Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

wild card -am si eu o intrebare

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • wild card -am si eu o intrebare

    ce inseamna wild card si cu ce poate ajuta?

  • #2
    Este o invitatie de participare acordata de organizatori catre persoane care nu se pot califica la competitia respectiva.

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Kralizec Vezi post
      Este o invitatie de participare acordata de organizatori catre persoane care nu se pot califica la competitia respectiva.
      multumesc dar cum adica nu se pot califica la acea competitie?de ex la sf.gheorghe s-au dat 2 wild carduri la doi jucatori care au participat

      Comentariu


      • #4
        Existand lista de asteptare, erau prea jos in clasament si n-ar fi putut juca. Dar au ajutat organizatorii la carat mese si-atunci, drept recompensa, i-au fost oferite invitatiile respective.
        Este o practica si in sportul mondial. In general se acorda jucatorilor "tinere sperante" dar si unor jucatori la apusul carierei. Goran Ivanisevic a primit o invitatie (wild card) de a participa la Wimbledon, acesta fiind la sfarsitul carierei, si a castigat turneul!

        Comentariu


        • #5
          cam in orice sport se poate primi un wild card, depinde de competitie si de organizatori cui vor sa il dea!

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de danielvasile Vezi post
            cam in orice sport se poate primi un wild card, depinde de competitie si de organizatori cui vor sa il dea!
            tot ce era de explicat in legatura cu 'wild card' s-a explicat in postul lui Kralizec..foarte explicit..si usor de inteles..(chiar si pt cei care nu stiau inca ce inseamna wild card...)
            Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
            Pe spate: Tenergy 80
            Pe fata.: Tenergy 64

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de mihaymarola Vezi post
              multumesc dar cum adica nu se pot califica la acea competitie?de ex la sf.gheorghe s-au dat 2 wild carduri la doi jucatori care au participat
              ...păi tocmai de aceea au participat, pentru că au primit wild cardurile. le-au primit înainte, nu după ce au jucat deja un meci (sau n-am înțeles eu bine și Mihai chiar văzut ceva ce noi nu știm...)

              după cum a scris și altcineva, ei nu au prins un loc pe lista de înscriere, ci doar pe cea de așteptare. dacă nu primeau wild card, nu ar fi participat, ci ar fi ajutat doar la mese.

              după cum se vede, au meritat acele wild carduri. bravo lor, că s-au g?ndit să ajute.

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X