Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

caut setup mai greu: clipper wood + cermet

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: Un pic de ajutor

    Donic Smirnov Ultra carbon.
    Xi En Ting-X828
    Pryde 30
    Calibra LT Sound

    Comentariu


    • #27
      Re: Un pic de ajutor

      Nu pot sa zic , nu stiu lemnul asta , dar in principiu nu ar avea de ce sa nu mearga.
      Blade DHS PG 2
      FH: DHS Hurricane 3
      BH: Stiga Airoc Astro M

      Comentariu


      • #28
        Re: Un pic de ajutor

        Domnilor, cu respect va salut. Sunt nou pe aici.Citesc de ceva vreme diverse topice(pentru a ma edifica) si am hotarat sa postez aici, pentru a nu mai deschide un alt topic cu acelasi subiect. Daca am gresit cumva, va rog sa ma corectati.
        Povestea pe scurt:"ma joc" tenis de masă de ceva vreme, cu o frecventa de 2-3 ori/sapt, cca 2h/sedinta. Acum am hotarat sa trec de la palete Hobby la cele profi. Pentru scurta vreme am avut in mana un lemn Bty Mazunov pe care "lucrau" fete Bryce. Nu am reusit sa ma inteleg ABSOLUT deloc cu ea(lemnul mi-a placut, dar fetele...prea rapide si fara un control prea mare).Ulterior, pentru o vreme ceva mai indelungata, am avut in mana un Primorac OFF- "invensmantat" cu Sriver Fx. O combinatie destul de reusita(mai ales la fete, lemnul fiind cam moale...aceasta este parerea unui novice... va rog nu trageti in mine). In consecinta, am hotarat sa achizitionez un lemn "mai tare" pe care sa pun fete "moi" cu mai mult control(referitor la discutia anterioara) si as dori sa-mi spuneti o parere despre Joola Samba Ntek(la ceea ce m-am orientat) iar ca lemn ceva similar Mazunov-ului.
        Am luat legatura cu valigti pentru un lkt instinct,dar stocul este zero(asta in urma laudelor primite aici de acest lemn) si acum astept "sa vina vaporul" cu altceva similar ca pret si caracteristici.
        Daca vi se pare ok sau nu, va rog sa ma indrumati.
        Intrucat nu sunt foarte bun prieten cu Shakespeare, nu va pot descrie in termeni specifici stilul meu de joc. Simplist spus, incerc sa atac inca din primele mingi.Joc si fh si bh(dar aici nu prea stiu "sa fac" topspin).
        Multumesc pentru ajutor.

        Comentariu


        • #29
          Re: Un pic de ajutor

          Postat în original de walker
          Domnilor, cu respect va salut. Sunt nou pe aici.Citesc de ceva vreme diverse topice(pentru a ma edifica) si am hotarat sa postez aici, pentru a nu mai deschide un alt topic cu acelasi subiect. Daca am gresit cumva, va rog sa ma corectati.
          Povestea pe scurt:"ma joc" tenis de masă de ceva vreme, cu o frecventa de 2-3 ori/sapt, cca 2h/sedinta. Acum am hotarat sa trec de la palete Hobby la cele profi. Pentru scurta vreme am avut in mana un lemn Bty Mazunov pe care "lucrau" fete Bryce. Nu am reusit sa ma inteleg ABSOLUT deloc cu ea(lemnul mi-a placut, dar fetele...prea rapide si fara un control prea mare).Ulterior, pentru o vreme ceva mai indelungata, am avut in mana un Primorac OFF- "invensmantat" cu Sriver Fx. O combinatie destul de reusita(mai ales la fete, lemnul fiind cam moale...aceasta este parerea unui novice... va rog nu trageti in mine). In consecinta, am hotarat sa achizitionez un lemn "mai tare" pe care sa pun fete "moi" cu mai mult control(referitor la discutia anterioara) si as dori sa-mi spuneti o parere despre Joola Samba Ntek(la ceea ce m-am orientat) iar ca lemn ceva similar Mazunov-ului.
          Am luat legatura cu valigti pentru un lkt instinct,dar stocul este zero(asta in urma laudelor primite aici de acest lemn) si acum astept "sa vina vaporul" cu altceva similar ca pret si caracteristici.
          Daca vi se pare ok sau nu, vor sa ma indrumati.
          Intrucat nu sunt foarte bun prieten cu Shakespeare, nu va pot descrie in termeni specifici stilul meu de joc. Simplist spus, incerc sa atac inca din primele mingi.Joc si fh si bh(dar aici nu prea stiu "sa fac" topspin).
          Multumesc pentru ajutor.
          Vezi niste fete Donic Coppa la valigti .
          Blade DHS PG 2
          FH: DHS Hurricane 3
          BH: Stiga Airoc Astro M

          Comentariu


          • #30
            Re: Un pic de ajutor

            Pt un incepator un lemn ca mazunov e cam bomba,primorac off- e si nu e moale depinde de lipitura (daca il lipesti cu solutie pe baza de apa e normal sa ti se para moale).
            Eu zic ca e lemn bun Priorac off-, si Mazunv e dar pt un nivel mai avansat

            Comentariu


            • #31
              Re: Un pic de ajutor

              Aaaaa am uitat sa iti zic de mazunov ca e cam greu ,uneori sare de 100 de grame dar e lemn bun si ieftin

              Comentariu


              • #32
                Re: Un pic de ajutor

                Multumesc pentru sfat.
                Ma orientasem spre Samba la sugestia unui amic al meu ce practica acest sport de mai bine de 20 ani(joaca si acum in superliga), care mi le-a recomandat in urma a ceea ce a vazut el la mine(la jocul meu)si in urma discutiilor referitoare la subiect.Mi-a zis ca ar fi alaturi de sriver o alegere destul de buna. Lemnul a cazut in sarcina mea.
                Astept orice sugestie ce mi-ar putea fi de ajutor.

                Comentariu


                • #33
                  Re: Un pic de ajutor

                  Adevarat ca am comparat mazunov-ul cu primorac-ul, si ultimul pare moale. De asemeni am facut si cateva meciuri si cu un primorac carbon off+ cu bryce, de care m-am cam speriat la cum sare(mai ales ca "bila" sare unde vrea ea).

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: Un pic de ajutor

                    Pai vb cu prietenu tau de la superliga ca sigur stie el ce sa iti dea,si mai intai testeaza la masa si apoi cumpara

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: Un pic de ajutor

                      Postat în original de walker
                      Adevarat ca am comparat mazunov-ul cu primorac-ul, si ultimul pare moale. De asemeni am facut si cateva meciuri si cu un primorac carbon off+ cu bryce, care m-a cam speriat la cum sare(mai ales ca sare unde vrea ea).
                      Iti recomand pentru inceput un lemn 100%, fara carbon. Eu am de cateva luni un lemn Butterfly Senkoh 90 de care pur si simplu m-am indragostit. Este un lemn senzational pentru incepatori. Are si viteza suficienta, dar felul cum simti mingea este pur si simplu extraordinar. Si daca vrei si o recomandare pentru fete atunci ia Donic Coppa Silver sau Donic Coppa Gold. Oricum lemnul il recomand oricui, este pur si simplu o incantare!!!
                      www.clubarena08.ro

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: Un pic de ajutor

                        Postat în original de teodorus29
                        Pai vb cu prietenu tau de la superliga ca sigur stie el ce sa iti dea,si mai intai testeaza la masa si apoi cumpara
                        Ce bine ar fi daca si-ar face el timp pentru mine. Mazunov-ul si Primorac Carbon-ul erau paletele unor juniori(care in vacanta au fost plecati 2 luni din tara si asa le-am capatat eu), primorac-ul este paleta feciorului meu(de la club). Ce minunat ar fi sa am acces la vestiarul lor,dar din pacate nu pot. Plus de asta,ei sunt profesionisti si judeca ca atare. Ca minus, clubul local are legatura cu B90 si aici gasesti numai tibhar si bty. Nu poti "atinge" altceva.

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: Un pic de ajutor

                          Postat în original de walker
                          Postat în original de teodorus29
                          Pai vb cu prietenu tau de la superliga ca sigur stie el ce sa iti dea,si mai intai testeaza la masa si apoi cumpara
                          Ce bine ar fi daca si-ar face el timp pentru mine. Mazunov-ul si Primorac Carbon-ul erau paletele unor juniori(care in vacanta au fost plecati 2 luni din tara si asa le-am capatat eu), primorac-ul este paleta feciorului meu(de la club). Ce minunat ar fi sa am acces la vestiarul lor,dar din pacate nu pot. Plus de asta,ei sunt profesionisti si judeca ca atare. Ca minus, clubul local are legatura cu B90 si aici gasesti numai tibhar si bty. Nu poti "atinge" altceva.
                          ai de unde alege si de la Tibhar si BTY . Pune o pereke de Tibhar Torpedo pe Primorac OFF- si nu mai iti trebe altceva.
                          Blade DHS PG 2
                          FH: DHS Hurricane 3
                          BH: Stiga Airoc Astro M

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: Un pic de ajutor

                            va spun eu cine joaca cu primorac off+ e smecher ! daca te inveti cu el faci ce vrei merge cu fete jola samba: visco ; striver fx; G2: bryce ; donic desto :
                            joc cu primorac de 5 ani

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: Un pic de ajutor

                              Maaama ce smecher esti
                              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: Un pic de ajutor

                                Lemn- Bty Viscaria
                                FH - TENERGY 05
                                BH - TENERGY 80

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: Un pic de ajutor

                                  Nu credeam sa aud asa ceva in legatura cu tenisul de masa
                                  Blade DHS PG 2
                                  FH: DHS Hurricane 3
                                  BH: Stiga Airoc Astro M

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X