Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Nicu Pietris

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Nicu Pietris

    Nea Nicu la stirile PROtv/sport amatur de la orele 20 cu Raluca A

  • #2
    Ceva video cu strimbaciu tenisului de masa

    Comentariu


    • #3
      Cred ca au dat cam 20 de secunde,sau poate atat am prins eu

      - - - Actualizat - - -

      http://www.sport.ro/sporturi/cel-mai...asa-video.html

      Ia cu ceai de papadie ))

      Comentariu


      • #4
        nu-i cel mai longeviv, mai avem și peste 73, dar merită oricum să ne scoatem pălăria!

        la mai mare!!!

        Comentariu


        • #5
          Ati jucat cu domnul Pietris? Vi s-a acordat prea multa atentie...

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de mironliviu Vezi post
            Ati jucat cu domnul Pietris? Vi s-a acordat prea multa atentie...
            Da Liviule,am avut onoarea sa joc, ca si cu tine dealtfel!

            Comentariu


            • #7
              Cu ocazia recentului turneu de la București,am avut placuta ocazie sa ma intalnesc cu domnul Pietris,care si-ar fi dorit sa joace la amatori,dar din pacate nu avea loc,asa incat s-a inscris la open.Un om de o modestie si o tinuta morala deosebita.L-am vazut jucand la masa de joc,in grupele inferioare cu domnul Zamfir,un openist foarte bun,care ataca fiecare minge returnata de domnul Pietris cu fata rosie cu iarba.Pe langa faptul ca septuagenarul le returna constant pe masa,reusea totodata sa plaseze mingile de retur pe colturile mesei,plimbandu-l asa mai tot timpul pe mai tanarul sau adversar,care la sfarsitul acelui schimb obositor de mingi ,gafaia mai tot timpul.Incredibil cum un om asa de inaintat in varsta reuseste sa controleze cu iarba respectiva mai toate mingile cu spin provenite de la adversar.Practic este un adversar redutabil pentru mai toti jucatorii de tenis.Jos palaria in fata unui asemenea talent logeviv.
              Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
              Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

              Comentariu


              • #8
                Doctore-nu va lasati de tenis de masă.
                Mergeti cu fruntea sus la Open, la orice fel de concurs.N ar trebui sa va sperie nimic.E pacat ca un asa talent ca al dvs.sa se iroseasca.
                Prin turnee necunoscute,nu e locul dvs.acolo.Succes si numai bine.

                Comentariu


                • #9

                  Comentariu


                  • #10
                    Intre doua nu te ploua ! Bravo ca stie sa se distreze la varsta dumnealui , vad ca domnul Pietris are talent si la dans !
                    Blade: XIOM Feel ZX3
                    Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
                    Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

                    Comentariu


                    • #11
                      Bravo Nea Nicule ! Mi-ai umplut sufletul de bucurie !

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de luci_rac Vezi post
                        Intre doua nu te ploua ! Bravo ca stie sa se distreze la varsta dumnealui , vad ca domnul Pietris are talent si la dans !
                        Si as mai adauga ca "manevrarea"felelor o face mai ceva comparativ cu paleta de tenis(mai multa claviziune in joc,mai multa diversitate la "acoperire"si mai multa agilitate "in tarcul de joc").
                        Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                        Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                        Comentariu


                        • #13
                          Mai mult decat surprinzator este faptul ca la 73 de ani,Nea Nicu Pietris are 3 victorii la Open!!!!!

                          Comentariu


                          • #14
                            Si vreo 4 in turul diviziei A))))))

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                              Si as mai adauga ca "manevrarea"felelor o face mai ceva comparativ cu paleta de tenis(mai multa claviziune in joc,mai multa diversitate la "acoperire"si mai multa agilitate "in tarcul de joc").
                              Doctore sa il vezi cite palete manevreaza la un meci,citeodata joaca cu asa vointa ca ai mai pica si cite o fata de pe lemn(asta pentru cei care il cunosc cu adevarat)

                              - - - Actualizat - - -

                              La București nu la lasat ca din greseala si-a schimpat numele si orasul
                              El este prea batrin saracul sa isi mai aduca aminte ca anul asta a jucat si la open si are medie sau ca a fost legitimat anul trecut in A
                              Apropo anul trecut am jucat in calificari divizie un meci inportriva echipei lui si un coleg de echipa de la mine Adrian Sebe)ia inodat rucsacul
                              sa nu mai schimbe paleta,a iesit un adevarat spectacol,parca eram la sala Victoria C tanase la dumele lui puiu Calinescu

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                Si as mai adauga ca "manevrarea"felelor o face mai ceva comparativ cu paleta de tenis(mai multa claviziune in joc,mai multa diversitate la "acoperire"si mai multa agilitate "in tarcul de joc").
                                Leatule macar din curiozitate ai facut un meci cu maestru Nicu P. ?
                                Daca da care a fost rezultatu?

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                  Leatule macar din curiozitate ai facut un meci cu maestru Nicu P. ?
                                  Daca da care a fost rezultatu?
                                  Domnule Deni,din pacate pana acum,nu am avut ocazia sa joc cu dumnealui.Dar pe viitor am sa fac tot posibilul daca mai poate juca dupa un turneu obositor in special pentru el,sa fac macar un joc amical.Oricum sa stii ca este greu spre foarte greu de invins,deoarece dumnealui sta langa masa cu reverul cu iarba sa-ti plaseze mingile unde doresc ?muschii?lui.Tot asa plimbandu-te pe colturile mesei,ori obosesti tu ,ori iti ?cade mana?.Ca sa-l poti invinge,este sa tragi cat poti de tare in mingea provenita de la dansul,ori pe centrul mesei ,ori in F.H-ul dumnealui.La ?tacaneala?este imbatabil.Si inca ceva,nu trebuie sa ai ?mila?de el,ca am observat ca nici el n-o are fata de toti adversarii intalniti.Deci fara compasiune si compromisuri.Probabil ca l-as invange la masa de joc,deoarece eu lovesc foarte tare mingea provenita din iarba,dar nu se stie pana la proba contrarie.Si as mai avea un avantaj si anume ca jucand cu mana stanga ,as da sidespin puternic in reverul sau plasat pe coltul mesei si astfel ii va fi mult mai greu sa-mi returneze mingea pe masa.
                                  Ultima editare de PRIZA TOK; 29.ian.2015, 08:42.
                                  Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                  Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Nea Deni ar fi fost interesant un meci Ciobanu-Pietris.
                                    Nu stiu de ce, dar tot pe mana lui al batran as merge.

                                    - - - Updated - - -

                                    Poate se vor intalni la Open pe undeva.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                      Nea Deni ar fi fost interesant un meci Ciobanu-Pietris.
                                      Nu stiu de ce, dar tot pe mana lui al batran as merge.

                                      - - - Updated - - -

                                      Poate se vor intalni la Open pe undeva.
                                      ”Nu-mi place”pronosticul tau.Ai curaj sa facem pariu pe o bere buna?
                                      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Ma prind si eu pentru o bere de calitate,asa ca ori bei doua ori dai dl.Ciobanu!

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          clar castiga nea Nicu ...il cunosc prea bine..stiu cat de viclean este
                                          Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de Alex.C Vezi post
                                            clar castiga nea Nicu ...il cunosc prea bine..stiu cat de viclean este
                                            Tizule,te "inhami"(prinzi)si tu la pariu,la o bere de calitate?
                                            Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                            Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                              Tizule,te "inhami"(prinzi)si tu la pariu,la o bere de calitate?
                                              ma inham si la 2 -3 beri de calitate
                                              Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de Alex.C Vezi post
                                                ma inham si la 2 -3 beri de calitate
                                                Asa nasule sa-i dam cezarului ce merita!

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Ma bag si eu cu 5 beri pe mana lui Nea Nicu.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X