tt-shop.ro 468x60tt-shop.ro 468x60 3vivasportshop.ro 2 468x60
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 28

Subiect: Cupa Copiilor " Top Tenis Arena " - 4 iulie 2015

cadet
    Data înscrierii
    11.06.2015
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    33
    Postări
    18
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    6 h 45 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    13

Cupa Copiilor " Top Tenis Arena " - 4 iulie 2015

Data: 4 iulie 2015
    Locatia: Top Tenis Arena
    Adresa: Platforma Sema Parc, Splaiul Independentei 319, Ob. 17-17C, Sector 6
    Telefon pentru relatii: 0735.637.456
    Detalii turneu: categorii de varsta, sistem grupe + eliminatorii
    Premii: Cupe, Diplome, Medalii + premii surpriza
    Taxa: 30 ron
    Director turneu: D-na Olimpia Purendea

Fiind primul turneu pentru copii gazduit de platforma de competitii www.sportpasionat.ro, va aducem la cunostinta urmatoarele:

- jucatorii trebuie sa fie apti medical
    - fiecare jucator trebuie sa-si deschida cont personal pe www.sportpasionat.ro; aici gasiti toate detaliile legate de competitii (nu numai pentru tenis de masa ) si detalii pentru fiecare jucator ( turnee si meciuri jucate, etc )
    - turneele pentru copii se gasesc pe sectiunea Circuit Copii de pe platforma www.sportpasionat.ro
    - se tin clasamente pentru fiecare categorie
    - se asigura apa de baut ( 2l pentru fiecare jucator )
    - se asigura mingiile de joc
    - se arbitreaza meciurile

2. Îmi place oprea florin, CLAUDIA-TTT le-a plăcut acest mesaj
    junior

Data înscrierii
    14.01.2014
    Locație
    BUCURESTI
    Vârstă
    44
    Postări
    70
    Timp total online
    12 h 15 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    69
    Velicu Bogdan-Bucuresti

4. Mulțumesc costinmotoroi au mulțumit pentru mesaj
    senior
    Data înscrierii
    04.05.2014
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Postări
    181
    Timp total online
    21 z 6 h 45 m
    Timp online pe zi
    15 m
    Reputație
    367
    Salut,care sunt categoriile de varsta dupa care se va organiza turneul pt copii?

senior

Data înscrierii
    14.10.2006
    Locație
    Bucuresti
    Postări
    610
    Timp total online
    21 z 19 h 25 m
    Timp online pe zi
    9 m
    Reputație
    561
    Din prima postare,am inteles ca la acest "curent" ,director de concurs va fi doamna Olimpia Purendea,persoana destul de apropiata dumneavoastra.......deci,ar trebui consultata.Din alt punct de vedere,pe acest forum se discuta mai mult despre Tenis de Masa si mai putin de ping-pong....cu aceasta ocazie vreau sa-l anunt pe SportPasionat ca sunt 2(doua)sporturi diferite ,nu cum da domnia sa explicatii pe un anumit link..........

Tenisul de masă sau ping-pong este un sport în care doi sau patru jucători lovesc o minge ușoară de la unii la alții cu ajutorul unor palete. Jocul are loc pe o masă separată în două de un fileu....Total gresit....In alta ordine de idei este faptul (fara sa fac reclama negativa) ca mi se pare foarte mare suma de inscriere a unui copilas(30 Ron),deci nici un copil care este antrenat de mine,nu va participa la aceste turnee.Cu scuzele de rigoare,ma retrag urindu-va succes si cu promisiunea de a nu influenta alte persoane.....Multa Bafta!!!

cadet
    Data înscrierii
    11.06.2015
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    33
    Postări
    18
    Timp total online
    6 h 45 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    13
    Categoriile sunt urmatoarele:
    - 6-8 ani
    - 9-10 ani
    - 11-13 ani

Daca numarul participantilor permite atunci pentru fiecare categorie vor fi baieti si fete.

8. Mulțumesc oprea florin au mulțumit pentru mesaj
    maestru

Data înscrierii
    04.10.2007
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    34
    Postări
    1.233
    Timp total online
    37 z 12 h 21 m
    Timp online pe zi
    16 m
    Reputație
    780
    la copii taxa e deobicei 10-15 ron ..30 de ron e putin exagerat...sunt multi copii amarati care nu-si permit sa plateasca atat...
    Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de încredere.

10. Îmi place oprea florin, Rosetionut, bute le-a plăcut acest mesaj
    cadet
    Data înscrierii
    11.06.2015
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    33
    Postări
    18
    Timp total online
    6 h 45 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    13
    Citat Postat în original de vasile fodoran Vezi post
    Din prima postare,am inteles ca la acest "curent" ,director de concurs va fi doamna Olimpia Purendea,persoana destul de apropiata dumneavoastra.......deci,ar trebui consultata.Din alt punct de vedere,pe acest forum se discuta mai mult despre Tenis de Masa si mai putin de ping-pong....cu aceasta ocazie vreau sa-l anunt pe SportPasionat ca sunt 2(doua)sporturi diferite ,nu cum da domnia sa explicatii pe un anumit link..........

Tenisul de masă sau ping-pong este un sport în care doi sau patru jucători lovesc o minge ușoară de la unii la alții cu ajutorul unor palete. Jocul are loc pe o masă separată în două de un fileu....Total gresit....In alta ordine de idei este faptul (fara sa fac reclama negativa) ca mi se pare foarte mare suma de inscriere a unui copilas(30 Ron),deci nici un copil care este antrenat de mine,nu va participa la aceste turnee.Cu scuzele de rigoare,ma retrag urindu-va succes si cu promisiunea de a nu influenta alte persoane.....Multa Bafta!!!
    Buna ziua. Chiar daca nu am avut placerea sa ne cunoastem stim ca domnia voastra sunteti unul dintre cei mai buni antrenori pentru copii. Va multumim pentru interesul aratat si vom incerca sa tinem cont sugestiile si experienta d-voastra. Pana la o eventuala intalnire cu d-voastra, vom incerca sa clarificam unele aspecte.

Platforma noastra pentru competitii este pusa la dispozitia tuturor celor ce doresc sa organizeze un turneu ( nu numai pentru tenis de masa ). Aceasta organizare presupune anumite costuri: cheltuieli pentru intretinerea platformei, cheltuieli pentru închirierea salii ( daca este cazul ), cheltuieli cu arbitrii, mingii de joc, apa pentru jucatori, premii ce constau in diplome, medalii, cupe, etc. Taxa de 30 lei este pusa tinand cont de aceste cheltuieli dar daca un organizator doreste sa o majoreze sau sa o micsoreze o poate face.

Aceasta activitate este una legala, se platesc taxe si impozite, se asigura un cadru civilizat de joc si am fi onorati daca si d-voastra ati dori sa organizati un astfel de turneu ( nu avem nimic impotriva daca reusiti sa puneti o taxa mai mica de 30 lei ).

- - - Actualizat - - -

Citat Postat în original de Alex.C Vezi post
    la copii taxa e deobicei 10-15 ron ..30 de ron e putin exagerat...sunt multi copii amarati care nu-si permit sa plateasca atat...
    Buna ziua. Am inteles ca si d-voastra sunteti antrenor. Cat costa un antrenament?

maestru

Data înscrierii
    04.10.2007
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    34
    Postări
    1.233
    Timp total online
    37 z 12 h 21 m
    Timp online pe zi
    16 m
    Reputație
    780
    Pt dvs dublu...ca la 30 de ron taxa per copil...va permiteti lejer...
    Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de încredere.

13. Îmi place Bogdan V, bute le-a plăcut acest mesaj
    senior
    Data înscrierii
    04.05.2014
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Postări
    181
    Timp total online
    21 z 6 h 45 m
    Timp online pe zi
    15 m
    Reputație
    367
    Buna ziua,daca imi permiteti o sugestie in legatura cu taxa de inscriere,eu unul sunt de principiu,ca mai bine o taxa mai mica de inscriere si mai multi copii inscrisi,decat o taxa mai mare de la mai putin copii.Cu alte cuvinte,mai bine iei de la mai multi mai putin decat mai mult de la mai putin copii.Succes in demersul dumneavoastra.

15. Îmi place vasile fodoran le-a plăcut acest mesaj
    cadet
    Data înscrierii
    11.06.2015
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    33
    Postări
    18
    Timp total online
    6 h 45 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    13
    Imi pare rau daca nu ati inteles: Sport Pasionat doar sugereaza o anumita taxa, ea este pusa de organizator. Va doresc o zi frumoasa!

maestru

Data înscrierii
    18.04.2008
    Postări
    1.219
    Timp total online
    27 z 33 m
    Timp online pe zi
    12 m
    Reputație
    1340
    Salut.

Am si eu o intrebare. Cate turnee pentru copii au fost organizate in Bucuresti anul acesta? Indiferent de taxa.

Cred ca ar trebui sa existe mult mai multe turnee, chiar daca din pacate sportul a devenit un lux in Romania. Cei mici nu pot creste decat daca participa la concursuri cat mai multe. Eu am organizat multe asemenea turnee si de multe ori am pus bani de la mine din buzunar ( doar ca nu faceam afaceri, faceam de placere ).

La turneele de tenis de camp pentru copii se plateste si 45 lei de jucator si se da o diploma de participare. Apropo, un antrenor de tenis de masa ia si 50 ron pe sedinta.

junior

Data înscrierii
    14.01.2014
    Locație
    BUCURESTI
    Vârstă
    44
    Postări
    70
    Timp total online
    12 h 15 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    69
    Temisan Timotei-Bucuresti

cadet
    Data înscrierii
    11.06.2015
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    33
    Postări
    18
    Timp total online
    6 h 45 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    13
    Va rugam sa ne spuneti la ce categorie va incadrati. Multumim.

Velicu Bogdan
    Temisan Timotei

senior

Data înscrierii
    08.02.2014
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    61
    Postări
    256
    Timp total online
    39 z 1 h 24 m
    Timp online pe zi
    26 m
    Reputație
    242
    A pune o taxa de 30 ron per copil cred ca este o mare nesimtire din partea dvs . O dati la intors cu taxe , impozite, diplome,etc.oare sa cred ca sunteti atat de fraier ca la sfarsitul turneului sa nu va ramana o suma frumusica de bani pe spatele unor copii. aveti curajul ca la sfarsitul turneului sa puneti pe hartie suma incasata si ce ati cheltuit pe 4 diplome, 4 medali . oare dati bon fiscal fiecarui copil pentru inscrierea la turneu?. poate vreti sa - i scoateti lui motoroi teapa pe care si-a luato. a motiva taxa ca maestrul fodoran sau alex ciobanu au anumite tarife la antrenamente, nu cred ca este o idee buna . si pana la urma cred ca sunteti un incepator pus pe capatuiala pe spatele copiilor.la un turneu open+amatori cred ca taxa este de 50 ron la dvs. nu? cu respect dar nu-l meritati.

21. Mulțumesc costinmotoroi au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Rosetionut le-a plăcut acest mesaj
    senior
    Data înscrierii
    01.12.2014
    Locație
    Lugoj
    Vârstă
    29
    Postări
    283
    Timp total online
    34 z 23 h 31 m
    Timp online pe zi
    27 m
    Reputație
    310
    Citat Postat în original de SportPasionat Vezi post
    Data: 4 iulie 2015
    Locatia: Top Tenis Arena
    Adresa: Platforma Sema Parc, Splaiul Independentei 319, Ob. 17-17C, Sector 6
    Telefon pentru relatii: 0735.637.456
    Detalii turneu: categorii de varsta, sistem grupe + eliminatorii
    Premii: Cupe, Diplome, Medalii + premii surpriza
    Taxa: 30 ron
    Director turneu: D-na Olimpia Purendea

Fiind primul turneu pentru copii gazduit de platforma de competitii www.sportpasionat.ro, va aducem la cunostinta urmatoarele:

- jucatorii trebuie sa fie apti medical
    - fiecare jucator trebuie sa-si deschida cont personal pe www.sportpasionat.ro; aici gasiti toate detaliile legate de competitii (nu numai pentru tenis de masa ) si detalii pentru fiecare jucator ( turnee si meciuri jucate, etc )
    - turneele pentru copii se gasesc pe sectiunea Circuit Copii de pe platforma www.sportpasionat.ro
    - se tin clasamente pentru fiecare categorie
    - se asigura apa de baut ( 2l pentru fiecare jucator )
    - se asigura mingiile de joc
    - se arbitreaza meciurile
    Nu va suparati ca intervin, e perfect alegerea dumneavoastra, dar nu vi se pare umpic "piperat" pentru copii?!

Daca ati oferi macar o maslina ca si gustare, ca sa existe setea de a bea acei 2L de apa pentru fiecare jucator sau credeti ca copiii, o sa bea apa pe stomacul gol??!

Este doar o parere si trebuie tratata ca atare!.
    Cine spune adevărul nu poate sa mulțumească pe toată lumea.

Subiecte similare

1. Cupa Sport Pasionat - 25 iulie 2015 - Top Tenis Arena
    De SportPasionat în forumul Competiții
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 15.07.2015, 16:47
  2. CUPA COPIILOR SKT - Bucuresti, 21 iunie 2014, Top Tenis Arena
    De costinmotoroi în forumul Mini-AmaTur
    Răspunsuri: 11
    Ultimul post: 23.07.2014, 23:56
  3. CUPA COPIILOR SKT - Bucuresti, 24 mai 2014, Top Tenis Arena
    De costinmotoroi în forumul Mini-AmaTur
    Răspunsuri: 12