Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Campionatul Județean SIBIU - 15.11.2014 - TOP 8

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Dragii mei Sibieni!
    In acest moment ,cand va scriu aceste cuvinte ,ma simt foarte fericit pentru ca Turneul B -Campionatul Judetean Sibiu-Amatur a fost o reusita!
    Am avut de toate!Um numar mare de jucatori din judet care au reprezentat Sibiul, Mediașul ,Cisnadia ,Agnita ,Cristianul.
    Dupa meciuri frumoase ,multa transpiratie ,am desemnat si campionii:Open-Govoreanu(Agnita) si Amatori -Nucula D(Geo-iarba Agnita).
    Nu pot sa nu remarc si jocul si cresterea in valoare a multora dintre ei.
    Multumesc pe aceasta cale tuturor participantilor si in mod special lui Adonis care se ocupa de sistemul organizatoric.
    Multumesc Dechatlon pentru premiile oferite castigatorilor.Multumesc Emi-TT pentru cele 3 premii de la tombola si pentru mingile de 3* cu care s-a jucat.Multumesc Aria Sport pentru cele 10 vouchere cadou oferite la tombola.
    Felicitari Maria Comsa pentru joc si multumesc ca ne-ai ajutat sa facem extragerile!
    Si multumesc inca odata d-lui Ioan Ciolan pentru acesta sala de tenis de masă pentru care suntem invidiati.
    A fost o sambata frumoasa dragi amaturisti sibieni.
    Va asteptam la antrenamente si nu uitati ca ,in fiecare joi avem Turneu Antrenament Saptamanal la Aria Sport TDM!

    Cu stima si respect,
    Alex Mureșanu
    Manager Sportiv
    Aria Sport

    - - - Actualizat - - -

    Asteptam poze mai multe de la Darian si de la Marius Barac!

    Comentariu


    • #77
      Hola Multumesc echipei Aria pentru inca un turneu organizat ,,ca la carte,, o atmosfera deosebita, buna dispozitie de joc la toti participanti, multe premii si cadouri surpriza. Felicitari castigatorilor Govo / Geo-iarba. Sa aveti o Duminica placuta, cu stima Timy. Hola

      Comentariu


      • #78
        Multumim Aria Sport !!! Multumim Alex !!! Totul a fost super, super, super!!!

        Comentariu


        • #79
          In sfarsit am spart gheata.Va multumesc pt urari la toti. Sa ne vedem cu bine la turneul final/Geo iarba/Agnita.

          Comentariu


          • #80
            Felicitari GEO și Felicitari GOVO

            amândoi ați avut meciuri destul de grele și ați câștigat

            felicitari tuturor jucătorilor au fost grupe inferioare și superioare destul de grele și echilibrate

            sper să ne întâlnim și la anul și să fim mai buni și mai mulți

            Comentariu


            • #81
              Multumim si noi organizatorilor si partenerilor de concurs,ca de obicei, sportivitatea lor ne-a creat impresia ca am evoluat..Am vazut in jurul nostru niste meciuri adevarate,si uite cum ne ambitionam,oameni maturi,sa continuam<<jocul>>...Meritul va apartine,felicitari castigatorilor si mult succes pe mai departe! Nu ma pot abtine,toti partenerii mei de azi au fost buni si corecti,insa am avut ocazia sa joc cu unul mai special,cu un stil elegant,curat si unic,vazut din partea mea de masa,Alex Nechita...Felicitari tie si celor care te-au ghidat pana aici!
              MAZUNOV-FL-109GR.
              DONIC BLUEFIRE M2
              DONIC BLUEFIRE M2

              Comentariu


              • #82
                Grupe repoziționare INFERIOARE



                Dublu KO repoziționare INFERIOARE

                Comentariu


                • #83
                  Dublu KO repoziționare INFERIOARE
                  Ultima editare de Alex Muresanu; 16.nov.2014, 16:05.

                  Comentariu


                  • #84
                    Repoziționare grupe Superioare





                    aici uni deja au plecat alți nu au mai rezistat presiunii sau oboselii
                    Ultima editare de Alex Muresanu; 16.nov.2014, 22:57.

                    Comentariu


                    • #85
                      Acum , in prag de numarare a voturilor , am gasit si eu putin timp pt.:
                      - a multumi organizatorilor turneului pt. oportunitatile oferite prin turneele organizate in aceasta superba locatie ,
                      - a felicita castigatorii celor 2 turnee ( open - Govo , amatori - Geo ) ,
                      - a va anunta ca m-am imbolnavit de sindromul "Alex Mureșanu " , care ma bate in ultimul timp pe unde ma prinde ( felicitari Alex ) ,
                      - a ridica palaria in fata tuturor participantilor , ce devin o tot mai mare si stransa familie ( a-si putea linistit sa inlocuiesc cuvantul participanti cu cuvantul prieteni ) ,
                      - a imi exprima respectul fata de munca depusa de Adonis ( care se imparte cu eforturi mari intre masa de joc si butoane , pt. ca totul sa fie OK ) .
                      Au fost si ceva neclaritati in legatura cu sistemul de joc 2KO care cred eu ca nu este pus in practica cum trebuie , asa cum cred ca in clasamentul final asa cum se intocmeste acum e loc de imbunatatiri care sa nu mai lase loc de interpretari ( am si solutia daca e cineva interesat de acest lucru ) .
                      Si ca de obicei , instantanee de la turneu , cu speranta ca majoritatea participantilor se regasesc in ele , pt. a ramane cu amintiri placute :


                      http://s8.postimg.cc/pgoaheajl/IMG_1541.jpg[/IMG]

                      Comentariu


                      • #86
                        Top 8 (clasamentul)...e valabil si la open si la amatori?
                        Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                        Pe spate: Tenergy 80
                        Pe fata.: Tenergy 64

                        Comentariu


                        • #87
                          Dupa anuntul organizatorilor clasamentul este corect,a fost verificat.

                          Comentariu


                          • #88
                            in sfarsit un turneu la care am facut febra musculara...s-a jucat intensive, la un nivel destul de bun...
                            "felicitari organizatorilor!"

                            p.s. felicitari Mitzi, ...ai avut "curajul" sa joci la open, desi MP iti permitea sa castigi turneul la amatori...
                            Ultima editare de cucurucu; 17.nov.2014, 11:09.
                            Butterfly Michael Maze Arylate
                            BH Tibhar Speedy Soft / FH Joola Maxxx

                            Comentariu


                            • #89
                              Postat în original de cucurucu Vezi post
                              in sfarsit un turneu la care am facut febra musculara...s-a jucat intensiv la un nivel destul de bun...
                              "felicitari organizatorilor!"

                              p.s. felicitari Mitzi, ...ai avut "curajul" sa joci la open, desi MP iti permitea sa castigi turneul la amatori...
                              Tocmai de aceea dl. Mitzea isi merita respectul pe care il primeste. MP-ul releva, de multe ori, ceva artificial. Noi stim ca Mitzi este de Open. Si el stie asta si are bunul-simt sa concureze acolo unde ii este locul. Nu cauta sa fie brav pe piedestale de paie. La fel si dl. Todarcea, spre exemplu. Dansul a reusit sa ocupe un meritoriu loc 2 sambata...si are media 15 si ceva. Unii jucatori chiar isi cunosc locul. Din respect pentru sine si pentru cei cu care intra in competitie, ei nu isi parasesc conditia, spre deosebire de altii, care ar da orice ca sa se imbete cu orice fel de apa printre muritorii neinitiati (sunt deja cam multi openisti infiltrati la amatori - prin jocuri de culise; nivelul de la amatori a crescut foarte mult, in acest sens...poate ca ar fi o idee reducerea mediei la 17 ptr. Open).

                              In alta ordine de idei, multumim Aria Sport (in special, domnului Mureșanu Alex si domnului Filea Adonis) pentru inca un turneu organizat fara cusur. Respect!
                              Ultima editare de TableTennis; 17.nov.2014, 11:30.
                              Limba este ?nt?iul mare poem al unui popor (Lucian Blaga)

                              Comentariu


                              • #90
                                Campionatul judetean Sibiu-2014 desfasurat in frumoasa sala de la Aria Sport a dat nastere unor dueluri deosebit de disputate,spectaculoase si pline de sportivitate,o adevarata pledoarie pentru tenisul de masa!CHAPEAU!!!
                                Unii au confirmat(Govo) iar altii s-au depasit pe sine(Geo),dar cele mai importante aspecte le reprezinta progresul vizibil realizat de toti participantii si saltul imens de "calitatate" realizat de mai tinerii Groza,Nechita,Somlea,asfel incat inclin sa cred ca nu peste multa vreme vom putea asista la modificarea ierarhiilor in tenisul de masa sibian!
                                Felicitari tuturor competitorilor pentru prestatii,felicitari organizatorilor(Alex,Adof si ceilalti) pentru reusita competitiei si multumiri sponsorilor pentru generozitatea lor deosebita(EMI TT-Expert,Decathlon si Aria Sport).
                                I love table tennis !

                                Comentariu


                                • #91
                                  ce m-as muta si eu in Sibiu...felicitari la toti

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Postat în original de csabazedler Vezi post
                                    Unii au confirmat(Govo) iar altii s-au depasit pe sine(Geo),dar cele mai importante aspecte le reprezinta progresul vizibil realizat de toti participantii si saltul imens de "calitatate" realizat de mai tinerii Groza,Nechita,Somlea,asfel incat inclin sa cred ca nu peste multa vreme vom putea asista la modificarea ierarhiilor in tenisul de masa sibian!
                                    eu zic nu doar asta... ci să-i ținem pe toți ??n priză? cum putem mai bine, să ajungă Ardealul în frunte în AmaTur (dar nu numai Clujul și Brașovul)

                                    hai ardelenii mei! l-ați ?ars? pe Ponta, acum să-i ardem și la ping-pong!!!

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Premiere Open:

                                      Blade : DHS Hurricane King / Butterfly M. Maze
                                      DHS Skyline TG3 (Blue Sponge) & Tibhar Evolution MX-P / JOOLA Maxxx 450
                                      Just do it !

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X