Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa Amarastii de Sus- 2015, turneu B, 1 august 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Se pare ca am devenit un fel de Ilie Dobre al Amaturului.

    Fara indoiala, unul din cele mai tari turnee de pana acum.Am trecut prima data Oltul in amaturul oltenesc,unde m am distrat pe cinste.
    Prima surpriza am avut o cu domnul Marin Puiu,incepator, care mi a administrat un sec 3-0 in grupa inferioara.Eu- m am chinuit foarte mult timp sa fac antebratele astea, voi mi ati dat de m ati julit.
    Au urmat jocuri foarte tari , si in turneu si in afara turneului.Cu openisti consacrati, jucatori din divizia A, ba chiar a fost cineva din Superliga Italiei,n am mai apucat sa joc cu el incalzire , eram destul de julit la brate.Chiar si Raducan Bogdan m a ranit la incalzire,este ierbar de bambilici,nu se misca deloc si doar iti face blocuri langa masa,scurt la fileu,un antijoc perfect;ma mai antrenez eu cu softul e posibil sa revin ,promit ca l rup in turnee urmatoarele 3-4 luni.

    M au pansat oamenii la antebratele ranite,pe urma m au pus la umbra sub bolta de vita de vie si a inceput distractia.Au aparut la masa ciorbe de perisoare,tocanite cu mamaliga,fripturi, visinata,vin oltenesc de prima mana,si basca si niste lautari autentici, unul cu acordeon si unul cu toba,nebunie totala.A fost nemaipomenit,si pregatirea si oamenii, tot.
    Bogdan Raducan a facut o figura buna la tenisul de picior de pe ulita,se pare ca acolo e promitator,cel putin joaaca cu adidasi cu soft, nu si a cumparat adidasi cu iarba.

    O alta cupa trecu podul de la Stoenesti, inapoi in Teleorman, impreuna cu Ispas Victor, colegul meu pe care il felicit.

    Felicitari pentru tot, la multi ani pentru baiat si cat mai multe turnee reusite in amatur.

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
      Am trecut prima data Oltul in amaturul oltenesc,unde m am distrat pe cinste.
      Prima surpriza am avut o cu domnul Marin Puiu,incepator, care mi a administrat un sec 3-0 in grupa inferioara.Eu- m am chinuit foarte mult timp sa fac antebratele astea, voi mi ati dat de m ati julit.
      Au urmat jocuri foarte tari , si in turneu si in afara turneului.Cu openisti consacrati, jucatori din divizia A, ba chiar a fost cineva din Superliga Italiei,n am mai apucat sa joc cu el incalzire , eram destul de julit la brate.Chiar si Raducan Bogdan m a ranit la incalzire,este ierbar de bambilici,nu se misca deloc si doar iti face blocuri langa masa,scurt la fileu,un antijoc perfect;ma mai antrenez eu cu softul e posibil sa revin ,promit ca l rup in turnee urmatoarele 3-4 luni.

      M au pansat oamenii la antebratele ranite,pe urma m au pus la umbra sub bolta de vita de vie si a inceput distractia.Au aparut la masa ciorbe de perisoare,tocanite cu mamaliga,fripturi, visinata,vin oltenesc de prima mana,si basca si niste lautari autentici, unul cu acordeon si unul cu toba,nebunie totala.A fost nemaipomenit,si pregatirea si oamenii, tot.
      Bogdan Raducan a facut o figura buna la tenisul de picior de pe ulita,se pare ca acolo e promitator,cel putin joaaca cu adidasi cu soft, nu si a cumparat adidasi cu iarba.
      Mihaita, ..Adicucu, Adipupu.. sau cum il cheama.. e mic copil in comparatie cu tine..
      Dupa ce am citit micul tau "jurnal de calatorie" m-am amuzat asa de tare ca am uitat sa-mi beau cafeaua.
      .. Dupa ce ca renunti la cel mai mare turneu de open de la Top Tennis Arena, prietenii din "amaturul oltenesc" n-au avut compasiune.."ti-au dat de te-ai zulit" .. si in loc sa-ti para rau observ ai mai stat cu ei la ciorbe de perisoare,tocanite cu mamaliga,fripturi, visinata,vin oltenesc de prima mana,si basca si niste lautari autentici, unul cu acordeon si unul cu toba .. Ce chestie dom'le.. Curat murdar, coane....

      Comentariu


      • #28
        Au fost patru grupe a cate patru jucatori. Primii doi concurenti clasati au jucat in doua grupe superioare pentru locurile 1-8. Locurile trei si patru din grupele initiale au jucat in alte doua grupe pentru locurile 9-16. S-a mers cu un rezultat direct din grupele inferioare. Jocurile ulterioare au stabilit ierarhia finala.

        Semifinale:
        Cruceru-Ispas 3-0
        Gheorghe-Marin Puiu 3-2

        Finala mica:
        Marin Puiu- Ispas 3-1

        Finala mare:
        CRUCERU- GHEORGHE 3-0

        Celelalte “finale”-pentru locurile 5, 7, 9, 11, 13, 15- au fost urmatoarele:

        Sultan- Bulubasa 0-3
        Bradusca- Moise 2-3
        Calciu- Raducan 3-0 (wo)
        Cioboiu-Nicu 3-0
        Popescu-Paraschiv 0-3
        Nistor- Pauna 3-2

        Clasament:
        1. Cruceru Sergiu- Tg. Jiu
        2. Gheorghe Nicu- D.T. Severin
        3. Marin Puiu- Amarastii de Sus
        4. Ispas Victor- Turnu Magurele
        5. Bulubasa Nicusor- Comănești
        6. Sultan Valentin- Craiova
        7. Moise Mihai- Alexandria
        8. Bradusca Cornel- Tg. Jiu
        9. Calciu Vasile- Craiova
        10.Raducan Bogdan- Craiova
        11.Cioboiu Dan- Craiova
        12.Nicu Ion- Craiova
        13.Paraschiv Mihai, Craiova
        14.Popescu Dan, Craiova, nou
        15.Nistor Victor, Amarastii de Sus
        16.Pauna Bogdan, Craiova
        Ultima editare de bogdandoru; 03.aug.2015, 20:16.

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de Dan12 Vezi post
          Mihaita, ..Adicucu, Adipupu.. sau cum il cheama.. e mic copil in comparatie cu tine..
          Dupa ce am citit micul tau "jurnal de calatorie" m-am amuzat asa de tare ca am uitat sa-mi beau cafeaua.
          .. Dupa ce ca renunti la cel mai mare turneu de open de la Top Tennis Arena, prietenii din "amaturul oltenesc" n-au avut compasiune.."ti-au dat de te-ai zulit" .. si in loc sa-ti para rau observ ai mai stat cu ei la ciorbe de perisoare,tocanite cu mamaliga,fripturi, visinata,vin oltenesc de prima mana,si basca si niste lautari autentici, unul cu acordeon si unul cu toba .. Ce chestie dom'le.. Curat murdar, coane....
          Dane, facusem o promisiune lui Bogdan Raducan la Pitești parca,referitor la participarea la turneul lor de casa.Am fost nevoit sa renunt la turneul de la top tenis , pentru ca ma inscrisesem acolo, pe urma au postat ei concursul,promisiunile facute trebuiesc respectate.
          Chiar m am simtit foarte bine la ei la Amarasti,niste oameni prietenosi cum rar mai vezi.Si foarte buni jucatori de tenis de masă.

          Comentariu


          • #30
            Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	1.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	84,9 KB 
ID:	773728Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	2.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	90,7 KB 
ID:	773729Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	3.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	88,5 KB 
ID:	773730Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	4.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	86,9 KB 
ID:	773731Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	5.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	97,1 KB 
ID:	773732

            Comentariu


            • #31
              Dar pune poze si de la repriza 3 , sa vadă lumea ce frumos e la noi in Oltenia.

              Comentariu


              • #32
                Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	a.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	96,6 KB 
ID:	773733Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	b.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	98,5 KB 
ID:	773734Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	c.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	90,3 KB 
ID:	773735Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	d.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,6 KB 
ID:	773736Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	e (2).jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,9 KB 
ID:	773737

                Comentariu


                • #33
                  Fratia oltenilor de pretutindeni-de la Jiu, la Dolj si de la Teleorman-amigos para siempre!!!

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X