plastic. Vad ca mai degraba "beneficiul" este cresterea tensiunii dintre jucatori, puncte controversate... In loc sa-si vada fiecare de joc, se uitau la minge si cautau o mica crapatura pentru a putea contesta punctul. Dar, ma rog, celuloidul e cancerigen, fix de asta am fi facut cu totii cancer...

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Germani -feminin
                                      Portugalia -masculin
                                      Campioni felicitari!

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Postat în original de Kralizec Vezi post
                                        Aici, imi permit sa te contrazic. Ma rog, de fapt asta-i parerea mea. Portugalia a jucat finala si era destul de clar de la inceput ca va juca finala. Iar cu problemele din lotul germaniei, aveau o sansa in plus. Cred ca asta a adus specatorii in sala nu ca au venit ei sa vada mingea de plastic. Vad ca mai degraba "beneficiul" este cresterea tensiunii dintre jucatori, puncte controversate... In loc sa-si vada fiecare de joc, se uitau la minge si cautau o mica crapatura pentru a putea contesta punctul. Dar, ma rog, celuloidul e cancerigen, fix de asta am fi facut cu totii cancer...
                                        Lotul Germaniei e complet doar ca Mengel e rezerva

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          - Din echipa Germaniei, campioana europeana en titre, lipsesc: Dima Ovtcharov (probleme cu dintii) si Patrick Baum (i-a decedat tatal); absentii nu se pot inlocui, asadar delegatia Germaniei ramane cu: Timo Boll, Patrick Franziska si Steffen Mengel.
                                          Dima a revenit acum, dupa operatia dentara.

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            La cum au evoluat in ultimul an jucatorii portughezi era de asteptat clasarea lor pe podium. Dar sa invingi Germania, in finala, cu 3-1, asta da performanta. Este insa adevarat ca lotul german a avut probleme si asta nu putem ignora. Ei, cate o data mai ai si noroc (sau ghinion)... Sa nu uitam si de locul desfasurarii competitiei ....
                                            Iata si rezultatele meciurilor din finala masculina:
                                            FREITAS Marcos - MENGEL Steffen = 3-0 (11-8, 11-8, 11-
                                            MONTEIRO Joao - BOLL Timo = 0-3 (7-11, 1-11, 8-11)
                                            APOLONIA Tiago - OVTCHAROV Dimitrij = 3-1 ( 11-7, 11-2, 11-13, 11-9)
                                            FREITAS Marcos - BOLL Timo = 3-1 (12-10, 5-11, 11-6, 11-9)

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              La acest campionat european, am observat că s-au spart mingi pe "capete"... s-a jucat cu noile mingi de plastic?

                                              Sent from my SM-P605 using Tapatalk
                                              BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                                              "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de drukeru Vezi post
                                                La acest campionat european, am observat că s-au spart mingi pe "capete"... s-a jucat cu noile mingi de plastic?

                                                Sent from my SM-P605 using Tapatalk
                                                Da , Nittaku.


                                                PS. Ovtcharov a jucat sub orice critica, (probabil din cauza problemelor medicale sau .....) altfel cred ca ar fi fost greu de baut de cineva.
                                                Xi En Ting-X828
                                                Pryde 30
                                                Calibra LT Sound

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Ce reprezentative au promovat si care au retrogradat ?

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X