Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

incidente brazi- vandalism

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: incidente brazi- vandalism

    sunt intradevar si cazuri din acestea, dar pericolul social nu il stabileste politia ci parchetul, de multe ori se acorda judecata in stare de libertate pericolul social fiind cel mai des folosit motiv, este mai simplu decat sa dispui arestul preventiv, mai putine acte si mai putin efort, chiar daca in ultima vreme s-a demonstrat ca cei care au fost judecati in stare de libertate s-au sustras ulterior urmaririi penale, sau mai grav, cei care au primit sentinta cu suspendarea executarii au savarsit in timpul care trebuiau sa il petreaca in inchisoare alte infractiune. dar asta e tara in care traim, ce se poate face??????????..............ar trebui foarte multe lucruri schimbate, incepand in primul rand cu mentalitatea asta bolnava sau delasatoare a unora....
    Yasaka Ma lin carbon
    FH -Butterfly Tackiness
    BH- Donic Desto F3

    Comentariu


    • Re: incidente brazi- vandalism

      ptr marcel si dark
      politia si parchetul sunt controlate de politic.
      singura noastra sansa este atitudinea civica.
      faceti presiuni asupra organelor de politie si justitie si se vor vedea rezultatele.
      daca in brazi se inregistrau reclamatii la politie privind faptele
      ce s-au intamplat va garantez eu , ca pana acum se rezolvau toate problemele dvs.
      dar fiecare dintre noi s-a impacat cu gandul ca asa a fost sa se intample si cineva va rezolva problema.
      va rog sa-mi spuneti cati dintre dvs. ati facut reclamatii la politia locala.

      Comentariu


      • Re: incidente brazi- vandalism

        au fost 3 persoane care ne-am deplasat la politie in acea seara, acolo s-a facut constatarea, nu s-au facut plangeri.
        Yasaka Ma lin carbon
        FH -Butterfly Tackiness
        BH- Donic Desto F3

        Comentariu


        • Re: incidente brazi- vandalism

          si atunci de ce atata cerneala pt. nimică Nu se va intampla nimic.
          Blade-Darker speed 90
          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
          Bh- Testing

          Comentariu


          • Re: incidente brazi- vandalism

            eu zic ca se va intampla, nu eram obligati sa depunem plangerile acolo, mai sunt si alte variante, mai bune, zic eu, daca vrem sa se intample ceva si sa fim luati in seama.
            Yasaka Ma lin carbon
            FH -Butterfly Tackiness
            BH- Donic Desto F3

            Comentariu


            • Re: incidente brazi- vandalism

              imi pare rau dar nu sunt alte variante, poate doar va amagiti ca sunt, experienta m-a invatat multe...
              Blade-Darker speed 90
              Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
              Bh- Testing

              Comentariu


              • Re: incidente brazi- vandalism

                S-a mai rezolvat ceva cu vandalismul? Sau nu s-au mai facut plangeri?

                Comentariu


                • Re: incidente brazi- vandalism

                  Banuiesc ca de atunci s-au mai vandalizat si alte masini ca doar nu o sa stea "productia".
                  Cat despre incidentul de anul trecut sunt sigur ca politia cerceteaza temeinic cazul.
                  Lemn- Bty Viscaria
                  FH - TENERGY 05
                  BH - TENERGY 80

                  Comentariu


                  • Re: incidente brazi- vandalism

                    Inainte de a se ingropa definitiv cazul ( asta in cazul in care nu s-a realizat deja ) se va face o comisie, care va cerceta , va analiza si final se va dizolva. Chestie balcano-romaneasca.
                    Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                    FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                    BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                    Comentariu


                    • Re: incidente brazi- vandalism

                      In general "comisiile" astea se fac pt a trage de timp si a depasi perioada de "injumatatire". Este o chestie psihologica pe care o cunosc toti cei care activeaza in domenii unde se cer anchete lamuritoare. Cu cat trece mai mult timp de la eveniment, cu atat cei care ar trebui sa primeasca compensari, pierd din interes.
                      Lemn- Bty Viscaria
                      FH - TENERGY 05
                      BH - TENERGY 80

                      Comentariu


                      • Re: incidente brazi- vandalism

                        Am verificat la politia Brazi si mi s-a spus ca nu au inregisrata nicio plangere.

                        Comentariu


                        • Re: incidente brazi- vandalism

                          Problema a fost abordata gresit de catre pagubasi.
                          Desi, ca organizator AMATUR l-am sfatuit de cateva ori pe domnul caruia i s-a zgariat vehiculul AUDI sa mearga la politie pentru a face o reclamatie, domnia-sa mi-a replicat acid ca stie ce are de facut, ca va rezolva problema singur, in doi timpi si trei miscari.
                          Din cate cunosc eu, pentru ca politia sa actioneze este OBLIGATORIU ca pagubasul sa faca o reclamatie scrisa la sectia in care s-a petrecut evenimentul, in termen de 24 ore. Reclamatia poate fi facuta numai de pagubas. Alte parti (organizatori, primarie, politie comunitara, prieteni, etc.) nu pot face acest lucru in locul pagubasului.
                          Desi sunt convins ca s-au facut cercetari, iar eu personal am convingerea ca faptasii pot fi gasiti foarte usor (daca nu cumva sunt deja cunoscuti), neexistand o plangere in acest caz, din momentul depasirii termenului limita de depunere a reclamatiei cred acest caz poate fi considerat ca depasit.
                          Ne putem lamenta, putem da vina pe oricine si orice dorim noi, dar, atata timp cat noi insine nu cunoastem procedurile prin care putem obliga autoritatile sa faca ceva, nu vom avea satisfactia rezolvarii cazului, si nici macar nu vom primi un raspuns oficial de complezenta.

                          Comentariu


                          • Re: incidente brazi- vandalism

                            Imi pare rau pentru cei care au suferit pagube materiale in acest incident.
                            Credeti-ma ca am vrut sa rezolvam acest caz dar mi-a fost imposibil fara reclamatiile dvs. Am avut intentia chiar sa depun o plangere in numele clubului sportiv Brazi pentru alterarea imaginii, dar mi-am dat seama ca puteam sa devin penibil in fata politiei.
                            Am invatat din aceata experienta si va promitem ca la urmatorul concurs nu vor mai fi astfel de probleme.

                            Comentariu


                            • Re: incidente brazi- vandalism

                              Cum adica, s-a intamplat vandalism si cu toate astea va e frica sa nu deveniti penibil in fata politiei?
                              Mi se pare foarte hilara aceasta propozitie.
                              Penibili s-ar putea simti cei care lasa astfel de lucruri sa se intample, nu?
                              Blade: Butterfly Korbel
                              FH / BH : Donic Desto F3 / Tibhar Rapid Soft

                              Blade: Stiga Clipper Wood
                              FH / BH : Butterfly Sriver

                              Comentariu


                              • Re: incidente brazi- vandalism

                                Au fost o groaza de pagubasi atunci si nimeni nu a facut vre-o plangere? Domnilor, miroase atat de urat incat se feresc pana si cadavrele.
                                Stiu ca domnul Ivan Nicolae spunea intr-un post mai vechi ca: "ancheta este in plina desfasurare si nu se pot da date pana la finalizarea ei".
                                Se desfasura o ancheta fara sa existe plangeri?
                                Daca sa desfasurat, de ce nu s-au dat rezultatele ei?
                                Unde a disparut Dark, cel care a avut cea mai mare paguba dintre toti si care spunea ca are el o cale "mai eficienta" de atac?
                                Unde sunt ceilalti, de ce nu intreaba ce se mai aude in legatura cu ancheta?
                                Au avut cu totii cai "mai eficiente" decat plangerea la politie?
                                Lemn- Bty Viscaria
                                FH - TENERGY 05
                                BH - TENERGY 80

                                Comentariu


                                • Re: incidente brazi- vandalism

                                  Nu mi-o luati in nume de rau dar am asistat la o telenovela cu subiect palpitant, descrieri, amenintari, discutii si totul degeaba... Ce este asa de greu de inteles, traim in Balcani.
                                  Imi pare rau doar ca pagubasii au pierdut mai mult timp postand pe internet decat sa scrie o plangere catre autoritati (chiar daca exista posibilitatea sa nu se rezolve nimic).
                                  Propun sa consideram topicul inchis dar sa nu uitam incidentul.

                                  Comentariu


                                  • Re: incidente brazi- vandalism

                                    de acord. solicit administratorului sa declare inchis acest subiect pentru urmatoarele motive:
                                    1. in termenul legal NU s-au facut reclamatii scrise la Politia competenta, desi cu toate ca seful de post a cercetat si aflat cite ceva cit a fost calda problema , nu s-a inceput o ancheta in lipsa acestor sesizari.
                                    2. comuna Brazi s-a retras din circuitul AMATuR de tenis de masă si bineinteles si din cel de badminton pe care dl Iacob dorea sa-l lanseze anul acesta, nimeni neavind curajul sa mai organizeze vreodata un turneu .deasemenea pentru 2009 s-au anulat TOATE evenimentele sportive si culturale ( exceptie ziua comunei Brazi si meciurile de fotbal aflate in desfasurare).
                                    Mai am de spus totusi ca sunt dezamagit de faptul ca noi organizatorii ( atentie mai sunt persoane in aceasta categorie si din rindul Amatur-ilor ) am fost pusi la zid si chiar s-a deschis focul asupra noastra de catre unele persoane foarte " zmei" care stiu doar sa fluture legitimatii cu MIRA dar nu-si cunosc elementarele drepturi de cetatean sau a fost comozi sau le-a fost lene sau s-au smecherit cu societatile de asigurare de nu au scris 3 rinduri pe o foaie si sa o trimita pe fax .sigur unii dintre dvs au ramas cu o parere proasta despre editia a -2- a a turneului de tenis de masă Amatur de la Brazi dar la fel pot si eu spune ca am ramas cu o parere foarte proasta de calitatea unora dintre participanti ( putini cei drept).pentru cea mai mare parte a iubitorilor fenomenului pe care i-am vazut si la Galați si la Valenii de Munte nu pot sa zic decit jos palaria si sa aveti sanatate si o viata lunga.
                                    atit am avut de zis
                                    Adrian Urzeala
                                    sfirsit
                                    The End

                                    Comentariu


                                    • Re: incidente brazi- vandalism

                                      2. comuna Brazi s-a retras din circuitul AMATuR de tenis de masă si bineinteles si din cel de badminton pe care dl Iacob dorea sa-l lanseze anul acesta, nimeni neavind curajul sa mai organizeze vreodata un turneu .deasemenea pentru 2009 s-au anulat TOATE evenimentele sportive si culturale ( exceptie ziua comunei Brazi si meciurile de fotbal aflate in desfasurare).
                                      - am inteles ca acest topic sa fie inchis dar am simtit sa imi spun si eu dezamagirea dupa cele spuse de dvs, de ce sa sufere o mare de sportivi si oameni care le plac sportul, miscarea, prietenia, omenia, fair playul, respectul ! din cauza la doar...

                                      La Brazi au fost 2 turnee jos palaria, ati fost unul dintre oamenii care printr-o dorinta foarte mare si placere ati ajuns sa faceti niste oameni , o mare majoritate fericita , bucuroasa prin spiritul dumneavostra de organizare de implicare de entuziasm - spre miscare, spre sport, spre un zambet, spre o bucurie, nu cedati piedicilor care apar..asta e lupta si drumul care toti il ducem daca dorim sa reusim ce ne dorim, pt mine si cred ca pt multi ati reusit deja ceva extraordinar pt Brazi, pt sport si pt oameni !
                                      Cu respect si cu o mare apreciere!
                                      * Acelasi respect si aceasi mare apreciere o am pt toti care se implica prin dorinta lor sa organizeze si pt cei care fac parte din toata miscarea.
                                      Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                                      Fh: Xiom Omega II euro black
                                      Bh: Xiom Omega I euro max red
                                      Glue: Xiom i-bond
                                      http://www.okclub.lx.ro

                                      Comentariu


                                      • Re: incidente brazi- vandalism

                                        Toat? stima domnule Urzeal?,mult succes in continuare in ce dori?i să realiza?i.To?i cei care s-au sim?it ca acas?, la turneele organizate, vă roag? să nu ne uita?i.Cele bune.

                                        Comentariu


                                        • Re: incidente brazi- vandalism

                                          Postat în original de primariabrazi
                                          Mai am de spus totusi ca sunt dezamagit de faptul ca noi organizatorii ( atentie mai sunt persoane in aceasta categorie si din rindul Amatur-ilor ) am fost pusi la zid si chiar s-a deschis focul asupra noastra de catre unele persoane foarte " zmei" care stiu doar sa fluture legitimatii cu MIRA dar nu-si cunosc elementarele drepturi de cetatean sau a fost comozi sau le-a fost lene sau s-au smecherit cu societatile de asigurare de nu au scris 3 rinduri pe o foaie si sa o trimita pe fax .sigur unii dintre dvs au ramas cu o parere proasta despre editia a -2- a a turneului de tenis de masă Amatur de la Brazi dar la fel pot si eu spune ca am ramas cu o parere foarte proasta de calitatea unora dintre participanti ( putini cei drept).pentru cea mai mare parte a iubitorilor fenomenului pe care i-am vazut si la Galați si la Valenii de Munte nu pot sa zic decit jos palaria si sa aveti sanatate si o viata lunga.
                                          atit am avut de zis
                                          Adrian Urzeala
                                          sfirsit
                                          The End
                                          Cei care au facut aprecieri negative la adresa organizatorilor turneului, au fost ori pagubasi aflati sub influenta celor petrecute, ori oameni care nu au inteles bine fenomenul. Este mare pacat ca se "inclina steagul" in fata raului. Ceea ce sa intamplat acolo nu putea fi doar mana unor huligani. Acolo a fost o actiune concertata de persoane malefice pline de venin, care au dorit sa compromita actiunea si organizatorii ei. Se pare ca au si reusit. Pacat ca nu au importanta mai mare aprecierile celor curati la suflet.
                                          Lemn- Bty Viscaria
                                          FH - TENERGY 05
                                          BH - TENERGY 80

                                          Comentariu

                                          Who has read this thread:
                                          Procesare...
                                          X