Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cum lipesc o fata pe un lemn .

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cum lipesc o fata pe un lemn .

    Am si eu o paleta Timo Boll Gold are fete Addoy . Vreau sa cumpar alte fete si vreau sa stiu daca de pe aceasta paleta se poate da fetele jos . Daca se poate vreau sa stiu cu ce solutie si cu ce solutie sa lipesc fetele noi . Multumesc mult .
    Blade- Butterfly - Timo Boll Gold
    FH- Addoy
    BH- Addoy
    http://www.click-studio.ro

  • #2
    Re: Cum lipesc o fata pe un lemn .

    Pe acea paleta fetele sunt lipite permanent si se dau jos numai cu mare truda si se distrug. Daca totusi va incumetati la aceasta treaba pt a lipi pe acel lemn fete amovibile, exista adezivi speciali conceputi pt acest lucru. Primul care-mi vine in minte este Valigti de pe forum care are de vanzare astfel de adezivi.
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      Re: Cum lipesc o fata pe un lemn .

      Postat în original de VISCO
      Pe acea paleta fetele sunt lipite permanent si se dau jos numai cu mare truda si se distrug. Daca totusi va incumetati la aceasta treaba pt a lipi pe acel lemn fete amovibile, exista adezivi speciali conceputi pt acest lucru. Primul care-mi vine in minte este Valigti de pe forum care are de vanzare astfel de adezivi.
      Rubber Remover Vario Am vazut pe un site ca este solutie de indepartat fetele .
      Blade- Butterfly - Timo Boll Gold
      FH- Addoy
      BH- Addoy
      http://www.click-studio.ro

      Comentariu


      • #4
        Re: Cum lipesc o fata pe un lemn .

        Am incercat si eu odata sa dezlipesc fetele dupa un lemn hobby si am distrus fetele, dar eu voiam lemnul asa ca nu m-a interesat prea mult distrugerea fetelor. Lemnul l-am dat cu sand paper(smilger) pt. ca se lipisera rau fetele din fabrica de lemn si altfel nu se dadeau batute.Dar iti sugerez sa cumperi un lemn nou sau second profesionist dintr-un motiv f. simplu(pe langa altele), si anume acela ca e mult mai usor decat lemnele din seria hobby.Recomand si eu pe Valigti, are lemne de toate preturile posibile, daca esti incepator in materiale profi, as recomanda un lemn pe care l-am cumparat si eu de la el Yasaka balsa+ sau lkt instinct, sau, sau, sau....are f. multe.Succes.P.S. Daca nu prelucrezi bine lemnul hobby e posibil sa strici fetele profesionale cand le vei dezlipi, asta daca nu e foarte fina suprafata lemnului.
        Blade-Darker speed 90
        Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
        Bh- Testing

        Comentariu


        • #5
          Re: Cum lipesc o fata pe un lemn .

          Puteti incerca dar ma indoiesc ca va functiona optim. Acela este facut pentru fetele lipite cu adezivii speciali de care vorbeam mai devreme. Puteti incerca daca aveti multa rabdare, sa puneti cate o picatura-doua de acetona intre lemn si fata, sa asteptati cateva secunde si sa trageti cate putin de fata. Apoi sa repetati operatia de cate ori este nevoie. Este doar o ideie, eu nu am incercat.
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • #6
            Re: Cum lipesc o fata pe un lemn .

            Daca se distrug fetele o sa renunt la ideea mea . Si dupa ce o sa devin mai experimentat o sa cumpar lemn si fete separat si inca ceva spuneti-mi o solutie buna de curatat fetele Bio Clean este buna ?
            Blade- Butterfly - Timo Boll Gold
            FH- Addoy
            BH- Addoy
            http://www.click-studio.ro

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X