Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cereri participare în AmaTur

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Postat în original de FlorinBN Vezi post
    Dezso Lorand - Dej declara ca nu va mai juca in Divizia A si vrea sa se intoarca in Amatur, incepand cu turneul de la Dej - 22 oct 2016 - la Open.
    Dezso Lorand - legitimat la CS Tenis Club Dej a jucat în turul Diviziei A în sezonul 2016-2017.
    Comitetul Director AmaTur își dă acceptul pentru reprimirea lui Dezso Lorand în AmaTur în conformitate cu art. 4.1.1. din Regulamentul AmaTur 2015/2016.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • #52
      Buna seara,sunt nou pe forum si amator la tenis de masă,nu stiu cu cine sa iau legatura!as dori sa ma inscriu si eu la un concurs,daca ma poate ajuta cineva!?

      Comentariu


      • #53
        Postat în original de Eugyca10 Vezi post
        Buna seara,sunt nou pe forum si amator la tenis de masă,nu stiu cu cine sa iau legatura!as dori sa ma inscriu si eu la un concurs,daca ma poate ajuta cineva!?
        Păi, dacă n-ai jucat cumva în SuperLigă sau Divizia A n-ai nimerit topicul potrivit.

        Mergi în secțiunea AmaTur. Alegi unul din turneele ce au loc sambata asta, sau sambata viitoare si postezi urmatorul mesaj:

        Nume și Prenume, Localitate, Categoria.

        Dacă la primele 2 puncte treaba e aproape clară, ultimul îl alegi în funcție de cât bun prieten ești cu cu tenisul de masă: începători, Avansați sau Open.
        Succes!

        Turnee în data de 29.10.2016:

        http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...octombrie-2016

        http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...upa-Prieteniei

        Sau, pentru că la turneele de sâmbăta asta locurile s-au cam ocupat, ai unul mai aproape de București sâmbăta viitoare. La Giurgiu.

        http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...Noiembrie-2016
        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de marcelgiosan Vezi post
          Sau, pentru că la turneele de sâmbăta asta locurile s-au cam ocupat, ai unul mai aproape de București sâmbăta viitoare. La Giurgiu.
          +

          cu toate ca fiind 104 pe moment suntem cam putini pentru un A normal dar poate un pic cam multi pentru un B normal, dar sunt sigur ca se gaseste un loc pentru cei care vin de departe:

          http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-respectiv-A-O
          FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
          Tel : 0742 257 995

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de vali Vezi post
            ...
            Beca Iliesen , Timișoara, open
            Beca Iliesen, Timișoara - legitimat la Raris Timișoara a retrogradat cu echipa în Divizia B, sezonul trecut, si are meciuri la activ, in divizia B, sezonul acesta. Prin urmare are drept de participare in Amatur.

            Comentariu


            • #56
              Postat în original de Kralizec Vezi post
              ...
              Mutrescu Eugen, Timișoara
              Mutrescu Eugen, Timișoara - legitimat la Raris Timișoara a retrogradat cu echipa în Divizia B, sezonul trecut. Prin urmare are drept de participare in Amatur.

              Comentariu


              • #57
                Manea Karla (Szabo Karla) solicita acceptul Comitetului Director de a juca in Amatur deoarece nu mai face parte din lotul echipei ACS Dumbravita, http://frtmromania.ro/campionatul-na...loturi-echipe/

                Comentariu


                • #58
                  Postat în original de Kralizec Vezi post
                  Manea Karla (Szabo Karla) solicita acceptul Comitetului Director de a juca in Amatur deoarece nu mai face parte din lotul echipei ACS Dumbravita, http://frtmromania.ro/campionatul-na...loturi-echipe/
                  Jucătoarea Manea Karla activând în cadrul echipei de SLG din Dumbrăvița a participat pe parcursul anului trecut la turneele AmaTur din zonă. Odată cu modificarea Regulamentului AmaTur din 2017 aceasta solicită acceptul pentru a participa în AmaTur datorită faptului că nu mai este legitimată la echipa de SLG. Conform listelor publicate de FRTM jucătoarea Manea Karla nu face parte din lotul nici unei echipe de SLG sau Div. A, prin urmare, conform Regulamentului AmaTur 2017:

                  Postat în original de Regulament AmaTur 2017
                  4.1.1. Jucătorii legitimați într-o divizie superioară diviziei B (divizia A și SuperLigă, băieți sau fete) pot participa în circuitul AmaTur imediat după ce fac dovada că au retrogradat și/sau nu mai sunt legitimați în diviziile superioare, iar acceptul de intrare în această competiție va fi verificat și acordat de către Comitetul Director AmaTur;
                  Comitetul Director AmaTur își dă acceptul pentru (re)primirea jucătoarei Manea Karla (Szabo Karla) în AmaTur în conformitate cu art. 4.1.1. din Regulamentul AmaTur 2017.
                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                  Comentariu


                  • #59
                    Ipate Giovani din Iași este inregistrat in Super Ligă.a jucat cateva meciuri doar.el nu ajungea nici la 5 puncte pe set.A jucat in superliga,deoarece antrenorul sau de la Ct l-a pus sa joace pentru a-l testa.El a vrut sa joace la legitimati in Ct.Antrenorul vazand ca el nu face față,l-a trimis acasa,spunandu-i ca joaca prea slab pentru varsta sa (16 ani).Giovani vrea sa joace in Amatur.Valoarea sa este undeva la media 26,nu de Sl.

                    Comentariu


                    • #60
                      Miky Manescu doreste sa participe in Amatur.

                      Comentariu


                      • #61
                        Mocanu Delia, a jucat la Vointa Galați - Divizia A și doreste sa fie reprimită în AmaTur.
                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                        Comentariu


                        • #62
                          Pintilie Nela, a jucat la Vointa Galați - Divizia A și dorește să fie reprimită în AmaTur.
                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu


                          • #63
                            Munteanu Diana și Sebestin Delia nu mai sunt legitimate la echipa de Div. A din Moinești și doresc să revină în Amatur.
                            Ultima editare de marcelgiosan; 28.aug.2017, 15:51.
                            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                            Comentariu


                            • #64
                              Caloianu Iuliana , a jucat la Vointa Galați - Divizia A si doreste sa fie reprimita in AmaTur

                              Comentariu


                              • #65
                                Manu Daniel din Constanța, copil de 13 ani, cere sa fie reprimit in Amatur dupa ce anul trecut a figurat in Superliga.

                                Comentariu


                                • #66
                                  Litovcenco Gheorghe doreste sa revina in Amatur.

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Cum trebuie sa procedeze Toth Beatrice si Munteanu Diana care nu mai sunt legitimate in Superliga sau Divizia A.Pot sa joace la turneu la Mediaș sau trebuie sa intreprinda ceva ?

                                    Multumesc Acelasi EMI

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Se considera implicit postul de mai sus drept o cerere de reprimire in Amatur(ca si in alte cazuri) iar numele celor doua va aparea in tabelul centralizator alcatuit de Marcel.
                                      of all the things i lost i miss my mind the most

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Hasna Cosmin doreste sa fie reprimit in Amatur.Trebuie niscai setari in Xcel ,vad ca nu pot sa l inscriu in turneul de la Pascani
                                        Ultima editare de cata_60; 01.nov.2017, 16:22.
                                        of all the things i lost i miss my mind the most

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Dumitra David solicita sa revina in Amatur. Doreste sa inceapa cu turneul din 19 Noiembrie de la Top Tenis Arena.

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Boaca Vali solicita sa revina in Amatur. Rog comitetul director sa spuna daca se poate, Vali zice ca nu va mai juca in A.

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                              Boaca Vali solicita sa revina in Amatur. Rog comitetul director sa spuna daca se poate, Vali zice ca nu va mai juca in A.
                                              Nu poate mai devreme de 18.01.2018. A mai facut o cerere de revenire, dupa care a jucat din nou in Div. A. E trecut in tabelul din postul 2.
                                              Dacă vrea să revină, considerăm cererea făcută acum și se poate înscrie la orice turneu de după 18.01.2018.
                                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                                Nu poate mai devreme de 18.01.2018. A mai facut o cerere de revenire, dupa care a jucat din nou in Div. A. E trecut in tabelul din postul 2.
                                                Dacă vrea să revină, considerăm cererea făcută acum și se poate înscrie la orice turneu de după 18.01.2018.
                                                Buna seara,
                                                Daca imi permiteti sa am si o pare,din puctul meu de vedere acesta prevedere din regulament este una gresita si am sa si argumentez,banuiesc ca acesta prevedere din regulament s-a luat ca o masura de protejare a jucacatorilor din amatur fata de cei care joaca in div A,pe motiv ca acei jucatori din div A sunt net valoric peste cei din circuitul amatur,corect?Eu consider ca in div B sunt mai multi jucatori de valoare (Roman,Lukas,Enciu,Neagu Mircea,Mutrescu,Nistor,Deian......) decat sunt in div A (cu exceptia jucatorilor care sunt legitimati la clubul CSA STEAUA BUC si PRISTAVU CAMPULUNG si care nu cred ca vor participa vreodata la un turneu din circuitul amatur).Din punctul meu de vedere,argumentul ca in div A sunt jucatori mai valorosi decat in div B,nu este sustinut de realitate.Stiu ca s-au incheiat discutiile pt noul regulament pe 2018,dar poate puteti reflecta un pic la o propunere,poate pt 2018 sa fie cam tarziu (dar am vazut ca au mai fost cazuri de derogari ) daca nu pt 2019:sa se mareasca mediile la categorii,incepatori MP 12,avansati MP 22,open MP 30,urmand ca la categoria elite sa poata juca si jucatori care activeaza sau au activat (poate ca uneori intamplator,au fost unii care au jucat intamplator si prin super liga) in div A.Va multumesc si va respect enorm de mult pt tot ce faceti pt aceasta miscare AMATUR!!!

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  De mai bine de un an nu mai fac antrenamente pentru mine si nici timpul nu mai ma ajuta si parca nici eu nu mai vreau.
                                                  Asadar am luat decizia de a renunța pe o perioadă nedeterminată de a juca in Superliga in schimbul Diviziei B si totodata reprimirii mele in circuitul Amatur.

                                                  Mulțumesc anticipat,




                                                  Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                                                  www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                                  www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                                  https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                                  Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                                  https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
                                                    De mai bine de un an nu mai fac antrenamente pentru mine si nici timpul nu mai ma ajuta si parca nici eu nu mai vreau.
                                                    Asadar am luat decizia de a renunța pe o perioadă nedeterminată de a juca in Superliga in schimbul Diviziei B si totodata reprimirii mele in circuitul Amatur.

                                                    Mulțumesc anticipat,




                                                    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
                                                    Bravo George, bine ai revenit!!!
                                                    Hobby: Motoare si ski !
                                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X