Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

isi merita banii tricourile de la firmele cunoscute de senis de masa?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • isi merita banii tricourile de la firmele cunoscute de senis de masa?

    ...sau poti gasi produse similare in alte parti (decathlon etc) la preturi mult mai joase?

    Nu ma intereseaza sa scire pe el vreo firma, ma intereseaza doar cum se simte in joc.

    Multam de interes!

  • #2
    Toate isi merita banii, materiale bune si foarte comode, dar unele sunt exagerate la pret.
    Blade Buterfly Apolonia Tiago
    FH Tenergy 80
    BH Tenergy 05 FX

    Comentariu


    • #3
      Parerea mea este ca sunt prea scumpe si nu merita banii..mai ales ca nu ma pot acomoda cu noile materiale folosite la tricouri, care, indiferent ce tehnologie folosesc sau cum se numesc, tot "plastice" sunt...se transpira foarte usor in ele, se lipesc de piele...senzatie urata...prefer clasicele tricouri de bumbac neinscriptionate la sfert de pret, din Decathlon.
      Una peste alta, ca sa nu fiu inteles gresit ca as avea ceva cu tricourile "de firma", fac precizarea ca doar materialul tricourilor face diferenta, iar eu prefer pe cele din bumbac in locul ultimelor "revolutii" in domeniul textilelor. Daca am un tricou din bumbac pe care scrie Butterfly (sau altceva din TT), il port cu mare drag, mai ales daca este primit cadou...
      Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
      Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
      Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

      Comentariu


      • #4
        si eu am luat niste tricouri de fitze. la inceput mi-au placut, ma simteam bine in ele, dar dupa vreo juma de ora incepi sa te simti ca intr-un furnal de la Resita. daca mai si joci vreo 2 meciuri e dezastru. si se pretinde ca acele tricouri tocmai pentru asta sunt proiectate, sa ai probleme cat mai putine cu transpiratia si cu...respiratia prin piele. da de unde? e exact pe dos.

        Comentariu


        • #5
          Si astea sunt de multe feluri. Eu sunt EXTREM de multumit de materialul Dimple Dryfit Polyester. Nu mi-as dori altceva!

          Comentariu


          • #6
            Unele merita banii altele nu ...eu am cateva tricouri de firma si pot spune ca unele chiar nu sunt wow...Am in schimb 2 tricouri unul de la Butterfly (model mai vechi ...nu se mai gaseste acum ) si unu de la xiom pe care mi l-am cumparat acum cateva zile ( http://tenismasa.ro/new-xiom-leon-navy/861.htm) care sunt f misto. Cel din urma e facut dintr-un material gen bumbac elastic asa f fin si comod pe tine. Am jucat o data in el si am transpirat f rau dar am observat ca transpiratia a intrat in tricou pe cand eu eram destul de uscat pe corp...Daca esti pasionat de un sport eu consider ca merita sa achizitionezi lucruri bune ..de calitate (cred ca nu e un efort asa mare financiar ca sa cumperi 2-3 tricouri de calitate in decursul unui an).
            Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

            Comentariu


            • #7
              Multumesc tuturor pentru opinii! Sunt binevenite si altele, in special recomandari pt modele anume. Cele din bumbac, de care am folosit pana acum, devin grele si nelacute cand se uda. Nu este un cap de tara, insa as prefera un model din materiale care sa nu retina umezeala, insa asa cum un prosop pe care scrie butterfly costa de 2 ori cat unul pe care nu scrie nimic, mi-e sa nu fie acelasi lucru si la tricouri, sa platesc "privilegiul" de a purta un anumit logo pe mine (prin care oricum devin un fel de banner ambulant pt firma lor, dar probabil se bazeaza pe dorinta unora de a parea mai profesionisti daca sunt din cap pana in picioare in echipament cu logo-uri de firme specializate in tenis de masă)

              Comentariu


              • #8
                Salut. Am 2 tricouri Climacool de la Adidas, sunt super bune. Sunt facute pentru sport in sala,transpir dar toata umezeala se transfera la tricou si eu sunt aproape ,,uscat".Nu sunt tocmai pentru tenis de masă dar eu sunt f.multumit.

                Comentariu


                • #9
                  Evident ca nu se merita!!!Astea sunt mofturi.Este exagerat pretul cerut de aceste "mari" branduri care fac profit cu caru' si caruta per produs.Haine precum Armani,Lacoste si altele carora nu le stiu numele pleaca de la fabrica de tricotaje din orasul meu,Fetesti, cu niste preturi exorbitante raportate la salariile celor care se spetesc acolo sa le faca.Auzi aici:manusi la 185 euro,portofele la 345 euro,nu mai zic de faimoasele genti la >2500 euro(ia sa-mi spuna mie xulescu de la firma cutare ca profitul nu e asa mare aici) etc samd.Salariul este minim pe economie.Asta a fost asa ca o paranteza.
                  Deci cum sa dau chiar si 150 RON pe un tricou cand imi pot lua 4 sau 5 de banii astia?!Doar ca sa fac fundul mare alora care deja il au cat malu'?Nu multumesc!
                  Cat despre calitatea lor putin ma intereseaza.Plus ca sunt convins ca nu joaca singur tenis un tricou sau un adidas.Sa vezi ce bag tenis, in adidasi de fotbal luati din "Europa" si tricouri de la SH extrem de ieftine spre ieftine din toate magazinele no name, de zici ca-s Barcelona.
                  Chestia asta mi-a sarit cand am vazut postul de mai sus al lui rriiuuss(nici o treaba nu am cu omu') si m-am gandit asa: ia uite fratica,dansul are de la Adidas tricouri pentru sport in sala si la sfarsit o da cum ca nu sunt tocmai pentru tenis dar merg si asa.Pai asta e principiul,merge orice articol sportiv daca te simti bine in el.Sa mor de nu zbor ca un "Fluture" si intr-un tricou pe care nu e un fluture!!!
                  In concluzie,aceste articole care au preturi de te dor ochii, iti cresc dioptriile si nu sporesc in nici un fel calitatea jocului(tenis de masă sau orice alt sport) sunt acolo doar-doar s-or gasi niste super-fani sau supe-creduli care sa le cumpere (ganditi-va ca salariul minim e 1050 RON brut, 800 net).

                  Comentariu


                  • #10
                    La asta m-am referit si eu,nu trebuie sa joc tenis de masă neaparat cu tricou de firma consacrata in tdm.Joc in ce ma simt bine ,e ok.,dar cateodata firmele mai fac si reduceri ,de exemplu ,cele 2 tricouri le-am luat cu 35 lei bucata din magazinul Adidas .Si da,iti dau dreptate,nu tricoul joaca, ci Omul
                    Ultima editare de rriiuuss; 13.oct.2015, 09:20.

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de wizard0350 Vezi post
                      Salariul este minim pe economie.Asta a fost asa ca o paranteza.
                      Deci cum sa dau chiar si 150 RON pe un tricou cand imi pot lua 4 sau 5 de banii astia?!Doar ca sa fac fundul mare alora care deja il au cat malu'?Nu multumesc!
                      Mi se pare o jignire la adresa tuturor distribuitorilor de materiale sportive care au binevoit in ultimii ani sa mai si sponsorizeze aceasta miscare.Inclusiv la adresa mea ,de aceea te rog sa iti retragi aceste vorbe aruncate in vant care se pare ca sunt rezultatul unei frustrari personale pe care te rog sa le pastrezi pt tine.

                      P.S.Societatea democratica-capitalista se bazeaza pe salarii,rentabilitate si bineinteles profit.

                      Sunt curios sa stiu parerea tuturor care au primit in decursul anilor un tricou Campion Amatur daca sunt deacord cu aceasta gandire ,si sa ii mai aud si la anul la sfarsit de sezon facand atata tam-tam.


                      EMI

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de wizard0350 Vezi post
                        Evident ca nu se merita!!!Astea sunt mofturi.Este exagerat pretul cerut de aceste "mari" branduri care fac profit cu caru' si caruta per produs.Haine precum Armani,Lacoste si altele carora nu le stiu numele pleaca de la fabrica de tricotaje din orasul meu,Fetesti, cu niste preturi exorbitante raportate la salariile celor care se spetesc acolo sa le faca.Auzi aici:manusi la 185 euro,portofele la 345 euro,nu mai zic de faimoasele genti la >2500 euro(ia sa-mi spuna mie xulescu de la firma cutare ca profitul nu e asa mare aici) etc samd.Salariul este minim pe economie.Asta a fost asa ca o paranteza.
                        Deci cum sa dau chiar si 150 RON pe un tricou cand imi pot lua 4 sau 5 de banii astia?!Doar ca sa fac fundul mare alora care deja il au cat malu'?Nu multumesc!
                        Cat despre calitatea lor putin ma intereseaza.Plus ca sunt convins ca nu joaca singur tenis un tricou sau un adidas.Sa vezi ce bag tenis, in adidasi de fotbal luati din "Europa" si tricouri de la SH extrem de ieftine spre ieftine din toate magazinele no name, de zici ca-s Barcelona.
                        Chestia asta mi-a sarit cand am vazut postul de mai sus al lui rriiuuss(nici o treaba nu am cu omu') si m-am gandit asa: ia uite fratica,dansul are de la Adidas tricouri pentru sport in sala si la sfarsit o da cum ca nu sunt tocmai pentru tenis dar merg si asa.Pai asta e principiul,merge orice articol sportiv daca te simti bine in el.Sa mor de nu zbor ca un "Fluture" si intr-un tricou pe care nu e un fluture!!!
                        In concluzie,aceste articole care au preturi de te dor ochii, iti cresc dioptriile si nu sporesc in nici un fel calitatea jocului(tenis de masă sau orice alt sport) sunt acolo doar-doar s-or gasi niste super-fani sau supe-creduli care sa le cumpere (ganditi-va ca salariul minim e 1050 RON brut, 800 net).

                        Daca ar fi sa mergem pe ideea ta si sa raportam totul la salariul minim pe economie crede-ma ca mai nimik nu merita sa cumperi...nici macar de la SH. Intrebarea era daca merita banii tricourile de la firmele de tenis de masă...normal ca merita pentru cine isi permite si este pasionat de tenis ( apropo suntem pe un forum de tenis de masă "vrajitorule"). Poate pt omul care castiga 800 de ron nu merita dar intrebarea nu era adresata unei anumite categorii...sunt oameni care castiga 10 mil pe luna si fumeaza un pachet de tigari pe zi ...asta merita ? Viciile , hobbyurile, placerile ...costa..din pacate..si atata timp cat nu castigi 800 pe luna cred ca e ok sa-ti achizitionezi 1-2 tricouri pe an ..nu toate sunt 150 ..mai sunt si reduceri...Deci sa nu exageram ca nu e cazul...Si evident ca un tricou de firma nu sporeste calitatea jocului ...nici nu s-a pus problema asta ...nu stiu dc ai adus in discutie asta. Iar calitatea materialelor chiar ar trebui sa intereseze pe oricine. De exemplu eu am un tricou castigat la turneul final din 2010 de la o anumita firma de tenis de masă care inca e ok dupa 5 ani si materialul se pastreaza inca bine. Sunt curios cate tricouri de 30-40 de lei schimbi tu in 5 ani...apropo tricoul asta a fost atunci 140 de ron.

                        "Tonul" folosit indica faptul ca esti frustrat si asta ma face sa ma gandesc daca nu cumva castigi 800 pe luna si de asta esti asa inversunat pe FIRMELE DE HAINE( nu doar cele de tenis de masă)...
                        Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de wizard0350 Vezi post
                          Evident ca nu se merita!!!Astea sunt mofturi.Este exagerat pretul cerut de aceste "mari" branduri care fac profit cu caru' si caruta per produs.Haine precum Armani,Lacoste si altele carora nu le stiu numele pleaca de la fabrica de tricotaje din orasul meu,Fetesti, cu niste preturi exorbitante raportate la salariile celor care se spetesc acolo sa le faca.Auzi aici:manusi la 185 euro,portofele la 345 euro,nu mai zic de faimoasele genti la >2500 euro(ia sa-mi spuna mie xulescu de la firma cutare ca profitul nu e asa mare aici) etc samd.Salariul este minim pe economie.Asta a fost asa ca o paranteza.
                          Deci cum sa dau chiar si 150 RON pe un tricou cand imi pot lua 4 sau 5 de banii astia?!Doar ca sa fac fundul mare alora care deja il au cat malu'?Nu multumesc!
                          Cat despre calitatea lor putin ma intereseaza.Plus ca sunt convins ca nu joaca singur tenis un tricou sau un adidas.Sa vezi ce bag tenis, in adidasi de fotbal luati din "Europa" si tricouri de la SH extrem de ieftine spre ieftine din toate magazinele no name, de zici ca-s Barcelona.
                          Chestia asta mi-a sarit cand am vazut postul de mai sus al lui rriiuuss(nici o treaba nu am cu omu') si m-am gandit asa: ia uite fratica,dansul are de la Adidas tricouri pentru sport in sala si la sfarsit o da cum ca nu sunt tocmai pentru tenis dar merg si asa.Pai asta e principiul,merge orice articol sportiv daca te simti bine in el.Sa mor de nu zbor ca un "Fluture" si intr-un tricou pe care nu e un fluture!!!
                          In concluzie,aceste articole care au preturi de te dor ochii, iti cresc dioptriile si nu sporesc in nici un fel calitatea jocului(tenis de masă sau orice alt sport) sunt acolo doar-doar s-or gasi niste super-fani sau supe-creduli care sa le cumpere (ganditi-va ca salariul minim e 1050 RON brut, 800 net).
                          Vrajitorule, daca ai adus in toata discutia asta, super, mega, etc, ”Europa” cred ca s-a prins si maicamea ce gusturi ai si in ce fel gandesti.
                          De aia muncim sa ne mai permitem si noi cate o paleta si niste hainute mai scumpe sau mai de tenis de masă.Da, ai dreptate, unele sunt scumpe dar isi cam merita toti banii.
                          Nici nu vreau sa ma gandesc ce parere ai de cei care isi cumpara tenergy sau lemne gen Bty zhang Jike sau altele scumpe.
                          Si referitor la baschetii tai de la Europa fata de unii mai de calitate e ca si cum ai face asemanare intre un Logan si un Mercedes( cred ca te cam dor unghiile dupa 1-2 ore de tenis )
                          Cu stima si sanatate!!
                          Ultima editare de Nomak; 13.oct.2015, 18:33.
                          Blade Buterfly Apolonia Tiago
                          FH Tenergy 80
                          BH Tenergy 05 FX

                          Comentariu


                          • #14
                            "Sunt prea sarac sa imi cumpar lucruri ieftine". Prefer unul de calitate si mai scump evident decat 3 ieftine si proaste. Si eu prefer bumbacul e mai soft atata timp cat e uscat dar daca transpiri nu mai e bine. Am in schimb un tricou MIZUNO 100% poliester pentru TT-face toti banii. Toata transpiratia intr-adevar ii este transferata si se usuca in acelasi timp f repede direct pe mine in timpul pauzelor(asta daca evident nu il schimb).
                            "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                            Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                            BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                            Comentariu


                            • #15
                              emi, cu respect pentru ceea ce faci in amatur, dar este a doua oara in cateva zile cand te simti atacat personal pentru niste opinii (neavizate). o data pe topicul concursului de la dubmravita, si acum aici.
                              omul si-a dat cu parerea despre tricouri, pe un topic despre tricouri. i se pare scump, asta e viata. tu care stii ce inseamna un magazin, profit, chirie, preturi de producator, ai fi putut sa fii domn si sa zici pas sau sa educi omul, nu sa-l pui sa-si ceara scuze ca are alta parere. n-a facut referire la tine, nici macar la distribuitori, ci la firmele care produc aceste materiale.

                              mi se pare ca frustrarile sunt in alta parte (gen "eu fac chestii pentru amatur si nu vad respectul cuvenit")

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de had3z Vezi post
                                emi, cu respect pentru ceea ce faci in amatur, dar este a doua oara in cateva zile cand te simti atacat personal pentru niste opinii (neavizate). o data pe topicul concursului de la dubmravita, si acum aici.
                                omul si-a dat cu parerea despre tricouri, pe un topic despre tricouri. i se pare scump, asta e viata. tu care stii ce inseamna un magazin, profit, chirie, preturi de producator, ai fi putut sa fii domn si sa zici pas sau sa educi omul, nu sa-l pui sa-si ceara scuze ca are alta parere. n-a facut referire la tine, nici macar la distribuitori, ci la firmele care produc aceste materiale.

                                mi se pare ca frustrarile sunt in alta parte (gen "eu fac chestii pentru amatur si nu vad respectul cuvenit")
                                Paul tie ti se pare ca expresia folosita "Doar ca sa fac fundul mare alora care deja il au cat malu'?" este o opinie.Mie nu.

                                Inafara de discutiile ce sunt vizibile pe acest forum mai sunt si altele care sunt mai putin vizibile,si mai exista si alte cai de comunicare intre multi dintre noi,de aceea ceea ce ai dedus tu sunt doar o parte din realitate .

                                Mersi de atentionare EMI

                                Comentariu


                                • #17
                                  emi, n-am avut cum sa stiu de discutiile private.

                                  sunt de acord cu ideea pe care incearca wizard sa o exprime, dar nu si cu felul in care o face. firmele au datoria sa faca bani pentru patroni, nu sa-mi permita mie ca oarecare din tara bananistania sa pot sa joc tenis de masă cu produsele lor. multe produse mi se pare nejustificat de scumpe, dar daca se vand in continuare la pretul care-l au inseamna ca sunt oameni care-l considera corect, indiferent de opinia mai fara perdeluta a unora :"da ce baaa, e facut cu fir de aur? joaca singur?"

                                  pace

                                  edit: ca fapt divers, am luat pierdut fara drept de apel de la oameni cu tenesi de 15 lei in picioare si cu o paleta din 1900 toamna, si am castigat in fata altora "brandati" din cap pana in picioare, cu paleta noua cu fete tenergy
                                  Ultima editare de had3z; 14.oct.2015, 09:29.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de had3z Vezi post
                                    emi, n-am avut cum sa stiu de discutiile private.

                                    sunt de acord cu ideea pe care incearca wizard sa o exprime, dar nu si cu felul in care o face. firmele au datoria sa faca bani pentru patroni, nu sa-mi permita mie ca oarecare din tara bananistania sa pot sa joc tenis de masă cu produsele lor. multe produse mi se pare nejustificat de scumpe, dar daca se vand in continuare la pretul care-l au inseamna ca sunt oameni care-l considera corect, indiferent de opinia mai fara perdeluta a unora :"da ce baaa, e facut cu fir de aur? joaca singur?"

                                    pace

                                    edit: ca fapt divers, am luat pierdut fara drept de apel de la oameni cu tenesi de 15 lei in picioare si cu o paleta din 1900 toamna, si am castigat in fata altora "brandati" din cap pana in picioare, cu paleta noua cu fete tenergy
                                    paul cred ca supararea mea vine tocmai de la modul de exprimare,deoarece eu stiu ca alerg sa obtin pt anumite produse preturi pt buzunare subtiri ,si sunt convins ca si ceilalti comercianti fac acelasi lucru ,si toate acestea se rezuma la"fundul cat malu' ".
                                    Emi.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      paradoxul e ca cei ce vand produse ieftine fac de multe ori fundul mult mai mare decat cei care vand produse scumpe, unde marja de profit si rulajul sunt chiar mai mici ... e greu sa faci fundul mare cu produse de nisa ... ce trebuie sa invatam noi e ca brandul ofera garantia unui standard ... si ca un astfel de standard se mentine cu multe componente de cost, pe care o firma de productie mica nu le are si de aici vine diferenta de pret. Pe o piata libera fiecare cumparator se poate pozitiona acolo unde doreste si asa cum unii tintesc un pret mic, altii pun pe primul loc acel standard despre care vorbeam. Nu e nici un motiv de stres aici ... poate stresul ar trebui mai degraba transferat catre modul de guvernare, care nu ne ofera acel nivel de trai, care sa ne permita un alt standard ...
                                      lemn: YEO
                                      fete FH/BH: Rakza 7 soft

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Zosim1,imi pare rau daca a deranjat "tonul" meu.Chiar nu am vrut sa ma iau de nimeni,nici de cei care isi achizitioneaza asemenea produse,nici de cei care nu isi achizitioneaza si nici de cei care le comercializeaza(ma refer la intermediari aici).
                                        Ok,sa ma fac inteles.Am o anumita jena,din punct de vedere moral si etic(pt ca trebuie sa ne fie mila de lacomia si avaritatea acestora), pentru oamenii din fruntea acestor firme foarte mari si foarte puternic mediatizate(nu neaparat la cele din tenisul de masa,am dat exemplu in postul anterior si ele pot continua cu lejeritate).
                                        Nu am vrut sa lovesc in cei care vor sa isi asigure un trai din asta.Ar fi culmea ca ei sa ia un Zhang Jike la 15 buliooane sau cat o fi pretul producatorului si sa il dea cu 5 bulioane ca atat am eu sa ii dau.NU!!!Tot respectul pt oamenii care alearga in sus si in jos si dreapta si stanga si ei mai stiu pe unde doar ca sa fie in legalitate(se stie ca e foarte greu cu statul roman),sa isi vanda produsele si sa mai si puna o paine pe masa.
                                        Cat despre fenomenul Europa si Dragoanele fara numar,as vrea sa le vad rase de fata pamantului.Genul asta de comert trage in jos foarte mult economia.In fine,asta e alta oala.
                                        Pt cei curiosi: nu sunt frustrat(si daca as fi nu as fi revarsat aici toata negativitatea starii respective),nu castig minim pe economie.
                                        Daca nu m-am facut inteles,din nou,va rog sa fiti ingaduitori si sa admiteti lacunele mele in a expune in scris tot ceea ce am vrut sa transmit.
                                        Imi pare rau si pentru primul post,a fost cam din topor si a avut si parti confuze.
                                        Daca a ramas ceva nedezbatut va rog sa scrieti.Doamne ajuta!!!
                                        LE: Oricat de bun ar fi un tricou,nu merita peste 100 de lei,asta e parerea mea.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Greseala de exprimare si blamarea celor ce comercializeaza tricourile de firma recunoscuta,e pe jumatate iertata,asa ca eu am sa-ti dau un "imi place",deoarece nu-mi place sa te vad pe forum "pictat" in rosu.Problema din titlu este oarecum complexa,depinde din ce punct de vedere privim lucrurile.Eu as privi un tricou tinand cont de urmatoarele;
                                          utilitatea lui,calitatea materialului,designul lui si la urma costul lui.Pune aceste aprecieri sau criterii de orientare pe un "cantar mental",analizeaza-le si vei trage o concluzie sper corecta in luarea unei decizii intelepte in tentativa ta de a-l cumpara.Si eu mi-as dori sa-mi cumpar un BUGATTI VEYRON,dar sa stii ca nu mi-am pus problema analizarii pretului acestuia daca este unul corect si merita cumparat. In schimb merita privit si admirat de cum arata si ce este in stare sa faca.
                                          Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                          Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de wizard0350 Vezi post
                                            LE: Oricat de bun ar fi un tricou,nu merita peste 100 de lei,asta e parerea mea.
                                            Unele merita, crede-ma!

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Salut din nou! eu nu contest ca un tricou de sport este mai bun decat unul de bumbac obisnuit (cel putin pt maoritatea oamenilor), insa nu am cumparat tricouri de sport (de poliester din cate inteleg) pana acum si nu stiu care sunt preturile in general, daca sunt comparabile cu cele distribuite de firmele de specialitate de tenis de masă sau sunt sub (evident considerand o calitate similara a materialului).
                                              Evident ca as putea sa cotrobai pe google,dar am zis sa intreb direct oameni avizati, ca poate ma indruma direct spre un produs cu raport bun calitate/pret (indiferent daca se doreste a fi pt tenis de masă sau nu)

                                              Multumesc din nou pentru pareri!

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Si un raspuns scurt si la obiect la intrebarea din titlu..
                                                CALITATEA ISI ARE PRETUL SAU.
                                                Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                                Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Nu a fost nici o greseala,PRIZA TOK,deci nu e nimic de iertat.Doar pentru ambiguitate am zis ca imi pare rau legat de mesajul ala.Nu am vrut sa dau in nimeni,ma repet,cu atat mai putin in cei care au o afacere din chestia asta.Am spus ca nu ei stabilesc pretul acela exorbitant.Sa vedeti ca intr-o zi ma gandeam si la masinile astea supe-extra-mega smechere si ce aduc ele nou si mai bun fata de unele "normale".Si am ajuns la concluzia ca in afara designului superb si a cailor putere in plus(care nu ma ajuta decat sa imi pierd viata mai repede, din teribilism poate, intr-un accident) nu ofera nimic altceva.Spuneti dumneavoastra ca merita privita: vedeti unde ajunge mintea umana?Sa ridice la rangul de arta o unealta.Apoi ar veni cineva si mi-ar spune ca el scoata cuie cu un cherpedel de aur si nu vrea sa scoata cu al meu ca nu e misto,e din piata de la bisnitari.Inutilitate completa,pierdere de timp.Unde ca mai pun ca eu pot atinge 100km/h in 6-7 sec..ee,asta da treaba;sa vezi apoi treaba ca mai mult de 120 nu am cum sa ii dau fara sa risc sa raman fara permis si implicit sa nu pot sa imi conduc bolidul in continuare.Ramane atunci sa ma uit la el si la 300.000 de mii de ce-or fi ei blocati.
                                                  Claudiu84 nu te cred!!
                                                  P.S. sa vezi acum nebunie...

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X