Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Memorialul Zoltan Hoffman 18 Octombrie 2014 Baia Mare

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Cu rezerva ca inca nu stiu sigur daca pot veni (... job stuff ...), ma inscriu si eu - Apian Florin, Bistrița - open
    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • #27
      Suciu Cristian din Dej la amatori

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de muntean mircea Vezi post
        Suciu Cristian din Dej la amatori
        Tanarul Suciu Cristian din DEJ,face parte din lotul largit al echipei locale TENIS DEJ care joaca in divizia A.Si in acest caz(chiar daca sa zicem este trecut ca rezerva in lot)poate juca la amatori?Este o constatare verificabila.
        Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
        Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
          Tanarul Suciu Cristian din DEJ,face parte din lotul largit al echipei locale TENIS DEJ care joaca in divizia A.Si in acest caz(chiar daca sa zicem este trecut ca rezerva in lot)poate juca la amatori?Este o constatare verificabila.
          O sa luam in considerare spusele dumneavoastra domnule doctor si o sa vedem la ce categorie va juca

          Comentariu


          • #30
            Simion Boby-open

            Comentariu


            • #31
              Nu e nicio problemă..am vorbit cu Mircea și am trecut la categoria open( daca eu sunt atât de "periculos" mă bucur că am reușit să atrag atenția oamenilor). Nu am jucat și nici nu o să joc vreodată pentru vreo cupă sau pentru o medalie,ci mă bucur că am posibilitatea de a face sport.?mi pare rău pentru deranj.Cu stimă, jucătorul din lotul lărgit al echipei din Dej Suciu Cristian.O zi bună!

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de Cristi Suciu Vezi post
                Nu e nicio problemă..am vorbit cu Mircea și am trecut la categoria open( daca eu sunt atât de "periculos" mă bucur că am reușit să atrag atenția oamenilor). Nu am jucat și nici nu o să joc vreodată pentru vreo cupă sau pentru o medalie,ci mă bucur că am posibilitatea de a face sport.?mi pare rău pentru deranj.Cu stimă, jucătorul din lotul lărgit al echipei din Dej Suciu Cristian.O zi bună!
                Sa ma scuzati de interventie dar o sa fac apel la regulament pentru a incerca limpezirea situatiei de fata:

                Postat în original de GeluBv Vezi post
                Regulament 2014
                4. Organizarea turneelor si dreptul de participare.
                4.1.1.-Jucatorii legitimati intr-o divizie superioara categoriei B (Divizia A si SuperLiga) pot participa in circuitul AmaTuR imediat dupa ce fac dovada ca au retrogradat si/sau nu mai sunt legitimati in diviziile superioare, iar acceptul de intrare in aceasta competie va fi verificat si acordat de Conducerea AmaTur;
                Exceptie de la acesta regula sunt persoanele de sex feminin care pot participa neconditionat, iar categoria acestora este stabilita de medie, prima participare fiind la open;
                Pentru a se evita posibilitatea de joc a eventualilor jucatori ce doresc sa participe numai pe perioada de vacanta se va interzice a doua participare de acest gen pe o perioada de doi ani de la data ultimei activitati in AmaTuR;
                4.1.2. Orice organizator poate organiza competitii de tip Masters cu concurenti din toate categoriile, inclusiv jucatori profesionisti (Div. A si SuperLiga), cu conditia ca acestea sa nu afecteze buna desfasurare a turneului de baza, acestea nefiind punctate in clasamentul AmaTuR;
                4.1.3. Pentru stabilirea categoriei valorice, jucatorii care nu figureaza in clasamentul amatur, se repartizeaza astfel:
                -daca provine din randul legitimatilor prima participare va fi la categoria "open", dupa care media obtinuta va avea efect de repartitie;
                -daca se poate determina ca desi este un jucator nou provine din randul open-istilor (cazul unei perioade expirate din clasament- peste 12 luni), prima participare va fi la categoria "open", dupa care media obtinuta va avea efect de repartitie, iar pentru determinarea acestor diferente, organizatorul trebuie sa tina cont de specificatiile din clasamentul general, unde fiecare participant are simbolul "O" sau "A", cu mentiunea ca exista varianta/posibilitatea ca un jucator de open sa detina media zero (urmeaza prima participare la un turneu de categoria A sau A+);
                -toti ceilalti participanti, la prima participare pot opta pentru orice categorie;
                -orice jucator poate participa in cadrul amatur, cu exceptia jucatorilor legitimati in divizia "A" sau "SuperLiga", acestia putand sa participe numai in afara clasamentului amatur , respectiv la categoria "Masters".
                4.1.4.Participantii cu drept de joc in circuitul AmaTur se pot inscrie la categoria din care face parte, conform mediei detinute, sau la o categorie superioara, exceptie de la aceasta regula se face numai la turneele A+ unde inscrierea/participarea se face in functie de locurile disponibile, prioritate avand cei din categoria respectiva, asa cum sunt mentionati la cap. 2.1.
                Din paragraful de mai sus tragem in mod evident concluzia ca orice jucator legitimat (fie el titular sau rezerva) la o echipa ce activeaza in Divizia A nu are drept de participare in AmaTur pana nu face dovada unei eventuale retrogradari sau nelegitimari catre conducerea AmaTur.
                Din respect fata de ceilalti divizionari A proveniti din AmaTur (valoarea intrinseca a jucatorului neavand nici un fel de relevanta in situatia de fata) dintre care amintesc pe Rares Leorda, Noro, Razvan Marinescu, Cosmin Lungu (SLG), George Durdun, cred ca incepand cu data de 19 Octombrie 2014 (cand incepe efectiv actuala editie de Divizia A) tanarul Cristian Suciu nu mai are drept de joc in AmaTur pana la o data ulterioara, pe care o va stabili singur, cand va solicita conducerii Amatur reprimirea in circuit.
                Coordonatorii AmaTur sunt insa cei care trebuie sa precizeze daca la acest turneu (18 Octombrie 2014 - înainte de începerea Diviziei A) tanarul Cristian Suciu are drept de participare si, in cazul in care n-a fost legitimat pana acum nici in Divizia B, sa se poata inscrie la Amatori dupa cum ii permite MP-ul.
                O zi frumoasa va doresc!
                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                Comentariu


                • #33
                  Daca e sa iau in consideratie cazul lui Cosmin rezulta ca jucatorii legitimati in A sau Superliga pot sa joace linistiti in Amatur pana cand disputa efectiv meciuri in divizia respectiva.Cosmin Lungu a jucat fara nici o problema in A+ ul de la Bistrița desi era anuntat in lotul echipei din SL Viva.Mi se pare normal acest lucru.In mod analog,poate jucatorul Suciu Cr e in lotul largit de la Dej doar pentru ca e necesar ca in lotul unei div A sa fie cel putin 5(6,7,8 } jucatori.
                  In ceea ce priveste sectiunea unde trebuie sa joace respectivul jucator (care vad ca are MP=11) el joaca acolo unde ii da voie media pana in clipa in care disputa un meci intr-unul din campionatele organizate de FRTM. Ar fi ciudat sa punem toti copii legitimati volens-nolens(altfel nu pot participa la "Paleta de Argint",de exemplu) la un club afiliat sau nu FRTM sa joace la Open.
                  of all the things i lost i miss my mind the most

                  Comentariu


                  • #34
                    Mureșan Dorel-cluj-amatori

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de cata_60 Vezi post
                      Daca e sa iau in consideratie cazul lui Cosmin rezulta ca jucatorii legitimati in A sau Superliga pot sa joace linistiti in Amatur pana cand disputa efectiv meciuri in divizia respectiva.Cosmin Lungu a jucat fara nici o problema in A+ ul de la Bistrița desi era anuntat in lotul echipei din SL Viva.Mi se pare normal acest lucru.In mod analog,poate jucatorul Suciu Cr e in lotul largit de la Dej doar pentru ca e necesar ca in lotul unei div A sa fie cel putin 5(6,7,8 } jucatori.
                      In ceea ce priveste sectiunea unde trebuie sa joace respectivul jucator (care vad ca are MP=11) el joaca acolo unde ii da voie media pana in clipa in care disputa un meci intr-unul din campionatele organizate de FRTM. Ar fi ciudat sa punem toti copii legitimati volens-nolens(altfel nu pot participa la "Paleta de Argint",de exemplu) la un club afiliat sau nu FRTM sa joace la Open.
                      suciu cristian nici nu si dorit sa joace in divizia a insa a vrut sa ajute clubul care avea nevoie de un anumit nr de jucatori asa cum sa mai spus aici ! deci in concluzie SUCIU CRISTIAN POATE SA JOACE IN AMATUR SI LA CE CATEGORIE?!
                      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                      Comentariu


                      • #36
                        Credeam ca mi-am exprimat suficient de clar punctul meu de vedere care nu stiu daca este 100% in litera Regulamentului dar cu siguranta este in spiritul lui:
                        - Joaca unde ii permite media pana ce disputa primul meci intr-un concurs FRTM.
                        -Daca il disputa in div B ulterior poate juca doar la Open.
                        -Daca il disputa in div A nu mai joaca in Amatur pana cand nu retrogradeaza sau renunta anuntand despre acest lucru
                        Ultima editare de cata_60; 06.oct.2014, 15:28.
                        of all the things i lost i miss my mind the most

                        Comentariu


                        • #37
                          Nu pot să rămân indiferent la toate aceste comentarii și consider ca ar trebui să clarific problema.Pentru a ajuta clubul sportiv de tenis din Dej,deoarece pentru a participa în divizia A este nevoie de 4 jucători,am hotărât să mă legitimez și să particip ca rezervă.Nivelul meu cu siguranță nu este de divizia A, chiar nici de divizia B,de aceia nu cred că sunt "spaima" amaturului ).Așa că să decidă organizatorul daca pot participa sau nu,iar în altă ordine de idei îmi pare rău că plăcerea de a participa la astfel de competiții alături de oameni de caracter îmi este distrusă de unele comentarii răutăcioase.Țin să le mulțumesc celor care înțeleg situația în care am fost pus.O seară plăcută!

                          Comentariu


                          • #38
                            Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                            Tanarul Suciu Cristian din DEJ,face parte din lotul largit al echipei locale TENIS DEJ care joaca in divizia A.Si in acest caz(chiar daca sa zicem este trecut ca rezerva in lot)poate juca la amatori?Este o constatare verificabila.
                            Stimate d-le Doctor! cred ca ar fi mai bine daca v-ati concentra asupra faptului sa nu "trantitzi" meciurile de OPEN pentru a trece la AMATORI, decat sa va legati de un pustan tanar!!!Din punctul meu de vedere fapta D-voastra de a tranti meciurile pentru a ajunge inapoi la Amatori este mai grava decat fapta acestui copil. Multumesc . Nu scriu aceste randuri pentru a crea polemica, dar si D-voastra sunteti cu musca pe caciula. ( Vezi turneul din decembrie 2012 de la Cluj unde ati trantit jocurile pentru a juca la Amatori in Turneul final!!! ) Q.E.D.

                            Comentariu


                            • #39
                              Bravo Ocsi, ...despre asta este vorba, nu cum a "furat" Vio cupa la Brăila.

                              Tare m-am distrat...
                              Postat în original de PRIZA TOK
                              Si unde vezi Daniele,o jicnire personala la adresa ta?
                              ....Deci asta este o discutie cat se poate de civilizata intre doi intelectuali.
                              Lasă omu', nu a "jiCnit" pe nimeni, și până la urma noi nu suntem intelectuali ca 'mnealui.

                              Ocsi, vorba cuiva, daca-s putea ti-as da 1000 de like-uri
                              Hobby: Motoare si ski !
                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                              Comentariu


                              • #40
                                din baia mare se inscriu la amatori chira lucian si chira anghel

                                Comentariu


                                • #41
                                  Se înscriu pentru prima data la turneele Amatur colegii nostrii de peste Tisa din Ucraina:
                                  - la categoria Open domnul Iaroslav Rusin din localitatea Tiaciv (Teceu);
                                  - la categoria Amatori domnii: Daniel Mod?rco din localitatea Solotvino (Slatina), Gheorghe Iovdi din localitatea Nijnia Apșa (Apșa de Jos) si Vasile Costevici din localitatea Bedevlia (Bedeu).
                                  Toate aceste localitati sunt situate la frontiera cu România, aparținand raionului Tiaciv, regiunea Transcarpatia (Zakarpatska). Mi se pare interesant de mentionat faptul ca Bedeul este localitatea de bastina a voievodului maramuresean Dragos Voda intemeietorul Moldovei.
                                  Le uram succes colegilor nostri ucraineni (doi dintre ei sunt de etnie română) la concurs si speram sa mai vina la turneele Amatur din Romania.
                                  BUTTERFLY ZHANG JIKE SUPER ZLC
                                  BUTTERFLY TENERGY 05 HARD / BUTTERFLY TENERGY 05

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Se retrage Ticala Vasile Jr. de la open si merge la amatori.
                                    La amatori mai vin din Viseu Dodin Lucas, Grigor Fabian si Deac Valentin.

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Plopisan Liviu-Sighetu Marmatiei -amatori
                                      Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
                                      http://www.tenismasa.ro/

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        mal calin - baia mare - amatori

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Se retrage Blaga Gheorghe - Viseu-Amatori
                                          ?Sometimes I win, sometimes I learn?

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Rettegi Janos open Baia Mare

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Gogu Gabriel, Cluj-Napoca, Open

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Subiectele care n-au legatura cu acest memorial ar fi indicat sa fie trecute la polemici unde isi are locul.
                                                Rugam daca se poate un moderator.
                                                Multumim.

                                                EDITAT CLAU;
                                                Discutia despre inscrierea lui Suciu Cristian la acest concurs are legatura cu memorialul astfel incat nu se sterge.

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  les alex - baia mare - amatori

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Birtalan Laszlo - Oradea - Amatori
                                                    Abrazive Scule Sudura
                                                    Echipamente pemtru Profesionisti
                                                    https://.abrazive-scule.ro

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X