Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ceva interesant pe dandoy!!!

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ceva interesant pe dandoy!!!

    Am gasit o fata interesanta la un pret destul de mare !!!dati-va cu parerea
    http://www.dandoy-sports.com/tabletenni ... ber-sheets
    Blade:Butterfly Timo Boll T5000
    Fh:Donic Coppa Jo Platin Max.
    Bh:Donic Coppa Jo Platin Max.

  • #2
    Re: Ceva interesant pe dandoy!!!

    In general fetele de la TSP sunt cam scumpute.Si eu sunt interesat de o fata TSP Actor,astept reducerile
    Xi En Ting-X828
    Pryde 30
    Calibra LT Sound

    Comentariu


    • #3
      Re: Ceva interesant pe dandoy!!!

      TSP Curl Bamboo P1 a fost una dintre cele mai reusite fețe long pimples frictionless.Din pacate din iulie 2008 stimatii domni de la ittf au scos-o la pensie,deci nu se mai afla pe lista de fețe aprobate ittf.

      Comentariu


      • #4
        Re: Ceva interesant pe dandoy!!!

        Are spin 8+, cum e frictionless?

        Comentariu


        • #5
          Re: Ceva interesant pe dandoy!!!

          8+ nu inseamna spinul creat de fața, ci gradul de diminuare a spinului creat de adversar.TTMASTER, unul din cei mai buni fabricanti de iarba, pentru a caracteriza acest element, introduce termenul de "spin immunity", sau imunitatea la rotatie, masurata pe o scara de la 1 la 100. INSIDER are s.i 80. FIREPROOF 70 etc.O iarba este cu atit mai eficienta cu cat preia mai putin spin si retransmite adversarului cat mai mult din acesta prin asanumitul spin reversal.Dupa interzicerea celor "friction less", sarcina preluarii spinului cade aproape in exclusivitate asupra geometriei zimtilor. Cu cat acestia sunt mai "suplii"(raportul diametru/inaltime fiind insa strict limitat de regulamentul ITTF)si materialul mai elastic se indoaie mai usor sub actiunea rotatiei mingii, energia cinetica fiind preluata de acestia. Mingea nu mai are suportul solid(ca la fetele lise) invartindu-se in gol, patinand pe suprafata ierbii! Isi schimba directia dar nu si sensul de rotatie, spinul reversal =s.i % din cel transmis. Ce zice Rares,... cel care si noapte numai long pimples viseaza?
          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

          Comentariu


          • #6
            Re: Ceva interesant pe dandoy!!!

            Postat în original de Razvan
            Are spin 8+, cum e frictionless?
            Am observat si eu.Cum zicea si laky,in cazul de fata spinul se refera de fapt la spinreversal.Daca te uiti tot pe dandoy ai sa observi ca Superblockul are spinul 10 ,in conditiile in care tinde de fapt spre 0.
            Pentru cei interesati,tocmai am facut o comanda noua de vreo 8 fete long pimples(toate ox) si 2 lemne asa ca in scurt timp vin cu informatii noi...nu de alta dar trebuie sa fim pregatiti in cazul in care Insiderul va fi scos de pe lsita din martie.Parca vad ca din martie ne iau carcotasii paletele la verificat

            Comentariu


            • #7
              Re: Ceva interesant pe dandoy!!!

              ..cat timp carcotasii continua sa foloseasca speed-glue ar trebui sa accepte chiar si superblockul..

              Comentariu


              • #8
                Re: Ceva interesant pe dandoy!!!

                Corect

                Comentariu


                • #9
                  Re: Ceva interesant pe dandoy!!!

                  Atita timp cit paleta lui nea' Pietris e regulamentara ar trebui sa se accepte orice printre amatori (nu-mi vine in minte alta comparatie acum).
                  TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Ceva interesant pe dandoy!!!

                    ..totusi ierbarii, ba chiar dintre cei mai inversunati, incearca sa se adapteze noilor reglementari, chestie care ar trebui sa o faca mai cu tragere de inima si atacantii cu super topspinuri..

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Ceva interesant pe dandoy!!!

                      Fiecare joaca cu ce vrea, bine ca nu are nimeni aparat care sa detecteze solventii. Nici cei din superliga nu sunt testati, dapoi din Amatur?! In rest, traiasca toluenul pentru cine il foloseste!!!
                      Blade: Butterfly Schlager Carbon
                      FH:TENERGY 05
                      BH:TENERGY 05

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Ceva interesant pe dandoy!!!

                        Si nici nu cred ca vor fi testati, dupa regulamentul de acum, din cite am inteles doar in competitiile organizate de ITTF (sau care au treaba cu ITTF) se interzice lipitul asta cu solventi. Profesionistii probabil ca au trecut toti la de-ala cu apa ca sa nu simta diferente prea mari cind trec de la competitiile interne la cele internationale si invers.
                        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Ceva interesant pe dandoy!!!

                          Sare binishor si lipita cu solutie pe baza de apa, depinde si de ce fete pui pe paleta daca sunt facute pt solutia pe baza de apa merg destul de bine...daca sunt fete care nu sunt facute pt solutia pe baza de apa nu prea sar...
                          Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                          Fh: Xiom Omega II euro black
                          Bh: Xiom Omega I euro max red
                          Glue: Xiom i-bond
                          http://www.okclub.lx.ro

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Ceva interesant pe dandoy!!!

                            Postat în original de FlorinBN
                            Si nici nu cred ca vor fi testati, dupa regulamentul de acum, din cite am inteles doar in competitiile organizate de ITTF (sau care au treaba cu ITTF) se interzice lipitul asta cu solventi. Profesionistii probabil ca au trecut toti la de-ala cu apa ca sa nu simta diferente prea mari cind trec de la competitiile interne la cele internationale si invers.
                            Iar daca v-ati uitat la meciuri recente cred ca ati observat ca viteza de joc a ramas la fel .... deci cu apa si fete facute pt lipirea cu apa mingea sare aproape la fel.
                            Odata ce a fost creata o nevoie, o obisnuinta e aproape imposibil ca fie eliminata .... cum naiba nu cunosc chestia asta elementara capetele patrate din fruntea ITTF nu-mi dau seama. Ca un singur exemplu .... in n tari s-au introdus diverse programe legate de fumat : cresterea taxelor si accizelor, programe ca sa te lasi de fumat, interzicerea fumatului in diverse locuri, etc. Comparativ cu cati bani au fost cheltuiti rezultatele sunt mult sub asteptari.
                            Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                            FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                            BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Ceva interesant pe dandoy!!!

                              Postat în original de rflash
                              Odata ce a fost creata o nevoie, o obisnuinta e aproape imposibil ca fie eliminata .... cum naiba nu cunosc chestia asta elementara capetele patrate din fruntea ITTF nu-mi dau seama. Ca un singur exemplu .... in n tari s-au introdus diverse programe legate de fumat : cresterea taxelor si accizelor, programe ca sa te lasi de fumat, interzicerea fumatului in diverse locuri, etc. Comparativ cu cati bani au fost cheltuiti rezultatele sunt mult sub asteptari.
                              Comparatia asta este absolut cinica.Orice om care e determinat sa se lase de fumat in urma unei campanii publicitare este o viata prelungita(cel putin),banii cheltuiti de la buget in campanii regasindu se in economiile facute pe medicamente.
                              Apropos,fostul meu asociat,care fuma 2 pachete pe zi,a murit de cancer la plamani la 44 de ani.Daca ai vedea prin ce chinuri trece un bolnav de cancer la plamani,probabil ti ai schimba modul de gandire in aceasta privintza.
                              of all the things i lost i miss my mind the most

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Ceva interesant pe dandoy!!!

                                Postat în original de rflash
                                Ca un singur exemplu .... in n tari s-au introdus diverse programe legate de fumat : cresterea taxelor si accizelor, programe ca sa te lasi de fumat, interzicerea fumatului in diverse locuri, etc. Comparativ cu cati bani au fost cheltuiti rezultatele sunt mult sub asteptari.
                                Eu sunt incantat ca numai e ca inainte sa se fumeze fiecare pe unde vrea.. sau sa intri si tu intr-un local si sa nu poti sta de fum...parerea unui nefumator .. e vorba si de civilizatie...
                                - iar legat de solutie ... un jucator cum s-a obisnuit cu solutia veche se va obisnuii si cu cea pe baza de apa...numai sa aive vointa ..iar un jucator cum era obisnuit cu "materialele vechi" se va obisnui si cu cele noi ..parerea mea..
                                Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                                Fh: Xiom Omega II euro black
                                Bh: Xiom Omega I euro max red
                                Glue: Xiom i-bond
                                http://www.okclub.lx.ro

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: Ceva interesant pe dandoy!!!

                                  Postat în original de Marian023
                                  un jucator cum s-a obisnuit cu solutia veche se va obisnuii si cu cea pe baza de apa...numai sa aive vointa ..iar un jucator cum era obisnuit cu "materialele vechi" se va obisnui si cu cele noi ..parerea mea..
                                  Foarte curios,dar se pare ca cei din al 2lea exemplu par sa respecte mai bine regulile,desi e mult mai dificila trecerea

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: Ceva interesant pe dandoy!!!

                                    Nu mai pune la suflet Rare?,nu le vom mai respecta nici noi.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: Ceva interesant pe dandoy!!!

                                      De cand i-i tot spun lui Rares, domnule, ne esti sponsorizat de nimeni, nu ai nici o obligatie sa te tii strict dupa regulile ITTF. Insusi Sharara a sugerat intr-un mesaj, ca obligatia de a respecta regulile, revine jucatorilor care fac parte din federatii afiliate la ITTF. Atata timp cat bagi mana in buzunarul propriu pt a te dota cu echipament, nu poate nimeni sa-ti impuna ce "rahat" iti pui pe paleta.
                                      Lemn- Bty Viscaria
                                      FH - TENERGY 05
                                      BH - TENERGY 80

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X