Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ce sa aleg din aceasta lista?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ce sa aleg din aceasta lista?

    Buna! Sunt nou pe forumul asta desi tenisul este prin pasiunile mele. Sunt amator si asta se vrea a fi prima ma paleta de tenis mai "profesionista"
    Nu am jucat cu nici una dintre ele ca sa vad care ar fi mai pe mana mea, dar as vrea sa aleg ceva intre astea de mai jos, care cred eu ca sunt la un pret acceptabil pentru un amator

    Ma puteti ajuta sa iau o decizie? Poate imi dati alta alternativa, sunt momentan in Ge si as putea sa gasesc si altele, dar prefer sa-m iiau una gata facuta, nu vreau sa mi-o fac eu pentru ca nu ma pricep )

    69 Euro:
    Stiga Performance WRB 4*

    59 Euro:
    Butterfly Edition Timo Boll Platin+
    Stiga Carbon 3*

    40 Euro:
    Butterfly Edition Timo Boll Platin

    40 Euro:
    Butterfly Zoran Primorac 800

    20 Euro:
    Butterfly "Timo Boll Silver"

  • #2
    am uitat sa dau link-urile astea, unde sunt poze cu fiecare din ele
    http://www.sport-shop.de/index.html?d_8 ... Platin.htmhttp://www.karstadt.de/produktAnzeigen. ... 992+746733http://www.karstadt.de/produktAnzeigen. ... 992+746733http://www.karstadt.de/produktAnzeigen. ... 992+746733

    Comentariu


    • #3
      cu oricare dintre produsele astea ramai tot in zona de agrement

      cred ca ar fi mai bine daca ai 'baga' banii intr-un echipament un pic mai pretentios, merita efortul

      Comentariu


      • #4
        da, inteleg ce zici, dar daca imi iau una mai scumpa si nu mi se potriveste, pentru ca pur si simplu nu stiu cum merg astea pentru ca nu am jucat cu ele, atunci ce fac? O schimb iar?

        Comentariu


        • #5
          cam acelasi lucru se poate intampla cu oricare dintre paletele pe care le-ai pus in lista din primul mesaj

          cu propotiile de craciun cred ca poti sa ajungi la acelasi pret cu o paleta care sa aiba o calitate mult mai buna

          vezi www.dandoy-sports.com

          poate iti vor mai da si altii sfaturi, stai cu ochii pe forum

          eu joc cu lemn Butterfly Timo Boll All+ si fete Butterfly Sriver FX si este prima mea paleta buna

          Comentariu


          • #6
            ok, am inteles, dar se lipesc greu aceste fete? Trebuie experienta? Pentru ca as putea sa-mi iau si eu lemnul si apoi fetele, dar daca nu le lipesc cum trebuie

            Comentariu


            • #7
              daca imi comand de la Dandoy-sport cam in cat timp imi sosesc, stie careva?

              Comentariu


              • #8
                Mai toate alea sunt palete de amatori si sunt slabe rau de tot. Eu iti recomand un lemn Timo Boll All+ sau Grubba All+ si fete Sriver de 2,1. Aceasta combinatie este perfecta pentru un joc de amatori si prezinta destul control, efect si viteza (oricum e mult mai rapida decat ce ai scris tu acolo), si au un pret rezonabil. Nu prea merita sa iei din strainatate doar daca doresti ceva ce nu gasesti in Romania.
                Poti sa le iei de la Buzău de la reprezentanta Butterfly, gasesti numere de telefon pe aici pe forum numai sa cauti bine.

                Comentariu


                • #9
                  de unde esti ionut?
                  pt ca daca esti din bucuresti ne putem intalni ca sa vedem impreuna cam ce ti se potriveste...poti sa joci cu paletele noastre cateva mingi sa vezi care ce si cum...

                  Comentariu


                  • #10
                    Da , exact...cel mai simplu ar fi sa te intalnesti cu noi. Avem combinatii care de care mai diferite asa ca ai avea ce sa incerci. Plus ca am avea ocazia sa jucam cu tine !

                    Eu sunt cam in aceeasi situatie cu tine....mi-am facut prima paleta profesionista acum o luna si ceva. Si m-am descurcat singur si la lipit si mai ales la taiat ( singur in sensul ca nu statea nimeni langa mine; am primit in schimb o gramada de sfaturi de la cei de pe forumul acesta ).
                    Si eu zic ca cel mai bine ar fi sa incerci ceva inainte sa cumperi. Exista si solutii second-hand....care sunt oricum net superioare unor palete de genul celor prezentate de tine.

                    Comentariu


                    • #11
                      eu sunt din TM. dar de ceva vreme sunt in Germania, si o sa mai stau aici vreo 2-3 ani, deci nu vad rostul sa-mi iau din Ro cand pot sa-mi iau de aici din Ge.

                      As vrea sa joc cu voi, dar din pacate nu pot ajunge la București.

                      O sa incerc atunci sa-mi iau pe bucati, asa cum ziceti si o sa vad ce va iesi (sper sa iasa o paleta cu care sa mai pot si juca ).

                      mersi pentru sfaturi, o sa va spun ce mi-am luat pana la urma, azi ma duc sa caut

                      Comentariu


                      • #12
                        Salut. Eu is nou pe aici si nu vreau sa credeti ca ma bag ca musca in lapte. Dar tot vad "oferte" de a juca tenis de masă, inclusiv concursuri. As fi foarte interesat ... sa ma pot intalni colegi de forum pentru jocuri "amicale" !!!
                        Spun asta pentru motivul ca pentru un amator consider ca joc mediu spre bine, insa in anturajul meu imediat nu gasesc persoane care sa imi puna probleme reale, si asta rezulta in scaderea nivelului de joc la mine. Am investit in ceva echipamente profi, insa stau nefolosite pentru ca pur si simplu nu le folosesc la capacitate maxima.

                        Ce spuneti?
                        Mi-ar place la nebunie sa joc cu cineva care sa ma bata si sa scoata untul din mine...asa mai intru si eu in "mana"

                        Comentariu


                        • #13
                          1. Imi spuneti ce diferenta este intre 1.3, 1.5, 1.7, 2.1? Ma intereseaza care pentru ce sunt folosite.

                          2. Daca imi iau pe bucati: imi trebuie: lemn, fețe si lipici. Mai trebuie si altceva, pentru ca in 2 ore ma duc sa caut (sa le vad cu ochii mei) si daca nu gasesc, comand de pe net ce mi-ai recomandat.

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de Horhe
                            As fi foarte interesat ... sa ma pot intalni colegi de forum pentru jocuri "amicale" !!!
                            Scrie-ti la profil locatia, si fii sigur ca vei gasi parteneri de joc. Daca esti din București, gasesti forumisti in fiecare sambata si duminica la IDM Club, intre 09:00 si 13:00.

                            Si vei gasi si persoane care sa scoata untul din tine, daca asta vrei
                            Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
                            FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
                            BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

                            Comentariu


                            • #15
                              Am completat la profil locatia
                              Sunt din București...
                              Tot ce vreau sa stiu e cand anume se joaca sambata...ar fi fain sa fie ceva anunt ca sa stiu si eu cand sa merg, mai ales ca nu cunosc pe nimeni de aici personal inca!!!

                              Comentariu


                              • #16
                                Ti-am spus cand: in fiecare sambata si duminica de la ora 9 dimineata.
                                Ne gasesti in partea dreapta a salii, cum intri, adica mesele 10-19.
                                Nu fi sfios... ...intreaba si tu pe acolo care e de pe forum si vei gasi.
                                Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
                                FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
                                BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

                                Comentariu


                                • #17
                                  Merci frumos

                                  daca reusesc sa trec peste rusine o sa merg si sa intru in vorba pe acolo )

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    deci nu imi spune nimeni diferentele?

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de ionut_vancea
                                      deci nu imi spune nimeni diferentele?
                                      Si eu as vrea sa stiu...

                                      Chiar acum ma gandeam ca ar fi interesant de facut un topic in care sa fie descrise caracteristicile diferitelor echipamente (lemne, fete) mai folosite pe la noi.
                                      Am vazut ca multa lume foloseste echipament Butterfly sau Yasaka. Din prima categorie, am observat ca multi folosesc fete Sriver, iar din a 2-a categorie MarkV.

                                      Poate ca ar fi util un feedback din partea "batranilor" pentru cei mai "tineri" in practica acestui sport.
                                      Multi vor spune ca nu echipamentul conteaza, ci mana care-l manevreaza, dar nu e chiar asa.
                                      Eu, de ex., sunt la al 3-lea setup pe anul asta si nu sunt inca pe deplin multumit...inca mai caut.
                                      Cel mai simplu, cred, ar fi ca fiecare sa-si expuna pct. de vedere privind echipamentul/ele folosite in concordanta si cu stilul de joc.
                                      Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
                                      FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
                                      BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        ok, pana acum am o singura varianta, cea data de Filo :
                                        - un lemn Timo Boll All+ sau Grubba All+ si fete Sriver de 2,1

                                        astept inca vreo ora, doua alte combinatii care ar merge (ceva care sa combine viteza cu controlul) , desi am inteles ca cele cu viteza mai mare au control mai scazut si invers

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          pt horhe: cand am fost prima oara si mie mi-a fost rusine ca nu cunosteam pe nimeni, am avut nr de telefon al lu katyacsinia luat de pe forum si l-am sunat si ne-am intalnit in club.deci du-te cu cea mai mare incredere o sa gasesti niste baieti super.
                                          pt ionut: 1.7, 2.1, 2.5 etc sunt grosimile fetelor.inca nu sunt la stadiu sa iti explic ce si cum despre ele.probabil se simte diferenta asta la profesionisti in nici un caz la noi.
                                          Butterfly M. Maze Carbon
                                          Butterfly Bryce- Fx

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de bogdan
                                            pt horhe: cand am fost prima oara si mie mi-a fost rusine ca nu cunosteam pe nimeni, am avut nr de telefon al lu katyacsinia luat de pe forum si l-am sunat si ne-am intalnit in club.deci du-te cu cea mai mare incredere o sa gasesti niste baieti super.
                                            Ok...merg
                                            Mi-ar prinde si mie totusi bine sa stiu pe cineva macar inainte. Eu glumeam partial cu rusinea, singura chestie e ca in general nu merg sa ma bag in seama cu un grup de oameni necunoscuti fara macar sa stiu ceva despre ei. Acum problema asta e rezolvata ca stiu ca is de pe forum

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              bogdan: pai tocami de asta intrebam, deci acum dup araspunsul tau inseamna ca nu mai trebuie sa-mi bat capul cu grosimile ca oricum nu se simte la mine

                                              Filo: tu de ce ziceai de 2.1? Ai o explicatie sau astea le-ai incercat tu si de aia mi-ai recomandat

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                daca doriti mai multe detalii si aveti mai multe intrebari vedeti ca sunt si niste id-uri de yahoo mesenger.daca e cineva online (eu stau zilnic de la 7-30 la 15-30) intrati si vorbiti ca se converseaza mai bine asa.
                                                Butterfly M. Maze Carbon
                                                Butterfly Bryce- Fx

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Cu grosimile alea de burete e cam asa ( din ce stiu eu ) : cu cat e buretele mai gros, adica spre 2.1 , 2.3 sau MAX cu atat ai viteza mai mare concomitent cu o pierdere a simtului pt lovitura ca sa zic asa, un control intrucatva mai redus. Cu cat e mai subtire...cu atat simti mai bine lovitura si scade oarecum si viteza.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X