Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Calendar amatur 2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Postat în original de Dacian Cotca Vezi post
    Turneul final din 2016 se va tine la Targoviște(din nou cam departe de Vestul tarii)?!E 100% stabilit?!

    Totodata am vazut ca in ultimii ani Turneele finale au avut loc la
    2015 Focșani
    2014 Sfantu Gheorghe
    2013 Brașov
    2012 Sfantu Gheorghe
    2011 Targoviște
    2010 Sibiu
    2009 București
    2008 Piatra Neamț
    2007 Cluj Napoca
    2006 București.


    Recomandarea mea(si cred ca nu doar a mea) e sa se aleaga(daca se mai poate) o locatie in CENTRUL tarii pentru desfasurarea Turneului Final.

    Da', niciodata n-a fost aleasa Botoșani care ofera conditii mai mult decat excelente ! (ca' daca ne unim cu Ucraina suntem in centrul tarii/regiunii/aproape de Sofia (2 ore).)
    Blade: lemn off...ce lemn !
    Bh: cu tepi
    Fh: fara tepi

    Comentariu


    • #52
      Iasul a ramas fara turneu in 2016? sau va fi un B ce nu e trecut in calendar?

      Comentariu


      • #53
        Postat în original de Dacian Cotca Vezi post
        Turneul final din 2016 se va tine la Targoviște(din nou cam departe de Vestul tarii)?!E 100% stabilit?!

        Totodata am vazut ca in ultimii ani Turneele finale au avut loc la
        2015 Focșani
        2014 Sfantu Gheorghe
        2013 Brașov
        2012 Sfantu Gheorghe
        2011 Targoviște
        2010 Sibiu
        2009 București
        2008 Piatra Neamț
        2007 Cluj Napoca
        2006 București.


        Recomandarea mea(si cred ca nu doar a mea) e sa se aleaga(daca se mai poate) o locatie in CENTRUL tarii pentru desfasurarea Turneului Final.
        Dupa cum se poate observa editiile 2012-2014 s-au desfasurat la Sf GH si Bv tocmai pt ca sunt situate in centrul tarii.In 2015 a fost ales Focșaniul pt ca a pus la dispozitie doua sali cu un nr mare de mese.
        Pentru TF 2016 au candidat doar Tgv si Sibiu..prima localitate punand la dispozitie 40 de mese in 2 sali,a doua 32 de mese in 2 sali.
        S-a ales Tgv(cu un scor strans) factorul decisiv fiind nr de mese si implicit nr mai mare de jucatori acceptati a turneu.
        In primii ani ai Amaturului,cand nu se juca pe categorii,TF era o intrecere mai de "elita" sa-i zicem,nr total al participantilor admisi la TF de la P Neamț fiind ,daca tin bine minte,48 !(era o diferenta de la cer la pamant in organizarea de atunci fata de cea de acum-adica acu e super fata de ce era atunci)
        Poate daca vom limita nr de jucatori admisi la un TF la 64 de Openisti si 64 la Amatori acest lucru ar determina cresterea nr de participari la turnee de-a lungul anului in speranta prinderii unui loc(e o propunere care o voi face pt anul urmator,nu mi-a venit in cap s-o fac anul trecut)
        In acest caz,o sala buna cu 16 mese ar putea gazdui concomitent ambele concursuri..Mai toate orasele capitala de judet (si nu numai) au
        o astfel de sala..Si atunci probabil am avea de ales dintre 10 de candidaturi,din care 5 apartinand oraselor din centrul tarii.Om trai si om vedea ce va fi
        Ultima editare de cata_60; 08.ian.2016, 16:18.
        of all the things i lost i miss my mind the most

        Comentariu


        • #54
          La un prim ochi aruncat pe calendarul turneelor pentru anul 2016 constat ca bacauanii, probabil ca si ceilalti din judetele invecinate, in comparatie cu anul 2015, nu au prea multe optiuni de a participa la concursuri mai apropiate ca distante, (pana in 150 km sa zicem), disparand din program Focșaniul, aparand, in schimb ce-i drept, Romanul...Dar parca, totusi nu vad de unde as putea strange in 2016 un numar de 16 participari, cate am avut in 2015...Cine stie?...sa ramanem optimisti, poate mai apar turnee pe parcurs..macar B-uri..Succese tuturor!


          Si totusi privind cu ambii ochi, daca luam in calcul : Brăila, Galați, Suceava, Botoșani si Fălticeni se aduna destule turnee...Ramane de vazut la care vom putea participa..
          Ultima editare de marian oancea; 08.ian.2016, 20:11.
          Nittaku Acoustic
          FH - Xiom Omega V Tour
          BH - Xiom Omega V Tour

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de marian oancea Vezi post
            La un prim ochi aruncat pe calendarul turneelor pentru anul 2016 constat ca bacauanii, probabil ca si ceilalti din judetele invecinate, in comparatie cu anul 2015, nu au prea multe optiuni de a participa la concursuri mai apropiate ca distante, (pana in 150 km sa zicem), disparand din program Focșaniul, aparand, in schimb ce-i drept, Romanul...Dar parca, totusi nu vad de unde as putea strange in 2016 un numar de 16 participari, cate am avut in 2015...Cine stie?...sa ramanem optimisti, poate mai apar turnee pe parcurs..macar B-uri..Succese tuturor!


            Si totusi privind cu ambii ochi, daca luam in calcul : Brăila, Galați, Suceava, Botoșani si Fălticeni se aduna destule turnee...Ramane de vazut la care vom putea participa..
            Aveti si anul acesta suficiente turnee in judet sau la o distanta rezonabila:Moinesti,Comănești-vad ca pe astea le-ati omis.
            In alta ordine de idei Focșaniul nu are turnee in calendar deoarece momentan Costin Corcoz s-a saturat de munca asta ingrata de organizator(nu e singurul de altfel) : pe langa ca nu poti juca (sau daca joci nu ai cum s-o faci bine,avand de rezolvat tot felul de probleme ce apar pe parcurs) nici nu poti multumi pe toata lumea
            Ultima editare de cata_60; 09.ian.2016, 08:44.
            of all the things i lost i miss my mind the most

            Comentariu


            • #56
              Ok. Multumim pentru raspuns. Faceam doar o remarca...la o prima vedere si ulterior la o a doua..Sigur, eu nu ma refeream la turneele organizate in judetul Bacău, ci la cele din judetele invecinate.
              E de inteles faptul ca in calitate de organizator turnee faci anumite sacrificii pentru a multumi participantii si sigur ca asta inseamna mult efort , stres si renuntari la linistea si comfortul personal. Nu am ce sa-i reprosez lui Costi si nici altor organizatori, insa personal, regret ca nu se mai organizeaza concursuri la Focșani pentru ca eu am parintii si nasii din zona si din cand in cand aveam "motive"sa-i vad mai des. Dar, asta e... Per total e ok.
              Ultima editare de marian oancea; 10.ian.2016, 10:08.
              Nittaku Acoustic
              FH - Xiom Omega V Tour
              BH - Xiom Omega V Tour

              Comentariu


              • #57
                Am putea si noi sa organizam un turneu la Buzău !! O data disponibila??

                Comentariu


                • #58
                  Postat în original de Alex Popa Vezi post
                  Am putea si noi sa organizam un turneu la Buzău !! O data disponibila??
                  0733920841- dl. Lazaroiu
                  Hobby: Motoare si ski !
                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                  Comentariu


                  • #59
                    ...si totusi doua concursuri A+ in acelasi oras in decursul unui an parca n-au mai fost pe nicaieri... (cel regional nu se pune intrucat au acces aproape toti jucatorii).
                    Blade: lemn off...ce lemn !
                    Bh: cu tepi
                    Fh: fara tepi

                    Comentariu


                    • #60
                      gandesc ca nu e finalizat calendarul: in Modova nu gasesc nicun A+ in afara celui la scara nationala din 3 septembrie
                      JOOLA Zelebro
                      FH Joola Rhyzer Pro 45
                      BH Joola Rhyzer Pro 45

                      Comentariu


                      • #61
                        Postat în original de sorin_client Vezi post
                        ...si totusi doua concursuri A+ in acelasi oras in decursul unui an parca n-au mai fost pe nicaieri... (cel regional nu se pune intrucat au acces aproape toti jucatorii).
                        Postat în original de Pinzar Alin Vezi post
                        Gîndesc că nu e finalizat calendarul: în Modova nu găsesc nici un A+ în afara celui la scară națională din 3 septembrie.
                        Targoviște organizează un singur Turneu A pe an, spre deosebirea de alte orașe (Botoșani - 2 A, Brăila, Gura Humorului, Dej, Mediaș, etc. - 3 A, Oradea - 6 A, București - 8 A). Anul acesta a renunțat la turneul A pentru a organiza Turneul A+ repartizat zonei 4.
                        Sezonul regulat (de turnee A) nu are legătură cu Turneele A+ care se desfășoară pe zone, prin alternanță, sau cu turneul final.
                        Desemnarea orașului Targoviște ca și gazdă a Turneului Final a avut loc după definitivarea Calendarului și a avut alte criterii: număr de săli + număr de mese, pentru că așa cum știm cu toții cerința de locuri la TF crește de la an la an.
                        Moldova (parte a Zonei 1 - după cum se specifică în Regulament) organizează turneul A+ prin alternanță cu Zona 2, care și-a stabilit gazda de anul acesta la Constanța (?n perioada de debut a sezonului estival, când câteva partide de tenis se combină de senzație cu prima partidă de plajă și baie a anului 2016). Iar în 2017, când vine iar rândul Zonei 1 la A+, o să dea constănțenii plaja și baia pe o cură de ozon în nordul Moldovei.
                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                        Comentariu


                        • #62
                          am mai aruncat o privire la orasele organizatoare de turnee A+: Targoviște, București , Constanța si Cluj. Nu sunt locatii prea facile avand in vedere ca sunt din Suceava. Hmmm... anul 2016 deja nu-mi place cum incepe ))
                          JOOLA Zelebro
                          FH Joola Rhyzer Pro 45
                          BH Joola Rhyzer Pro 45

                          Comentariu


                          • #63
                            Postat în original de Pinzar Alin Vezi post
                            am mai aruncat o privire la orasele organizatoare de turnee A+: Targoviște, București , Constanța si Cluj. Nu sunt locatii prea facile avand in vedere ca sunt din Suceava. Hmmm... anul 2016 deja nu-mi place cum incepe ))
                            Aline la pozitia ta in clasament cred ca turneele A+ sunt inca mult prea departe chiar si daca s-ar organiza la Suceava sau Gura Humorului ,ar trebui sa mai vizitezi cateva turnee A si B sa mai cresti in clasament si dupa aceea urmeaza si A+ oriunde ar fii ele ,eu stiu amaturisti care strabat 5-700 de km pt un turneu A+ dar stau mult mai bine in clasament.

                            Eu cred ca anul acesta nu se v-a mai pune asa mare accent pe un nr foarte mare de participanti la un turneu A+ ci mai degraba pe calitatea turneului unde sunt asteptati cei mai impatimiti amatoristi din circuit ,deoarece s-a vazut ca turneele cu nr mare de participanti au generat extrem de multe probleme si inainte de incepere ,in timpul desfasurarii si dupa aceea ,si dupa cele discutate cu organizatorii care s-au inhamat in ultimi ani la astfel de turnee se pare ca sunt din ce in ce mai putini care agreeaza incontinuare aceste aglomerari de jucatori in conditii impropri.Si eu am facut ,dar nu mai fac.

                            EMI
                            Ultima editare de Zosim1; 10.ian.2016, 20:10.

                            Comentariu


                            • #64
                              Emi si Cata(intru-un post de mai sus cu o propunere foarte buna in acest sens) au perfecta dreptate.
                              La desfasurarea turneelor A+ si Turneul final(eu sustin in continuare ca trebuie sa fie amplasat in centrul tarii) trebuie sa fie pe primul loc calitatea nu cantitatea(numar foarte mare de jucatori ,timpi de asteptare foarte mari....)!

                              Comentariu


                              • #65
                                Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                Aline la pozitia ta in clasament cred ca turneele A+ sunt inca mult prea departe chiar si daca s-ar organiza la Suceava sau Gura Humorului ,ar trebui sa mai vizitezi cateva turnee A si B sa mai cresti in clasament si dupa aceea urmeaza si A+ oriunde ar fii ele ,eu stiu amaturisti care strabat 5-700 de km pt un turneu A+ dar stau mult mai bine in clasament.

                                Eu cred ca anul acesta nu se v-a mai pune asa mare accent pe un nr foarte mare de participanti la un turneu A+ ci mai degraba pe calitatea turneului unde sunt asteptati cei mai impatimiti amatoristi din circuit ,deoarece s-a vazut ca turneele cu nr mare de participanti au generat extrem de multe probleme si inainte de incepere ,in timpul desfasurarii si dupa aceea ,si dupa cele discutate cu organizatorii care s-au inhamat in ultimi ani la astfel de turnee se pare ca sunt din ce in ce mai putini care agreeaza incontinuare aceste aglomerari de jucatori in conditii impropri.Si eu am facut ,dar nu mai fac.

                                EMI
                                anul trecut in primavara am regasit tenisul(si copilaria mea cu paletele Hanoi e departe rau de anul 2015)... e tarziu, stiu, dar ce sa fac? Sa inteleg caci participarea la un turneu de A+ ar fi un moft care poate fi realizat doar de anumiti jucatori? Ca si incepator, ma gandeam ca ar fi un turneu zonal... si eu nu ma regaseam in zona, nimic mai mult. SUnt nou, invat si sper ca intrebarile mele sa serveasca si altor jucatori care ar vrea sa se dumireasca cu acest frumos fenomen. Multumesc pentru raspuns
                                JOOLA Zelebro
                                FH Joola Rhyzer Pro 45
                                BH Joola Rhyzer Pro 45

                                Comentariu


                                • #66
                                  In primul rand bine ai venit in randul forumistilor care arata un interes sporit acestei miscari prin multitudinea de postari deja ,dar daca tot esti activ de ce nu studiezi un pic forumul unde apar extrem de multe discutii interesante de-a lungul anilor ,unde mai exista si regulamentele ce s-au perindat prin Amatur ,chiar si cel actual unde gasesti raspunsuri la multe din intrebarile tale.
                                  http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...aTur-2015-2016

                                  Da Aline la turneele A+ inscrierea este in functie de clasament si nu de regula primul venit ,primul servit.Adica daca tu te inscri in prima zi de inscrieri la turneu A+ si esti inainte de termenul de inscrieri cu un minut ultimul pe lista si atunci se inscrie unul de pe pozitia 712 tu iesi de pe lista si nu vei putea participa,la fel si la turneul final.

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                    In primul rand bine ai venit in randul forumistilor care arata un interes sporit acestei miscari prin multitudinea de postari deja ,dar daca tot esti activ de ce nu studiezi un pic forumul unde apar extrem de multe discutii interesante de-a lungul anilor ,unde mai exista si regulamentele ce s-au perindat prin Amatur ,chiar si cel actual unde gasesti raspunsuri la multe din intrebarile tale.
                                    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...aTur-2015-2016

                                    Da Aline la turneele A+ inscrierea este in functie de clasament si nu de regula primul venit ,primul servit.Adica daca tu te inscri in prima zi de inscrieri la turneu A+ si esti inainte de termenul de inscrieri cu un minut ultimul pe lista si atunci se inscrie unul de pe pozitia 712 tu iesi de pe lista si nu vei putea participa,la fel si la turneul final.
                                    Urmaresc cu oarece atentie miscarea Amatur de vreun an jumate si pot spune cu mana pe inima ca in foarte multe cazuri, valoarea unui jucator din acest circuit nu e data de pozitia lui in clasament...asadar, participarea la anumite turnee majore n-ar trebui conditionata de pozitie, ci de MP sau de alte criterii ( nr de participari, etc )...cunosc jucatori care alearga prin toata tara dupa puncte, urcand in felul asta in clasament insa isi iau bataie de la jucatori care datorita unor factori externi ( financiaro-temporali ) nu pot bifa prezent la calendarul Amatur...
                                    TRUST NO ONE !

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Postat în original de danmihai Vezi post
                                      Urmaresc cu oarece atentie miscarea Amatur de vreun an jumate si pot spune cu mana pe inima ca in foarte multe cazuri, valoarea unui jucator din acest circuit nu e data de pozitia lui in clasament...asadar, participarea la anumite turnee majore n-ar trebui conditionata de pozitie, ci de MP sau de alte criterii ( nr de participari, etc )...cunosc jucatori care alearga prin toata tara dupa puncte, urcand in felul asta in clasament insa isi iau bataie de la jucatori care datorita unor factori externi ( financiaro-temporali ) nu pot bifa prezent la calendarul Amatur...
                                      Nu vorbea nimeni de valoarea unui jucator ,din contra am accentuat pozitia in clasament ,dar daca e vorba de valoarea unui jucator nici clasamentul ,si nici Mp nu reflecta valoarea unui jucator ,si nici macar ratingul ,ele sunt niste valori care au diferiti coeficienti in formulele de calcul si reflecta mai mult sau mai putin forma din acel moment,luna sau an, depinzand de mai multi factori cum am mai spus.

                                      Dar revenind la subiect ,in circuitul Amatur turneele A+ au fost gandite si reglementate de regulamentele in viguare sa fie oglinda amaturistilor cu un cel mai mare interes aratat catre acasta miscare si nici decum celor mai valorosi jucatori (valorosi ma refer la nivelul de joc ,ca daca ar fi dupa scopurile amatorilor cei mai valorosi sunt cei ce participa la cat mai multe turnee).Nu la putine turnee A+ locurile Wild-card-urilor le-au ocupat jucatori ce fac cinste acestui circuit (ex.Pralea) si nici decum juc cu Mp mare.(vezi A+ si finale),si eu cred ca este o masura onesta fata de toti jucatori acestui circuit.

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        La turneele A+ participarile au fost "conditionate" de pozitia in clasament, deci de cele mai multe ori participau cei ce-au fost foarte activi ceea ce consider ca e normal.
                                        Pe undeva este bine pentru ca te "obliga" sa ai un numar de participari A si B ca sa poti avea acces la A+. Adevarat ca nu valoarea este pusa in vizor dar consider ca nici acceptarea tuturor categoriilor si nici acceptarea "fara numar" la turneele A+ nu vor fi benefice in viitor. Dispare conditia/atractia/competitia si dorinta de participare cand totul este "la liber".
                                        Un client poate deveni un bun client, un "trecator" va deveni client si doar dupa, un bun client. he he he (se trezi filosoful)

                                        Marcele, daca e sa-mi exprim parerea despre locatia Targoviște atunci sa stii ca e una pozitiva din toate punctele de vedere. Sala exceptionala, gazde la fel, totul e mai mult decat ok. Am participat aproape la fiecare editie si stiu cum e. Merita sa fii prezent la Targoviște !
                                        Dar nu este corect doua A+-uri in acelasi oras in acelasi an. Eu cred ca oricare din orasele organizatoare ar renunta la un A pentru un A+ !
                                        Daca nu se desfasoara in mijlocul tarii de ce nu s-ar disputa Iași de exemplu ? Este mai accesibil Targoviște decat Iași ? Un turneu final in capitala Moldovei ar fi mai accesibil si pentru noi cei din nord dar si din mijlocul tarii.
                                        Este posibil ca participarea sa fie mai numeroasa la Targoviște datorita faptului ca e aproape de capitala si de centrele mari ale tenisului dar "castigul" de moment nu este benefic Amaturului.

                                        Probabil ca voi crea multe antipatii cu acest mesaj dar trebuie sa se stie ca multa lume este nemultumita de aceasta alegere (Targoviște) iar acest mesaj este si din partea altor colegi.
                                        Repet, respect pentru Targoviște, organizatori de exceptie, rog ca acest mesaj sa nu fie interpretat cu rautate, vrem doar sa avem acces la mai multe A+-uri in zona noastra.
                                        Multumim.

                                        Respect.
                                        Blade: lemn off...ce lemn !
                                        Bh: cu tepi
                                        Fh: fara tepi

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Postat în original de sorin_client Vezi post
                                          , vrem doar sa avem acces la mai multe A+-uri in zona noastra.
                                          Multumim.

                                          Respect.
                                          Sorine ,hai si cu propuneri concrete.
                                          Acum sunt 8 zone in amatur fiecare are dreptul la un A+ odata la 2 ani,deci toate zonele sunt indreptatite la fel.Daca vrei in fiecare an A+ in zona ta atunci trebuie sa le dai la fiecare zona si atunci cu 8 A+ ,si unde mai pui ca au rasarit si A+ regionale care sunt tot 8 la numar (cu care sunt de acord o data la 5 ani ,dar nu in fiecare an ) ,mi se pare ca trebuie sa mai inventam un alt tip de turneu A++ cu apostrof ,sau de ce nu sa facem in fiecare regiune cate un turneu final.

                                          Iar vizavi de Salile Polivalente ,care sunt din p.m.d.v. toate la fel in Romania ,cu grupuri sanitare si vestiare deplorabile ,si parchet impropriu tenisului de masa ,mai e nevoie de inca 1,2,3 sali pentru a ajunge la compromisul de a participa toata suflarea amatur la Turneul Final.

                                          Turneul Final trebuie sa reprezinte mandria Amaturului si sa fie gestionata intr-o singura sala ,toata lumea la un loc si sa fie o sarbatoare pt toata lumea,si de ce nu pe parcursul a 2 zile ,majoritatea ce ajung in fazele superioare ale acestei competiti sunt impatimiti ai tenisului si pot face "sacrificiul suprem" de a fugi 2 zile de acasa

                                          Intr-o sala cu 25 de mese pe parcursul a 10-12 ore se pot gestiona 1000-1200 de meciuri ,deci pentru cel putin 300 de persoane.
                                          Ultima editare de Zosim1; 11.ian.2016, 01:36.

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Recomand conducerii AmaTur sa stabileasca clar prin regulament ca TURNEUL FINAL(CEL MAI IMPORTANT TURNEU din AN !!!) sa aiba loc in CENTRUL tarii pentru ca aceasta sarbatoare a AmaTur-ului sa fie accesibil in egala masura jucatorilor din toata tara!

                                            Doar e TURNEU FINAL NU regional!

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Postat în original de Dacian Cotca Vezi post
                                              Recomand conducerii AmaTur sa stabileasca clar prin regulament ca TURNEUL FINAL(CEL MAI IMPORTANT TURNEU din AN !!!) sa aiba loc in CENTRUL tarii pentru ca aceasta sarbatoare a AmaTur-ului sa fie accesibil in egala masura jucatorilor din toata tara!

                                              Doar e TURNEU FINAL NU regional!
                                              Daciane si eu ma gandeam la anul sa propun Turneul Final la Mangalia ,sa vad daca acolo scap de tine ,ca anul asta te-am vazut peste tot .

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Emii stii bine ca nu e vorba de mine(ca eu sunt virusat de mic cu tenis de masă,doar ca de 2 ani s-a reactivat virusul si l-am dat si celor 2 copii) ci e vorba de toti cei care suntem virusati de acest sport frumos.
                                                Prima optiune NORMALA ar trebui sa fie ca TURNEUL FINAL sa fie amplasat in centrul tarii(sa fie accesibil tuturor jucatorilor din orice regiune a tarii)!
                                                Daca nu se vrea(sau nu se poate asa,sau.......) a doua optiune NORMALA ar fi ca Turneul Final sa se organizeze pe rand de fiecare zona din cele 8(dupa istoric cred ca ar fi vremea Vestului sa-l organizeze) -asa o data la 8 ani ii vine rândul fiecarei zone sa organizeze Turneul Final si iata ca in 8 ani vizitam toata tara!

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Eu nu inteleg de ce trebuie restrictionat numarul de turnee A+. Dati-le liber oricui vrea sa organizeze un A+ si poate sa ofere conditii de desfasurare la standardele impuse de regulament si va asigur eu ca nu se va rasturna pamintul.
                                                  Cat despre turneul final, parca era vorba sa nu ne batem joc unii de altii. De ce sa fie avantajate anumite zone, in defavoarea altora. Trebuie sa beneficiem toti, din toate colturile tarii, de aceleasi conditii de participare ( aproximativ ). Asa ca, dragi conducatori, va rugam sa mai reflectati la stabilirea locatiei de desfasurare a turneului final !

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Intrebare: CAND A FOST CEL MAI APROAPE de vestul tarii TURNEU FINAL IN ULTIMII 3 ANI? sau suntem noi asa ghinionisti ca ne-am nascut in capatul tarii?
                                                    Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                                                    FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                                                    BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X