Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

vand 2 fete

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • vand 2 fete

    vand fata rosie victas 01 limber doar taiata nefolosita
    yasaka rakza PO IARBA neagra patrata
    Ultima editare de bownd1983; 19.mar.2015, 14:19.

  • #2
    Postat în original de bownd1983 Vezi post
    Schimb NITTAKU SEPTEAR NOU cu Butterfly TimberFell Off- NOU daca se poate

    VICTAS LIMBER 01 este NOUA ROSIE 1.9 SCHIMB CU O FATA LA FEL DE NOUA TIBHAR OPTIMUS SOUND

    SCHIMB BUTTERFLY 05 NOU CU 80 FX NOU

    Tine Septear-ul, ca este mai bun. Am avut ambele lemne si pot spune ca Septearul are feeling ceva mai soft dar net superior, viteza ceva mai mare, tot destul de rigid, control cam la fel. Multe plusuri pentru Septear. Timberfeell Off- nu are feeling, mi se pare un lemn destul de mort. Daca vreti totusi un lemn din seria timber de la Butterfly luati mai degraba un TimberTouch All care e un lemn ceva mai lent ca TimberFeel (nu cu mult) dar are control si feeling net superior. Dar tot Septearul este mai bun si decat TimberTouch All... Am avut toate lemnele de care v-am scris, nu va zic din auzite, dar asta e parerea mea personala.
    Mult succes!
    Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

    Comentariu


    • #3
      Imi trebuie un lemn mai moale..eu am facut paleta si e foarte rapida si rigida
      are 05 nou victas 01 nou rosu ..imi trebuie ceva mai moale

      Comentariu


      • #4
        am jucat si eu cu Timberfeell Off- cu fete Donic destro F3 BS pe el , sincer e un lemn care vibreaza foarte mult , nu mi-a placut deloc , am jucat si cu septear cu Xiom Omega 4Pro .. nu se pot compara aceste doua lemene , multe plusuri pt Septear , simt forta etc , un minus ar fi manerul foarte subtire ... stima
        Rozena - VISCARIA - Rozena

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de bownd1983 Vezi post
          Imi trebuie un lemn mai moale..eu am facut paleta si e foarte rapida si rigida
          are 05 nou victas 01 nou rosu ..imi trebuie ceva mai moale
          Combinatia ar trebui sa mearga bine pe Septear. Daca e prea rapida, dati jos ambele fețe si puneti doua Tibhar Genius. Cred ca cele mai bune combinatii lemn+fețe cu care am jucat vreaodata sunt: Septear cu 2 Tibhar Genius de 2mm si Timo Boll ALC cu 2 Tenergy 05 max. De asemenea mi-a placut foarte mult Septear cu Tenergy 05 max pe forehand. Eu zic nu va grabiti ca o sa regretati dupa aceea. Am jucat cu Timber Feel si nu are nimic special spre deosbire de Septear care cred ca e lemnul cu cel mai bun raport pret/calitate de pe piata.
          Schimbati fața de pe rever (puneti Tibhar Genius) si veti avea o paleta foarte foarte echilibrata (viteza-control-spin). Sau puneti si pe forehand un Genius pana cresteti in joc si va familiarizati cu lemnul, dar pastrati T05 si il puneti inapoi peste cateva luni. Parerea mea. Stima multa!
          Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

          Comentariu


          • #6
            scuze, Cornele cum sa ia Tibhar Genius cand el este incepator?... Pe lemnul Septear merge ceva mai moale TIBHAR OPTIMUS SOUND, sau JOOLA Energy X-tra,DONIC DESTO BIG SLAM F3,DONIC VARIO BIG SLAM , are nevoie de ceva mai moale, pe lemnul acela tare...

            Nu ai nevoie de Tenergy 80, sau de Tibhar Genius... ami pare rau cine i-a facut paleta prima data nu i-a oferit Lemnul nici fetele bune, toate sunt prea rapide pt.un incepator... sau este posibil ca el a cerut asa,si nu stia ca a fcut o alegere prea rapida pt el.
            Ultima editare de leo33; 20.feb.2015, 13:33.

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de leo33 Vezi post
              Cornele cum sa ia Tibhar Genius cand el este incepator?.. Pe lemnul Septear merge ceva mai moale TIBHAR OPTIMUS SOUND, sau JOOLA Energy X-tra,DONIC DESTO BIG SLAM F3,DONIC VARIO BIG SLAM , are nevoie de ceva mai moale, pe lemnul acela tare...

              Nu ai nevoie de Tenergy 80, sau de Tibhar Genius...
              Nu te supara pe mine (ca doar ne stim de ceva timp) dar in cazul asta le potrivesti cam aiurea Leo ... Poate nu ai testat suficient inainte. Vezi ca o sa puna omul fețele sugerate de tine pe Septear iar apoi arunca lemnul la gunoi fara sa vada ce poate lemnul ... Eu am avut trei Septear si le-am testat de m-am saturat cu multe variante de fețe.
              Septear are feeling soft iar cu fețe soft e complet aiurea, parca dai cu o bucata de branza in minge. Cu Genius merge exceptional si la tzacaneala, taiate, blockuri dar si la topspin. E ffff controlabila combinatia dar iti si permite sa inveti si sa ajungi la nivel foarte ridicat.
              Daca domnul vrea neaparat fețe mai moi sa ia un alt lemn dar nu cred ca merita. Septearul este ff bun daca este combinat cu fețe medii/tari iar Genius sunt absolut perfecte pentru acest lemn pentru ca nu sunt excesiv de rapide dar au control si spin exceptional.
              Ultima editare de CornelTT; 20.feb.2015, 13:11.
              Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X