Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Completarea locatiei la profil!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Completarea locatiei la profil!

    E chiar asa de complicata operatiunea de completare a locatiei la profil? Sau e o rusine sa zici din ce localitate esti?
    Pe de alta parte, multi useri intreaba: "Eu cu cine joc?"
    Nu ca m-ar deranja chestia asta, dar s-ar reduce numarul posturilor inutile si, pe de alta parte, am sti si noi cam care e distributia forumului la nivel de tara.
    Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
    FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
    BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

  • #2
    ai dreptate
    insa eu cred ca nu e o problema de rusine sau altceva in privinta completarii localitatii, ci mai de graba una de completarea cat mai rapida a profilului de inregistrare.

    de exemplu cand mi-am facut cont am completat repede repede campurile obligatorii si apoi m-am inregistrat...evident ne completand localitatea.

    apoi la sfatul unui coleg de forum am completat-o ulterior

    e bine ca s-a deschis threadul asta...ca poate o sa completeze mai multi locatia

    Comentariu


    • #3
      S-a mai discutat baieti treaba asta si tot nu s-a rezolvat mare branza, oricum este bine ca lumea se inregistreaza. Cred ca cu trecerea timpului toti internautii din Romania ne vom pricepe mai bine la chestii din astea si abia va fi o diferenta notabila..........

      Comentariu


      • #4
        daca poti sa explici cum se poate modifica.din graba nu am trecut locatia si adresa de email
        Blade: Donic Waldner Dotec Ar
        BH: Donic Desto F3
        FH: Donic Desto F3

        Comentariu


        • #5
          Pai indata ce te loghezi, sus in pagina ai un link numit "Profil"!!!

          Mergi acolo si completezi locatia si adresa de mail in campul corespunzator !

          Adresa de mail e destul de importanta in sensul ca primesti notificari automate pe mail la subiectele pe care decizi sa le urmaresti !

          Bafta!

          Comentariu


          • #6
            Eu propun ca locatia sa devina camp obligatoriu la inregistrare (*) . Asa rezolvam problema.
            In me the WishMaster
            Blade : 729
            FH : Donic Coppa
            BH : Donic Coppa

            Comentariu


            • #7
              sugestii pentru

              Ce trebuie sa fac pentru a putea sa introduc tipul de fete si lemnul cu care joc, astfel incit sa apara la postarea fiecarui mesaj pe care il trimit ? Ar fi bine ca toti participantii sa faca acest lucru, am stii cam cu ce se joaca la nivelul nostru de amatori.
              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

              Comentariu


              • #8
                Te duci la Profil si scrii in Semnatura.
                Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
                FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
                BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

                Comentariu


                • #9
                  Re: Completarea locatiei la profil!

                  Sa poate sa gasesc toti membrii forumului din Constanța? Cu alte cuvinte, s-ar putea seta ca in meniul de "Cautare Membri" sa existe si modalitatea de a cauta dupa Locatie?
                  FH: Butterfly Sriver FX
                  Blade: Butterfly Balsa Carbo X5
                  BH: Butterfly Sriver FX
                  Produse procurate de la valigti: http://s221.photobucket.com/albums/dd222/valigti/

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Completarea locatiei la profil!

                    Postat în original de tzunny
                    Sa poate sa gasesc toti membrii forumului din Constanța? Cu alte cuvinte, s-ar putea seta ca in meniul de "Cautare Membri" sa existe si modalitatea de a cauta dupa Locatie?
                    Se poate, dar e destul de mult de modificat.
                    Poate o sa il fac cand imi gasesc putin timp.
                    Posibil sortare dupa locatie si varsta.
                    lemn: Waldner Dotec Carbon
                    fețe: Dignics 05/Dignics 05

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Completarea locatiei la profil!

                      Cand ai timp, te rog sa incerci sa rezolvi. Ar fi utila aceasta optiune.
                      Multumesc anticipat!
                      FH: Butterfly Sriver FX
                      Blade: Butterfly Balsa Carbo X5
                      BH: Butterfly Sriver FX
                      Produse procurate de la valigti: http://s221.photobucket.com/albums/dd222/valigti/

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Completarea locatiei la profil!

                        Dac? tot sunt mul?i care ?in la limba român?, termenul ?loca?ie? nu este cel mai potrivit. Locație ?nseamn? chirie de fapt, dar cum e la mod? tendin?a de a impune cu orice pre? cuvinte engleze?ti în limba noastr? chiar dac? exist? un echivalent mult mai potrivit, acest termen are ?i ?n?elesul (greșit) de amplasament. Doar ca sugestie, a? scrie numai ?loc?.
                        PS: nu sunt filolog, am preg?tire eminamente tehnic?, în nici un caz nu doresc să ofensez pe cineva
                        TB ZLF & T05/T05FX

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Completarea locatiei la profil!

                          Da, stiu asta. Posibil sa fi citit tot pe acest forum, daca nu pe altul..
                          Dar sincer, toate forumurile folosesc acest termen.
                          FH: Butterfly Sriver FX
                          Blade: Butterfly Balsa Carbo X5
                          BH: Butterfly Sriver FX
                          Produse procurate de la valigti: http://s221.photobucket.com/albums/dd222/valigti/

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Completarea locatiei la profil!

                            "Locatie" nu inseamna numai chirie. Inseamna si amplasament , loc, adresa, etc.
                            Macocco, fa ceva cu diacriticile alea, ca m-am saturat sa ghicesc ce insemna acele patratele.
                            Lemn- Bty Viscaria
                            FH - TENERGY 05
                            BH - TENERGY 80

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Completarea locatiei la profil!

                              http://dexonline.ro/search.php?cuv=locatie

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Completarea locatiei la profil!

                                Postat în original de VISCO
                                "Macocco, fa ceva cu diacriticile alea, ca m-am saturat sa ghicesc ce insemna acele patratele.
                                Imi pare rau, am folosit un mac iar fonturile romanesti sunt conform normelor Academiei, pe cand pe cei de la Microsoft i-a cam durut undeva si au facut un update abia acum 2 ani, care nici macar nu a fost inclus in pachetele lor de update-uri. La mine se vad ok si pe mac si pe linux si pe windows. Update-ul e un fisier EUupdate.exe si ar trebui sa fie la http://www.microsoft.com/downloads/deta ... layLang=ro, e un pachet pentru Romania si Bulgaria - o poveste legata de sidila sau virgula sub sh si tz.
                                De aceasta poveste cu fonturile m-am lovit cand am observat ca documente scrise in vista nu mai erau lizibile in xp si apareau patratele cum spui. Chiar sunt curios daca mesajul meu precedent se vede ok dupa ce instalezi acest update. Multumesc anticipat si scuze pentru off topic.
                                TB ZLF & T05/T05FX

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: Completarea locatiei la profil!

                                  Am downloadat si merge bine. Multumesc.
                                  Lemn- Bty Viscaria
                                  FH - TENERGY 05
                                  BH - TENERGY 80

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: Completarea locatiei la profil!

                                    Postat în original de tzunny
                                    Sa poate sa gasesc toti membrii forumului din Constanța? Cu alte cuvinte, s-ar putea seta ca in meniul de "Cautare Membri" sa existe si modalitatea de a cauta dupa Locatie?
                                    S-a implementat optiunea de sortare a membrilor dupa locatie.
                                    Click pe Membri , iar apoi pe Locatie.
                                    De fapt s-au implementat mai multe lucruri dintre care cel mai important: "Subiecte asemanatoare".
                                    lemn: Waldner Dotec Carbon
                                    fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: Completarea locatiei la profil!

                                      Este foarte bine ca s-a introdus. Va fi de folos. Multumim!
                                      FH: Butterfly Sriver FX
                                      Blade: Butterfly Balsa Carbo X5
                                      BH: Butterfly Sriver FX
                                      Produse procurate de la valigti: http://s221.photobucket.com/albums/dd222/valigti/

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X