Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turnee A+ Regionale "Ziua Națională AmaTur" - 5 Septembrie 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turnee A+ Regionale "Ziua Națională AmaTur" - 5 Septembrie 2015

    Avand in vedere ca anul acesta se mai agauga un turneu A+ numit in continuare A+Regional, aduc la cunostinta organizatorilor ca pe data de 5 sept 2015 se va desfasura acest eveniment in opt locatii, respectiv in cele opt zone asa cum sunt definite in clasament/regulament.

    Pe langa faptul ca ziua a fost aleasa dupa o dezbatere s-a stabilit ca in viitor sa sarbatorim aceast eveniment in prima sambata din septembrie a fiecarui an.

    Pentru cele de mai sus am sa expun detaliile de organizare, precum si locatiile unde se vor desfasura acestea, cu mentiunea ca este normal sa adoptam acelasi tip (sablon) de anunt al turneului pentru a nu exista discrepante intre zone.

    Participantii au drept de participare numai in zona unde se afla, respectiv zona din clasamant (imi pare rau pt unii care-si aleg fictiv alte zone in clasament , ...probabil ca-si vor revizui locatia pana in sept), de ex. cazul DanTim, etc;

    In acest topic revin cu detaliile , urmand ca dupa ce discutam aici sa transferam rezultatele in sectiunea vizibila tuturor,...cat mai curand posibil pentru un impact/publicitate ...si binenteles in calendar.
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y


  • #2
    Zona 1) Coordonatori: Dan Chirap si Cozma Catalin http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls...=Zona+1&page=1
    Barlad,Fălticeni,Botoșani,Suceava,Straja, Rădăuți, Bacău, Iași, Gura Humorului, Vatra Dornei,Onesti, Comănești, Vicovu de Jos, Moinesi, Liteni, Roman, Galanesti, Dolhasca(SV), cu un total de 449 evidentiati in clasament;
    LOCATIA:Gura Humorului

    Zona 2)Coordonatori: Aurel Fratea si Costin Corcoz http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls...=Zona+2&page=1
    Brăila, Galați, Constanța, Focșani, Tecuci, Panciu, Mangalia, Babadag(TL), Tulcea, Adjud(VN), Marasesti(VN), Cotesti(VN),Poiana Teiului(CT), Draganesti(GL), Pufesti (VN), cu un total de 298 evidentiati in clasament;
    LOCATIA:Brăila

    Zona 3) Coordonatori: Dan Bodeanu si Leorda Rares http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls...=Zona+3&page=1
    București, Giurgiu, Alexandria, Buftea, Voluntari, Turnu Magurele(TR), cu un total de 449 evidentiati in clasament;
    LOCATIA........ (Dan Bodeanu decide)

    Zona 4) Coordonatori: Adrian Lazaroiu si Lucian Bozga http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls...=Zona+4&page=1
    Ploiești, Targoviște, Campina, Călărași, Slobozia, Campina, Breaza, Baicoi, Izvoarele(PH), Filipesti Targ (PH), Sinaia, Darmanesti(DB), Buzău, Drajna de Jos(PH), Cocorastii Mislii(PH), Paulesti(PH), Azuga, Busteni, Valcanesti, Valenii de Munte, cu un total de 314 evidentiati in clasament;
    LOCATIA:Baicoi

    Zona 5) Coordonatori: Sorin Botirca si Florin Toma http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls...=Zona+5&page=1
    Pitești, Ramnicu Valcea, Mioveni, Targu Jiu, Topoloveni, Drobeta Tr Severin, Curtea de Argeș, Amarastii de Sus, Câmpulung Muscel(AG), Drăgășani(VL), Calinesti(AG), Slatina, Craiova, Calafat(DJ), Domnesti(Ag), Rovinari(GJ), Tismana(GJ), cu un total de 234 evidentiati in clasament;
    LOCATIA: Topoloveni

    Zona 6)Coordonatori: Imre Kantor si Gelu Vladoiu http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls...=Zona+6&page=1
    Brașov,Reghin, Sibiu, Cisnadie, Toplita, Odorheiu Secuiesc, Targu Mureș, Siculeni, Târnaveni, Praid, Sangeorgiu de Padure(MS), Baraolt(CV), Toplita(HR), Sanpaul(MS), Fagaras, Miercurea Ciuc, Ocna Sibiului, Gheorghieni(HR), Victoria, Sf.Gheorghe(CV), Mediaș, Agnita, Ludus(MS), Sighișoara, Corund, Cirta(HR), Cristuru Secuiesc, Vlahita(HR), Zetea(HR), cu un nr de 528 evidentiati in clasament;
    LOCATIA:Sibiu

    Zona 7) Coordonatori: Bogdan Roman http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls...=Zona+7&page=1
    Arad, Resita, Oravita, Oradea, Timișoara, Deva, Petrila(HD), Caransebeș, Salonta, Lugoj, Hateg, Sacuieni(BH), Marghita(BH), Salonta(BH), Magesti (BH), Gepiu (BH), cu un total de 302 evidentiati in clasament;
    LOCATIA:Arad, Timișoara sau Oradea (Bogdan decide)

    Zona 8 ) Coordonatori: Florin Apian si Laslo Toth http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls...=Zona+8&page=1
    Cluj Napoca, Bistrița, Cugir, Alba Iulia, Dej, Sighetu Marmatiei, Gherla, Baia Mare, Nasaud, Razboieni(AB), Turda (CJ) , Beclean (BN), Blaj, Viseu(MM), Somcuta Mare(MM), Baciu(CJ), Aiud (AB), cu un total de 321 evidentiati in clasament;
    LOCATIA:Cluj Napoca
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • #3
      [COLOR="#000000"]Turneu A+Regional, Ziua Nationala Amatur (La Cluj este si Memorial)
      LOCALITATEA: .........................
      DATA: 05 septembrie 2015

      Turneu dedicat numai pentru ZONA nr....asa cum este prevazuta in clasament sau in link-ul urmator.

      (se poate atasa link-ul corespunzator zonei, de la postul nr.2)

      Număr maxim participanți: ...... la OPEN si ...... la AMATORI
      Nr. mese corespunzator cu nr grupe de 6
      Se asigură : mingi de joc, apă plată/minerală , cafea, sandviș , o tuica/palinca (ar fii indicat) ;
      ÎNSCRIERI: Pe forum ; – ultima înscriere sau retragere, vineri 4 septembrie 2015 ora 21:00
      Prioritatea/înscrierea se face după poziția din clasament


      SISTEMUL DE JOC: grupe inferioare + grupe superioare și eliminatorii - 3 din 5 seturi
      TAXA PARTICIPARE: 30 Lei. Copiii până la 14 ani 15 lei, iar persoanele cu dizabilitati sunt scutite de taxa;
      Câte 3 lei / participant plătitor se virează către AmaTur.
      CAPI DE SERIE: conform MP din clasamentul AmaTur la zi;

      TURNEUL AMATORI :
      ORA DE ÎNCEPERE TURNEU: ..... - prezența și înscrierea se face la ora .............
      NUMĂR DE PARTICIPANȚI: ............ Inscrieri in ordinea clasamentului;

      TURNEUL OPEN :
      ORA DE ÎNCEPERE TURNEU: .... , prezența și înscrierea între ......
      NUMĂR DE PARTICIPANȚI: ............ Inscrieri in ordinea clasamentului, prioritate au Open-iștii;


      Pentru ambele categorii:
      Desfășurare: grupe de cate 6, se califică primii 4 ; grupe superioare de 4, se califică primii 2; eliminatorii , iar eventualele cu bye-uri sunt acordate locurilor 1 din grupele superioare (in ordinea grupelor).
      Locurile 2 din grupele superioare trag la sorți din urne diferite pentru a nu se întâlni cu adversarul din superioare decât în finală.
      - Se oferă cupe ,medalii si diploma pentru primii 4, diplome pentru locurile 5-8;
      ALTE INFORMATII :
      - Orice lipsă a unor participanți sau int?rziați, NU afectează începerea jocurilor, iar nemotivatii se trec în lista nemotivaților;
      - Nemotivații cu 2 absente nu au drept de joc;
      PENTRU BUNA DESFĂȘURARE A TURNEULUI:
      - Rugăm fiecare participant să menționeze categoria la care dorește să participe, cu respectarea regulamentului AmaTur, în sensul ca open-iștii (media 18 ^) nu pot juca la amatori;

      [B]Organizatori B]
      1)Organizatorul local+1
      2)Coordonatorul zonal+Organizatorul zonal
      Ultima editare de GeluBv; 25.feb.2015, 23:20.
      Hobby: Motoare si ski !
      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

      Comentariu


      • #4
        Eventual trebuia mentionat faptul ca Turneele A+ sunt turnee aniversare( 10 ani de existenta a Amaturului). Primele turnee au avut loc in 2005. Multumesc.

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de GeluBv Vezi post
          [COLOR="#000000"]Turneu A+Regional, Ziua Nationala Amatur (La Cluj este si Memorial)
          LOCALITATEA: .........................
          DATA: 05 septembrie 2015

          Turneu dedicat numai pentru ZONA nr....asa cum este prevazuta in clasament sau in link-ul urmator.

          (se poate atasa link-ul corespunzator zonei, de la postul nr.2)

          Număr maxim participanți: ...... la OPEN si ...... la AMATORI
          Nr. mese corespunzator cu nr grupe de 6
          Se asigură : mingi de joc, apă plată/minerală , cafea, sandviș , o tuica/palinca (ar fii indicat) ;
          ÎNSCRIERI: Pe forum ; – ultima înscriere sau retragere, vineri 4 septembrie 2015 ora 21:00
          Prioritatea/înscrierea se face după poziția din clasament


          SISTEMUL DE JOC: grupe inferioare + grupe superioare și eliminatorii - 3 din 5 seturi
          TAXA PARTICIPARE: 30 Lei. Copiii până la 14 ani 15 lei, iar persoanele cu dizabilitati sunt scutite de taxa;
          Câte 3 lei / participant plătitor se virează către AmaTur.
          CAPI DE SERIE: conform MP din clasamentul AmaTur la zi;

          TURNEUL AMATORI :
          ORA DE ÎNCEPERE TURNEU: ..... - prezența și înscrierea se face la ora .............
          NUMĂR DE PARTICIPANȚI: ............ Inscrieri in ordinea clasamentului;

          TURNEUL OPEN :
          ORA DE ÎNCEPERE TURNEU: .... , prezența și înscrierea între ......
          NUMĂR DE PARTICIPANȚI: ............ Inscrieri in ordinea clasamentului, prioritate au Open-iștii;


          Pentru ambele categorii:
          Desfășurare: grupe de cate 6, se califică primii 4 ; grupe superioare de 4, se califică primii 2; eliminatorii , iar eventualele cu bye-uri sunt acordate locurilor 1 din grupele superioare (in ordinea grupelor).
          Locurile 2 din grupele superioare trag la sorți din urne diferite pentru a nu se întâlni cu adversarul din superioare decât în finală.
          - Se oferă cupe ,medalii si diploma pentru primii 4, diplome pentru locurile 5-8;
          ALTE INFORMATII :
          - Orice lipsă a unor participanți sau int?rziați, NU afectează începerea jocurilor, iar nemotivatii se trec în lista nemotivaților;
          - Nemotivații cu 2 absente nu au drept de joc;
          PENTRU BUNA DESFĂȘURARE A TURNEULUI:
          - Rugăm fiecare participant să menționeze categoria la care dorește să participe, cu respectarea regulamentului AmaTur, în sensul ca open-iștii (media 18 ^) nu pot juca la amatori;

          [B]Organizatori B]
          1)Organizatorul local+1
          2)Coordonatorul zonal+Organizatorul zonal
          ...Cred ca este cea mai spectaculoasa decizie din Amatur,care da posibilitate si altor orase care nu sunt in centrul tarii sa organizeze turnee A+.....Felicitari Gelu pentru aceasta idee care cred ca ar trebui sa se repete anual si va fi un succes GARANTAT....
          ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

          Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
          Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

          Comentariu


          • #6
            Da. O idee ce dă posibilitatea la aproximativ 1/3 din amaturiști să bifeze un A+. O idee atât de simplă la care ?ți vine să exclami: Cum de nu mi-a trecut și mie prin cap? Felicitări!
            Și o întrebare care cu siguranță va veni. Cum se vor puncta în continuare A+-urile?
            Cele mai bune 5 din 6, nu?
            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de sofidoor Vezi post
              ...Cred ca este cea mai spectaculoasa decizie din Amatur,care da posibilitate si altor orase care nu sunt in centrul tarii sa organizeze turnee A+.....Felicitari Gelu pentru aceasta idee care cred ca ar trebui sa se repete anual si va fi un succes GARANTAT....
              Da Marius, multumesc, dar trebuie sa-ti spun ca toti coordonatorii sunt implicati in acest eveniment, iar lui Pali in mod deosebit, ca s-a tinut ca scaiul de mine)))

              Acum pt ca s-a hotarat si locatia din vest, adica Oradea (open la Dl. Balog si Amatori la Dl. Sferlea), mai asteptam o singura locatie (București Arena sau Viva) dupa care facem cunoscut catre toti membri ca data in de...sarbatoarea de 10 ani, ...plus calendar.

              Cu aceasta ocazie tin sa multumesc tuturor coordonatorilor, lui Pali si tuturor organizatorilor unde de fapt trebuie sa se desfasoare acest eveniment.
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de sofidoor Vezi post
                ...Cred ca este cea mai spectaculoasa decizie din Amatur,care da posibilitate si altor orase care nu sunt in centrul tarii sa organizeze turnee A+.....Felicitari Gelu pentru aceasta idee care cred ca ar trebui sa se repete anual si va fi un succes GARANTAT....
                Ideea este s-o facem anual, sa devina o traditie.
                Merci, Marius, pentru aprecierea initiativei. Totodata tin sa felicit si board-ul coordonatorilor pentru insusirea/asumarea ideii prezentate de Gelu.
                Personal cred ca va fi una dintre cele mai frumoase zile ale AmaTurului, zi in care majoritatea organizatorilor din circuit vom fi prezenti si cu paleta, si cu munca noastra. Dar momentan ma abtin de la comentarii in plus, fiind un pic subiectiv in acest sens.
                Iar in ceea ce priveste cele scrise de Ocsi Kantor, sustin si eu ca in aceasta zi sa aniversam cei 10 ani de AmaTur.

                Toate cele bune Va doresc, si sa avem succes poimaine si in sambetele/duminicile care urmeaza!
                FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                Tel : 0742 257 995

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                  ...
                  Și o întrebare care cu siguranță va veni. Cum se vor puncta în continuare A+-urile?
                  Cele mai bune 5 din 6, nu?
                  O sa ne consultam si cu Florin, si eu cred ca merge 5 din 6, iar la medie totul...
                  Hobby: Motoare si ski !
                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                  Comentariu


                  • #10
                    Aniversarea a 10 ani de Amatur ar trebui facuta in ianuarie 2016, deoarece primele turnee sub denumirea Amatur atunci au avut loc.
                    Site-ul www.tenisdemasa.ro va implini 10 ani in iunie, iar primul turneu anuntat prin acest site a avut loc pe 12 dec. 2005 in București, coordonat de initiatorul site-ului, Valentin Rizescu. Acel turneu a fost samanta Amaturului, dar nasterea, asa cum am mai spus, a fost pe 21-22 ian 2006 la Oradea, București, Cluj si Suceava.

                    Comentariu


                    • #11
                      Pentru organizarea turneului A+, ca si anul trecut, vom invita un numar cat mai mare de jucatori in ambele sali, probabil Amatorii la Top Tenis (132) si Openistii la VIVA (64). Amanuntele le vom stabili insa pe parcurs.

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de Dan2 Vezi post
                        Aniversarea a 10 ani de Amatur ar trebui facuta in ianuarie 2016, deoarece primele turnee sub denumirea Amatur atunci au avut loc.
                        Site-ul www.tenisdemasa.ro va implini 10 ani in iunie, iar primul turneu anuntat prin acest site a avut loc pe 12 dec. 2005 in București, coordonat de initiatorul site-ului, Valentin Rizescu. Acel turneu a fost samanta Amaturului, dar nasterea, asa cum am mai spus, a fost pe 21-22 ian 2006 la Oradea, București, Cluj si Suceava.
                        Ai dreptate, dar nu cred ca se va supara cineva,... exista posibilitatea acum, sa sarbatorim prima zi din septembrie si sa ramana permanent. Pe mine nu ma deranjeaza daca nu-i adaugam si "10 ani", cu toate ca face bine la imagine.
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • #13
                          Eu vad o aniversare prin repetarea celor 4 turnee, la aceeasi data, in aceleasi locatii, cu primii participanti la acele turnee ca invitati speciali.
                          4 turnee A in Cluj, Oradea, Suceava (sau pe langa) si București ar fi cu adevarat o aniversare.
                          Cele 8 turnee A+ sunt o idee excelenta, dar trebuie sa primeasca o alta identitate -Festival national - sau cum s-o numi, dar in nici un caz aniversare.

                          Comentariu


                          • #14
                            Cred ca poate iesi ceva fain si in ianuarie. Asa e cand comunicam si gandim impreuna.
                            Este intersanta ideea cu locatiile initiale, personal nu le cunosc, dar sper sa incapa mese multe in fecare dintre ele...

                            Va propun doua lucruri:
                            Ziua A+urilor regionale sa poarte denumirea de Ziua AmaTur, ori declarat, ori numai ca si nume de lucru, dar sa separam acest proiect de aniversarea celor 10 ani de AmaTur -
                            Iar acel proiect aniversar sa fie dezbatut pe forumul organizatorilor intr-un topic separat dupa parcurgerea pasului de consultare cu coordonatorii, cum s-a intamplat si in cazul acestui topic cu A+urile regionale.

                            Multumesc!

                            Postat în original de Dan2 Vezi post
                            Eu vad o aniversare prin repetarea celor 4 turnee, la aceeasi data, in aceleasi locatii, cu primii participanti la acele turnee ca invitati speciali.
                            4 turnee A in Cluj, Oradea, Suceava (sau pe langa) si București ar fi cu adevarat o aniversare.
                            Cele 8 turnee A+ sunt o idee excelenta, dar trebuie sa primeasca o alta identitate -Festival national - sau cum s-o numi, dar in nici un caz aniversare.
                            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                            Tel : 0742 257 995

                            Comentariu


                            • #15
                              Ok, s-au cam definitivat aspectele privind locatiile, ...pentru București daca se doreste o participare mai numeroasa cred ca este bine sa se anunte o singura locatie, participantii sunt mai dispusi sa mearga "amestecati" impreuna in mijlocul de transport si cu incepere la aceiasi ora si cred ca sunt locuri destule avand in vedere ca este "Regional".

                              Putem trece in calendar si doua locatii numai ca pe parcurs va exista o problema sa fie stearsa una dintre ele. Mai bine puneti Arena ca are 24 mese si la nevoie adaugati Viva. Nu este treaba mea, dar trebuie sa definitivam ultimul detaliu.

                              Cat despre cei"10 ani" am inteles, este ok, las aceasta actiune in seama lui Dan Bodeanu, poate fi trecuta in calendar 2016 luna ianuarie cu cele patru locatii.

                              Acum ramane sa transfer coordonatele la sectiunea topicurilor publice cu info despre zone pentru ca fiecare sa-si revizuiasca locatia reala in clasament. Trebuie si un termen pentru revizuire, sa zicem 30 -60 zile, pentru ca apropiindu-ne de TF incep alte discutii ref la faptul ca schimbarea locatiei loveste in "campionul judetean".

                              A+Regional "Festivalul National Amatur" 05-09-2015
                              Hobby: Motoare si ski !
                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de GeluBv Vezi post
                                O sa ne consultam si cu Florin, si eu cred ca merge 5 din 6, iar la medie totul...
                                Acuma-i 3 din 5, facem cu 4 din 6?
                                TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                  Acuma-i 3 din 5, facem cu 4 din 6?
                                  OK! Am uitat ca-i 3 din 5)) este bine sa-l adaugam, sa se simta ceva in plus. Multumesc!
                                  Hobby: Motoare si ski !
                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Materiale de premiere A+

                                    Oare n-ar fi bine ca la toate cele 8 turnee regionale A+ toate cupele să fie la fel? Eventual și diplomele?
                                    Și în caz că DA, poate ar trebui achiziționate toate din același loc, discount-ul la 64 de cupe fiind probabil mai mare decât atunci când comanzi numai 8.
                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                      Oare n-ar fi bine ca la toate cele 8 turnee regionale A+ toate cupele să fie la fel? Eventual și diplomele?
                                      Și în caz că DA, poate ar trebui achiziționate toate din același loc, discount-ul la 64 de cupe fiind probabil mai mare decât atunci când comanzi numai 8.
                                      In plus, fiind foarte multe cupe de acelasi model ar trebui sa intre in pret si o personalizare mai interesanta cu AmaTur 10 ani.

                                      As indrazni sa propun si oferirea unei diplome onorifice pentru ... sa zicem 50 persoane/zona, pentru cei care au participat masiv la concursurile Amatur. Sunt multi printre noi care n-au apucat sa puna mana pe o cupa dar care au facut numeroase deplasari si cred ca n-ar fi rau daca s-ar aprecia acest lucru ! ...zic si eu. Daca n-ar fi costuri foarte mari as zice ca merita. Cred ca Florin poate extrage din baza de date pe cei vizati/zone.
                                      Blade: lemn off...ce lemn !
                                      Bh: cu tepi
                                      Fh: fara tepi

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de sorin_client Vezi post
                                        In plus, fiind foarte multe cupe de acelasi model ar trebui sa intre in pret si o personalizare mai interesanta cu AmaTur 10 ani.

                                        As indrazni sa propun si oferirea unei diplome onorifice pentru ... sa zicem 50 persoane/zona, pentru cei care au participat masiv la concursurile Amatur. Sunt multi printre noi care n-au apucat sa puna mana pe o cupa dar care au facut numeroase deplasari si cred ca n-ar fi rau daca s-ar aprecia acest lucru ! ...zic si eu. Daca n-ar fi costuri foarte mari as zice ca merita. Cred ca Florin poate extrage din baza de date pe cei vizati/zone.


                                        Exista astfel de distinctii.
                                        Mocean Dan CJ Cele mai multe turnee in 2014
                                        Pralea Constantin AB Cele mai multe turnee in 20



                                        Decat 50 pers/zona mai bine dam la toti cei care pana la aceea data au mai mult de 1 turneu in Amatur.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Anul trecut am fost cativa cu peste 30 de turnee...
                                          Daca Florin are timp si de asa ceva, chiar ar fi bine sa se uite un pic cum stam cu participarile/zona (el vede mai bine care ar trebui sa fie criteriul: daca e mai bine sa luam de la 1 ianuarie 2014 incoace sau ultimii 4 ani, etc.). Ar merita sa dam nu 50, dar sa zicem 5 diplome / zona - cu asta as fi de acord 100%.
                                          FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                          Tel : 0742 257 995

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de tokosp Vezi post
                                            Anul trecut am fost cativa cu peste 30 de turnee...
                                            Daca Florin are timp si de asa ceva, chiar ar fi bine sa se uite un pic cum stam cu participarile/zona (el vede mai bine care ar trebui sa fie criteriul: daca e mai bine sa luam de la 1 ianuarie 2014 incoace sau ultimii 4 ani, etc.). Ar merita sa dam nu 50, dar sa zicem 5 diplome / zona - cu asta as fi de acord 100%.
                                            5/10/20, chiar n-are importanta numarul. Sa zicem ca se atribuie o diploma celor care au peste 30/40 turnee in ultimii 4/5 ani..., ma rog, se poate aplica un anumit procent.


                                            Emi, in ce priveste premierea fiecaruia, ma gandeam ca firma Joola ar putea face o minge aniversara AmaTur pe care s-o oferiti fiecarui jucator. Ar fi interesant si o reclama excelenta. (trebuie sa dai o bere pt idee).

                                            Respect.
                                            Blade: lemn off...ce lemn !
                                            Bh: cu tepi
                                            Fh: fara tepi

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Avand in vedere ca toate turneele sint bagate in baza de date, se poate face orice - chiar daca deocamdata nu-s disponibile shortcut-uri.
                                              TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                                Și o întrebare care cu siguranță va veni. Cum se vor puncta în continuare A+-urile?
                                                Cele mai bune 5 din 6, nu?

                                                Butonez forumul putin....de nervi....nevasta-mea conduce bezmetic ca de obicei(nu stiu cine zicea ca femeile conduc ca melcul..il pun sa stea in dreapta cand conduce nebuna asta de la Fălticeni la Suceava..tre sa-si ia pampersi de rezerva).
                                                Poate ar fi bine sa lasam tot 3A+ din 6 in clasament..Sunt unele A+ uri unde nr de locuri e limitat...altele,situate intr-una din extremitatile tarii si unde e mai greu de ajuns....adica s-ar puncta 50% din maxim posibile...oarecum rezonabil daca tinem cont ca A-urile se puncteaza cele mai bune 6 din ultimele 7,anual fiind vreo 70 de concursuri A..O parere doar..
                                                of all the things i lost i miss my mind the most

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Postat în original de cata_60 Vezi post
                                                  Poate ar fi bine sa lasam tot 3A+ din 6 in clasament..Sunt unele A+ uri unde nr de locuri e limitat...altele,situate intr-una din extremitatile tarii si unde e mai greu de ajuns....adica s-ar puncta 50% din maxim posibile...oarecum rezonabil daca tinem cont ca A-urile se puncteaza cele mai bune 6 din ultimele 7,anual fiind vreo 70 de concursuri A..O parere doar..
                                                  Sustin varianta 100%.
                                                  Blade: lemn off...ce lemn !
                                                  Bh: cu tepi
                                                  Fh: fara tepi

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X