Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

incidente brazi- vandalism

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: incidente brazi- vandalism

    Mare pacat ca munca unor oameni ce iubesc sportul si tenisul de masa in special a fost umbrita de asfel de incidente neplacute.Celor care au suferit de pe urma acestor manifestari huliganice le pot spune ca cel sau cei careau facut aceste lucruri nu sunt iubitori ai sportului ,ai tenisului de masa si sa nu renunte la placerea de a juca tenis, sa participe in continuare la competitiile AMATuR.Speram ca incidente de acest gen sa nu se mai repete si sa nu mai apara printre noi asemenea specimene care numai oameni nu se pot numi.

    Comentariu


    • #27
      Re: incidente brazi- vandalism

      Postat în original de mateidumitru
      of,of,of
      de ce si de unde atita rautate
      eu am avut noroc doar sa fiu huiduit in timpul meciului cu profesorul din localitate. cine a huiduit ,elevii profesorului; cine este raspunzator de educatia lor , profesorul; cine a produs vandalismul (..............), probabil ca da.
      imi pare nespus de rau pentru organizatori, ca au fost victima actelor unor tineri needucati, necivilizati, care, in concluzie, se numesc huligani. si culmea este ca,o parte din raspunderea pentru educarea huliganilor, o poarta si organizatorii. ei vor suporta si consecintele faptului ca pe viitor se va reduce simtitor numarul participantilor din afara localitatii.
      sigur, ar fi multe de spus, dar si mai multe de facut.
      in ceea ce priveste participarea politiei comunitare la paza parcarii:
      nimeni nu a cerut aceasta; dar politia era acolo; ce au facut ei au stat in sala si au privit spectacolul; e vina noastra ca le-am oferit un spectacol frumos ( mai putin eu), incit au uitat de ce se afla acolo, au uitat de ce sunt platiti ( de noi ); au uitat de fisa postului, de faptul ca ei sunt cei care trebuie sa asigure ordinea si linistea publica. as propune ca pagubele sa fie suportate din salariile lor, ( ceea ce, sigur, este o aberatie pentru o tara in care raspunderea nu o poarta niciodata, nimeni).
      ajunge cit m-am lamentat, ca mi s- a facut greata.
      sa speram ca cei care poarta raspunderea, vor face tot ce trebuie ca cei implicati in vandalism, sa poata sa evolueze de la stadiul de animale, la cel de oameni.
      DA. AVETI DREPTATE . Dar daca ati remarcat spre sfirsitul meciului dvs cu prof Merode nu au mai huiduit. asta pentru ca m-am dus personal in tribuna si le-am spus sa se comporte fair-play, sa se bucure la victorie dar sa nu huiduie.

      Comentariu


      • #28
        Re: incidente brazi- vandalism

        acum am venit de la reprezentanta- verdictul vopsea- cu tot cu demontare, montare, pregatire, vopsire, pretul este de 13 mil per element .
        capota-13mil
        2 usi- 26 mil
        portbagaj- 13 mil
        aripa spate- 13mil
        caucuic 8,15 mil
        farul mi l-a reparat cineva de acolo si nu a trebuit inlocuit.costul total il faceti voi, eu nu mai am chef si nici dispozitie.
        sa nu uit- faceti poze la masinile avariate cu tot ce s-a intamplat, ne vor trebui.
        Yasaka Ma lin carbon
        FH -Butterfly Tackiness
        BH- Donic Desto F3

        Comentariu


        • #29
          Re: incidente brazi- vandalism

          Postat în original de primariabrazi
          AM VORBIT CU SEFUL POLITIEI RURALE SI M-A ASIGURAT CA VA FACE O ANCHETA SERIOASA. DEJA SUNT UNELE INDICII SI SE PARE CA AUTORII( PENTRU CA SIGUR SUNT MAI MULTI NU SUNT DIN COMUNA BRAZI).
          ESTE DE NEINTELES CUM DE S-A PUTUT FACE ASA CEVA IN CONDITIILE IN CARE NU NUMAI POLITIA COMUNITARA CI SI NOI ORGANIZATORII CIT SI DUMNEAVOASTRA PARTICIPANTII AM INTRAT SI IESIT DIN SALA DE SPORT DE MAI MULTE ORI.
          POSIBIL LA PRIMA PANA DE CURENT CIND POLITISTII COMUNITARI AU VENIT CU LANTERNELE ATIT LA TABLOUL ELECTRIC CIT SI IN SALA.
          Daca nu va suparati, de unde s-a tras concluzia ca vandalii nu sunt din brazi, sunt prinsi?????
          Dar in legatura cu asigurarea sefului politie rurale ca va face o ancheta serioasa, cu tot respectul, oricum va face indiferent de vointa dumnealui, nu era nevoie de acest lucru, o va face chiar in termen, garantat.
          Iar referitor la afirmatia dumneavoastra ca vandalismul a avut loc in momentul cand s-a stins lumina, ar trebui sa va dea de gandit ca acel lucru a fost premeditat si foarte bine pus la punct, nu???
          Yasaka Ma lin carbon
          FH -Butterfly Tackiness
          BH- Donic Desto F3

          Comentariu


          • #30
            Re: incidente brazi- vandalism

            cred ca trebuie sa ma consider norocos ca am scapat doar cu o zgarietura.probabil din cauza ca masina era parcata mai lateral si au zgariat-o la plecare.este foarte clar ca au fost niste cretinoizi din localitate.ca doar nu s-a organizat vreun concurs de zgariat masini si au venit din alta localitate.acuma cu tot respectul pt. cei care s-au ocupat de concurs totusi localitatea este undeva la tara.

            Comentariu


            • #31
              Re: incidente brazi- vandalism

              Este incredibil ceea ce s-a intimplat ! Nu vi se pare ca totul a fost pus la cale pentru a discredita primaria din Brazi, doar se apropie alegerile, ce naiba, iar putina vendeta politica pica tocmai la tzanc... Eu as sapa in aceasta directie!
              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

              Comentariu


              • #32
                Re: incidente brazi- vandalism

                Postat în original de dark
                Postat în original de primariabrazi
                AM VORBIT CU SEFUL POLITIEI RURALE SI M-A ASIGURAT CA VA FACE O ANCHETA SERIOASA. DEJA SUNT UNELE INDICII SI SE PARE CA AUTORII( PENTRU CA SIGUR SUNT MAI MULTI NU SUNT DIN COMUNA BRAZI).
                ESTE DE NEINTELES CUM DE S-A PUTUT FACE ASA CEVA IN CONDITIILE IN CARE NU NUMAI POLITIA COMUNITARA CI SI NOI ORGANIZATORII CIT SI DUMNEAVOASTRA PARTICIPANTII AM INTRAT SI IESIT DIN SALA DE SPORT DE MAI MULTE ORI.
                POSIBIL LA PRIMA PANA DE CURENT CIND POLITISTII COMUNITARI AU VENIT CU LANTERNELE ATIT LA TABLOUL ELECTRIC CIT SI IN SALA.
                Daca nu va suparati, de unde s-a tras concluzia ca vandalii nu sunt din brazi, sunt prinsi?????
                Dar in legatura cu asigurarea sefului politie rurale ca va face o ancheta serioasa, cu tot respectul, oricum va face indiferent de vointa dumnealui, nu era nevoie de acest lucru, o va face chiar in termen, garantat.
                Iar referitor la afirmatia dumneavoastra ca vandalismul a avut loc in momentul cand s-a stins lumina, ar trebui sa va dea de gandit ca acel lucru a fost premeditat si foarte bine pus la punct, nu???
                in primul rind pot sa va spun ca Primarul a anulat ( la referatul meu privind prejudiciile imense materiale si de imagine pe care vandalismul le-a produs )orice eveniment cultural sau sportiv pana la descoperirea vinovatilor ( exceptie concertul de simbata care era programat si platit) pentru ca , Comuna Brazi , sa nu fie pusa in situatia din simbata neagra 15.11.2008.
                oricum eu deja dezarmasem (sau mai corect ma demoralizasem )vazind cum munca multor oameni de citeva luni de zile pentru organizarea evenimentelor sportive sau culturale se poate sterge de catre minti bolnave in citeva minute de "actiune".
                cit despre intreruperea curentului electric sigur nu a fost premeditat ( am gasit automatul general al salii sarit) tabloul electric fiind intr-o incapere incuiata ( defapt pentru cine a ramas a putut constatat ca s-a mai intimplat si la festivitatea de premiere cu toate ca redusesem numarul consumatorilor mari). suntem in cercetari si cu functionarea sistemului electric si a semnalizarilor de urgenta ( care nu au intrat automat in functiune asa cum ar fi trebuit).
                deci cred ca raufacatorii au profitat de intreruperea electricitatii si masarea politiei comunitare in sala cu lanternele din dotare, altfel asa cum au constatat toti participantii la turneu atit politistii cit si organizatorii cit si dvs. tenis-manii am fost tot timpul cind afara cind inauntru deci nu-mi explic "nebunia" unora care ar avea curajul sa vandalizeze o masina in curtea salii la 5 metrii de intrarea principala cind riscul de a fi surprins era maxim.
                nu-mi explic deloc cine si de ce ar dori sa vandalizeze masini in halul in care au facut-o poate doar cu dorinta de a discredita turneul de la Brazi care incepuse sa intre pe calea cea buna .
                oricum o sa insist pe linga Primar si Viceprimar sa preseze pe ancheta astfel incit sa-i dovedim pe infractori .
                si nu-mi explic de ce masina dvs. a fost vandalizata cel mai rau , tocmai a dvs. care va interesati in mod special de parcare. imi ridica si asta multe semne de intrebare????

                Comentariu


                • #33
                  Re: incidente brazi- vandalism

                  omul stia ce masina are si ca tine la ea si de aceea si_a facut griji pentru locul de parcare...un s4 de cateva zeci de mii nu e ca orice masina autohtona...
                  Lemn: LKT Instinct+
                  FH: Bryce FX 2.1
                  BH: Bryce FX 2.1

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: incidente brazi- vandalism

                    Postat în original de laky
                    Este incredibil ceea ce s-a intimplat ! Nu vi se pare ca totul a fost pus la cale pentru a discredita primaria din Brazi, doar se apropie alegerile, ce naiba, iar putina vendeta politica pica tocmai la tzanc... Eu as sapa in aceasta directie!
                    este exclus.alegerile s-au terminat in iunie. 4 ani e liniste.
                    sunt alegeri parlamentare si credeti-ma nu se omoara nimeni pentru candidatii " de la centru".
                    + ca primarul / viceprimarul si consilierul care sustine cel mai mult sportul sunt de la 3 partide diferite.
                    deci exclud total aceasta pista.

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: incidente brazi- vandalism

                      Foile de concurs vor fi importante in perspectiva studiului ipotezei razbunarii unora care nu stiu sa piarda:
                      -cu cine au jucat cei afectati / pe cine au "deranjat"
                      -daca au fost episoade de schimburi de replici/ironii sau altceva in timpul meciurilor (vezi exemplul huiduielilor)
                      -daca cineva stie daca s-a consumat alcool in zona (unii devin mai curajosi, iar frustrarile se exacerbeaza)
                      SAU a fost o actiune oarba impotriva oricarui stranier si au fost lovite doar masinile apropiate de usa ?
                      Criteriul anti-bogatie se pare ca nu era important, cit timp Solenza a fost vizata, iar un BMW nu...
                      Deci probabil nr. masinii / apartenenta conta cu adevarat!
                      Si inca ceva:
                      De obicei la orice turneu mare, cel putin 1-2 jucatori sunt tot timpul afara la o tigara (exceptind momentele semifinalelor sau finala). Ca sa puna la cale o lovitura de asemenea proportii, trebuia cel putin inca o persoana care "sa stea de 6".
                      Momentul trebuia bine calculat (chiar si fara prezenta politiei comunitare), ca urmare respectivii trebuiau destul de des sa iasa si sa intre in sala (sau macar sa vegheze/sa se invarta in preajma usii) ca sa stie CIND sa opereze.
                      Orice detaliu marunt pe care si-l amintesc participantii poate deveni important pentru ancheta.
                      Totusi, e teribil de socant ce s-a intimplat.

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: incidente brazi- vandalism

                        pana una alta nu se va rezolva nimica sansele sunt minime sa se gaseasca autorii desi stie toata lumea cine sunt pustii domnului profesor...s-o spunem pe bune sunt 99,99% ca ei au fost doar niste copii retarzi de la tzara a-r fi facut asa ceva...
                        Blade:Schalager off+
                        FH:nittaku hammond 2.2mm
                        BH:nittaku hammond 2.2mm

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: incidente brazi- vandalism

                          Postat în original de primariabrazi
                          Postat în original de dark
                          Postat în original de primariabrazi
                          AM VORBIT CU SEFUL POLITIEI RURALE SI M-A ASIGURAT CA VA FACE O ANCHETA SERIOASA. DEJA SUNT UNELE INDICII SI SE PARE CA AUTORII( PENTRU CA SIGUR SUNT MAI MULTI NU SUNT DIN COMUNA BRAZI).
                          ESTE DE NEINTELES CUM DE S-A PUTUT FACE ASA CEVA IN CONDITIILE IN CARE NU NUMAI POLITIA COMUNITARA CI SI NOI ORGANIZATORII CIT SI DUMNEAVOASTRA PARTICIPANTII AM INTRAT SI IESIT DIN SALA DE SPORT DE MAI MULTE ORI.
                          POSIBIL LA PRIMA PANA DE CURENT CIND POLITISTII COMUNITARI AU VENIT CU LANTERNELE ATIT LA TABLOUL ELECTRIC CIT SI IN SALA.
                          Daca nu va suparati, de unde s-a tras concluzia ca vandalii nu sunt din brazi, sunt prinsi?????
                          Dar in legatura cu asigurarea sefului politie rurale ca va face o ancheta serioasa, cu tot respectul, oricum va face indiferent de vointa dumnealui, nu era nevoie de acest lucru, o va face chiar in termen, garantat.
                          Iar referitor la afirmatia dumneavoastra ca vandalismul a avut loc in momentul cand s-a stins lumina, ar trebui sa va dea de gandit ca acel lucru a fost premeditat si foarte bine pus la punct, nu???
                          in primul rind pot sa va spun ca Primarul a anulat ( la referatul meu privind prejudiciile imense materiale si de imagine pe care vandalismul le-a produs )orice eveniment cultural sau sportiv pana la descoperirea vinovatilor ( exceptie concertul de simbata care era programat si platit) pentru ca , Comuna Brazi , sa nu fie pusa in situatia din simbata neagra 15.11.2008.
                          oricum eu deja dezarmasem (sau mai corect ma demoralizasem )vazind cum munca multor oameni de citeva luni de zile pentru organizarea evenimentelor sportive sau culturale se poate sterge de catre minti bolnave in citeva minute de "actiune".
                          cit despre intreruperea curentului electric sigur nu a fost premeditat ( am gasit automatul general al salii sarit) tabloul electric fiind intr-o incapere incuiata ( defapt pentru cine a ramas a putut constatat ca s-a mai intimplat si la festivitatea de premiere cu toate ca redusesem numarul consumatorilor mari). suntem in cercetari si cu functionarea sistemului electric si a semnalizarilor de urgenta ( care nu au intrat automat in functiune asa cum ar fi trebuit).
                          deci cred ca raufacatorii au profitat de intreruperea electricitatii si masarea politiei comunitare in sala cu lanternele din dotare, altfel asa cum au constatat toti participantii la turneu atit politistii cit si organizatorii cit si dvs. tenis-manii am fost tot timpul cind afara cind inauntru deci nu-mi explic "nebunia" unora care ar avea curajul sa vandalizeze o masina in curtea salii la 5 metrii de intrarea principala cind riscul de a fi surprins era maxim.
                          nu-mi explic deloc cine si de ce ar dori sa vandalizeze masini in halul in care au facut-o poate doar cu dorinta de a discredita turneul de la Brazi care incepuse sa intre pe calea cea buna .
                          oricum o sa insist pe linga Primar si Viceprimar sa preseze pe ancheta astfel incit sa-i dovedim pe infractori .
                          si nu-mi explic de ce masina dvs. a fost vandalizata cel mai rau , tocmai a dvs. care va interesati in mod special de parcare. imi ridica si asta multe semne de intrebare????
                          1 nu stiu daca masina mea a fost cel mai grav avariata, si peugeotul hrascaiat tot, oglinda si stergatorul rupt, cert este ca ma costa cel mai mult datorita marcii
                          2.m-am interesat de parcare deoarece mai am o skoda octavia, puteam veni cu ea, dar daca mi s-a garantat parcare cu paza am preferat audi pt ca are cutie de viteze automata si nu obosesc la fel de mult cand conduc stiind ca turneul va dura pana noaptea, foarte simpla explicatia
                          3.de rivalitate nu poate fi vorba fiind la prima participare( posibil sa fie si ultima dupa ce s-a intamplat, stau si ma gandesc daca se merita pt un hoby sa platesc atat), deci nu ma cunostea nimeni sau sa aiba ceva de impartit cu mine, exclusa aceasta varianta
                          Yasaka Ma lin carbon
                          FH -Butterfly Tackiness
                          BH- Donic Desto F3

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: incidente brazi- vandalism

                            Postat în original de valentin soare
                            ...O constatare care am avut-o la plecare am gasit la toaleta cuie aruncate in closet,deci cineva care a fost in sala a facut toate aceste lucruri,iar teama de perchezitie l-a facut sa se debaraseze de cuie la toaleta...
                            Nu am fost acolo dar bunul simt si logica ma fac sa ma intreb: care dintre "stranieri" ar veni de acasa cu un pumn de cuie??
                            Imi si inchipui cum si-a pus in geanta paleta, iar langa ea o punga de cuie... pentru orice eventualitate.
                            (sa se fi gandit: am pierdut la Bistrița, am pierdut la Reghin, la Brazi vin "pregatit")
                            Mi se pare o ipoteza aberanta. Sa fim seriosi. Chiar daca nu am fost acolo mi se par cateva lucruri evidente.
                            Si ca o completare: cand faci o "lucrare" de asa anvergura trebuie sa te simti stapan pe situatie.. sa cunosti cladirea, sa te simti ca acasa. Nu s-a tinut competitia la ... ?
                            "SALA: sala de sport a scolii Batesti "
                            Eu cred, din nou, ca e evident cine se simte la scoala ca la el acasa.
                            Scuze daca fac ipoteze fara sa fi fost acolo, dar din afara lucrurile asa imi apar.
                            lemn: Waldner Dotec Carbon
                            fețe: Dignics 05/Dignics 05

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: incidente brazi- vandalism

                              Foarte nasoala treaba s-a intamplat.Masinile nu au avut alarma nici una,pt. ca banuiesc ca atunci nu s-ar fi intamplat acest act de vandalism.Oricum asa ceva nu trebuia sa se intample
                              Xi En Ting-X828
                              Pryde 30
                              Calibra LT Sound

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: incidente brazi- vandalism

                                Un profesor care tolereaza ca publicul (constituit din elevii sai) sa huiduie in permanenta un adversar in timpul jocului si a facut probabil studiile gimnaziale la Scoala de Corectie(fara rezultat,evident)
                                Ce educatie si comportament pot sa ofere specimene de acest gen elevilor lor e lesne de banuit ,si,din pacate,de constatat
                                of all the things i lost i miss my mind the most

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: incidente brazi- vandalism

                                  Nu cata .. nu e chiar asa , baietii sau incins mai mult decit trebuia sa-si sustina profesorul aflat la masa , atit , dar si asa, nu a fost asa rau , si domnul Adrian s-a dus la ei si i-a linistit .
                                  Am fost acolo.
                                  Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                  Fete de palete tenis de masa
                                  TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: incidente brazi- vandalism

                                    masina mea are alarma, dar probalil la zgariat nu s-a declansat, sau cine stie?????
                                    Yasaka Ma lin carbon
                                    FH -Butterfly Tackiness
                                    BH- Donic Desto F3

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: incidente brazi- vandalism

                                      cercetarile sunt pe calea cea buna. din cite am inteles sunt deja localizati 2 suspecti si 2 complici.sper sa ii dovedim foarte curind

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: incidente brazi- vandalism

                                        TOATE MASINILE AU ALARME ASTA E TREABA DAND PICIOARE IN ELE OGLINZI STERGATOARE TIPA !!!
                                        NOI ERAM IN SALA UNDE HUIDUIAU AIA <ZAMBILICA AIA> SI SE PARE CA NU HUIDUIAU TOTI CA UNII MAI AVEAU TREABA PE AFARA SA MAI REZOLVE NISTE MASINI !! SI POLITIA AFARA DAR INOFENSIVI !!
                                        ORICUM PAGUBA MEA SE RIDICA CAM PE LA #% DE MIL DUPA ULTIMA CONFIRMARE DE IERI DE LA SERVICE!!!

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: incidente brazi- vandalism

                                          asa este ,valigti, nu a fost rau ce s-a petrecut in sala, baietii din loja au fost incalziti, probabil, de ce facuse-ra afara cand s-a stins lumina.
                                          s-auzim de oameni mai buni

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: incidente brazi- vandalism

                                            Ca o ipoteza de lucru, va aduc aminte ca dupa concursul de la Brazi din primavara, cineva care a fost laudat pt organizare a afirmat ca-i pare rau ca nu a pus gardienii sa spele masinile concurentilor oaspeti. Nu este o critica, dar poate sa va dea de gandit in legatura cu atitudinea fata de oameni
                                            Lemn- Bty Viscaria
                                            FH - TENERGY 05
                                            BH - TENERGY 80

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: incidente brazi- vandalism

                                              Postat în original de VISCO
                                              Ca o ipoteza de lucru, va aduc aminte ca dupa concursul de la Brazi din primavara, cineva care a fost laudat pt organizare a afirmat ca-i pare rau ca nu a pus gardienii sa spele masinile concurentilor oaspeti. Nu este o critica, dar poate sa va dea de gandit in legatura cu atitudinea fata de oameni
                                              visco..............sa mai zic si eu ceva??????????????
                                              Yasaka Ma lin carbon
                                              FH -Butterfly Tackiness
                                              BH- Donic Desto F3

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: incidente brazi- vandalism

                                                Postat în original de ciprian
                                                Foile de concurs vor fi importante in perspectiva studiului ipotezei razbunarii unora care nu stiu sa piarda:
                                                -cu cine au jucat cei afectati / pe cine au "deranjat"
                                                -daca au fost episoade de schimburi de replici/ironii sau altceva in timpul meciurilor (vezi exemplul huiduielilor)
                                                -daca cineva stie daca s-a consumat alcool in zona (unii devin mai curajosi, iar frustrarile se exacerbeaza)
                                                SAU a fost o actiune oarba impotriva oricarui stranier si au fost lovite doar masinile apropiate de usa ?
                                                Criteriul anti-bogatie se pare ca nu era important, cit timp Solenza a fost vizata, iar un BMW nu...
                                                Deci probabil nr. masinii / apartenenta conta cu adevarat!
                                                Si inca ceva:
                                                De obicei la orice turneu mare, cel putin 1-2 jucatori sunt tot timpul afara la o tigara (exceptind momentele semifinalelor sau finala). Ca sa puna la cale o lovitura de asemenea proportii, trebuia cel putin inca o persoana care "sa stea de 6".
                                                Momentul trebuia bine calculat (chiar si fara prezenta politiei comunitare), ca urmare respectivii trebuiau destul de des sa iasa si sa intre in sala (sau macar sa vegheze/sa se invarta in preajma usii) ca sa stie CIND sa opereze.
                                                Orice detaliu marunt pe care si-l amintesc participantii poate deveni important pentru ancheta.
                                                Totusi, e teribil de socant ce s-a intimplat.
                                                Cred ca putem sa eliminam cateva posibilitati: "dark" a fost cu mine in grupa preliminara, a fost prima lui competitie, nu am avut in grupa decat o singura persoana din Prahova (un baiat foarte tanar) putin probabil sa fi suparat pe cineva prin jocul la masa. Avea doar 2-3 prieteni (acum are mai multi) pe care nu i-a incurajat de un mod particular si nici nu a facut comentarii impertinente (nu este genul de persoana sa faca asa ceva ...).
                                                Este adevarat ca masina lui mi-a sarit in ochi de cand am sosit - cred ca avea numar de "GL" si ma gandeam cine a venit cu asemenea masina deosebita....
                                                Pozitionarea masinilor in parcarea scolii (din interior - unde statea gardianul - spre exterior - sosea): prima masina era cea cu care am venit, de PH, alba, nevandalizata situata in perimetrul cat de cat luminat la 7-8m de politistul comunitar.
                                                A doua, era Peugeot-ul de "B", cu oglinda de pe dreapta (exterior) rupta si cu zgarieturi tot pe dreapta (sper ca nu ma insel), situata in semiintuneric. A treia cred ca era masina lui Dark "aranjata" pe ambele parti - deja acolo era intuneric bezna, la max 15m de zona unde era (sau ar fi trebuit sa fie) politistul comunitar.
                                                Nu putem spune ca a fost o razbunare pe cei din afara judetului pentru ca Valentin Soare (care are masina de PH) si-a gasit-o si el zgariata. Daca ne amintim, el este din Valenii de Munte, a adus o masa de concurs la precedenta competitie de la Brazi si a ajutat la organizare (in special cu cazarea) deci cei care au vandalizat nu aveau nici o idee si nu-i interesa ajutorul dat de el comunei Brazi.
                                                Privitor la fumat, probabil din cauza frigului, nu prea s-a iesit afara, s-a fumat mult in sala in care s-a adus mancarea, era un fum sa-l tai cu cutitul si cateva persoane "binedispuse" dintre organizatori + jucatori care fumau si ei - cred ca am fost cativa care am mormait pe tema aceasta dar....pana la urma erau gazde si eram bucurosi ca nu au fumat in sala de joc (aici sunt rautacios). Atat afara cat si pe holul spre iesire se mergea de obicei sa se inspire o gura de aer curat si rece si sa se dea telefoane dar oricum era un du-te vino permanent.
                                                Grupuri de localnici (in general tineri-foarte tineri) erau in permanenta la usa din exterior - si la venire si la plecare am trecut printre ei ... refuz sa cred ca cei care s-au ocupat de aceasta operatiune fac parte dintre jucatorii de tenis - cred ca sunt localnici care nu sunt interesati de imaginea comunei, de bun simt, educatie, respect pentru persoane si bunuri care au fost castigate cu eforturi ... sunt persoane pe care probabil le avem in jurul nostru permanent dar din pacate (fericire) doar la Brazi si-au "etalat calitatile".
                                                Pacat de eforturile multor persoane ca si de prezenta de dimineata devreme si pana seara tarziu a domnului primar si a inca 2 persoane in afara Domnului Urzeala, oameni care chiar aveau o placere deosebita sa mearga prin sala, sa comenteze meciurile, se bucurau de spectacolul oferit de cei peste 120 de jucatori .... Pacat de cuvintele grele care s-au rostit, nimeni nu a organizat turneul cu rea intentie, cred ca a fost ghinion sa se organizeze toamna cand noaptea vine mai devreme si vizibilitatea scade - la turneul trecut nu s-a intamplat asa ceva probabil si din cauza ca la 10 seara era inca lumina... Totusi, sa-i intelegem si pe cei care acum au de facut reparatii de zeci de milioane din buzunarul propriu si care cred ca au inebunit in momentul in care si-au vazut masinile vandalizate.

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: incidente brazi- vandalism

                                                  imi pare f. rau de ce s-a intamplat, dar de obicei cam asa se intampla in loc .rurale ,unde buna crestere la multi lipseste (vezi multe care se arata pe tv.),ca atare am invatat din experienta sa evit pe cat posibil legatura cu viata rurala (vezi nunti ,discoteci etc.). Eu v-as da o sugestie: daca spune-ti ca primarul a stat mai toata ziua pe la sala (si precis nu este apolitic) fiind perioada de alegeri, si crezandu-se ca e o activitate pt. partidul respectiv.... de vz. ceva din opozitie (eu nu cred ca poate sa fie ceva starnit din pasiunea pt. TENISUL DE MASA )

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: incidente brazi- vandalism

                                                    nu vreau sa dau nume dar masina domnului nestor dragos a fost accidentata chiar de catre cei de la politia comunitara am fost sa zic la 10 metri distanta de locul faptei deci informatia este 100% sigura

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X