Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"AmaTur 2014", Sf. Gheorghe - 06.12.2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • 2014 AMATUR trece in arhiva , cu victorii sau cu infrangeri , bucurii sau nelinisti...sa ne bucuram ca suntem IMPREUNA !!!!

    Comentariu


    • Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SAM_1087.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	58,0 KB 
ID:	771633Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SAM_1089.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	47,9 KB 
ID:	771634Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SAM_1094.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	69,8 KB 
ID:	771635Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SAM_1099.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	76,5 KB 
ID:	771636

      Comentariu


      • Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SAM_1105.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	43,5 KB 
ID:	771637Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SAM_1106.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	85,9 KB 
ID:	771638Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SAM_1119.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	45,1 KB 
ID:	771639Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SAM_1117.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	73,0 KB 
ID:	771640Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SAM_1118.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	76,6 KB 
ID:	771641

        Comentariu


        • Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SAM_1016.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,0 KB 
ID:	771642Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SAM_1019.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	67,3 KB 
ID:	771643Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SAM_1018.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	56,1 KB 
ID:	771644Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SAM_1022.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,3 KB 
ID:	771645Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SAM_1021.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	63,6 KB 
ID:	771646

          Comentariu


          • Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SAM_1023.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	78,2 KB 
ID:	771647Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SAM_1026.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	88,6 KB 
ID:	771648Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SAM_1025.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	31,3 KB 
ID:	771649

            Comentariu


            • Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SAM_1029.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	90,0 KB 
ID:	771650Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SAM_1031.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	92,0 KB 
ID:	771651Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SAM_1055.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	86,4 KB 
ID:	771652

              Comentariu


              • Concursul de amatori....

                https://www.youtube.com/watch?v=Lu9V...V0uLgb2bBXsRFA
                Xiom Strato / Tenergy 05 fx

                Comentariu


                • Felicitari tuturor participantilor, a fost un tuneu foarte frumos.
                  Felicitari DRAGOS BANESCU pentru cadoul de Mos Nicolae ( ai incheiat anul pe LOCUL I la amatori - judetul ARGES, iar la nivel national, inainte de inceperea competitiei erai pe locul II , putin a lipsit sa ajungi in finala, multa bafta anul urmator la OPEN ).
                  Sa ne vedem sanatosi si in anul urmator, Sarbatori fericite !

                  Comentariu


                  • Trupa din Arad va multumeste pt ospitalitate,a fost un turneu frumos.
                    Sa o tineti tot asa.
                    Sarbatori fericite la toti!!!

                    Comentariu


                    • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                      Clasament Amatori

                      1 -- 4
                      - Vatra Dornei
                      - Vatra Dornei
                      Felicitari, Dorna, felicitari dornenilor!

                      Multumiri tuturor adversarilor mei pentru jocurile viu-disputate, si felicitari tuturor celor prezenti la aceasta frumoasa sarbatoare a noastra, a tenisului de masa si a sportului!

                      Felicitari openistilor pentru meciurile frumoase pe care le-am putut vedea dupa ce am revenit in polivalenta. Felicitari lui Litovcenko, Klimasz si seniorului Gogu. Jos palaria, domnisoara Balog, pacat ca n-ati ajuns in finala...

                      Si revenind la ale noastre, in afara de valorosii dorneni Marcu si Ciobanu, tot respectul pentru Bacanu, Fazakas, Banescu, Cocean, Nitu, Groza, dar as putea insira aici linistit si categoria 9-16.
                      Iar in ce ma priveste, cand vad ce am lasat in spate (foarte-foarte multe valori "secerate" in inferioare, in superioare sau in primul tur eliminatoriu - printre care si mai multi castigatori de turnee A din 2014), trebuie sa fiu super-multumit.

                      TF 2014 a fost un concurs cu 301 de concurenti (daca vad bine, cel mai mare turneu de pana acum din AmaTur). Multumiri Gelu si Oli + coordonatorii AmaTur. Sarbatori fericite!! Hai ai nostri!
                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                      Tel : 0742 257 995

                      Comentariu


                      • Postat în original de GeluBv Vezi post
                        Clasament Open
                        Bravo Silviu Stanciu!Felicitari!
                        Ultima editare de FlorinBN; 07.dec.2014, 23:26.
                        timo boll alc-tenergy 05-tenergy 64 ,amultart-vega europe-vega asia
                        zhang jike- tenergy 05-tenergy 64 ,timo bool spirit-spinart-tenergy 64
                        liu shiwen-andro hexer hd-yoola explode senzitiv

                        Comentariu


                        • Probabil ca inca nu s-au recules de pe drum toti cei ce ar putea sa-si exprime parerea despre acest turneu sau probabil din prea mult bun simt inca nu apar adevaratele pareri care chiar daca nu apar sunt de parere ca nu trebuiesc ignorate, asa ca ma simt dator sa le descarc aici cu mentiunea ca in mare parte ma simt vinovat ca am cedat presiunilor care au fost venite pe de o parte din lista de asteptare, iar pe de alta parte am vrut sa ascult de sfatul celui mai titrat om din Amatur si am trecut de la 7/masa, la 3gr de 6 / doua mese.

                          Acum cand faptul este consumat cer scuze tuturor participantilor ce au avut de suferit din cauza aglomeratiei, si ca intotdeauna am multumit pe unii si am nemultumit pe altii.

                          Sistemul initial de 7 /masa avea mai putine dezavantaje decat cel ce a provocat un calvar, in sensul ca pe hartie sau matematic generaza un timp aprox egal (la rece), dar cand cele trei grupe la doua mese nu au coordonare (de m?nuță si hai la masă) se pierde prea mult timp, si pe langa stresul aferent mai apare si condensul, pentru ca una este sa fie in sala 7 x 20 si alta este sa fie 6 x 32, cu intersectare in sala principala unde ne-am adunat toti (32 grupe x 6, plus open 19 gr x6 ).

                          Eu nu am dat randamentul propus, recunosc si stiu ca daca eram ajutat si de sistemul de sonorizare sau de cativa participanti (nu i-am inteles de ce nu mergeau la masa nici dupa ce-i trageam de mînecă), poate ca lucrurile aratau altfel. Toti am facut cat am putut, nu vreau sa ne "eroizam" sau sa ne victimizam dar cert este un lucru si anume ca dorim sa fie bine, am facut voluntariat in scopul si cu intentiile cele mai bune.

                          Greu ma reculeg dupa ce am ragusit si nu am putut (la fața locului) sa multumesc unor oameni deosebiti, pentru mine chiar speciali, si doresc ca acum in incheiere sa mentionez acest lucru (cu scuzele aferente) si anume:
                          Multumesc sponsorilor nostri pentru cadourile de Sf Nicolae
                          -Razvan Crisan -Butterfly, ....45 tricouri inscriptionate;
                          -Emi TT -Joola...45 tricouri insciptionate;
                          -Gelu Popescu - Xiom...120 mingi Doni***
                          -Viva Sport prin Horia Tanase, care a promis ca va face o tombola cu 15 premii in bani, in valoare de 30 lei (in curand)

                          In numele organizatorilor, Oliver Olah, Doru Simon, Sorin Botirca, Florin Apian, Catalin Cozma multumesc participantilor atat pentru efortul de a participa, cat si pentru intelegere, si nu in ultimul rand felicitam castigatorii care nu au avut un parcurs prea usor pana la podium.
                          Gelu Vladoiu
                          Ultima editare de GeluBv; 07.dec.2014, 11:55.
                          Hobby: Motoare si ski !
                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                          Comentariu


                          • Felicitari pentru Marcu, cel cu arcu! Cum se zice in armata, punct ochit, punct lovit...fix pi șentru!!!!
                            Felicitari si doctorului Ciobanu, desi asa cum il stiu...parca mai degraba ar trebui consolat
                            Felicitari pentru Fazakas Attila din Toplita, un rezultat extraordinar, desi parcursul din turneele anterioare parca prevestea acest rezultat!
                            Totul a fost OK...mai putin lumina si condensul din sala mica, perioadele lungi de standby din timpul inferioarelor...precum si caratul apei minerale si sanvisurilor de catre capii de serie.
                            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                            Comentariu


                            • Din pacate nu pot sa felicit organizatori .pt ca nu am motive.Cei care a fost in sala mica ,stiu de ce.Felicit castigatorii si toti particiantii

                              Comentariu


                              • Am dat "Imi place mesajul" tuturor mesajelor de bine si mesajului critic al lui Gelu. Dar oare cand vom putea fi corecti pana la capat? Daca CFR-ul recunoaste ca are in cadrul trenului doua categorii de vagoane de calatori, clasa I si clasa a II-a cu tarifele aferente de ce nu se recunoaste si in cadrul turneelor Amatur acelasi lucru? Drept sa spun eu m-am cam saturat sa joc pe mese fara lumina decenta si la intervale de timp neprevazute. Om fi noi o tara de mana treia, dar cred ca am putea fi un pic mai onesti si sa recunoastem ca exista discrepante foarte mari intre conditiile de joc ale unor jucatori si a altora. Anul trecut la Turneul Final openistii au inghetat de frig, iar anul acesta o parte dintre amatorii au jucat pe bajbaiala. Se doreste cumva ascutirea simturilor? Foarte bine! Dar macar sa se denumeasca Amatur Extrem.
                                Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                FH: Butterfly - Dignics 80
                                BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                Comentariu


                                • Cu generozitatea-i recunoscuta,Mos Nicolae ne-a oferit tuturor un Turneu final de neuitat mult timp de-acum inainte,daca ar fi sa amintim doar cateva dintre lucrurile remarcate in cele doua sali:
                                  -participare record la ambele categorii
                                  -salile aranjate ca de sarbatoare,logistica impecabila,conditiile f bune de joc
                                  -ambianta la superlativ,prietenie si respect,masa de pranz excelenta
                                  -organizatori omniprezenti,disponibili si eficienti
                                  Competitia in sine ne-a propus:
                                  -partide spectaculoase,echilibrate,grupe de "infarct",tensiune,presiune,bucurie si amaraciune
                                  -sportivitate si fair-play
                                  -rezultate scontate,foarte multe,dar si surprize destule incepand din inferioare
                                  -doua podiumuri foarte "stranse" ca valoare,oricare dintre ei putand fi primul sau al patrulea!
                                  Personal,tin sa felicit toti participantii pentru contributia adusa in desfasurarea fara probleme a acestui mega-turneu si pentru curajul de a se fi pus pe drumuri,unii chiar in conditii foarte vitrege,si adresez in mod special:
                                  -felicitari castigatorilor celor doua categorii,in primul rand "arcasului" Vasile Marcu a carui prestatie s-a ridicat deasupra "Dornelor si a Carpatilor"!
                                  -tinerilor colegi sibieni Groza si Beches clasati in partea de sus a clasamentului la Amatori,dar si celorlalti care au reprezentat cu cinste judetul nostru!
                                  Postura de Openist(in premiera la un turneu final) mi-a dat ocazia sa urmaresc la lucru "la creme de la creme" din Amatur,sa admir si sa aplaud experienta si finetea tehnica a celor mai in varsta precum si talentul si tenacitatea celor mai tineri,si,in acelasi timp,sa realizez diferenta reala intre cele doua categorii!
                                  Un lucru este sigur ca lumina soareluipenisti sau amatori deopotriva,tuturor ne place pana la sacrificiu aceasta disciplina sportiva,iar daca,mai mult sau mai putin,talentul sau performantele ne impart pe doua categorii,de Open si Amatori,,RESPECTUL si FAIR-PLAYul ne aseaza,cu mandrie si satisfactie,intr-o singura categorie",cea de OAMENI!!!!
                                  "La multi ani" tuturor Nicolicilor si sa ne revedem cu totii sanatosi!
                                  I love table tennis !

                                  Comentariu


                                  • Turneul Final Amatur 2014 Sf. Gheorghe in imagini

                                    Ultima editare de FlorinBN; 08.dec.2014, 13:47.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de csabazedler Vezi post
                                      Cu generozitatea-i recunoscuta,Mos Nicolae ne-a oferit tuturor un Turneu final de neuitat mult timp de-acum inainte,daca ar fi sa amintim doar cateva dintre lucrurile remarcate in cele doua sali:
                                      -participare record la ambele categorii
                                      -salile aranjate ca de sarbatoare,logistica impecabila,conditiile f bune de joc
                                      -ambianta la superlativ,prietenie si respect,masa de pranz excelenta
                                      -organizatori omniprezenti,disponibili si eficienti
                                      Competitia in sine ne-a propus:
                                      -partide spectaculoase,echilibrate,grupe de "infarct",tensiune,presiune,bucurie si amaraciune
                                      -sportivitate si fair-play
                                      -rezultate scontate,foarte multe,dar si surprize destule incepand din inferioare
                                      -doua podiumuri foarte "stranse" ca valoare,oricare dintre ei putand fi primul sau al patrulea!
                                      Personal,tin sa felicit toti participantii pentru contributia adusa in desfasurarea fara probleme a acestui mega-turneu si pentru curajul de a se fi pus pe drumuri,unii chiar in conditii foarte vitrege,si adresez in mod special:
                                      -felicitari castigatorilor celor doua categorii,in primul rand "arcasului" Vasile Marcu a carui prestatie s-a ridicat deasupra "Dornelor si a Carpatilor"!
                                      -tinerilor colegi sibieni Groza si Beches clasati in partea de sus a clasamentului la Amatori,dar si celorlalti care au reprezentat cu cinste judetul nostru!
                                      Postura de Openist(in premiera la un turneu final) mi-a dat ocazia sa urmaresc la lucru "la creme de la creme" din Amatur,sa admir si sa aplaud experienta si finetea tehnica a celor mai in varsta precum si talentul si tenacitatea celor mai tineri,si,in acelasi timp,sa realizez diferenta reala intre cele doua categorii!
                                      Un lucru este sigur ca lumina soareluipenisti sau amatori deopotriva,tuturor ne place pana la sacrificiu aceasta disciplina sportiva,iar daca,mai mult sau mai putin,talentul sau performantele ne impart pe doua categorii,de Open si Amatori,,RESPECTUL si FAIR-PLAYul ne aseaza,cu mandrie si satisfactie,intr-o singura categorie",cea de OAMENI!!!!
                                      "La multi ani" tuturor Nicolicilor si sa ne revedem cu totii sanatosi!
                                      O sala aranjata pt sarbatori

                                      Comentariu


                                      • Ultima editare de FlorinBN; 08.dec.2014, 13:50.

                                        Comentariu


                                        • Felicitari d-lui Ciobanu Gabriel pentru rezultat! Ii multumesc deasemenea ca a facut tot posibilul sa participe la amatori si sa-mi acorde sansa unica de a juca cu mine in inferioare. A fost un meci a carui desfasurare n-ar fi prevazut-o absolut nimeni.
                                          In alta ordine de idei iata cateva imagini de la un meci "adevaraciune" ca sa nu spun superb. Nu stiu cine este jucatoarea, dar sa-i dea Dumnezeu noroc in viata ca talent si determinare are!

                                          Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                          FH: Butterfly - Dignics 80
                                          BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                          Comentariu


                                          • Felicitari organizatorilor de turnee finale ati reusit sa multumiti pe toata lumea si amatorii si openistii.

                                            Din pacate la interval de un an,anul trecut amatorii si anul acesta openistii

                                            - - - Actualizat - - -

                                            https://www.youtube.com/watch?v=DUAV3fghi_4

                                            Comentariu


                                            • Felicitari dl Marcu ! Ce v-am spus eu dupa ce am terminat inferioarele !
                                              Grama Mihai - azuga locul 2 din inferioare

                                              Comentariu


                                              • Desi am intrat in primii 8 la un turneu A+ pana in prezent nu am primit o medalie ( eu si alte persoane), in schimb am toata increderea ca dl. Vladoiu Gelu este un om integru si o sa se tina de promisiune si " o sa- mi trimita medalia prin posta". Referitor la organizare, consider ca a fost Ok , deoarece au fost depuse eforturi mari pt. Organizarea unui turneu asa de mare.
                                                Vreau sa multumesc foarte mult persoanelor care apreciaza efortul depus de mine. Multa bafta!

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de gigi spin Vezi post
                                                  am trait o viata de om si totusi nu am jucat niciodata ping-pong la vatra dornei ......
                                                  va astept cu drag 0756258169 marcu
                                                  Blade . PHOTINO
                                                  Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                                  Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                                  Comentariu


                                                  • Echipa de la Vatra Dornei a ajuns in siguranta acasa, va multumim pentru conditiile oferite la acest turneu, ma simt mandru ca sunt Dornean, avand in vedere ca 2 din colegii mei au jucat finala in conditiile in care au avut inca 188 de participanti care si-au dorit trofeul.
                                                    Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                                                    BH : Tenergy 05Fx
                                                    FH : Tenergy 05Fx

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X