Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Calendar amatur 2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • inteleg,propun si vorbesc foarte serios un tribunal de arbitraj in care problebleme din amatur sa fie rezolvate de seniorii din acest circuit

    Comentariu


    • ?n Amatur nu sunt probleme... în Amatur exista probleme... Concret... Nu se fespecta regula...... Nu-ți place balaria.... Ai grupă numai cu iarbă.... Mergem la distracție.... Dar, așa iese.... Spargem mingii... Unele organizări sunt după ureche....
      BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
      Blade: KAZAK
      FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

      Comentariu


      • Postat în original de Dan2 Vezi post
        Asa cum am si discutat aseara, si eu, si Mihai sprijinim initiativa ta si a Primariei din Giurgiu (eu, de la distanta...) si iti dorim o prezenta cat mai numeroasa.
        Multumesc pentru sprijin, sper si eu ca prezenta va fi cat mai mare astfel incat sa aratam ca dorim ca Amaturul sa fie o organizatie Non Profit care sa isi propuna doar dezvoltarea tenisului de masa cu toate avantajele pe care acesta le aduce participantilor. Regret ca nu puteti fi prezent la acest turneu.

        Comentariu


        • Postat în original de Mihai Vranceanu Vezi post
          odata cu iarna vin si turneele b
          A devenit tenisul de masa sport de iarna? Trebuie sa ne pregatim caciulile?

          Comentariu


          • Buna seara! In data de 5 noiembrie 2016 as dori sa organizez un turneu B la Brașov daca tot s-au devansat alte turnee si turneul final, cred ca ar fi loc.
            Dupa ce primesc un rasp voi posta turneul.
            Multumesc
            13 Rules

            Comentariu


            • Postat în original de Alexandrel Bv13 Vezi post
              Buna seara! In data de 5 noiembrie 2016 as dori sa organizez un turneu B la Brașov daca tot s-au devansat alte turnee si turneul final, cred ca ar fi loc.
              Dupa ce primesc un rasp voi posta turneul.
              Multumesc
              La Fagaras se pregatea un turneu pe 5 nov.Gelu sau Kantor poate stiu ceva.

              Comentariu


              • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                La Fagaras se pregatea un turneu pe 5 nov.Gelu sau Kantor poate stiu ceva.
                Stiu de turneul de la Gheorgheni pe 05 noiembrie. Eventual va intelegeti cei de la Brașov si Fagaras.

                Comentariu


                • Salut, Alex.
                  Cred ca la Fagaras nu se va tine pe 5 turneul planuit (pe mine m-au contactat mai de mult colegii de acolo, dar inca nu s-a definitivat, asa am inteles).
                  Insa in topicul rezervat turneelor B din regiunea noastra (la sectiunea organizatorilor) am postat de mai mult de o luna ca pe 5 noiembrie se va organiza singurul turneu B din Gheorgheni din 2016, pe care se straduiesc mult colegii de acolo ca sa-l organizeze si mai bine decat editia inaugurala, care a fost la randul ei un adevarat success.
                  Distanta n-ar fi o problema, dar organizatorii ii vor astepta atat pe cei din Ciuc, cat si pe cei din Covasma si Brașov, asa cum si pe ceilalti amaturisti din zonele limitrofe.

                  N-am postat inca turneul pentru ca n-am fost in tara timp de zece zile, dar maine sigur va apare turneul, despre care i-am informat pe coordonatorii din zona noastra, respectiv Gelu si Ocsi Kantor.


                  Postat în original de Alexandrel Bv13 Vezi post
                  Buna seara! In data de 5 noiembrie 2016 as dori sa organizez un turneu B la Brașov daca tot s-au devansat alte turnee si turneul final, cred ca ar fi loc.
                  Dupa ce primesc un rasp voi posta turneul.
                  Multumesc
                  FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                  Tel : 0742 257 995

                  Comentariu


                  • http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-respectiv-A-O
                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                    Tel : 0742 257 995

                    Comentariu


                    • Salut Emi si Pali! Am vorbit cu cei de la Fagaras si mi-au spus ca nu pot sa tina acest turneu. Au probleme cu sala si alte probleme organizatorice. Dupa cum ai spus si tu Pali distanta intre Brașov si Gheorghieni fiind destul de mare nu cred ca este un inpediment sa tin turneul B la Brașov. O sa ma consult si cu Gelu si vom lu-a o hotarare.
                      Poate il devansez pana pe 12.11.2016 ptr ca sunt turnee A la Dumbravita si Brăila f departe de Bv. Problema fiind doar de sala de jos sa vorbesc la liceu sa nu fie ocupata in data de 12. Revin cu detalii.
                      Multumesc
                      Ultima editare de Alexandrel Bv13; 20.oct.2016, 09:46.
                      13 Rules

                      Comentariu


                      • Optiune pentru A+ Regional 2017- Comănești-dl Rosu. (m-a rugat sa comunic disponibilitatea Comăneștiului in acest sens,conditiile sunt corespunzatoare pentru asta)
                        of all the things i lost i miss my mind the most

                        Comentariu


                        • Si Călărașiul are disponibilitatea sa organizeze regionalul la Sala Polivalenta, anul viitor!
                          Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                          Comentariu


                          • Turneul de la Dumbravita, programat, initial, pentru 12 noiembrie, se muta in 10 decembrie din cauza unei competitii de juniori.

                            Comentariu


                            • In data de 20 decembrie 2016 (marti) va avea loc la Bistrița editia a III-a a Turneului de Calificare - World Championship of Ping Pong Romania.

                              Datele turneului sint asemanatoare primelor doua editii, voi reveni cu detalii saptamana viitoare cand voi posta topicul.

                              WCPP 2015: http://www.tenisdemasa.ro/forum/showthread.php?16432
                              WCPP 2014: http://www.tenisdemasa.ro/forum/showthread.php?14511
                              TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • Salutare,
                                calendar amatur 2017 cand apare?
                                Mersi !

                                Comentariu


                                • Postat în original de Vali Suta Vezi post
                                  Salutare,
                                  calendar amatur 2017 cand apare?
                                  Mersi !
                                  Topicul Calendar AmaTur 2017 urmează să fie lansat Duminică și se va adresa în primă instanță Organizatorilor de Turnee care vor face propunerile pentru anul 2017, inclusiv propunerile pentru organizarea Turneului Final 2017, într-o zonă cât mai centrală a țării.
                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                  Comentariu


                                  • Marcele,daca tot se lanseaza topicul "Calendar 2017"si se intentioneza ca T.F sa se desfasoare intr-un oras din centrul tarii stabileste niste conditii minimale ca sa stie organizatorii de acolo daca pot aplica sau nu pt T.F.
                                    Adica:
                                    -nr minim de categorii (1,2 sau 3)
                                    -nr minim de participanti pe categorie(e vorba despre TF ,nu de un concurs A+ obisnuit)
                                    -nr minim de sali
                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                    Comentariu


                                    • Eu spun ca nu are trebui impusa o limitare geografica. Anul trecut s-a ales turneul final din doua "candidaturi".

                                      Comentariu


                                      • Probabil a venit momentul sa luam o decizie strategica in ce priveste aceasta chestiune:
                                        -Daca dorim sa mergem pe actualul format de Turneu Final, cu o participare masiva, si in acest caz cel mai echitabil este ca evenimentul sa aibe loc in centrul tarii (iar aici avem minimum 2 orase, daca nu 3, unde sunt una sau doua sali de tenis de masă pe langa o sala polivalenta.
                                        -Daca dorim sa adoptam un format nou, cu mai putini participanti la masa de joc, dar eventual cu toti premiatii invitati - in acest caz numarul concurentilor s-ar reduce undeva la o treime (si in acest caz cred ca locul de desfasurare poate sa fie undeva la 100 km in afara zonei centrale).
                                        Suntem in perioada in care coordonatorii circuitului definitiveaza deciziile de la Targoviște, eventual va fi inclus si acest punct la capatul listei.
                                        FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                        Tel : 0742 257 995

                                        Comentariu


                                        • Mai e si varinta a 3-a, tot cu participare masiva, dar nu in centrul tarii ci: la Baia Mare sau Mangalia, la Gura Humorului sau Oravita. Ca sa numesc niste extremitati pe harta Amaturului.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Kralizec Vezi post
                                            Eu spun ca nu are trebui impusa o limitare geografica. Anul trecut s-a ales turneul final din doua "candidaturi".
                                            Asa e .VARIANTA PLAUZIBILA SI VALABILA
                                            Blade . PHOTINO
                                            Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                            Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                            Comentariu


                                            • O varianta buna ar fi la Tg Mureș, cu sala polivalenta si sala de la TT ADIAL CONCEPT, binenteles cu acordul partilor.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                                Topicul Calendar AmaTur 2017 urmează să fie lansat Duminică și se va adresa în primă instanță Organizatorilor de Turnee care vor face propunerile pentru anul 2017, inclusiv propunerile pentru organizarea Turneului Final 2017, într-o zonă cât mai centrală a țării.
                                                Astept cu mare interes
                                                Blade . PHOTINO
                                                Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                                Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                                Comentariu

                                                Who has read this thread:
                                                Procesare...
                                                X