Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Hai sa avem grija si de cei mici in noul an

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Hai sa avem grija si de cei mici in noul an

    FAC O PROPUNERE CATRE TOTI CEI CE ANTRENEAZA COPIII IN CASDRUL AMATUR SA NE ADUNAM PE SITE SI SA ORGANIZAM NOI COMPETITII INTRE NOI .
    Indiferent ca esti din SUCEAVA,IASI ,BUCURESTI ,TIMISOARA , ARAD,DE ORIUNDE DIN TARA .
    HAIDETI SA FACEM CEVA CU CEI MICI SA-I LASAM SA SE CUNOASCA SA SE FORMEZE CA JUCATORI .
    HAIDETI INSCRIETIVA SA VEDEM SI NOI CATE CLUBURI PARTICULARE SUNT SI AU COPII DE LA 6-14 ANI.
    MENTIONEZ INCA ODATA ,COPII CARE JOACA IN CADRUL AMATUR SI NU SUNT LEGITIMATI SI NU AU ANTRENOR PROFESIONIST.

    Eu ma inscriu primu;
    -Asociatia Sportiva Particulara DORNA -VATRA DORNEIl

    Sunt sigur ca suntem multi si atunci sa organizam turnee doar pentru ei inafara competitiilor amatur pentru adulti.
    Poate reusim ca in primavara sa dam drumul la un turneu cu finalizare de TURNEU FINAL PE TARA oriunde se v-a face .
    HAIDETI SA FACEM CA CEI MICI SA SE SIMTA SI EI MARI.
    Stiu ca v-a fi greu ca nu sunt fonduri destule dar poate gasim o solutie impreuna si o sa rezolvam noi cumva.



    INSCRIERI

    1.ASOCIATIA SPORTIVA PARTICULARA DORNA -VATRA DORNEI
    2.ASOCIATIA SPORTIVA STEFAN CEL MARE -SUCEAVA
    Ultima editare de marcu vasile; 23.dec.2014, 07:32.
    Blade . PHOTINO
    Fh. Tibhar ev. Mx-p
    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

  • #2
    Asociatia Sportiva Stefan cel Mare Suceava, prof. Cojocaru Adrian, ne inscriem cu placere!!!

    Comentariu


    • #3
      Salut Vasile, o inițiativă extraordinara ....as vrea sa ne întâlnim cândva toți jucătorii de tenis de masă din Vatra Dornei la sala ta de antrenament ca sa vedem cum putem sa te ajutam în acest demers !!!!

      Comentariu


      • #4
        o idee extraordinară!

        cum să nu fie fonduri...?!? dar pentru turneele celor mari, din care jumătate nu fac altceva decât să caute nod în papură și să găsească peste tot defecte, pentru acelea există fonduri...?

        am scris la tema turneului final de la SF Gheorghe niște comentarii despre tinerii care au fost acolo. și care au tras în ham alături de ceilalți „consacrați” în ale AmaTur-ului... fără să sufle o vorbă despre defecte și lipsuri. unii n-au vrut să citească s-au n-au văzut decât ce au vrut ei să vadă în comentariile mele.

        domnule Marcu, aș vrea din suflet să se materializeze ideea dumneavoastră. și să fie cât mai multe turnee pentru copii. iar de acolo cei mari să ?nvețe ce au de ?nvățat de la cei mici: puterea de a ignora lipsurile și defectele inerente (dar aproape imposibil de evitat) de dragul pasiunii pentru sportul ăsta... puterea de a spune la sf?rșitul oricărui turneu doar lucruri de genul „încă o sâmbătă plăcută cu sport” sau „azi am avut ghinion, data viitoare voi ieși din grupe sigur”.

        pun pariu că la turneele pentru copii doar astfel de comentarii se vor vedea și auzi, nu ca cele care se văd deocamdată pe forum.

        și mai pun pariu că lui Csaba Zedler ideea sigur ?i va sur?de...

        Comentariu


        • #5
          "......si mai pun pariu ca lui Csaba Zedler ideea sigur ii va surade"

          poate ca nu-mi va surade asa de tare!?!? dar,cu siguranta,imi va produce (alte) dureri MARI de cap!!!
          Satisfactia mea cea mai mare este cand reusesc sa-i "scot in lume" pe copii,oricare ar fi ei si valoarea lor la momentul respectiv! Cu optimismul ce ma caracterizeaza,sper ca si anul viitor sa pot intermedia participarea unora(catorva) dintre ei la cateva turnee si tabere!!Va fi mult mai simplu daca distantele nu ar fi chiar asa astronomice sau,mai ales,..........daca o sa castig la Loto!!!!
          "Craciun fericit" tuturor!
          I love table tennis !

          Comentariu


          • #6
            ...bun venit în club

            poate câștigăm amândoi la LOTO...că și eu asta visez în fiecare noapte, chiar și ziua :P

            facem la Agnita un centru de excelență în tenis de masă pentru copii.
            cazare este din belșug, doar nu degeaba au deschis oamenii pensiune nouă exact în centrul țării, pe drumul spre Dealu Frumos!

            Comentariu


            • #7
              Daca vrei si poti distanta nu este un obstacol ,probleme si batai de cap avem toti ,ce mai conteaza inca una ,dar o vom scoate la capat impreuna stiu va fi foarte greu dar ar trebui totusi sa scoatem copii in lume si sa-i incurajam .Ce este mai frumos pe lume de cat un zambet de copil,atunci cand ii vezi multumiti de ei .Peste ani o sa-si aduca poate aminte de noi si atunci vor disparea toate greutatile si nevoile si distantele,tot.
              Centru de copii la AGNITA de ce nu ?.Oriunde e posibil unde se depune suflet in ce faci si unde esti bine primit ,de ce nu .E o idee uite asa vom dezvolta aceasta miscare .
              Haideti ca LUAM IN CONSIDERARE SI IDEELE DUMNEAVOASTRA.
              Blade . PHOTINO
              Fh. Tibhar ev. Mx-p
              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

              Comentariu


              • #8
                Vasile tata,
                esti un "romantic" incurabil,de aia te iubesc si te respect mult.......dar noi,pana una,alta,ne mandrim chiar si numai cu....copiii din Agnita locuiesc in centru tarii!!!!!
                "Craciun fericit"!
                I love table tennis !

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de marcu vasile Vezi post
                  Peste ani o sa-si aduca poate aminte de noi
                  eu nu mai sunt copil demult, dar de Csaba Zedler îmi voi aminti cât trăiesc...

                  Comentariu


                  • #10
                    valabil
                    Blade . PHOTINO
                    Fh. Tibhar ev. Mx-p
                    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                    Comentariu


                    • #11
                      Buna ziua,

                      Eu nu reprezint o asociatie sportiva, dar am un baiat de 7 ani caruia ii place tenisul. Il antrenez eu cum stiu, suntem la inceput, dar cred ca ar fi frumos sa participe la un concurs cu cei de varsta lui. Momentan mergem pe 14 la Constanța cu cei mari sa vada cum e intr-o competitie.
                      Se mai organizeaza anul acesta ceva mai aproape de Tulcea?

                      Multumesc.

                      Paul Benko

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X