Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa valentin dorca 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cupa valentin dorca 2015

    CUPA
    ,,VALENTIN DORCA??
    2015
    Valentin Dorca si C.S.H.F. "Maraton'93' au placerea de a va invita sambata 01 august 2015,la competitia de tenis de masă cupa "Valentin Dorca" 2015
    Competitia se va desfasura la Sala de Sport "Lavinia Milosovici" Lugoj,intre orele 9:00-21:00
    Competitia se va desfasura pe 5 categorii:
    COPII 2 CATEGORII:FETE+BAIETI (pana in 14 ani inclusiv)
    FETE+SENIOARE (15 ANI+)

    AMATORI:Se va tine cont de clasamentul din amtour :
    http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls.php
    As avea anumite detalii de adaugat acestei categorii:
    1.Participarea primilor 30 de jucatori nefiind posibila la aceasta categorie,ei vor fi clasificati pentru categoria de ELITE,astefel poate participa orice jucator din clasamentul amatour incepand de la pozitia 31,ori alt jucator care nu apare pe clasamentul amatour ori este valid pentru aceasta categorie,fiind considerat amator.
    2.Acest turneu nu este in cadrul AMATUR,ca urmare nu se joaca dupa regulile Amatur,ci dupa cele normale,si anume grupe de pana la 4,5 jucatori,din care se califica primii 2 iar apoi cei doi calificati vor intra pe tablou eliminatoriu,unde locul 1 va juca cu locul 2 dintr-o alta grupa.
    Iar la final primii 4 clasati au posibilitatea sa joace la categoria ELITE.(Asta daca se vrea,daca nu se merge mai departe in urma clasarii).
    3.Nu se accepta sub nici o forma fetele de joc interzise ori modificate gen Dr. Neubaier(cele ilegale) ori puse la cuptor,super glue sau alte chestii de genul,au fost cazuri in trecut,iar lumea a fost nemultumita,pt a evita orice discutie si chestiile negative+ fair play fata de ceilalti participanti.
    In caz de contestatie,iar aceasta contestatie se adevereste,se va pierde meciul,iar jucatorul va fi eliminat din concurs.
    Pentru a nu avea nici o problema de genul se poate verifica urmatoare lista cu materialele aprobate.

    http://www.ittf.com/stories/pictures/LARC_35A.pdf
    Nota:La toate categoriile mentionate mai sus se va juca cu mingea veche (40 mm celuloid )

    ELITE:Au drept de joc urmatorii jucatori:
    -primii 30 de jucatori clasati in clasamentul Amatur
    -jucatorii legitimati,superliga,divizia A,divizia B,ori fosti legitimati(nu mai mult de 5 ani inactivi)
    -internationali.

    Se va juca dupa urmatorul sistem:
    Grupe de cate 4,5 jucatori din care se califica primii 2, iar apoi cei doi calificati vor intra pe tablou eliminatoriu,unde locul 1 va juca cu locul 2 dintr-o alta grupa.
    Nota:Se va juca cu mingi de plastic Butterfly 3***

    Sala:Tip Nastase
    Sala:Lavinia Milosovici
    Str. Caransebeșului
    Lugoj
    Mesele de joc:10-12 mese aprobate ITTF(mantinele etc).

    PROGRAMUL CONCURSULUI:
    Sala se deschide de la ora 08:00.
    Concursul va fi impartit in 3 grupuri:
    Grup 1:copii(fete+baieti)+fete senioare.
    9:00-9:25 confirmare participare,eventual inscriere pt cine nu a apucat sa se inscrie.
    9:30 start grup 1,se va juca pe toate mesele.
    11:30 incheiere grup 1+ premierea sportivilor.

    Grup 2: Amatori.
    11:00-11:25 confirmare participare, eventual inscriere pt cine nu a apucat sa se inscrie.
    11:30 start grup 2,se va juca pe toate mesele.
    17:30 incheiere grup 2 (aproximativ)+premierea sportivilor.
    Limita participare primii inscrisi dar nu mai mult de 80 jucatori.
    Grup 3: ELITE.
    17:00-17:25 confirmare participare, eventual inscriere pt cine nu a apucat sa se inscrie.
    17:30 start grup 3,se va juca pe toate mesele.
    2030 incheiere concurs.(posibil si mai repede)
    Taxa de participare:
    -copii pana la 14 ani inclusiv(gratuit),persoane cu handicap(gratuit).
    Pentru ceilalti se va percepe o taxa de participare de 10 lei/persoana.
    Premiere:
    Copii: fete-locul 1 cupa+medalie+diploma+materiale sportive
    locul 2 medalie+diploma+materiale sportive
    locul 3 medalie+diploma+materiale sportive

    baieti- locul 1 cupa+medalie+diploma+materiale sportive
    locul 2 medalie+diploma+materiale sportive
    locul 3 medalie+diploma+materiale sportive

    Fete+Senioare- locul 1 cupa+medalie+diploma+materiale sportive
    locul 2 medalie+diploma+materiale sportive
    locul 3 medalie+diploma+materiale sportive


    Amatori: locul 1 cupa+medalie+diploma+200 lei
    locul 2 medalie+diploma+100 lei
    locul 3 medalie+diploma+materiale sportive

    Elite: locul 1 cupa+medalie+diploma+ 100 euro
    locul 2 medalie+diploma+50 euro
    locul 3 medalie+diploma+25 euro
    Ca in fiecare an,si anul acesta avem un premiu special oferit celui mai tanar participanta+ un premiu de fair play,jucatoarei/jucatorului care va da dovada de cel mai mult fair play pe perioada concursului
    Premiile acordate,cupe,medalii,diplome,materiale sportive si bani prin finantare facuta de catre Dl.Valentin Dorca.
    Competita este organizata si cu sprijinul Primariei.Mun.Lugoj,
    Observatie:Inscrierile se pot face direct pe facebook ori pe e-mail cat si pe nr de telefon(prin mesaj) in care se adauga nume,prenume,localitate,varsta.
    Persoana de contact
    Valentin Dorca:
    Tlf:0743683423
    Email:Valentindorca(at)gmail.com
    Termenul limita fiind vineri 31 iulie ora 14:00.
    Va asteptam cu mare drag atat pe cei care vor sa participe,cat si pe cei interesati sa vada un spectacol sportiv pe cinste
    Cu stima si respect,organizator:
    Valentin Dorca

  • #2
    ...un lucru interesant este de remarcat......SE SPECIFICA CLAR CA ACEST TURNEU ...NU este in cadrul amatur si ca urmare nu se RESPECTA REGULILE amatur(citat din anuntul turneului!!!!).....dar totusi se tine cont de CLASAMENTUL AMATUR.....

    Acest clasament amatur are o gramada de jucatori care joaca cu fete interzise...din diferite motive....unii din cauza varstei,altii care nu au facut tenis de masă de performanta incearca sa compenseze acest lucru..etc ...NU VAD CE RELEVANTA AR AVEA ACEST CLASAMENT AMATUR IN ACEST CAZ!A fost doar o simpla observatie,pe care puteti sa o treceti cu vederea....In rest mult succes turneului de copii care cred ca este cel mai important!!.
    ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

    Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
    Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

    Comentariu


    • #3
      Am si eu tot o intrebare care poate fi trecuta cu vederea: Daca eu sunt in clasamentul amatur pe locul 18, joc cu jucatorii de super liga etc? Unde este farmecul? Ma intalnesc cu mingea doar cand servesc eu, in rest ma omoara toti, desi joc si eu cu material
      Blade: VECHITURA CU 70 LEI
      FH: FATA DE ROATA DE MASINA
      BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

      Comentariu


      • #4
        Este un lucru frumos acest turneu, daca se poate juca mai mult cu cat mai multe persoane, caci acesta era scopul nostru... ,,,

        ,,, eu cu prietenii mei de la Arad am fost si am jucat la Amatori , ideia este ca am fost dezamagiti ca am jucat la 2-3 ore un meci si mai mult am stat decat sa jucam... scuze, nu puteam sa mergem nici la toaletă ca nu stiam cand ne vine randul sa jucam, căci eram strigati de la masa tot acolo era o persoana care doar ea stia cu cine urma sa joci, si trebuia sa mergem tot la masa personal sa spui scorul... poate sa confirme si cei care au fost acolo.

        ,,, imi pare rau, scuze,daca am suparat pe cineva, am spus doar cum a fost... si sper sa se schimbe ceva in bine!!!


        Bafta!
        Ultima editare de leo33; 21.iun.2015, 13:25.

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de MariusBH Vezi post
          ...un lucru interesant este de remarcat......SE SPECIFICA CLAR CA ACEST TURNEU ...NU este in cadrul amatur si ca urmare nu se RESPECTA REGULILE amatur(citat din anuntul turneului!!!!).....dar totusi se tine cont de CLASAMENTUL AMATUR.....

          Acest clasament amatur are o gramada de jucatori care joaca cu fete interzise...din diferite motive....unii din cauza varstei,altii care nu au facut tenis de masă de performanta incearca sa compenseze acest lucru..etc ...NU VAD CE RELEVANTA AR AVEA ACEST CLASAMENT AMATUR IN ACEST CAZ!A fost doar o simpla observatie,pe care puteti sa o treceti cu vederea....In rest mult succes turneului de copii care cred ca este cel mai important!!.
          Buna ziua,asa este,acest turneu nu este in cadrul amatur si nici nu respecta regulile amatur,ci respecta regulile ittf,si aici cand spun reguli ittf ma refer la mese mingi lumina etc,iar referitor la fetele interzise,din pacate nu pot accepta ca cineva sa triseze sau sa incerce sa-si creeze un avantaj,si acest fapt motivand poate si pe altii sa procedeze la fel iar cei care muncesc si se antreneaza pt a juca mai bine si a progresa fiind clar dezavantajati pe motiv ca ei joaca corect iar altii triseaza,nu voi accepta asa ceva,sunt arbitru international din 2007 si nu pot accepta asa ceva,si niciodata nu voi accepta un lucru negativ pt sport,iar ca si clasamentul amatur,il folosesc ca reper pt ca sa nu mai fie discutii ca nu stiu cine desi e ft bun in amatur s-a bagat la amatori desi el era de elite,asta iarsi nu mi se pare corect ca dau un exemplu locul 1 din clasament care joaca poate zi de zi sa joace impotriva locului 3000 din amatur,e doar un exemplu.
          Ma bucur ca sunt pareri si sunt deschis mereu oricarei sugestie atata timp cat vine ca un plus nu un minus,si nu e nici o suparare,da si dupa cum spuneti Dvs copii sunt importanti si vreau ca de la an la an sa pun accentul tot mai mult pe copii,deoarece ei sunt viitor si trebuie incurajati sa vina sa faca sport.
          Va astept cu drag la Lugoj,nu stiu daca ati mai participat pana acum,numai la Lugoj mereu a fost foarte bine,numai cine vine pus pe chestii negative si ura sa strice ceva frumos nu va aprecia ce s-a facut si se face la Lugoj,si asa sa amintim cine a participat in trecut va spun doar ca am avut placerea sa-i avem la cupa pe Otilia Badescu,care nu cred ca mai are nevoie de vreo prezentare,ori Alexandru Cazacu,Alexandru Petrescu,Ignat Cristian,ori altii din superliga.
          Sper sa ne vedem,va salut cu stima si respect
          Valentin Dorca

          - - - Actualizat - - -

          Postat în original de roman bogdan Vezi post
          Am si eu tot o intrebare care poate fi trecuta cu vederea: Daca eu sunt in clasamentul amatur pe locul 18, joc cu jucatorii de super liga etc? Unde este farmecul? Ma intalnesc cu mingea doar cand servesc eu, in rest ma omoara toti, desi joc si eu cu material
          Buna ziua,nu e nici o problema,pot raspunde oricarei intrebari Bogdan daca tu esti pe locul 18,da vei juca la Elite,dar nu e sigur cine vine,daca vin jucatori de superliga o sa joci cu ei,din moment ce ai ajuns pe acel loc,cred ca ai un nivel destul de bun,nu te omoara nimeni nu cred ca o sa vina TIMO BOLL,si daca e sa vina jucatori de superliga,eu cred ca in primul rand e o onoare sa joci cu un jucator de superliga cred ca acolo e farmecul,nu cu totii ne dorim sa progresam cat mai mult ? spre exemplu Boaca Valentin o sa vina,ori Sorescu Deian,nu cred ca daca joci cu ei nu vezi mingea,si din ce stiu si tu ai un nivel ft bun,sincer te astept cu drag la cupa la Lugoj,pana acuma nu ai fost niciodata,si sincer sper sa ne vedem,dupa cupa putem sta la un suc o bere etc,si iti explic cum sta cu cupa pe care o organizez eu.Sper sa ne vedem,daca nu iti urez multa bafta si toate cele bune,o sear frumoasa.
          Cu stima si respect
          Valentin Dorca

          - - - Actualizat - - -

          Postat în original de leo33 Vezi post
          Este un lucru frumos acest turneu, daca se poate juca mai mult cu cat mai multe persoane, caci acesta era scopul nostru... ,,,

          ,,, eu cu prietenii mei de la Arad am fost si am jucat la Amatori , ideia este ca am fost dezamagiti ca am jucat la 2-3 ore un meci si mai mult am stat decat sa jucam... scuze, nu puteam sa mergem nici la toaletă ca nu stiam cand ne vine randul sa jucam, căci eram strigati de la masa tot acolo era o persoana care doar ea stia cu cine urma sa joci, si trebuia sa mergem tot la masa personal sa spui scorul... poate sa confirme si cei care au fost acolo.

          ,,, imi pare rau, scuze,daca am suparat pe cineva, am spus doar cum a fost... si sper sa se schimbe ceva in bine!!!


          Bafta!
          Buna seara,nu e nici o suparare,atata timp cat se vorbeste decent si nu se jicneste,e totul ok intaleg
          partea cu jocul si anume ca toata lumea vrea sa joace cat mai mult,dar sunt anumite reguli dupa care jucam,de ce jucam pana la 11 si nu pana la 35 un exemplu,de ce jucam cu minge de 40 mm si nu cu mingea de tenis de camp ? sunt multe detalii,eu intaleg regulile amatur nu spun ca sunt rele,ci au multe puncte bune si anume faptul ca atrage ft multa lume,dar multa lume nu a intales ca nu e ok nici sa stai pana la ora 1,2 noaptea asta in contextul in care ai inceput turneul la ora 9,nu e ok ca sa joci de 3 ori cu acelasi jucator in acelasi concurs si multe altele,si mai presus de asta nu eu am facut regulile,sunt regulile care le stim cu toti,iar referitor la asteptatul de 2,3 ore,sincer imi pare rau daca s-a stat atata dar nu cred ca a fost cineva care a asteptat 3 ore fara sa joace,asa ceva nu cred,cum nici partea cu toaleta,sincer asa ceva nu a fost,au fost peste 70 de jucatori,si nu cred ca nu au au avut timp sa mearga la toaleta,si deja am luat masuri pentru a nu se mai astepta,verifica programul,e totul planificat,nu se va mai astepta,totul va merge foarte bine,si referitor la timp,anul trecut am terminat turneul la ora 18:00,si nu e nici o suparare,fiecare e liber sa scrie ce nu-I convine,nu e nici o suparare,iar referitor la partea cu schimbatul in bine,deja din acest an s-au schimbat in bine,gen nu se mai joaca cu fete interzise,nu se mai joaca toate categoriile amestecate,e totul programat,plus va mai fi o masa in plus cel putin,fata de anul trecut,sper sa ne vedem si o sa vezi ca totul va fi foarte bine  o seara buna!
          Cu stima si respect
          Valentin Dorca

          Comentariu


          • #6
            Daca pana acum s-au pus intrebari (care pot fi trecute cu vederea) desi nu a fost cazul, noi incercam sa facem inscrieri (care stim ca nu vor fi trecute cu vederea)...La cea mai importanta categorie, copii se inscriu la baieti sub 14 ani, Nicu Gavrilovici si David Gavrilovici, iar la fete sub 14 ani Lidia Gavrilovici......deocamdata. Salutam hotararea ca orele de incepere sa fie diferite...Multumim mult si va dorim multa sanatate... fratii Gavrilovici

            - - - Actualizat - - -

            ...iar la categoria fete + senioare Ana Gavrilovici si Estera Gavrilovici... Am dori sa stim dacaun copil inscris la categoria sub 14 ani, poate juca, in urma platirii taxei si la categoria Amatori, orele fiind diferite. Multumim.

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de nicu gavrilovici Vezi post
              Daca pana acum s-au pus intrebari (care pot fi trecute cu vederea) desi nu a fost cazul, noi incercam sa facem inscrieri (care stim ca nu vor fi trecute cu vederea)...La cea mai importanta categorie, copii se inscriu la baieti sub 14 ani, Nicu Gavrilovici si David Gavrilovici, iar la fete sub 14 ani Lidia Gavrilovici......deocamdata. Salutam hotararea ca orele de incepere sa fie diferite...Multumim mult si va dorim multa sanatate... fratii Gavrilovici

              - - - Actualizat - - -

              ...iar la categoria fete + senioare Ana Gavrilovici si Estera Gavrilovici... Am dori sa stim dacaun copil inscris la categoria sub 14 ani, poate juca, in urma platirii taxei si la categoria Amatori, orele fiind diferite. Multumim.
              Buna seara,toata lumea inscrisa
              referitor la intrebare,da poate sa joace,fiind sub 15 ani nu se va percepe taxa de participare,conditia e sa se respecte orele de confirmare pentru a putea desfasura concursul conform planului stabilit
              Va salut cu stima si respect
              Valentin Dorca

              Comentariu


              • #8
                Din Resita, la amatori, se inscrie Turburan Ion.
                Blade: Mizutani ZLC
                FH Nittaku Fastarc G1
                BH Xiom Sigma II Euro

                Comentariu


                • #9
                  Doresc sa am plăcerea de a participa pentru prima data la acest turneu.

                  Roseti Ionut - amatori. Lugoj
                  Cine spune adevărul nu poate sa mulțumească pe toată lumea.

                  Comentariu


                  • #10
                    inscris

                    - - - Actualizat - - -

                    Buna seara,
                    Placerea e si de partea noastra.
                    Cu mare drag va asteptam la turneu.

                    Comentariu


                    • #11
                      Se inscriu din Deva:
                      Postelnicu Briana - la categoria COPII (fete) < 14 ani
                      Postelnicu Eric - la categoria COPII (baieti) < 14 ani
                      Postelnicu Mihai - la categoria AMATORI
                      Multumesc.

                      Comentariu


                      • #12
                        Buna ziua,toata lumea inscrisa ne vedem la concurs,o zi buna
                        Cu stima si respect:
                        Valentin Dorca

                        Comentariu


                        • #13
                          Dumitrascu Mariana - amatori. Lugoj
                          Schiopulescu Ion - Elite. Lugoj
                          Schiopulescu Alexandru - copii (11 ani). Lugoj
                          Cine spune adevărul nu poate sa mulțumească pe toată lumea.

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de Rosetionut Vezi post
                            Dumitrascu Mariana - amatori. Lugoj
                            Schiopulescu Ion - Elite. Lugoj
                            Schiopulescu Alexandru - copii (11 ani). Lugoj
                            Buna seara,toata lumea inscrisa,cu mentiunea:
                            Schiopulescu Ion nu poate juca la elite,nu indeplineste cerintele,va rog frumos consultati detaliile de pe invitatie,l-am inscris la amatori,iar daca termina concursul in primii 4,automat e calificat la categoria elite,o seara frumoasa.
                            Cu stima si respect:
                            Valentin Dorca

                            Comentariu


                            • #15
                              Speram sa fie inscrisi mult mai multi decat sunt pe forum...Dupa cum spune anuntul, va fi un turneu F. bine organizat... La Lugoj , domnul
                              Valentin Dorca face un lucru de apreciat...Daca nu ne credeti, poftiti si vedeti...Cu stima, fratii Gavrilovici...

                              Comentariu


                              • #16
                                Este ascuns turneul...doar daca Vali, scrie cateva detalii in 'General' si face trimitere aici, eu am discutat cu multi care mi-au spus ca nu au gasit...
                                Cine spune adevărul nu poate sa mulțumească pe toată lumea.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de Rosetionut Vezi post
                                  Este ascuns turneul...doar daca Vali, scrie cateva detalii in 'General' si face trimitere aici, eu am discutat cu multi care mi-au spus ca nu au gasit...
                                  Buna precizarea. Ar trebui ca anuntul referitor la aceasta competitie sa fie "mai la vedere".
                                  Sincer, si eu am dat de acest turneu dintr-o intamplare..

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de nicu gavrilovici Vezi post
                                    Speram sa fie inscrisi mult mai multi decat sunt pe forum...Dupa cum spune anuntul, va fi un turneu F. bine organizat... La Lugoj , domnul
                                    Valentin Dorca face un lucru de apreciat...Daca nu ne credeti, poftiti si vedeti...Cu stima, fratii Gavrilovici...
                                    Buna ziua,sunt destul de multi inscrisi,iar turneul va fi de vis,cum nu sunt multe in Romania,o sa vedeti anul acesta va fi extraordinar,va asteptam cu drag.
                                    Cu stima si respect:Valentin Dorca

                                    - - - Actualizat - - -

                                    Postat în original de mihaipos Vezi post
                                    Buna precizarea. Ar trebui ca anuntul referitor la aceasta competitie sa fie "mai la vedere".
                                    Sincer, si eu am dat de acest turneu dintr-o intamplare..
                                    Buna ziua,turneul nu este ascuns si nu am de ce sa-l ascund,doar ca se afla aici si pe facebook,va astept cu drag
                                    Cu stima si respect
                                    Valentin Dorca

                                    - - - Actualizat - - -

                                    Doresc sa precizez faptul ca multa lumea s-a inscris pe facebook.
                                    Nota:Cine nu s-a inscris mai are timp,va rog frumos sa va inscrieti in termenul stabilit,e bine sa cititi cu atentie detaliile,pentru ca dupa ora limita nu se mai pot face inscrieri si din pacate doar cei inscrisi vor putea juca,o zi frumoasa.
                                    Cu atima si respect:
                                    Valentin Dorca

                                    - - - Actualizat - - -

                                    Postat în original de Rosetionut Vezi post
                                    Este ascuns turneul...doar daca Vali, scrie cateva detalii in 'General' si face trimitere aici, eu am discutat cu multi care mi-au spus ca nu au gasit...
                                    Buna seara,nu e ascuns turneul,dar mai scriu odata detaliile aici.

                                    CUPA
                                    ,,VALENTIN DORCA??
                                    2015
                                    Valentin Dorca si C.S.H.F. "Maraton'93' au placerea de a va invita sambata 01 august 2015,la competitia de tenis de masă cupa "Valentin Dorca" 2015
                                    Competitia se va desfasura la Sala de Sport "Lavinia Milosovici" Lugoj,intre orele 9:00-21:00
                                    Competitia se va desfasura pe 5 categorii:
                                    COPII 2 CATEGORII:FETE+BAIETI (pana in 14 ani inclusiv)
                                    FETE+SENIOARE (15 ANI+)

                                    AMATORI:Se va tine cont de clasamentul din amtour :
                                    http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls.php
                                    As avea anumite detalii de adaugat acestei categorii:
                                    1.Participarea primilor 30 de jucatori nefiind posibila la aceasta categorie,ei vor fi clasificati pentru categoria de ELITE,astefel poate participa orice jucator din clasamentul amatour incepand de la pozitia 31,ori alt jucator care nu apare pe clasamentul amatour ori este valid pentru aceasta categorie,fiind considerat amator.
                                    2.Acest turneu nu este in cadrul AMATUR,ca urmare nu se joaca dupa regulile Amatur,ci dupa cele normale,si anume grupe de pana la 4,5 jucatori,din care se califica primii 2 iar apoi cei doi calificati vor intra pe tablou eliminatoriu,unde locul 1 va juca cu locul 2 dintr-o alta grupa.
                                    Iar la final primii 4 clasati au posibilitatea sa joace la categoria ELITE.(Asta daca se vrea,daca nu se merge mai departe in urma clasarii).
                                    3.Nu se accepta sub nici o forma fetele de joc interzise ori modificate gen Dr. Neubaier(cele ilegale) ori puse la cuptor,super glue sau alte chestii de genul,au fost cazuri in trecut,iar lumea a fost nemultumita,pt a evita orice discutie si chestiile negative+ fair play fata de ceilalti participanti.
                                    In caz de contestatie,iar aceasta contestatie se adevereste,se va pierde meciul,iar jucatorul va fi eliminat din concurs.
                                    Pentru a nu avea nici o problema de genul se poate verifica urmatoare lista cu materialele aprobate.

                                    http://www.ittf.com/stories/pictures/LARC_35A.pdf
                                    Nota:La toate categoriile mentionate mai sus se va juca cu mingea veche (40 mm celuloid )

                                    ELITE:Au drept de joc urmatorii jucatori:
                                    -primii 30 de jucatori clasati in clasamentul Amatur
                                    -jucatorii legitimati,superliga,divizia A,divizia B,ori fosti legitimati(nu mai mult de 5 ani inactivi)
                                    -internationali.

                                    Se va juca dupa urmatorul sistem:
                                    Grupe de cate 4,5 jucatori din care se califica primii 2, iar apoi cei doi calificati vor intra pe tablou eliminatoriu,unde locul 1 va juca cu locul 2 dintr-o alta grupa.
                                    Nota:Se va juca cu mingi de plastic Butterfly 3***

                                    Sala:Tip Nastase
                                    Mesele de joc:10-12 mese aprobate ITTF(mantinele etc).

                                    PROGRAMUL CONCURSULUI:
                                    Sala se deschide de la ora 08:00.
                                    Concursul va fi impartit in 3 grupuri:
                                    Grup 1:copii(fete+baieti)+fete senioare.
                                    9:00-9:25 confirmare participare,eventual inscriere pt cine nu a apucat sa se inscrie.
                                    9:30 start grup 1,se va juca pe toate mesele.
                                    11:30 incheiere grup 1+ premierea sportivilor.

                                    Grup 2: Amatori.
                                    11:00-11:25 confirmare participare, eventual inscriere pt cine nu a apucat sa se inscrie.
                                    11:30 start grup 2,se va juca pe toate mesele.
                                    17:30 incheiere grup 2 (aproximativ)+premierea sportivilor.
                                    Limita participare primii inscrisi dar nu mai mult de 80 jucatori.
                                    Grup 3: ELITE.
                                    17:00-17:25 confirmare participare, eventual inscriere pt cine nu a apucat sa se inscrie.
                                    17:30 start grup 3,se va juca pe toate mesele.
                                    2030 incheiere concurs.(posibil si mai repede)
                                    Taxa de participare:
                                    -copii pana la 14 ani inclusiv(gratuit),persoane cu handicap(gratuit).
                                    Pentru ceilalti se va percepe o taxa de participare de 10 lei/persoana.
                                    Premiere:
                                    Copii: fete-locul 1 cupa+medalie+diploma+materiale sportive
                                    locul 2 medalie+diploma+materiale sportive
                                    locul 3 medalie+diploma+materiale sportive

                                    baieti- locul 1 cupa+medalie+diploma+materiale sportive
                                    locul 2 medalie+diploma+materiale sportive
                                    locul 3 medalie+diploma+materiale sportive

                                    Fete+Senioare- locul 1 cupa+medalie+diploma+materiale sportive
                                    locul 2 medalie+diploma+materiale sportive
                                    locul 3 medalie+diploma+materiale sportive


                                    Amatori: locul 1 cupa+medalie+diploma+200 lei
                                    locul 2 medalie+diploma+100 lei
                                    locul 3 medalie+diploma+materiale sportive

                                    Elite: locul 1 cupa+medalie+diploma+ 100 euro
                                    locul 2 medalie+diploma+50 euro
                                    locul 3 medalie+diploma+25 euro
                                    Ca in fiecare an,si anul acesta avem un premiu special oferit celui mai tanar participanta+ un premiu de fair play,jucatoarei/jucatorului care va da dovada de cel mai mult fair play pe perioada concursului 
                                    Premiile acordate,cupe,medalii,diplome,materiale sportive si bani prin finantare facuta de catre Dl.Valentin Dorca.
                                    Competita este organizata si cu sprijinul Primariei.Mun.Lugoj,
                                    Observatie:Inscrierile se pot face direct pe facebook ori pe e-mail cat si pe nr de telefon(prin mesaj) in care se adauga nume,prenume,localitate,varsta.
                                    Persoana de contact
                                    Valentin Dorca:
                                    Tlf:0743683423
                                    Email:Valentindorca(at)gmail.com
                                    Termenul limita fiind vineri 31 iulie ora 14:00.
                                    Va asteptam cu mare drag atat pe cei care vor sa participe,cat si pe cei interesati sa vada un spectacol sportiv pe cinste
                                    Cu stima si respect,organizator:
                                    Valentin Dorca

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Din Lugoj,la copi,Zamboni Adina

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de ticu sorin Vezi post
                                        Din Lugoj,la copi,Zamboni Adina
                                        Inscrisa

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de valymaxxis Vezi post
                                          Buna seara,toata lumea inscrisa
                                          referitor la intrebare,da poate sa joace,fiind sub 15 ani nu se va percepe taxa de participare,conditia e sa se respecte orele de confirmare pentru a putea desfasura concursul conform planului stabilit
                                          Va salut cu stima si respect
                                          Valentin Dorca
                                          Buna ziua,
                                          Astfel stand lucrurile, Eric Postelnicu (copii<14 ani, Deva) doreste sa participe si la categoria Amatori.
                                          Multumesc.
                                          O zi buna!

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Din Resita, la Amatori: Manu Nicolae, Csaky Tiberiu, Bercea Sorin si Craiovan Victor.
                                            Blade: Mizutani ZLC
                                            FH Nittaku Fastarc G1
                                            BH Xiom Sigma II Euro

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de mihaipos Vezi post
                                              Buna ziua,
                                              Astfel stand lucrurile, Eric Postelnicu (copii<14 ani, Deva) doreste sa participe si la categoria Amatori.
                                              Multumesc.
                                              O zi buna!
                                              Inscris

                                              - - - Actualizat - - -

                                              Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
                                              Din Resita, la Amatori: Manu Nicolae, Csaky Tiberiu, Bercea Sorin si Craiovan Victor.
                                              Toata lumea inscrisa
                                              O seara frumoasa
                                              Cu stima si respect:Valentin Dorca

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Poenar Alin din Resita la Amatori.
                                                Blade: Mizutani ZLC
                                                FH Nittaku Fastarc G1
                                                BH Xiom Sigma II Euro

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  ?mi pare foarte rau si cu respect, doresc a ma retrage deoarece acum am iesit de la munca si nu reusesc sa ajung.

                                                  Roseti Ionut - Lugoj amatori
                                                  Cine spune adevărul nu poate sa mulțumească pe toată lumea.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X