Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa independentei -iasi -10 mai -sala polivalenta

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cupa independentei -iasi -10 mai -sala polivalenta

    ,,Independenta este suma vietii noastre istorice"!-M .EMINESCU


    Un turneu ,Master"s si Amatori ,organizat de CSM Iași si de partenerii nostri -Cupa Independentei,in conditiile pe care cred ca le stiti din precedentele actiuni ,va voi comunica detalii in timp util... competitie NON -AMATUR.
    Cu siguranta vor fi oferite castigatorilor diplome ,cupe medalii ,premii in obiecte specifice tenisului de masa.
    Asa ca ,dragi practicanti ai ping-pong-ului ,luati in calcul aceasta manifestare ,tinem aproape!!

  • #2
    Completez-am comandat diplomele ,cupele, medaliile ,ramane sa vad de premii,vor fi cu siguranta ...Vom juca pe 10 MAI ,duminica ,in SALA POLIVALENTA ,de la orele 8.30 pana la final .Vor fi 10 mese ,4 pentru Master's si 6 pentru Amatori .Grupele vor avea 6,7.8 jucatori ,din care se vor califica in eliminatorii ,la Master's primii 4 ,intr-o formula de 16 ,dupa locul din grupa ,la amatori primii 5 ,cu doua BYE ,intr-un sistem eliminatoriu de 32.Se va juca si,,finala mica ''.Numarul maxim de jucatori-80,dupa regula -primul venit -primul servit ,inscrieri la sala ,taxa 20 lei ,exceptand copii ,pensionarii si persoanele cu dizabilitati.Vom asigura apa minerala ,cafea ,se pot comanda si sandwich-uri sau pizza .Voi reveni cu detalii suplimentare ,referitor la alte aspecte ,va stau la dispozitie-antrenor Gigi Ciobotaru-0743192192 -0735210815 .Precizez ca am ales aceasta varianta deoarece este duminica si oricum sunt destule jocuri pentru fiecare ,...dar mai vorbim!Va imbratisez....

    Comentariu


    • #3
      Venim cu deosebita placere, ca intotdeauna.
      Rugamintea noastra este sa lasati bucuria jocului si pentru amatori. Adica... cei de la masters doar la masters.

      In alta ordine de idei, cred ca ar fi timpul sa readucem in Iași, un concurs AMATUR.
      Toti prietenii nostri din celelalte judete si nu numai asteapta cu nerabdare acelasi lucru.
      Sa onoram, capitala provinciei istorice romanesti Moldova, asa cum se cuvine. Avem acesta obligatie!
      Eu personal, imi ofer sprijinul "PRO BONO".
      Ultima editare de Nicu Constantin; 26.apr.2015, 22:23.

      Comentariu


      • #4
        Adi Valcu ,Bogdan Axinte ,Gigi Berescu , Tiberiu Albu ,altii, pot organiza oricand turnee AMATOUR in Iași ,au tot sprijinul meu ,voi juca si eu...Sa vina cu propuneri ,pot conta pe mine...

        Comentariu


        • #5
          Nejucandu-se dupa regulamentul AmaTur vin cu intrebarea daca vor fi acceptate si fetele neaprobate ITTF. In anuntul principal nu este specificat acest lucru dar e bine de stiut pentru ca printre amatori sunt multi care au echipament mai de moda veche.
          Multumesc.
          Blade: lemn off...ce lemn !
          Bh: cu tepi
          Fh: fara tepi

          Comentariu


          • #6
            Raspuns la intrebarea lui Sorin-multi dintre cei ce au fete neaprobate ITTF au palete din tineretea lor...a,ca mai sunt si ,,ierbarii'' neaprobate ,este destul de greu sa le identifici.Nu cred ca este un impediment asa de mare .../fiind vorba doar de o cupa,doar la sesizari putem lua masuri!Sper sa nu fie cazul...La amatori vor juca doar sportivi nelegitimati ,la cealalta categorie sportivii de open si jucatorii legitimati!
            Alte precizari nu cred ca ar mai fi de facut ,daca mai aveti intrebari ,nu ezitati sa ma intrebati ,chiar si telefonic!

            Va asteptam cu drag!

            Comentariu


            • #7
              Independența de sâmbătă (Amatur) e suma meciurilor noastre istorice!

              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

              Comentariu


              • #8
                Cu scuze ,nu am inteles clar mesajul din postare!De fapt ,nu l-am inteles deloc ...Multumesc pentru foto .!Daca au fost selectate sa nu fie elocvente ,demersul a reusit!!Eu am facut eforturi sa fie bine ,cred ca aceasta competitie si-a atins obiectivul!Au participat jucatori buni ,iar faptul ca Gicu Litovcenco s-a clasat pe locul 3 dupa ce l-a invins intr-o finala AMATOUR pe Iulian Roman cu nu mult timp in urma spune ceva!

                Clasament final-OPEN-Master's -1.AGA ALEXANDRU .2.ANGHEL ALEXANDRU .3.GHEORGHE LITOVCENCO .4. DANIEL ACATRINEI
                AMATORI -1.FLORIN GHERASIM .2.IUSTIN BUZDUGAN .3.DANIEL PARASCUTA .4 OVIDIU CIOBOTARU

                Multumesc tuturor jucatorilor ce au participat si-i astept si la viitoarele competitii!

                Comentariu


                • #9
                  Ii cunosc pe toti cei 4 de la Open si nu-mi dau seama cum a putut iesi Gicu pe locul 3 - o fi venit obosit de la vreun chef.
                  In rest, felicitari pentru competitie
                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                  Comentariu


                  • #10
                    A jucat cu o zi inainte play-offul diviziei B cu Muncitorul Resita..A jucat el cu Albina si Dorin ..dupa aia s-o fi dus ca baietii si ei
                    of all the things i lost i miss my mind the most

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de cata_60 Vezi post
                      A jucat cu o zi inainte play-offul diviziei B cu Muncitorul Resita..A jucat el cu Albina si Dorin ..dupa aia s-o fi dus ca baietii si ei
                      Asa le' trebuie daca nu-s obisnutiti sa joace precum amatorii ! (foc continuu) ...adica prost da' sigur ! asa-i trebuie !!! ori te tii de chef ori de tenis. Nu merge cu jumatati. Eu zic sa treaca mai devreme in tabara noastra ca sa prinda loc pentru ca orice-ar face tot intre noi se-ntoarce.
                      Blade: lemn off...ce lemn !
                      Bh: cu tepi
                      Fh: fara tepi

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de GigiC Vezi post
                        Cu scuze ,nu am inteles clar mesajul din postare!De fapt ,nu l-am inteles deloc ...Multumesc pentru foto .!Daca au fost selectate sa nu fie elocvente ,demersul a reusit!!Eu am facut eforturi sa fie bine ,cred ca aceasta competitie si-a atins obiectivul!Au participat jucatori buni ,iar faptul ca Gicu Litovcenco s-a clasat pe locul 3 dupa ce l-a invins intr-o finala AMATOUR pe Iulian Roman cu nu mult timp in urma spune ceva!

                        Clasament final-OPEN-Master's -1.AGA ALEXANDRU .2.ANGHEL ALEXANDRU .3.GHEORGHE LITOVCENCO .4. DANIEL ACATRINEI
                        AMATORI -1.FLORIN GHERASIM .2.IUSTIN BUZDUGAN .3.DANIEL PARASCUTA .4 OVIDIU CIOBOTARU

                        Multumesc tuturor jucatorilor ce au participat si-i astept si la viitoarele competitii!
                        Care mesaj nu l-ati inteles ? Al meu sau al dvs ? Probabil ca fotografiile le-ati putut citi ! (imi cer scuze)

                        Mda, ceva impresii....

                        Aceeasi sala de nota 10, jucatori de clasa peste medie la ambele categorii, fiecare si-a vazut de treaba, totul a decurs normal pana la alcatuirea grupelor dupa care... nu conteaza, a fost bine. Dupa inferioare au urmat direct eliminatorii fapt care m-a bucurat nespus si cred ca s-a ales cea mai buna varianta. Abia aici au aparut problemele. Capii de serie au fost stabiliti dupa cum... oare dupe ce ? Aaaa, dupa inferioare, da da. Deci au fost "stabiliti"... Am jucat cu cine am mai jucat eu si multi altii. (pentru mine n-a fost o problema )
                        Desi Marcel Giosan a fost prezent cu tot "tacamul" s-a renuntat la ajutorul lui si s-au "executat" grupele si eliminatoriile dupa bunul plac (din punctul meu de vedere). Chiar va rog d-le Gigi sa nu-mi purtati pica, va respect din tot sufletul pentru ceea ce faceti, fara doar si poate va apreciem cu totii efortul si suntem alaturi de dvs in orice intreprindeti dar, acceptati si ajutorul celorlalti ca sa fie totul perfect.
                        Va multumim pentru invitatie, vom fi prezenti in numar si mai mare la viitoarele concursuri.
                        Respect.
                        Blade: lemn off...ce lemn !
                        Bh: cu tepi
                        Fh: fara tepi

                        Comentariu


                        • #13
                          Este inacceptabil , din punctul meu de vedere, ca ditamai Iașiul sa nu organizeze un turneu Amatur , doua sau chiar trei anual...sunt atatia jucatori adevarati acolo, atatia antrenori capabili, oameni de suflet incat pentru mine e un mister nerezolvat ce se intampla !
                          TRUST NO ONE !

                          Comentariu


                          • #14
                            Aveti perfecta dreptate in ceea ce spuneti si cred ca eforturile noastre se vor concretiza intr-un turneu care sa reinoade legatura Iasului cu Amatur. Speran anul asta un turneu B si de la anul ..... vom vedea. In cazul in care vom reusi sa organizam nu vom uita de dorinta voastra de a participa la un turneu la Iași si vom instiinta din vreme pe toti prietenii nostri din Iași si din afara Iasului despre acest fapt. Pina atunci ne consolam cu gandurile voastre frumoase . Va multumim !
                            Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                            FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                            BH : Spinlord Sternenfall OX

                            Comentariu


                            • #15
                              Programati turneul ,eu va dau mesele ,fileele ,mantinelele si ce mai este nevoie!Dar nu voi face parte dintre organizatori ,da'joc!!!

                              Comentariu

                              Who has read this thread:
                              Procesare...
                              X