Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU B" Arad , 16 mai 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    ?l înscriu și pe Soki Patrick -nou- din Arad.

    Comentariu


    • #27
      Bogdan..sunt Stoica Ioan Florin....nu Stoica Ioan.....ms

      Postat în original de roman bogdan Vezi post
      1. Roman Bogdan - 30 - Arad
      2. Curut Gabriel - 51 - Timișoara
      3. Spatariu Daniel - 104 - Arad
      4. Prundaru Horia - 194 - Arad
      5. Dani Leo - 205 - Arad
      6. Lacatis Ghita - 235 - Arad
      7. Meszar Razvan - 284 - Arad
      8. Tisza Iosif - 463 - Arad
      9. Istrate Samir - 475 - Arad
      10. Ardelean Raul - 521 - Arad
      11. Mirza Sorin - 657 - Arad
      12. Olariu Dorin - 777 - Timișoara
      13. Mihu Eugen - 836 - Arad
      14. Bulibasa Tiberiu - 953 - Arad
      15. Schiopulescu Ion - 974 - Lugoj
      16. Fekete Istvan - 1000 - Arad
      17. Hant Alexandru - 1183 - Arad
      18. Demian Daniel - 1228 - Arad
      19. Liontescu Cezar - 1250 - Arad
      20. Stoica Ioan - 1297 - Lugoj
      21. Matusan Florin - 1450 - Timișoara
      22. Oprea Adrian - 1501 - Lugoj
      23. Teaha David Ionatan - NOU Arad
      24. Mazilu Corneliu Mihai - NOU Arad
      25. Dumitru Rafael - NOU Arad

      Comentariu


      • #28
        Arad - Olah Remus
        Amatori sau Open... nu conteaza...
        TB ZLF - T05 / T05

        Comentariu


        • #29
          Minune mare!!!! Nu au mai fost stația jucatori la un turneu "B" de 2 ani
          Blade: VECHITURA CU 70 LEI
          FH: FATA DE ROATA DE MASINA
          BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

          Comentariu


          • #30
            Sa fie spectacol si sa ne bucuram impreuna de tenis! Bafta tuturor!!

            Comentariu


            • #31
              Din pacate trebuie sa ma retrag
              Lacatis Ghita-Arad

              Comentariu


              • #32
                Ma bag si eu sa iasa un numar mai mare Avram Victor - Open , sper sa ajung in timp util.... daca faci cumva mai mult de 4 grupe si a 5a grupa sau a 6a vor juca dupa.... ce se termina cele 4 grupe , as ajunge si eu pe la 12 ca am examen in Timișoara .. daca nu ma retragi Ursule dimineata si nu faci asa. Voi veni in orice caz ca si spectator, si la o bere 2 ...

                Comentariu


                • #33
                  Din Lugoj mai participa si Bocanel Nicolae ! Ms

                  Comentariu


                  • #34
                    Se inscrie: Nagy Iosif si Szivery Adrian
                    Ultima editare de roman bogdan; 15.mai.2015, 17:28.
                    Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                    FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                    BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                    Comentariu


                    • #35
                      Grupe inferioare Amatori

                      1. Dani Leo, Bulibasa Tiberiu, Oancea Ovidiu, Teaha David Ionatan, Dumitru Rafael
                      2. Tisza Iosif, Mihu Eugen, Fekete Istvan, Szivery Adrian, Bocanel Nicolae
                      3. Istrate Samir, Olah Remus, Hant Alexandru, Oprea Adrian, Soki Patrick
                      4. Nagy Iosif, Mirza Sorin, Stoica Ioan Florin, Matusan Florin, Stratulat Alex
                      Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                      FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                      BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                      Comentariu


                      • #36
                        Grupe superioare Amatori

                        1. Dani Leo, Nagy Iosif, Olah Remus, Szivery Adrian
                        2. Mihu Eugen, Oancea Ovidiu, Stoica Ioan Florin, Soki Patrick
                        3. Mirza Sorin, Oprea Adrian, Bocanel Nicolae, Teaha David Ionatan
                        4. Istrate Samir, Tisza Iosif, Bulibasa Tiberiu, Matusan Florin
                        Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                        FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                        BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                        Comentariu


                        • #37
                          Eliminatorii Amatori
                          1 ISTRATE SAMIR
                          ------------------------- ISTRATE SAMIR 3-2
                          8 DANI LEO
                          -------------------------------------------------- MIHU EUGEN 1-3
                          5 OPREA ADRIAN
                          ------------------------- MIHU EUGEN 0-3
                          4 MIHU EUGEN
                          --------------------------------------------------------------------------- MIRZA SORIN 2-3
                          3 MIRZA SORIN
                          ------------------------- MIRZA SORIN 3-2
                          6 OANCEA OVIDIU
                          -------------------------------------------------- MIRZA SORIN 3-1
                          7 BULIBASA TIBERIU
                          ------------------------- NAGY IOSIF 2-3
                          2 NAGY IOSIF
                          Ultima editare de roman bogdan; 16.mai.2015, 16:37.
                          Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                          FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                          BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                          Comentariu


                          • #38
                            loc 1 - Mirza Sorin
                            loc 2 - Mihu Eugen
                            loc 3 - Istrate Samir
                            loc 4 - Nagy Iosif

                            locuri 5 - 8

                            loc 5 - Oancea Ovidiu
                            loc 6 - Oprea Adrian
                            loc 7 - Dani Leo
                            loc 8 - Bulibasa Tiberiu

                            locuri 9 - 12

                            loc 9 - Tisza Iosif
                            loc 10 - Olah Remus
                            loc 11 - Bocanel Nicolae
                            loc 12 - Stoica Ioan Florin

                            locuri 13 - 16

                            loc 13 - Soki Patrick
                            loc 14 - Szivery Adrian
                            loc 15 - Teaha David Ionatan
                            loc 16 - Matusan Florin

                            locuri 17 - 20

                            loc 17 - Stratulat Alexandru
                            loc 18 - Dumitru Rafael
                            loc 19 - Fekete Istvan
                            loc 20 - Hant Alexandru
                            Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                            FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                            BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                            Comentariu


                            • #39
                              OPEN:

                              LOC 1 - Spatariu Daniel
                              LOC 2 - Curut Gabriel
                              LOC 3 - Prundaru Horia
                              LOC 4 - Schiopulescu Ioan
                              LOC 5 - Roman Bogdan
                              Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                              FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                              BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                              Comentariu


                              • #40
                                A fost un turneu Frumos ,,, Felicitari organizatorilor si participantilor !!!

                                Felicitari si premiantilor!!!

                                Multumiri si celor de la Open care au facut o grupa separata!


                                Ultima editare de leo33; 16.mai.2015, 19:33.

                                Comentariu


                                • #41
                                  Un concurs foarte bun,felicitari tuturor participantilor.Personal sunt multumit de joc,am castigat 3\2 muncit cu bogdan l am batut pe gaby curut de doua ori dar el m a invins cand a contat mai mult in setu decisiv de departajare!felicitari lui dani pt locul 1,bravo maestre ai jucat bine!!! Per total am obtinut locul trei ,ceea ce nu prea conteaza,ceea ce e cu adevarat important sunt meciurile tari pe care le am avut in special cu bogdan,cu mine o jucat cel mai serios,poate confirmaD,si meciurile cu gaby curut,scz gaby pt neturi si tusuri dar pana la urma a iesit bine pt tineD!!! Un weekend linistit tuturor si felicitari inca o data pt evenimentul reusit!!!!

                                  - - - Actualizat - - -

                                  - - - Actualizat - - -

                                  Sa ne revedem cu bine la viitoarele competitii
                                  Ultima editare de HoriaTT; 16.mai.2015, 20:03.

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    O promptitudine a postarilor demna doar de laudat. Informații la timp,meciuri frumoase...Felicitări câștigătorului!bravo Horia! Meritai măcar un titlu de campion al neturilor. Rar am văzut atâtea!!!noi doi ne-am bătut degeaba...inspirația de final a adus câștigul (meritat) lui spatariu...

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Ii ok gaby neturile fac parte din joc ,oricum am jucat meciuri faine,felicitari si tie te mai asteptam cu drag la Arad

                                      - - - Actualizat - - -

                                      Nu ne am batut noi chiar degeaba,o fost o lupta frumoasa da na de multe ori cand doi se bat al treilea castiga,trebuia sa vina si randul lui,eu am avut soarta clasamentului final in mana am luat primu set,da na daca am fost fraier si le am cedat pe urmatoarele trei,asta e,fix cat sa fie o situatie gen thriller,de asta e frumos tenisul,vorba maestrului Caragiu Ca asai in tenis!!!!!

                                      - - - Actualizat - - -

                                      Turneu separat si nici levi n o reusit nimic,lasa levi data viitoare,poate totusi te hotarasti sa ti depasesti conditia si sa accepti sa joci si cu jucatori de la open,m or sunat oradenii sa ma intrebe ce i cu numa cinci la open na ce sa faca si bogdan a multumit pe toata lumea.e un sfat levi pe care ai putea sa l urmezi,oricum levi fruntea sus macar ai facut poze faine.Felicitari Samir pentru victorie!! Am auzit ca levi a vrut expres sa joaca cu tine,i ai oferit cadoul perfect dusul rece de care are nevoie!!!!!

                                      - - - Actualizat - - -

                                      Pe viitor asa ca propunere celor care refuza turnee amestecate cum se fac si in oradea si tm plus alte locatii numeroase,sa si faca singuri diplome si medalii,oricum refuzand competitia e clar ca dau bir cu fugitii.pe mine sincer putin ma intereseaza de ei numa strica concursuri care ar putea fi mult mai faine cu mai multi participanti! Seara faina domnilor
                                      Ultima editare de HoriaTT; 16.mai.2015, 21:40.

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Un turneu relaxant intre prieteni... felicitari castigatorilor, dar mai ales felicitari participantilor (daca nu ma insel am numarat 5 oameni noi, cand ma jucam cu fisierul excel care iti face viata usoara cand organizezi un concurs)... si acesta este adevaratul castig ca apar noi pasionati de tenis de masă... stiu, stiu sa fii cel mai bun dintre toti ceilalti este inradacinat adanc in firea omului, dar mai important este sa te simti bine si sa te autodepasesti cu 1 mm de fiecare data cand te lupti...

                                        Unde sunt vremurile cand se juca mai ales ales la gramada (Open + Amatori) si eram fericiti ca jucam cu unii mai bine clasati sau cu mai multa experienta, sau fosti jucatori... ?!?
                                        ehh, acum vrem sa-i separam pe "aia mai buni" chiar daca sun 4-5 sa joace intre ei... dar pe de alta parte sunt convins ca oricine ar fi dispus sa joace un meci cu Crisan / Timo Boll / Jike / etc. daca s-ar putea...

                                        Una peste alta a ajuns si Aradul sa posteze in timp real informatii la un concurs (fara sprijinul direct al lui Florin Apian - multumiri si felicitari pt. fisierul respectiv Florin - banuiesc ca tu l-ai gandit) ... si Bogdane imi esti dator vandut..
                                        TB ZLF - T05 / T05

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Uite cineva care s a prins repede,bravo domnu remus!!! Tu esti tot timpu pe faza

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            - - - Actualizat - - -

                                            Postat în original de HoriaTT Vezi post
                                            Ii ok gaby neturile fac parte din joc ,oricum am jucat meciuri faine,felicitari si tie te mai asteptam cu drag la Arad

                                            - - - Actualizat - - -

                                            Nu ne am batut noi chiar degeaba,o fost o lupta frumoasa da na de multe ori cand doi se bat al treilea castiga,trebuia sa vina si randul lui,eu am avut soarta clasamentului final in mana am luat primu set,da na daca am fost fraier si le am cedat pe urmatoarele trei,asta e,fix cat sa fie o situatie gen thriller,de asta e frumos tenisul,vorba maestrului Caragiu Ca asai in tenis!!!!!

                                            - - - Actualizat - - -

                                            Turneu separat si nici levi n o reusit nimic,lasa levi data viitoare,poate totusi te hotarasti sa ti depasesti conditia si sa accepti sa joci si cu jucatori de la open,m or sunat oradenii sa ma intrebe ce i cu numa cinci la open na ce sa faca si bogdan a multumit pe toata lumea.e un sfat levi pe care ai putea sa l urmezi,oricum levi fruntea sus macar ai facut poze faine.Felicitari Samir pentru victorie!! Am auzit ca levi a vrut expres sa joaca cu tine,i ai oferit cadoul perfect dusul rece de care are nevoie!!!!!

                                            - - - Actualizat - - -

                                            Pe viitor asa ca propunere celor care refuza turnee amestecate cum se fac si in oradea si tm plus alte locatii numeroase,sa si faca singuri diplome si medalii,oricum refuzand competitia e clar ca dau bir cu fugitii.pe mine sincer putin ma intereseaza de ei numa strica concursuri care ar putea fi mult mai faine cu mai multi participanti! Seara faina domnilor






                                            Horia eu ma m dus la concurs sa ma simt bine, si sa ma joc cu cat mai multe persoane,nu sa iau cupe sau medali... pt.ca stiu ca sunt destule persoane care joaca mai bine dacat mine Sorin, Eugen ect... desi dupa cum joaca si ei sunt de open. si fiecare meci este unicat cu fiecare persoana in parte, si atunci cand ati permiti mai faci si prosti- am condus cu 2-1 si bravo lui Samir ca a profitat de ocazie... ... am patit de multe ori sa bat pe cineva foarte bun, si ma prostesc cu alti mai slabi si sa iau bataie... asta este, data ce vine trebuie sa joc si mai concentrat indiferent de persoana cu care joc...

                                            Si azi am fost 3 categorii de jucatorii, incepatori, avansati si open... iedeia este ca nu ai timp si loc pt.fiecare categorie in parte de cele mai multe ori, sunt multe de spus in acest sens, tu nu sti cum este sa mergi la un Turneu departe si in grupa ta de 6 sa fie 4 de open dar ei joaca la amatur ca nu au media de 18. si sa joci 5 meciuri si sa vi acasa... crezi ca te simti bine?... Si asa la mai toate Concursurile pot sa spun ca 80% vin jucatori de la Csm - si cluburi ...
                                            Sunt sigur ca nici la cei de la Open nu le place sa se trezeasca cu cei legitimati in categoria lor... ca daca le placea sa joace cu ei nu mai votam daca îl primim sau nu...

                                            Horia atata timp cat noi suntem cei mai multi de la Amatori,,, adica azi 23 de la amatori si 5 de la open... scuze, nu ai cum sa hotaresti in locul nostru!!!






                                            ............... aaaaaaaaaaaaaaaa, Remus daca vrei la urmatorul Turneu poti sa te inscrii la Open sa vezi ce bine este....
                                            Ultima editare de leo33; 16.mai.2015, 23:46.

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Lasand la o parte intepaturile, zic ca marele castig de astazi este ca eu si Remus -mai ales Remus- am inceput sa ne prindem cum se lucreaza cu programul lui Florin. Si de fapt meritul total al postarii in timp real a situatiei grupelor si restul este a lui Remus. Bravo Remus. Poate o sa reusim sa ne prindem si cum se poate lucra in el si cu clasamentul actualizat si unde trebuie bifat ca inscrierile sa se faca dupa clasament sau dupa MP. Pentru amanunte din astea cu Florin trebuie luat legatura. Sunt convins ca ne va lamuri el.
                                              In legatura cu restul comentariilor, s-a mai discutat indelung subiectul in topicul cu votarea daca sa fie primiti in Amatur jucatorii din Divizia A unde –chiar si Bogdan (care a fost si locul 4 Amatur cand a mers la concursuri) a spus ca "nu i-a placut sa joace cu un divizionar, ca s-a intalnit cu mingea doar cand a servit". Cam asta patim noi adevaratii amatori cand jucam cu o mare parte din Open-isti.
                                              Da e placut sa socializezi cu cat mai multi colegi -ceea ce se poate face si in pauzele dintre meciuri-, da e placut sa joci cu adversari de tarii cat mai variate -atunci cand nu este miza prea mare-. Dar majoritatea simt o gadilare a orgoliului atunci cand castiga. Nemaipunand la socoteala locul in clasament, care -la fel- pentru majoritatea jucatorilor conteaza. Daca joci "loco", nici astea nu conteaza chiar asa mult (desi pentru unii conteaza si astea - spune Hori de ce nu-ti convine sa fie concursuri "la gramada" si daca sunt open-isti putini sa jucati "in afara concursului" doar din dorinta de a juca -de dragul jocului- cu jucatori de toate categoriile?).
                                              Si ce intampla cand faci 4-500 km la concursuri pe care le consideri importante, la care ai investit timp si bani si dupa cinci meciuri devi simplu spectator.
                                              Si de fapt se pare ca si pe tine Hori, in special orgoliul te anima cand militezi pentru concursuri „la gramada”, ca asa mai ajungi si tu pe locurile fruntase, ca la adevaratele concursuri A cu multi jucatori open-isti de calitate, chiar si tu (care esti un talent inascut), nu prea ajungi in fata. Apropo, nu te-am vazut pe la concursuri A, la distante mari de casa – oare cine refuza competitia si da bir cu fugiti? Vezi ca si la tine se poate aplica regula asta.
                                              Si in legatura cu „ in numeroase locatii se fac turnee la gramada”, exista si locuri unde se organizeaza turnee si strict pentru amatori - vezi concursul asta
                                              Postat în original de toth laszlo Vezi post
                                              Turneu ''B'' CLUJ -31 ianuarie 2015 , Amatori...
                                              asa ca exista posibilitatea sa se faca si in mod oficial, concursuri doar pentru amatori, nu si pentru open-isti. Vezi la „Grile 2015” din Clasament.
                                              In rest toate bune si frumoase.
                                              Ultima editare de alandala; 17.mai.2015, 02:57.

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Doru se pare ca ai uitat cand inainte de un concurs la arad un b cand am castigat si am jucat finala cu gaby curut mi ai telefonat si m ai rugat frumos sa nu particip,sa aveti si voi sanse bla bla.eu am venit v am batut mar mi am facut datoria.gestul m a deranjat,dupa ce inainte ma ridicai in slavi,cum am venit la concurs gata,s a terminat cu basmul cel frumos,Ma intereseaza putin spre deloc,eu iti doresc bafta in tot ceea ce faci si multa sanatate!

                                                - - - Actualizat - - -

                                                Cat despre modul de organizare,bogdan are dreptul sa tina concursuri cum doreste ca organizator,el raspunde direct de ce se intampla in concurs.eu m am simtit bine tot timpu la concursurile lui si el stie asta.P.s Bogdy puteai sa dai o medalie macar la locu 1 la open,asa pt dani ii de al nostru,cine se gandea ca o sa castige,m am vazut prea repede cu sacii in caruta dupa ce te am batut pe tine si pe gabyD.ce frumos e tenisu cu rasturnari de situatie!!!! Trei jucatori cu nr egal de victorii si setaveraj egal ce frumos,un thriller adevarat!!!! Felicitari inca o data castigatorilor si sa ne revedem cu bine la viitoarele concursuri pe meleaguri aradene!!!
                                                Ultima editare de HoriaTT; 17.mai.2015, 07:12.

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Hori - nu am uitat de loc de acel concurs, chiar la el faceam aluzie cand am zis ca nu iti convine sa joci de dragul jocului. Dar se pare ca tu ai uitat sau nu mai vrei sa-ti amintesti amanuntele.
                                                  Tu m-ai sunat de mai multe ori, ca nu stiai cum se va juca. Si tu m-ai rugat sa vorbesc cu baietii din trupa cu care joc, sa-i intreb cum vor sa joace. Si cand ai aflat ca Bogdan avea de gand ca tu si el sa jucati in afara concursului, ai spus ca pentru asa ceva nu ai de gand sa vii sa platesti taxa de concurs. Dupa ce am vorbit cu baietii , ti-am spus (da „frumos” ca eu numai asa stiu) ca ei nu agreeaza ideea de a juca in concursuri cu open-istii si ti-am spus sa faci ce crezi de cuvinta - aici cam bati campii cu rugatul sa nu participi ca sa avem si noi sanse (ti-am explicat si tie si in postul precedent de ce unora nu le convine). Ai inchis si mi-ai trimis sms-ul ala urat (cu atacuri la persoana - cu adunatura de lasi etc) pe telefon.
                                                  Si se pare ca nici macar niste laude nu esti in stare sa le accepti ca atare, ca da eu am fost primul care te-a laudat sincer – inclusiv in post-ul precedent, dar se pare ca trebuie sa ma limitez la a-ti lauda doar jocul nu si caracterul.
                                                  In incheiere, vad ca nu mi-ai raspuns la intrebarile din postul meu precedent –cea cu jucatul „in afara concursului” si cea cu mersul la turneele A. Dar se pare ca si tu esti la fel cu cei pe care ii blamezi atata. Nu vrei sa joci de dragul jocului si nu-ti convine sa joci cu jucatori cu care stii ca nu ai sanse „refuzand competitia e clar ca dai bir cu fugiti” – ti-am citat cuvintele.
                                                  Cu asta am incheiat orice polemica cu tine pe subiectul asta, ca se pare ca tu esti dintre cei care pe forum esti "cocos" si fata in fata esti "mielusel". Daca mai ai ceva sa-mi spui poti linistit sa ma suni.
                                                  Ultima editare de alandala; 17.mai.2015, 23:45.

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Vad ca te ai aprins,eu doar constatam un fapt,nici vorba de disputa sau conflict,stiu ca adevarul doare,dar na nu toata lumea are intelepciunea sa l accepte!Voi cu ale voastre eu cu ale mele,mieluselul te saluta si iti doreste multa bafta in continuare!!!!

                                                    - - - Actualizat - - -

                                                    Eu n am nimic de impartit cu nimeni,nu sunt suparat pe nimeni,am spus doar o constatare.in rest fiecare cu parerile lui.!o zi placuta tuturor

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X