Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Probleme lipici revolution no3

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Probleme lipici revolution no3

    am lipit fata yasaka de 2 noua pe lemn tbs cu lipici REVOLUTION NO3 2 straturi pe fata si 2 pe lemn, cand am vrut sa relipesc fata, am luat lipiciul de pe fata foarte, foarte greu, efectiv am facut rana la degete. Care este cauza??? Este posibil sa fie expirat sau alte cauze ca nu mai inteleg. In multe clipuri se arata ca doar prinzi de un capat si efectiv , cu atentie se poate trase lipiciul usor de pe fata. Mi-a distrus destul de rau buretele fetei.

  • #2
    ...? Nu e prima data cand dezlipesc fete si patesc asta de aceea eu am tot timpul la mine o solutie speciala de dezlipit (Belag entferner se numeste si poti gasi unul bun facut sub numele de Tibhar)

    Comentariu


    • #3
      Am mari indoieli ca produsul ar fi expirat, dar sunt sigur ca adezivul nu se desprinde ca in filmuletul de pe youtube!!!
      Si eu am patit la fel.
      Lemn:Xiom Zeta
      Fete:MX-P

      Comentariu


      • #4
        Ca să se desfacă de pe burete(ca in videoclip), trebuie minim 3-4 straturi de adeziv destul de abundent, nu doar șterse și sigur funcționează...

        Sent from my Draco AW80 using Tapatalk
        BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

        "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

        Comentariu


        • #5
          Daca vrei un lipici care se dezlipeste ca in clip, incearca Nittaku Finezip. E mai scump dar isi merita toti banii. Se gaseste la tenismasa.ro.

          Comentariu


          • #6
            Si eu am patit la fel cu Revolution 3. Trebuie minim 4 straturi si acestea sa fie mai groase, exact ce a spus si Drukeru.
            Blade: Mizutani ZLC
            FH Nittaku Fastarc G1
            BH Xiom Sigma II Euro

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de husarul Vezi post
              Daca vrei un lipici care se dezlipeste ca in clip, incearca Nittaku Finezip. E mai scump dar isi merita toti banii. Se gaseste la tenismasa.ro.
              Corect. Și eu folosesc finezip și se desprinde perfect chiar și de pe carbo sponge - ul fetelor xiom. Iar diferența de preț fata de restul mărcilor nu e chiar colosala.
              Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
                Si eu am patit la fel cu Revolution 3. Trebuie minim 4 straturi si acestea sa fie mai groase, exact ce a spus si Drukeru.
                Joe,incearca sa pui o sticluta pe o fata si una pe cealalta .

                Comentariu


                • #9
                  Cred ca se strang si mai multe straturi de adeziv avand in vedere ca eu nu curat (si probabil multi ca mine) fetele dupa fiecare lipire. Le mai incerci pe alt lemn, le relipesti si la un moment dat zici sa cureti buretele pt a nu se schimba proprietatile si grosimea. Ghici ce? Adezivul nu se dezlipeste ca in clipuletz!!! Acum ce ar trebui sa fac? Sa cumpar fete cu grosime 1.8 si sa calculez grosimea straturilor de lipici pana ajung la 2.0 sau max???. Sa fim seriosi ... !
                  E dar nu e!

                  P.S. Ma gandesc ca nu ar trebui 4 straturi pe burete si 4 pe lemn. Vorbim de 2 si 2, in total 4, da?!
                  Ultima editare de gelcu; 08.mai.2015, 22:27.
                  Lemn:Xiom Zeta
                  Fete:MX-P

                  Comentariu


                  • #10
                    In anumite conditii (booster pe fete, paleta păstrată la căldură prea mare), adezivul își schimba proprietățile fizice inițiale. Pentru a-l dezlipi mai ușor trebuie aplicate 1-2 straturi proaspete deasupra, pentru a mari rezistenta peliculei.
                    Blog de tenis de masă

                    Comentariu


                    • #11
                      pana la urma cate straturi de lipici trebuie pe lemn si cate pe fața de paleta?

                      Comentariu


                      • #12
                        Eu lipesc cu doua pe fata si unul pe lemn prima data, apoi unul pe fata si unul pe lemn.
                        Blog de tenis de masă

                        Comentariu


                        • #13
                          multumesc!

                          Comentariu

                          Who has read this thread:
                          Procesare...
                          X