Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Calendar amatur 2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    3 septembrie 2016 memorialul Paneth Farkas daca mai este loc in calendar.

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de sorin_client Vezi post
      Nu cred sa deranjeze pe nimeni un A la Iași la datele mentionate !
      Sunt distante mari intre locatii si nu se va influenta participarea in niciuna dintre ele. Cel putin asa cred.

      Sustin ca nu poate sa deranjeze pe nimeni organizarea unui turneu la IASI, mai ales pe 20.02.16 cand se organizeaza la București.

      Cati jucatori de la Iași, Suceava, Botoșani, Vaslui, Neamț.....se prezinta la turneele de la București??????

      Si haideti sa dam o sansa si celor din Iași care au auzit doar de AMATUR sa si vada ce inseamna acest lucru!!!!

      Si turneele din data de 27.02.16 nu pot fi deranjate - acolo au acces mai mult cei din Suceava si Neamț, in rest puteti sa vedeti si pe listele de inscrieri de anul acesta.

      VA ROG DATI O SANSA IASULUI SA ADUCA IN INIMA MOLDOVEI PLACEREA DE AJUCA INTR-O COMPETITIE ATAT DE FRUMOASA!!!!!

      In rest mult succes BOGDANE, te sustin si mai stiu cateva zeci de persoane care te sustin!!!!

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de marcelgiosan
        Pe 16 Ianuarie 2016 Dl. Dena Corneliu intenționeză să organizeze un Turneu B la Giurgiu, supervizat de Mihai Vranceanu.
        La cât mai multe ?i urăm!

        Comentariu


        • #29
          Pe 03 ianuarie 2016 Alex Gheorghe, reprezentantul unei noi sali( "Sala Tenis de Masa Gheorghe Teodor") ce se va deschide in București doreste sa organizaze un turneu B, la organizare o sa il ajut eu.

          Comentariu


          • #30
            HAI SUS cu calendarul AMATUR 2016 !! Bat concursurile la usa si vrem sa ne pregatim maxim !! Multumesc !
            TRUST NO ONE !

            Comentariu


            • #31
              As vrea sa organizez la Vintu de jos, 2 turnee A : unul in martie-aprilie, iar al doi-lea in 10 dec.Rog confirmare de la Emi si Fl Apian ,si o data pt primul turneu.Multumesc.

              Comentariu


              • #32
                3 ianuarie

                @Mihai Vr. Sa-l faceti vizibil ca vreau sa particip! Pana atunci Sarbatori fericite tuturor!
                Ultima editare de Bogdan_TG-JIU; 24.dec.2015, 17:12. Motiv: corectare
                Lemn dă Cireș supranumit și Fix-caria
                FH Cauciuc natural de la Danubiana
                BH Camera de bicicleta de la Luduș

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de daviris Vezi post
                  As vrea sa organizez la Vintu de jos, 2 turnee A : unul in martie-aprilie, iar al doi-lea in 10 dec.Rog confirmare de la Emi si Fl Apian ,si o data pt primul turneu.Multumesc.
                  In martie doar pe 20 ar mai fi loc, aprilie este plin, in decembrie e ok ... eu vin cu placere, ca de obicei.
                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                  Comentariu


                  • #34
                    As dori ca in data de 23.ianuarie 2016 sa organizez un B la VATRA DORNEI ,nu este afisat calendarul pe 2016(poate nu-i definitivat) CUPA UNIRII ed.IV pentru juniori si seniori.Va rog un raspuns , sa ma pot pregati.
                    Din cate am vazut nu sunt concursuri prin apropiere(BUCURESTI si ORADEA)
                    Blade . PHOTINO
                    Fh. Tibhar ev. Mx-p
                    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de FlorinBN Vezi post
                      In martie doar pe 20 ar mai fi loc, aprilie este plin, in decembrie e ok ... eu vin cu placere, ca de obicei.
                      Revin, cred ca nu m-am uitat bine, pe 12 martie si 17 decembrie se poate, in rest este cam ocupat.
                      TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                        .....

                        Calendar Ianuarie 2016
                        Nr. Crt. Data Localitate Categorie Denumire Turneu Organizator
                        1 03.01.2016 Victoria A Paleta Veche Beltechi Dumitru
                        2 09.01.2016 Topoloveni A Botirca Sorin
                        3 16.01.2016
                        4 23.01.2016 București TT A Cupa Unirii Bodeanu Dan
                        5 23.01.2016 Oradea A Pingpongmania Sferlea Marius
                        6 30.01.2016 Odorheiu Secuiesc A Tokos Pal
                        Emiiii,....
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de GeluBv Vezi post
                          Emiiii,....
                          Dimineata mergem la sala si verificam luminile si caldura ,deoarece sala a fost in renovare in ultimile 6 luni s-a reparat acoperisul si trebuie sa ma asigur ca totul functioneaza .in rest am sarbatorit cu familia intr-o liniste mirifica .Multumesc ca nu m-ati uitat Maine revin cu totul telefon,internet,forum.Va doresc tuturor o seara linistita.

                          EMIIII

                          Comentariu


                          • #38
                            Calendar amatur 2016

                            Cosmin Pop ma numesc din Turda . Doresc sa organizez un turneu B in luna martie , "Cupa Primaverii" Turda .Va rog sa imi acordati o data la care sa pot organiza acest turneu.
                            Oferim cupe la primi 4,diplome la primi 8,premii in bani la primii 4 . Oferim si mancare la amiaza . Turneul se va desfasura pe doua categorii : Amatori si Open .
                            Blade: Bty Primorac Carbon off+
                            Bh:Tenergy 80 fx
                            Fh:Tenergy 80 fx

                            Comentariu


                            • #39
                              In primul rand,doresc sa transmit "La multi ani " , familiei AmaTur, si sa rezerv 2 turnee A in 2016:12 martie si 17 decembrie 2016.Va multumesc.

                              Comentariu


                              • #40
                                Vad ca nu a raspuns nimeni asa ca rezerv data de 19 martie pt un turneu B la Turda. Sper sa primesc raspuns.
                                Blade: Bty Primorac Carbon off+
                                Bh:Tenergy 80 fx
                                Fh:Tenergy 80 fx

                                Comentariu


                                • #41
                                  Turneele B nu se trec in Calendarul Amatur .Asa dupa cum stipuleaza Regulamentul Amatur in vigoare alege o data la care sa nu fie vreun turneu A la mai putin de 100 km.
                                  Daca vrei sa devii organizator de turnee primul lucru necesar este sa citesti si sa recitesti Regulamentul Amatur . Sunt organizatori care il cunosc doar vag si din aceasta cauza au loc unele"intamplari" neconforme acestuia,prilej de contestatii si polemici ulterioare. E posibil ca unii dintre ei ,recidivisti,sa piarda dreptul de a organiza turnee Amatur pe o perioada anume de timp
                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Postat în original de Zoki Vezi post
                                    Vad ca nu a raspuns nimeni asa ca rezerv data de 19 martie pentru un turneu B la Turda. Sper sa primesc răspuns.
                                    Pe 19 Martie 2016 este programat un turneu A la Oradea. Chiar dacă distanța Turda - Oradea este mai mare de 100 km (187 km) si respecta Regulamentul AmaTur, recomandarea mea este sa-l programezi cu o sâmbătă mai târziu - pe 26.03.2016 - când sunt programate turnee A la Botoșani, Arad si Râmnicu Valcea. Succes!
                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Ok.
                                      Ramane pe 26.03.2016 Turneu B la Turda.
                                      Va multumesc.
                                      Blade: Bty Primorac Carbon off+
                                      Bh:Tenergy 80 fx
                                      Fh:Tenergy 80 fx

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Cand se afiseaza calendarul intreg al anului 2016?

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          ?n cursul acestei săptăm?ni. Lipsește confirmarea unui Turneu A+.
                                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Observ o schimbare majora in organizarea turneelor Amatur, sunt tot mai multe, si constat ca distanta (ca timp) intre un turneu A+ si un turneu A este foarte mica, si cred ca se va miscora tot mai mult.
                                            INTREBARE: nu se va micsora numarul de jucatori prezenti la turneele A (timp, bani, etc)?
                                            Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                                            FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                                            BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                              ?n cursul acestei săptăm?ni. Lipsește confirmarea unui Turneu A+.
                                              Abia astept sa vad cine tine o armata de oameni cu sufletul la gura...nu-mi pot programa concediile, nimic... pana nu stiu lista turneeelor !
                                              TRUST NO ONE !

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Disponibilitatea unor sali (ex. Polivalente) se poate afla doar dupa a doua jumatate a lunii ianuarie intrucat sunt echipe de la mai multe sporturi (unele dintre ele sustinute si de primarii) care nu au sau nu trimit la timp datele la care-si tin concursurile. Agenda administratorului nefiind completata cu aceste date acestia nu ne pot furniza cu exactitate disponibilitatea salii astfel incat uneori trebuie sa mai intarziem cateva zile pentru ca informatia sa fie corecta.
                                                La salile scolare situatia e ceva mai simpla dar chiar si acolo trebuie instiintata conducerea. Ori pe timpul vacantei nu se pot face prea multe...


                                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                                Blade: lemn off...ce lemn !
                                                Bh: cu tepi
                                                Fh: fara tepi

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Calendar Amatur 2016

                                                  http://www.amatur.ro/tenisdemasa/Calendar.php
                                                  Ultima editare de FlorinBN; 10.ian.2016, 16:49.
                                                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Turneul final din 2016 se va tine la Targoviște(din nou cam departe de Vestul tarii)?!E 100% stabilit?!

                                                    Totodata am vazut ca in ultimii ani Turneele finale au avut loc la
                                                    2015 Focșani
                                                    2014 Sfantu Gheorghe
                                                    2013 Brașov
                                                    2012 Sfantu Gheorghe
                                                    2011 Targoviște
                                                    2010 Sibiu
                                                    2009 București
                                                    2008 Piatra Neamț
                                                    2007 Cluj Napoca
                                                    2006 București.


                                                    Recomandarea mea(si cred ca nu doar a mea) e sa se aleaga(daca se mai poate) o locatie in CENTRUL tarii pentru desfasurarea Turneului Final.
                                                    Ultima editare de Dacian Cotca; 07.ian.2016, 18:54.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X