Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

O.n.s.s.-2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Tocmai s-a discutat despre acest lucru!
    La liceu se va merge în continuare pe varianta individuală băieți și fete!
    Oricum, îmi pare rău de cei care sunt la gimnaziu, pentru că sunt foarte mulți cei dezamăgiți de noul regulament, care "scoate de la masă" mulți copii talentați!
    Tenergy 05 / VISCARIA / Tenergy 05

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de CLAUDIA-TTT Vezi post
      La liceu se va merge în continuare pe varianta individuală băieți și fete!
      La gimnaziu sa taiat craca , nu se vrea sa se invete acest sport si basta ,sunt o multime de copii care asteptau acest concurs si uite unde s-a ajuns .Au plans au venit la mine la club am stat sa-i lamuresc care este treaba eu nu pot sa le fac nimic ,voi cei de la FRTM mai puteti sista acest regulament si sa mergeti pe varianta veche ,eu sigur le-am povestit ca nu am ce sa le fac .V-am spus si mai sus salile anul trecut era neincapatoare acun 10 de copii atat.Pacat ,mare pacat
      Blade . PHOTINO
      Fh. Tibhar ev. Mx-p
      Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de marcu vasile Vezi post
        voi cei de la FRTM mai puteti sista acest regulament si sa mergeti pe varianta veche
        mi-e frica ca se experimenteaza la gimnaziu si ne trezim la anul ca se aplica si la liceu.asta in cazul in care nu protestam toti in adevaratul sens al cuvantului.poate tot degeaba ,am obosit deja .

        Comentariu


        • #29
          Unii dintre cei care conduc mișcarea sportivă la licee, doresc introducerea fazei zonale imediat după faza județeană și atunci vor merge doar 8 fete și 8 băieți la faza națională!! Această variantă este luată în calcul pentru a reduce costurile acestei competiții!!
          Blade - Timo Boll ZLF - OFF
          FH - Xiom Sigma II Pro
          BH- Xiom Sigma II Pro

          Comentariu


          • #30
            Cred că se va aplica de anul acesta!!!
            Blade - Timo Boll ZLF - OFF
            FH - Xiom Sigma II Pro
            BH- Xiom Sigma II Pro

            Comentariu


            • #31
              Aveti idee la faza regionala ce judete participa in regiunea Nord Est?

              Trimis de pe al meu LG-F310L folosind Tapatalk
              Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
              Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
              Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de Bogdan A Vezi post
                Aveti idee la faza regionala ce judete participa in regiunea Nord Est?

                Trimis de pe al meu LG-F310L folosind Tapatalk
                Din cate stiu e doar faza nationala. Sau si asta s-a schimbat?

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                  Unii dintre cei care conduc mișcarea sportivă la licee, doresc introducerea fazei zonale imediat după faza județeană și atunci vor merge doar 8 fete și 8 băieți la faza națională!! Această variantă este luată în calcul pentru a reduce costurile acestei competiții!!
                  Cred că se va aplica de anul acesta!!!
                  Din păcate în această seară am primit și eu o veste foarte proastă și anume că olimpiada școlară la tenis de masă (LICEU) se va organiza asemănător cu cea de la GIMNAZIU, adică pe echipe!
                  Mai mult au fost scoase și premiile în bani!
                  Așa că noi cei din liceele din București, care ne cunoaștem între noi, ne-am vorbit să nu mai participăm la bătaia de joc care ni se pregătește!
                  Tenergy 05 / VISCARIA / Tenergy 05

                  Comentariu


                  • #34
                    Sunt stupefiat !....Nu mai sunt bani ? Eu cred ca nu mai este intelepciune si vointa... Culmea este ca pe municipiul Caransebeș s-a organizat concursul saptamana trecuta, in vechea formula !!! Probabil se mai organizeaza odata... Miram-as insa sa mai fie atatia copii... La gimnaziu baieti au fost 18. Dar pe echipe nu cred ca vor fi mai mult de 3 echipe (daca vor fi), deci sase copii care vor juca efectiv, ceilalti vor face fotografi !!! Bravo mintilor luminate care au putut nascoci asa ceva... Eu voi organiza prima faza in familie...Si explicati-mi, va rog...faza regionala va fi si la gimnaziu si la liceeni? Daca da, imi poate spune cineva care a citit regulamentul(din pacate nu il pot descarca) ce judete mai sunt impreuna cu judetul Caras Severin in regiune...Va multumesc...si va rog, domnilor, nu se poate organiza de catre Amatur o competitie paralela cu mascarada aceasta pentru copii? Este o idee doar, insa stiu ca sunt multi oameni care iubesc micutii de la mese...in privinta transportului pt. turneul final, cred ca parintii pot , o data pe an sa vina cu cei calificati...

                    Comentariu


                    • #35
                      Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Olimpiada Gimnaziilor 2015-2019.pdf_page_01.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	97,0 KB 
ID:	774260Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Olimpiada Gimnaziilor 2015-2019.pdf_page_02.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	93,8 KB 
ID:	774261Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Olimpiada Gimnaziilor 2015-2019.pdf_page_03.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	40,3 KB 
ID:	774262Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Olimpiada Gimnaziilor 2015-2019.pdf_page_04.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,8 KB 
ID:	774263Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Olimpiada Gimnaziilor 2015-2019.pdf_page_05.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	92,4 KB 
ID:	774264
                      Tenergy 05 / VISCARIA / Tenergy 05

                      Comentariu


                      • #36
                        Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Olimpiada Gimnaziilor 2015-2019.pdf_page_06.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	99,4 KB 
ID:	774265Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Olimpiada Gimnaziilor 2015-2019.pdf_page_07.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,6 KB 
ID:	774266Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Olimpiada Gimnaziilor 2015-2019.pdf_page_08.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,4 KB 
ID:	774267Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Olimpiada Gimnaziilor 2015-2019.pdf_page_09.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	97,2 KB 
ID:	774268Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Olimpiada Gimnaziilor 2015-2019.pdf_page_10.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	98,4 KB 
ID:	774269
                        Tenergy 05 / VISCARIA / Tenergy 05

                        Comentariu


                        • #37
                          Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Olimpiada Gimnaziilor 2015-2019.pdf_page_11.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	96,3 KB 
ID:	774270Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Olimpiada Gimnaziilor 2015-2019.pdf_page_12.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	92,0 KB 
ID:	774271Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Olimpiada Gimnaziilor 2015-2019.pdf_page_13.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	96,4 KB 
ID:	774272Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Olimpiada Gimnaziilor 2015-2019.pdf_page_14.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	95,5 KB 
ID:	774273Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Olimpiada Gimnaziilor 2015-2019.pdf_page_15.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,1 KB 
ID:	774274
                          Tenergy 05 / VISCARIA / Tenergy 05

                          Comentariu


                          • #38
                            Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Olimpiada Gimnaziilor 2015-2019.pdf_page_16.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	49,1 KB 
ID:	774275Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Olimpiada Gimnaziilor 2015-2019.pdf_page_17.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	86,6 KB 
ID:	774276Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Olimpiada Gimnaziilor 2015-2019.pdf_page_18.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	71,0 KB 
ID:	774277Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Olimpiada Gimnaziilor 2015-2019.pdf_page_19.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	68,6 KB 
ID:	774278Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Olimpiada Gimnaziilor 2015-2019.pdf_page_20.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	68,9 KB 
ID:	774279

                            - - - Actualizat - - -

                            Vă rog să descifrați ce zice regulamentul ăsta și să descrieți dacă puteți, pas cu pas, cum se desfășoară această competiție școlară.
                            Mulțumesc frumos!

                            Scuze, dar nu am știut cum să pun tot regulamentul într-o singură postare!
                            Tenergy 05 / VISCARIA / Tenergy 05

                            Comentariu


                            • #39
                              Postat în original de CLAUDIA-TTT Vezi post
                              [ATTACH=CONFIG]12011[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]12012[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]12013[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]12014[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]12015[/ATTACH]

                              - - - Actualizat - - -

                              Vă rog să descifrați ce zice regulamentul ăsta și să descrieți dacă puteți, pas cu pas, cum se desfășoară această competiție școlară.
                              Mulțumesc frumos!

                              Scuze, dar nu am știut cum să pun tot regulamentul într-o singură postare!
                              Din cate vad e vorba de Olimpiada gimnaziilor, la licee a ramas pe formula veche - individual, sau cel putin la acest moment nu am alte informatii.

                              Comentariu


                              • #40
                                Va multumesc...si va rog, domnilor, nu se poate organiza de catre Amatur o competitie paralela cu mascarada aceasta pentru copii? Este o idee doar, insa stiu ca sunt multi oameni care iubesc micutii de la mese...in privinta transportului pt. turneul final, cred ca parintii pot , o data pe an sa vina cu cei calificati...[/QUOTE]

                                ?mi place ideea dvs, la Suceava voi organiza eu un Campionat Judetean pentru copiii de la clasele 0-VIII si nu doar V-VIII, in saptamana Scoala altfel! Daca fiecare Judet va face la fel putem sa organizam si un turneu final pentru acesti copii inainte de vacanta de vara. Detaliile tehnice, sponsorii unei astefel de editii se pot stabili ulterior daca mai toate Judetele vor agreea ideea!
                                Multumesc.

                                Comentariu


                                • #41
                                  La licee ramane INDIVIDUAL! Azi am facut faza municipala.am vb cu dna inspector de ed.fizica si a confirmat.

                                  - - - Actualizat - - -

                                  Postat în original de CLAUDIA-TTT Vezi post
                                  Mai mult au fost scoase și premiile în bani!
                                  la o anumita varsta frageda ajungem sa jucam doar pt bani? sunteti tari!pacat ca se gandeste in aceste fel!

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Corect!!! Exact cum a spus colegul în postarea de mai sus, la ciclul liceal faza județeană o să fie numai prin participarea individuală atât la fete, cât și la băieți!! Eu o am programată în luna aprilie 2016!
                                    Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                                    FH - Xiom Sigma II Pro
                                    BH- Xiom Sigma II Pro

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                                      la ciclul liceal faza județeană o să fie numai prin participarea individuală
                                      nu doar faza judeteana ci si faza NATIONALA in acest an scolar .sa ne vdm sanatosi acolo.de la anul om vedea.

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Postat în original de Adrian's Vezi post
                                        Va multumesc...si va rog, domnilor, nu se poate organiza de catre Amatur o competitie paralela cu mascarada aceasta pentru copii? Este o idee doar, insa stiu ca sunt multi oameni care iubesc micutii de la mese...in privinta transportului pt. turneul final, cred ca parintii pot , o data pe an sa vina cu cei calificati...
                                        "..........?mi place ideea dvs, la Suceava voi organiza eu un Campionat Judetean pentru copiii ..............."

                                        Emi a prins in calendarul de anul viitor(in aprilie,la Victoria)"Turneul final pentru copii" pentru toate categoriile!
                                        Majoritatea dintre copiii amaturisti fiind si participanti la aceste Olimpiade scolare,nu cred ca va fi asa de greu sa se gaseasca intelegere din partea parintilor si profesorilor pentru a putea participa la aceasta competitie(chiar daca se desfasoara sub egida Amatur-ului).
                                        I love table tennis !

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Ne poate spune cineva cum a ramas? ONss sau olimpiada liceelo...La noi in caras s-a anuntat de catre ijspectorul general ca se merge si la gimnaziu tot ca anul trecut....!?..

                                          - - - Actualizat - - -

                                          Stie cineva ceva concret?...multumim mult

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            La București s-a anuntat municipala pe 8 aprilie.Nu se stie cine vine...cine s-a calificat si daca va exista o faza nationala dar pana atunci aflam noi.

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Pe mine ma interesa daca la gimnaziu a ramas varianta pe echipe, caci in Caras Severin s-a anuntat ca ramane si la gimnaziu vechea varianta...! Nu stii ce sa mai crezi.....poate un domn profesor ne lamureste...caci daca este vechea varianta, inseamna ca nu mai este faza zonala... Uffff! Ce lipsa de transparenta...!

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Onss atat la liceu cat si la gimnaziu. Adica doar competitia individuala

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Este facut un anunt oficial undeva?

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Da apare pe site-ul isjBotoșani , iar onss la gimnaziu este denumita "Olimpiada gimnaziilor" desi formatul competitiei este tot individual. Dar am observat ca se organizeaza si onss la tenis de masă si la clasele 3-4
                                                    Aveti aici site-ul isjBotoșanihttp://www.isjBotoșani.ro/categorie/Olimpiada+Gimnaziilor

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X