Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

incidente brazi- vandalism

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Re: incidente brazi- vandalism

    desi noi 5 am fost din Slobozia, am venit intr-o masina de MM si cred ca de aceea am scapat! Deranjant de stupida treaba!
    Blade-Darker speed 90
    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
    Bh- Testing

    Comentariu


    • #52
      Re: incidente brazi- vandalism

      Postat în original de selectia naturala
      imi pare f. rau de ce s-a intamplat, dar de obicei cam asa se intampla in loc .rurale ,unde buna crestere la multi lipseste (vezi multe care se arata pe tv.),ca atare am invatat din experienta sa evit pe cat posibil legatura cu viata rurala (vezi nunti ,discoteci etc.). Eu v-as da o sugestie: daca spune-ti ca primarul a stat mai toata ziua pe la sala (si precis nu este apolitic) fiind perioada de alegeri, si crezandu-se ca e o activitate pt. partidul respectiv.... de vz. ceva din opozitie (eu nu cred ca poate sa fie ceva starnit din pasiunea pt. TENISUL DE MASA )
      deci nu sunt de acord . fac parte dintre cei nascuti si crescuti la oras unde este la fel de multa lipsa de buna crestere si faptul ca lucrez de peste 13 ani la "tara" m-a facut sa-mi schimb parerea. nu zic ca nu sunt si uscaturi printre oameni dar sunt si o gramada de oameni de calitate.
      credeti-ma ca totul tine de reguli si disciplina. acolo unde nu sunt reguli si daca sunt nu le aplica acolo apar "derapajele".
      copii de la scoala de linga sala de sport au obtinut in ultimii 4 ani procentaj 100% la examenul de capacitate.
      sa incercam orice scoala din mediul urban sa vedem procentajul?
      cit despre Primar . da este din PDL iar vicele este din PNL si consilierul principalul sustinator al sportului este PSD. toti au fost acolo si la cealalta sala de la Popesti . nu e nicio problema politica.sunt sigur.eu sunt apolitic si nu locuiesc acolo si vad lucrurile din afara deci am o imagine foarte exacta.
      timpul pana la descoperirea vinovatilor se aproprie de expirare si atunci ne vom lamuri cu totii si cine si de ce au facut asta.

      Comentariu


      • #53
        Re: incidente brazi- vandalism

        Postat în original de Dado.daniel
        desi noi 5 am fost din Slobozia, am venit intr-o masina de MM si cred ca de aceea am scapat! Deranjant de stupida treaba!
        numarul masinii nu are nico legatura.
        a fost vandalizata si o masina de PH inscriptionata cu Toping Ploiești condusa de un baiat din Brazi.
        miine ma duc sa-i explic sefilor lui situatia ca a avut probleme la servici.

        Comentariu


        • #54
          Re: incidente brazi- vandalism

          Postat în original de anonimu
          nu vreau sa dau nume dar masina domnului nestor dragos a fost accidentata chiar de catre cei de la politia comunitara am fost sa zic la 10 metri distanta de locul faptei deci informatia este 100% sigura
          pot sa stiu si eu despre ce e vorba?

          Comentariu


          • #55
            Re: incidente brazi- vandalism

            o sa postez miine un desen cu parcarea scolii , a salii de sport si a strazii.
            o sa desenez locurile din parcare numerotate.
            va rog sa-mi comunicati pe ce numar a fost parcata masina , ce masina era si ce numar de inmatriculare.
            sa vedem exista un algoritm.
            prea e aleator. sunt masini vandalizate pe strada din fata , in curtea salii si in curtea scolii. prea e arealul extins.

            Comentariu


            • #56
              Re: incidente brazi- vandalism

              (at)iulian : mersi pentru informatii ; asa se elimina unele variante - daca n-am fost acolo, imaginatia a produs un scenariu fals ...
              Devine tot mai ciudat cazul, ca un roman politist combinat cu horror, mai ales daca vor urma alte dezvaluiri surpriza anonime.

              Comentariu


              • #57
                Re: incidente brazi- vandalism

                adica?????????????????? ceva ce ar fi trebuit sa stiu si nu stiu? mai multe detalii sa intelegem si noi
                Yasaka Ma lin carbon
                FH -Butterfly Tackiness
                BH- Donic Desto F3

                Comentariu


                • #58
                  Re: incidente brazi- vandalism

                  Voiam sa spun ca ma astept ca anonimu sa aduca noi elemente, daca zice ca a vazut ceva si e 100% sigur...

                  Comentariu


                  • #59
                    Re: incidente brazi- vandalism

                    eu vreau sa aflu povestea completa si cu amanunte.
                    miine la prima ora verific masina Politie comunitare
                    sper ca nu ne intoxica nimeni si asa situatia este incordata

                    Comentariu


                    • #60
                      Re: incidente brazi- vandalism

                      Postat în original de primariabrazi
                      eu vreau sa aflu povestea completa si cu amanunte.
                      miine la prima ora verific masina Politie comunitare
                      sper ca nu ne intoxica nimeni si asa situatia este incordata
                      eu acum sunt in concediu, daca doriti pot veni sa va ajut la ancheta, sunt dispus
                      Yasaka Ma lin carbon
                      FH -Butterfly Tackiness
                      BH- Donic Desto F3

                      Comentariu


                      • #61
                        Re: incidente brazi- vandalism

                        Parerea mea e ca d-nul primar ar trebui sa se implice la maxim pt ca cei care au vandalizat masinile sa fie prinsi . Este evident ca daca nu o sa o faca , sansele ca turneul de la Brazi sa se mai tina vor fi mult reduse .Chiar si asa banuiesc ca multi pe viitor nu vor mai veni si ar fi pacat pt ca am inteles ca a fost un concurs reusit si meritul organizatorilor nu poate fi contestat . Este de neconceput sa iti bati joc de investitia unor oameni care poate si-au facut rate in banci sau alte sacrificii ca sa poata sa isi permita un autoturism . Paguba nu stiu in ce masura si-o pot recupera , dar indignarea lor e pe deplin inteleasa . Daca nu o sa se rezolve ceva , probabil jucatorii de tenis o sa se gindeasca la Brazi ca la locul unde altii iti fac varza masina ...

                        Comentariu


                        • #62
                          Re: incidente brazi- vandalism

                          Postat în original de botezatucezar
                          Parerea mea e ca d-nul primar ar trebui sa se implice la maxim pt ca cei care au vandalizat masinile sa fie prinsi . Este evident ca daca nu o sa o faca , sansele ca turneul de la Brazi sa se mai tina vor fi mult reduse .Chiar si asa banuiesc ca multi pe viitor nu vor mai veni si ar fi pacat pt ca am inteles ca a fost un concurs reusit si meritul organizatorilor nu poate fi contestat . Este de neconceput sa iti bati joc de investitia unor oameni care poate si-au facut rate in banci sau alte sacrificii ca sa poata sa isi permita un autoturism . Paguba nu stiu in ce masura si-o pot recupera , dar indignarea lor e pe deplin inteleasa . Daca nu o sa se rezolve ceva , probabil jucatorii de tenis o sa se gindeasca la Brazi ca la locul unde altii iti fac varza masina ...
                          sigur se implica. in fiecare zi se informeaza de la seful politie rurale despre stadiul cercetarilor.
                          deasemenea a anulat orice manifestare culturala sau sportiva pana la descoperirea infractorilor.
                          sambata este programat un concert( ce nu a putut fi contramandat) si probabil in afara Politiei comunitare probabil vor veni voluntar toti angajatii Primariei sa patrulam in zona de parcare a masinilor.

                          Comentariu


                          • #63
                            Re: incidente brazi- vandalism

                            TREBUIA SA VENIM NOI DE LA BUCURESTI SAU DIN ALTE PARTI SA NE ALEGEM CU PAGUBE CA SA INVETE LUMEA DIN BRAZI SA PATRULEZE PRINTRE MASINI !!! BRAVO
                            Lasa ca vin eu la brazi sa facem ancheta serioasa!

                            Comentariu


                            • #64
                              Re: incidente brazi- vandalism

                              Postat în original de magyc2005
                              TREBUIA SA VENIM NOI DE LA BUCURESTI SAU DIN ALTE PARTI SA NE ALEGEM CU PAGUBE CA SA INVETE LUMEA DIN BRAZI SA PATRULEZE PRINTRE MASINI !!! BRAVO
                              Lasa ca vin eu la brazi sa facem ancheta serioasa!
                              Cred ca ar fi mai potrivit sa privim cazul ca pe un eveniment singular; nu cred ca la fiecare manifestatie din Brazi se impodobesc vehiculele parcate in zona si nici ca cineva din București, oricine ar fi el, poate face ordine in gradina primariei din Brazi.
                              Pana acum, se vede ca oficialii comunei privesc problema cu maxima seriozitate si au promis rezolvarea cazului. Nu cred ca este locul pentru glume proaste si bla bla, ci pentru comentarii pertinente si care pot ajuta ancheta deschisa.
                              Daca tot am initiat un serial politist, macar sa fie unul de calitate si cu final fericit.

                              Comentariu


                              • #65
                                Re: incidente brazi- vandalism

                                Incredibil ce s-a intimplat la Brazi dar,oare v-ati pus problema ca poate nu cineva de acolo a facut aceasta vandalizare?!?Poate ca sunt niste polite mai vechi de platit si acum a fost momentul......clar ca,politia comunitara are si ea vina ei(daca era prin preajma)dar,hai sa nu dam vina pe organizatori ,care spuneti ca au fost super........poate ca primaria Brazi va rezolva acest caz si........atunci o sa va mai vedeti la o competitie pe acolo....BAFTA!

                                Comentariu


                                • #66
                                  Re: incidente brazi- vandalism

                                  Postat în original de primariabrazi
                                  Postat în original de botezatucezar
                                  Parerea mea e ca d-nul primar ar trebui sa se implice la maxim pt ca cei care au vandalizat masinile sa fie prinsi . Este evident ca daca nu o sa o faca , sansele ca turneul de la Brazi sa se mai tina vor fi mult reduse .Chiar si asa banuiesc ca multi pe viitor nu vor mai veni si ar fi pacat pt ca am inteles ca a fost un concurs reusit si meritul organizatorilor nu poate fi contestat . Este de neconceput sa iti bati joc de investitia unor oameni care poate si-au facut rate in banci sau alte sacrificii ca sa poata sa isi permita un autoturism . Paguba nu stiu in ce masura si-o pot recupera , dar indignarea lor e pe deplin inteleasa . Daca nu o sa se rezolve ceva , probabil jucatorii de tenis o sa se gindeasca la Brazi ca la locul unde altii iti fac varza masina ...
                                  sigur se implica. in fiecare zi se informeaza de la seful politie rurale despre stadiul cercetarilor.
                                  deasemenea a anulat orice manifestare culturala sau sportiva pana la descoperirea infractorilor.
                                  sambata este programat un concert( ce nu a putut fi contramandat) si probabil in afara Politiei comunitare probabil vor veni voluntar toti angajatii Primariei sa patrulam in zona de parcare a masinilor.
                                  Foarte bine pt d'nul primar ! Atitudine corecta. Sa vedem si rezultate la urma .

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Re: incidente brazi- vandalism

                                    Aseara am primit telefon de la o persoana din brazi ! explicand la tel cine si cum a folosit el masina mea ca pe teren de fotbal si scrima !! se pare ca lumea a inteles ca e treaba serioasa cu masinile noastre si incep sa cada capete !
                                    EU UNU AM PUS PRESIUNE PE ACEASTA ANCHETA CARE O FACE POLITIA LOCALA SI CEA JUDETEANA IN ACEL LOC NUMIT BRAZI !!

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Re: incidente brazi- vandalism

                                      AM O RUGAMINTE LA VOI CEI CU MASINILE VARZA CA SI MINE
                                      TREBUIE SA FACEM O PETIE TOTI SA DEPUNEM O PLANGERE TOTI SI SA DAM TOTI IN JUDECATA CA SA RECUPERAM PAGUBA ADUSA CARE ESTE FOARTE MARE !! SUNT GASIT LA URMATOARELE TEL 0724757153: 0733018725:0765519843 --- DRAGOS

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Re: incidente brazi- vandalism

                                        Pe mine unu nu ma intereseaza ce face primaria ce face politia comunitara ce face primaru ma doare undeva !
                                        TREABA E CUM NE RECUPERAM BANII CA PANA LA URMA NU AM VENIT ACOLO SA PLEC LA 2 MASINI CU PAGUBA DE 80mil

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Re: incidente brazi- vandalism

                                          nu primaria rezolva cazul POLITIA REZOLVA CAZUL !!

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Re: incidente brazi- vandalism

                                            Ma bag si eu ca musca-n lapte ca n-am fost acolo dar poate pot fi de folos cu ceva...
                                            Din ce am citit am ajuns la concluzia ca traficul la usi era fff mare deci riscul ca faptuitorii sa fie prinsi era si el crescut.Ma gandesc ca nu au actionat cu o anume adresa ci pur si simplu ce masina le-a picat in mana a fost facuta "grafiti" ,la repezeala ca nu cumva sa apara cineva.
                                            Faptul ca ati gasit cuie in toaleta poate fi un semn ca totul a fost premeditat desi mai e la moda cheia(vecinii de la bloc stiu de ce),cuiele erau noi? sau erau indoite scoase de la vreun gard ceva? (poate fi un detaliu important care ar arata ca ideea le-a venit pe loc).
                                            O alta ipoteza ar fi ca userul "anonimu" sa vrea sa indrepte ancheta in alta directie de cat se vrea pt a incalci cazul si ca vinovatii sa scape (anonimu vad ca e nou pe forum,asta ar putea da de banuit).
                                            Parerea mea asa din afara e ca vinovati sunt copiii de la scoala respectiva dar nah hotul neprins e negustor cinstit (trebuie dovezi).
                                            Aaaa si mai cred ca totusi exista si martori care probabil sunt din brazi si nu vor sa vorbeasca,ma gandesc ca la atata lume e imposibil ca cineva sa nu fi zarit ceva sau macar pe cineva cu un comportament dubios(speriat,schimbat la fața ,nelinistit sau de ce nu ranjind de ce mare fapta a facut).
                                            Ca sugestii :trebuie facute niste plangeri pt ca stiti si voi ca daca nu depui plangere politia nu se autosesizeaza(banuies ca ati facut plangerile ca altfel e cam in zadar).
                                            Sper ca am fost de folos cu ceva si ca nu am jignit pe nimeni.
                                            Numai bine! Sper sa se rezolve pana la urma si sa va recuperati pagubele

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Re: incidente brazi- vandalism

                                              oameni buni masina domnului dragos a fost lovita de o politista comunitara care conducea propria ei masina informatie este 100% adevarata deoarece mai am 4 martori care au vazut toata faza

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Re: incidente brazi- vandalism

                                                S-ar parea ca sa se acopere fapta politistei au bagat "praduitori" UN FEL DE MAFIE LOCALA

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Re: incidente brazi- vandalism

                                                  pentru teodorus- plangerea trebuie facuta in interval de 60 zile, putina rabdare si la momentul oportun stiu ce si cu cine am de facut, nu va precipitati, se rezolva, eu nu am stat degeaba, aveti incredere, stiu ce vorbesc.
                                                  Yasaka Ma lin carbon
                                                  FH -Butterfly Tackiness
                                                  BH- Donic Desto F3

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Re: incidente brazi- vandalism

                                                    Postat în original de anonimu
                                                    oameni buni masina domnului dragos a fost lovita de o politista comunitara care conducea propria ei masina informatie este 100% adevarata deoarece mai am 4 martori care au vazut toata faza
                                                    deci este o criminala in libertate si 5 complici deasemenea.
                                                    daca au vazut de ce nu au anuntat??

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X