Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

    Postat în original de remusjoola
    Salut VISCO,nu ai incercat sa joci cu un lemn vechi?(Stiga).Pe Acoustic..GPS 2.0 ar merge.
    Am mai dat intamplator cu cate un lemn Stiga.
    Stiu ca si GPS de 2.0 este foarte bun, putin mai moale decat Mark V.
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #27
      Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

      Postat în original de VISCO
      Postat în original de remusjoola
      Salut VISCO,nu ai incercat sa joci cu un lemn vechi?(Stiga).Pe Acoustic..GPS 2.0 ar merge.
      Am mai dat intamplator cu cate un lemn Stiga.
      Nu se compara cu lemnele de '''azi.

      Comentariu


      • #28
        Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

        Probabil ca nu.
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #29
          Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

          Am incercat foarte multe lemne :NOI:! ...dar ce e facut de mana....si fara adezivi chimici ,e cu totul altceva.
          si Acousticul si Violinul <<se zice>> ca sunt facute manual.

          Comentariu


          • #30
            Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

            Postat în original de VISCO
            La joc nu am simtit o "sveltete" mai slaba la Mark V 30 iar sarituri mai putine pe paleta pot fi si din cauza usorului efect vascos care insa aduce un spin mai bun.
            In privinta parerilor despre fete imi scot palaria in fata ta. Dar la limba romana sunt destul de bun se spune zveltete pentru ca vine de la zvelt, si nu de la svelt.
            Andro Rasanter 48
            Butterfly Timo ALC
            Andro Rasanter 48​

            Comentariu


            • #31
              Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

              cum le mai cunosti tu pe toate!
              Blade-Darker speed 90
              Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
              Bh- Testing

              Comentariu


              • #32
                Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

                Postat în original de acidutzu
                Postat în original de VISCO
                La joc nu am simtit o "sveltete" mai slaba la Mark V 30 iar sarituri mai putine pe paleta pot fi si din cauza usorului efect vascos care insa aduce un spin mai bun.
                In privinta parerilor despre fete imi scot palaria in fata ta. Dar la limba romana sunt destul de bun se spune zveltete pentru ca vine de la zvelt, si nu de la svelt.
                Am modificat ca sa nu te supar.
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • #33
                  Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

                  na-m s-a intelec nicio-data de ce se streseasa lumea cu corectitudinea pe suporturi electronice gen forumur-i, mess, etcetera!
                  Blade-Darker speed 90
                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                  Bh- Testing

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

                    Cu riscul de a provoca controverse : nu cred ca e bine sa fim hiper-toleranti cand vine vorba despre scrierea corecta ... indiferent de mediul-suport.
                    Cei care au copii in clasele mici ma vor intelege mai bine.
                    Copiii deja au acces la internet, messenger, forumuri, citesc subtitrarile filmelor singuri etc. Si e suparator sa vada zilnic ortograme aberante, care le formeaza deprinderi gresite ... Dezvatul e mult mai dificil.
                    Dau un mic exemplu care se repeta la tot pasul in ultimii ani si se raspandeste ca un virus, lumea acceptand deja drept normale aceste incredibile pseudo-ortograme :
                    "eu i-ti dau dreptate" / "ve-ti da socoteala" / "i-mi vine inspiratia"
                    Nimeni nu e perfect, cu totii mai gresim din graba, dar totusi exista niste reguli minimale ...
                    Dealtfel, romanii au tendinta periculoasa de a accepta tacit anormalitatea drept normalitate.
                    Sau poate asa se formeaza "omul nou" ??
                    Imi cer scuze pentru offtopic si daca am suparat indirect pe cineva.

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

                      Postat în original de VISCO
                      Postat în original de acidutzu
                      Postat în original de VISCO
                      La joc nu am simtit o "sveltete" mai slaba la Mark V 30 iar sarituri mai putine pe paleta pot fi si din cauza usorului efect vascos care insa aduce un spin mai bun.
                      In privinta parerilor despre fete imi scot palaria in fata ta. Dar la limba romana sunt destul de bun se spune zveltete pentru ca vine de la zvelt, si nu de la svelt.
                      Am modificat ca sa nu te supar.
                      merci nu ma supar deloc. scuze pentru aciditate. daca eram un dulce nu-mi puneam nickul acidutzu
                      Andro Rasanter 48
                      Butterfly Timo ALC
                      Andro Rasanter 48​

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

                        Si eu sunt de acord cu tine Ciprian. Chiar daca de cele mai multe ori intelegem ce doreste celalalt sa spuna, trebuie totusi pastrata o oarecare limita.
                        XIOM Ofensive S Off / ST
                        BH - Victas Limber V1
                        FH - Xiom Omega 4 Pro

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

                          EU AM JUCAT CU LEMN MAZE SI NU MI-A PLACUT......ESTE PREA SEC SI SIMTI CA SE INFUNDA MINGEA IN FETE

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

                            Hai ca vin si eu cu o intrebare. Eu am un lemn Butterfly Viscaria Light. E asemanator cu M. Maze la caracteristici. Problema e ca nu i-am gasit fete care sa-mi convina. Acum am pe el Sriver FX 2.1 lipite cu apa. Jucand mai mult cu el mi-am dat seama ca vreau ceva mai rapid. Am vorbit cu Valigti si el zicea sa incerc Yasaka Mark V XS sau Joola Express Two. Poate imi mai dati si alte idei.
                            Eu acum joc cu un lemn Galaxy T2 si 2 Dawei Inspirit Quatro. Daca nu ar fi un pic cam grea combinatia cred ca as ramane la ea. Numai buna ca viteza. Pacat ca lemnul e cam sensibil. Cand dezlipesti fetele se cam iau aschii. L-am tot lacuit dar degeaba.
                            Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

                              In primul rand ca fetele "clasice" (din care face parte si Sriver FX) daca sunt lipite cu apa, nu-si arata decat jumatate din capacitati. Chiar si Bryce Speed FX nu e cine stie ce fara VOC. De aceia o solutie buna pt. elasticitate crescuta sunt fetele "tensor" sau "high tension". Joola Expres Two face parte din categoria "tensor". Mai poti incerca de la Donic, Coppa Silver, Coppa Gold, Sonex JP Gold sau de la Tibhar, Nimbus Soft. De la Xiom, Omega III euro sau Zeta euro iar de la Butterfly, Solcion.
                              Lemn- Bty Viscaria
                              FH - TENERGY 05
                              BH - TENERGY 80

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

                                Fete foarte rapide si cu control sunt si BTY Bryce Speed FX, BTY Sriver G2 sau BTY Bryce High Tune. Eu cred ca pe lemne BTY cel mai bine sar fetele BTY. E valabil si pentru celelalte marci. Cred ca cele mai bune combinatii sunt lemnele si fetele de aceeasi marca. Nu e neaparat o regula, dar aceasta e parerea mea.
                                www.sportcom.ro - magazin online de articole Butterfly si nu numai

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

                                  Postat în original de sportcom
                                  Eu cred ca pe lemne BTY cel mai bine sar fetele BTY.
                                  E valabil si pentru celelalte marci.
                                  Cred ca cele mai bune combinatii sunt lemnele si fetele de aceeasi marca.
                                  ... mingea poate fi de la un alt producator ?
                                  STIGA OFFENSIVE CR
                                  Hexer HD. // T-64

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

                                    Postat în original de doki
                                    ... si mingea poate fi de la un alt producator ?
                                    depinde de masa
                                    www.stiga-tenis.ro

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

                                      Postat în original de Dragos Balanescu
                                      Postat în original de doki
                                      ... si mingea poate fi de la un alt producator ?
                                      depinde de masa
                                      pe un Automatic Roller sare bine orice.
                                      STIGA OFFENSIVE CR
                                      Hexer HD. // T-64

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

                                        Postat în original de VISCO
                                        In primul rand ca fetele "clasice" (din care face parte si Sriver FX) daca sunt lipite cu apa, nu-si arata decat jumatate din capacitati
                                        Cred ca nici macar jumatate din calitati nu isi arata, aproape de sriver FX din ce am incercat pana acum cred ca e xiom omega 3 euro care e facuta si pt solutia pe baza de apa.
                                        Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                                        Fh: Xiom Omega II euro black
                                        Bh: Xiom Omega I euro max red
                                        Glue: Xiom i-bond
                                        http://www.okclub.lx.ro

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

                                          Postat în original de sportcom
                                          Fete foarte rapide si cu control sunt si BTY Bryce Speed FX, BTY Sriver G2 sau BTY Bryce High Tune.
                                          Nu toate acestea sunt facute pt sol pe baza de apa: G2 e generatie veche iar high tune cred ca e doar tensionata dar nu e facuta pt sol pe baza de apa... de ex. si yasaka fusion e tensionata dar nu e facuta pt sol pe baza de apa.
                                          Eu cred ca pe lemne BTY cel mai bine sar fetele BTY. E valabil si pentru celelalte marci. Cred ca cele mai bune combinatii sunt lemnele si fetele de aceeasi marca. Nu e neaparat o regula, dar aceasta e parerea mea.
                                          Aceasta concluzie am avut-o si eu cand am pus pe lemnul Tibhar Samsonov Alpha , fete Tibhar Nimbus respectiv Tibhar Nimbus Soft si chiar nelipite cu sol pe baza de apa...dar lipite rar la cateva luni cu sol Donic Enduro..care nu e pe baza de apa au mers bine..
                                          Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                                          Fh: Xiom Omega II euro black
                                          Bh: Xiom Omega I euro max red
                                          Glue: Xiom i-bond
                                          http://www.okclub.lx.ro

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

                                            Am scos de pe lemn fetele Sriver FX.
                                            Damage report: o bucata rupta din buretele uneia dintre fete, o aschie destul de mare luata de pe lemn.
                                            Ieri am lacuit lemnul. Nu stiu cat de bine am procedat. Am folosit o rasina alchidica pentru parchet. Ca solvent am folosit Petrosin. Nu stiu cum va merge de acum lemnul, insa aschii sigur n-o sa mai ramana pe fete dupa ce le dezlipesc.
                                            Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

                                              Un lucru e sigur: are luciu frumos.
                                              Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

                                                Postat în original de Cip
                                                Ieri am lacuit lemnul.
                                                Nu stiu cat de bine am procedat. ... Nu stiu cum va merge de acum lemnul.
                                                Tocmai ai fabricat un Viscaria Light Duo-Carbon.
                                                Daca o sa-ti para prea rapid, incetineste-l cu un smirghel de 400. Daca faci procedura doar pe f/h vei avea un Viscaria Light Special.
                                                STIGA OFFENSIVE CR
                                                Hexer HD. // T-64

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

                                                  Intre timp i-am mai facut un upgrade. Vazand ca am dat prea mult lac, am pus pe o carpa Petrosin si am indepartat tot lacul. Am luat apoi cu respectiva carpa si am intins un strat mult mai fin de lac pe lemn. Doar cat sa nu se mai ia aschii. Abia acum sunt multumit de ce a iesit. Cred ca va primi in curand 2 Yasaka Mark V XS.
                                                  De mers va merge bine. Am mai procedat la fel cu un Galaxy T-2 cu care am avut aceeasi problema si am fost multumit de rezultat.
                                                  Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: Pareri despre lemnul Butterfly Michael Maze Off

                                                    F bine. De abea acum e bine. Un lemn lacuit nu trebuie sa fie lucios. Trebuie sa absoarba lacul in fibra si atat. Cand incep sa se deslipeasca fetele pe la margine, incepem sa intelegem de ce...
                                                    Lemn- Bty Viscaria
                                                    FH - TENERGY 05
                                                    BH - TENERGY 80

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X