tt-shop.ro 468x60 2tt-shop.ro 468x60 3tt-shop.ro 468x60
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 16 la 19 din 19

Subiect: Regulament 2015

Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    30.12.2005
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    59
    Postări
    5.715
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    184 z 3 h 42 m
    Timp online pe zi
    1 h 22 m
    Reputație
    10670
    Am postat in urma cu doua zile un mesaj in rubrica coordonatorilor, in care mi-am expus punctul de vedere. Il prezint si aici, pentru ca si d-vs sa va formati o opinie, tinand cont de acesta.

Citat Postat în original de Dan2 Vezi post
    Am spus de mai multe ori ca suspendarea jucatorilor care nu se retrag mi se pare nepotrivita. Desi si pe mine ma incurca cei care se inscriu si nu se retrag, sunt alte metode cu care trec peste inconvenient.
    Am apelat atunci la exemplul Corocaescu nu pentru a pedepsi exemplar pe cineva, ci pentru a arata celor care doreau introducerea listei ca pot aparea situatii in care vor avea de ales intre a fi drastici cu cunoscutii, sau a trata diferit unii participanti. Si mai spuneam ca mai miciodata nu vor putea fi verificate motivele absentei, riscand o suspendare superficiala (La un moment dat in lista a aparut un absent ploiestean caruia ai murise un parinte!)
    Va mai aduceti aminte de Alin Munteanu (parca asa il cheama) A fost anuntat ca nemotivat, suspendat, i s-a retras suspendarea, etc. A ramas motivat.
    Cate retrageri au fost la ultimele turnee ulterior anuntului de stop? cu sutele, dar cred ca niciunul nu a fost penalizat! Cristi Cionoiu trebuia penalizat la Bacau pentru ca s-a retras la 1 noaptea???
    In doi ani si jumatate, a iesit o lista (si aceea cu cel putin o greseala care a creat tensiuni- Trandafir), in care majoritatea sunt new entry si vreo 4 sau 5 suspendati, carora nu li s-a verificat nici macar superficial motivele absentelor. In continuare sunt convins ca tabelul lui Gelu creeaza probleme si nu rezolva nimic.
    A ajuns sa se dezbata cum sa fie pedepsita o persoana cu handicap grav in loc ca ea sa fie sprijinita. Culmea, am vazut ca propuneti sa fie pedepsit organizatorul care a refuzat sa-l scoata din concurs!!!
    Solutia propusa: organizatorii sa aiba dreptul sa nu inscrie pe cei din lista, dar sa nu fie obligati ca in turneul pe care il organizeaza cu riscuri, efort si sacrificii sa refuze participanti suspendati de alti organizatori pe motive de multe ori necunoscute sau superficiale. Iar nemotivarea sa fie luata in considerare din clasament, pe care il consulta toti organizatorii, nu dintr-o lista informativa.
    Voi transfera acest mesaj si in topicul concursului, ca raspuns la mesajele lui Gelu.

PS Regulamentul a fost respectat, Pentru Trandafir am semnalat inregistrarea gresita, lui Pop i-am retras inscrierea, dar nu pot accepta ca unei persoane cu handicap sa i se faca (prin regulament!) o nedreptate. Ca om cu experienta de 16 ani in tratarea unei situatii de acest gen, mi-am luat responsabilitatea deciziei corecte, in dauna unei erori flagrante.

PS2 Gelu a cerut suspendarea organizatorului care a luat decizia de primire in turneu a lui Macelaru. Eu sunt acela care a propus celorlalti doi organizatori inscrierea lui.
    Pentru echilibru, ma gandesc sa cer suspendarea celui care a inregistrat gresit in tabelul suspendatilor pe Trandafir (situatia a generat tensiuni atat la turneul din Bucuresti, cat si la cel din Ploiesti), precum si care l-a inregistrat in acelasi tabel pe Macelaru, fara sa verifice motivul real pentru care acesta nu s-a retras din listele de inscrieri: starea sanatatii.

2. Îmi place Cornel 67, maniche, oprea florin, INDISPONIBIL le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    30.12.2005
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    59
    Postări
    5.715
    Timp total online
    184 z 3 h 42 m
    Timp online pe zi
    1 h 22 m
    Reputație
    10670
    Pentru cei care doresc o explicatie in litera regulamentului (mai sus am explicat-o in spiritul regulamentului), iat-o:
    Coordonatorul zonal din Bucuresti, cunoscand in amanunt situatia d-lui Macelaru, a luat decizia de motivare a absentelor acestuia. NU a facut-o singur, ci dupa consultari cu organizatorii turneului si cu coordonatorul zonal din actualul domiciliu al d-lui Macelaru.

4. Îmi place INDISPONIBIL le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    21.11.2007
    Locație
    Falticeni
    Vârstă
    59
    Postări
    3.656
    Timp total online
    200 z 5 h 24 m
    Timp online pe zi
    1 h 29 m
    Reputație
    5127
    Au fost ceva discutii referitor la aceasta problema,punctul meu de vedere exprimat acolo a fost,pe scurt:in Regulamentul Amatur 2015 nu se specifica nicaieri ce se intampla cand un organizator sau coordonator inscrie in concurs in cunostinta de cauza un jucator suspendat pentru absente.Am propus ca din noul an competitional (oct 2015) organizatorul si/sau locatia respectiva sa piarda dreptul de a face turnee Amatur pt 6 luni (eventual concursul cu pricina sa nu fie punctat in clasament)
    Anul acesta topicul de propuneri pentru imbunatatirea Regulamentului ar trebui deschis la inceputul lui septembrie,tinand cont de data T.F.
    As mai dori sa fac o completareroblema absentelor se pune cu stringenta la turneele unde exista liste de asteptare.Programul facut de Florin Apian permite realcatuirea grupelor inferioare (in cazul cand se constata la finalul inscrierilor in concurs faptul ca sunt 1,2,3,n nemotivati) in doua-trei minute nu aici e problema ci la faptul ca multi doritori bat marunt din buze ca nu pot juca in timp ce grupele nu sunt complete.
    Asa ca faptul de a refuza eliminarea din concurs pe criteriul absentelor a unui jucator pe motiv ca tie nu ti-a facut probleme e cam naspa,tinanad cont ca poate la alte doua concursuri unde a absentat altii au stat pe dreapta din cauza lui(nu ma refer la cazul de la Ploiesti unde nu cunosc persoanele implicate)
    Ultima modificare făcută de cata_60; 23.06.2015 la 13:07.
    Of all the things i"ve lost i miss my mind the most

6. Mulțumesc Dan2 au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Zosim1, Emil Tudor le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    55
    Postări
    5.944
    Timp total online
    134 z 5 h 14 m
    Timp online pe zi
    59 m
    Reputație
    15856

Subiecte similare

1. Regulament AmaTur 2015/2016
    De marcelgiosan în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 11
    Ultimul post: 26.09.2016, 18:54
  2. Magic Nights - Brăila 2015: Regulament + Clasament general
    De marcelgiosan în forumul Competiții locale
    Răspunsuri: 10
    Ultimul post: 27.11.2015, 01:43
  3. "Liga Nationala VivaSportShop.ro 2015" INFORMATII ; REGULAMENT si CLASAMENT
    De VivaSportClub în forumul Competiții locale
    Răspunsuri: 27
    Ultimul post: 07.11.2015, 15:47

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •