Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Un link cu un articol frumos.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Un link cu un articol frumos.

    http://www.ziardecluj.ro/bobi-simion...ca-nu-traiesti
    Lemn:Xiom Zeta
    Fete:MX-P

  • #2
    Foarte frumos.

    Cred că undeva în subconștient așteptam să apară și știrea asta, mai ales după ce am văzut și isprava lui Vlad Farcaș cu glaspapierul.
    Știam că Boby joacă foarte bine, l-am văzut de multe ori la masă, chiar am avut șansa să joc un meci cu el. Dar până acum n-am știut că e chiar un ''mondial''.
    Felicitări, Boby. Și nu te lăsa!

    Dacă nu credeți chestia de mai sus cu subconștientul și considerați că vreau doar să mă pun în lumină bună, puteți citi ce gîndeam despre Boby și acum 2 ani:

    *********************************************
    Când omu-și depășește handicapul,
    Chiar merită să fie campion.
    Provoacă adversaru-n „luptă dreaptă”
    Și n-are teamă: Boby Simion!
    *********************************************

    Am făcut o ''nebunie'' în toamna aceasta. Mai exact în septembrie, am făcut un cadou colectiv de vreo 600 de exemplare din cartea mea, în care apar și versurile de mai sus. Sper că a ajuns una și la Boby.

    Acum aflu că Boby va merge la Olimpiadă. Nu știu ce credeți dumneavoastră, dar eu știu așa că pentru orice sportiv din lumea asta Olimpiada este cel mai frumos vis. M-am obișnuit să mă bucur ca un copil de câte ori un român face o ispravă la Olimpiadă. Dar și atunci când nu câștigă vreo medalie, urmăresc cu sufletul la gură evenimentele unde participă sportivii noștri. Iar acum știu că unul care a fost în fața mea la un turneu AmaTur și căruia i-am str?ns m?na după meci, mulțumindu-i sincer că mi-a permis să fac câteva puncte,...va fi acolo în 2016. Reiese din acel articol că ar exista mici probleme de natură financiară. Nu știu cum să-l ajut pe Boby, deși aș vrea din toată inima. Sper să fie alții în stare, iar până în 2016 când va decola avionul spre Rio micile obstacole să fie depășite. Dar dacă asta ar putea ajuta la ceva, sunt gata să mai donez 100 de cărți oricui. Vă rog ajutați-l și în numele meu. HAI BOBY!!! HAI ROMÂNIA!!!

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de adimucu Vezi post
      .................
      Acum aflu că Boby va merge la Olimpiadă. Nu știu ce credeți dumneavoastră, dar eu știu așa că pentru orice sportiv din lumea asta Olimpiada este cel mai frumos vis. M-am obișnuit să mă bucur ca un copil de câte ori un român face o ispravă la Olimpiadă. Dar și atunci când nu câștigă vreo medalie, urmăresc cu sufletul la gură evenimentele unde participă sportivii noștri. Iar acum știu că unul care a fost în fața mea la un turneu AmaTur și căruia i-am str?ns m?na după meci, mulțumindu-i sincer că mi-a permis să fac câteva puncte,...va fi acolo în 2016. Reiese din acel articol că ar exista mici probleme de natură financiară. Nu știu cum să-l ajut pe Boby, deși aș vrea din toată inima. Sper să fie alții în stare, iar până în 2016 când va decola avionul spre Rio micile obstacole să fie depășite. Dar dacă asta ar putea ajuta la ceva, sunt gata să mai donez 100 de cărți oricui. Vă rog ajutați-l și în numele meu. HAI BOBY!!! HAI ROMÂNIA!!!
      Cunoscandu-l pe Boby si afland de problemele financiare care pun in pericol participarea lui la JO de la Rio,eu ma ofer sa cumpar inca 5 exemplare din cele 100 pe care Maestrul Adimucu le "doneaza" pentru aceasta cauza nobila.Adimucu,Chapeau!!!!!!
      Nutresc speranta ca vor fi cat mai multi colegi din Amatur care vor sustine aceasta cauza.Chooooooooooo Boby!
      I love table tennis !

      Comentariu

      Who has read this thread:
      Procesare...
      X