Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cereri participare în AmaTur

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
    De mai bine de un an nu mai fac antrenamente pentru mine si nici timpul nu mai ma ajuta si parca nici eu nu mai vreau.
    Asadar am luat decizia de a renunța pe o perioadă nedeterminată de a juca in Superliga in schimbul Diviziei B si totodata reprimirii mele in circuitul Amatur.

    Mulțumesc anticipat,




    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
    Bravo Georgica !

    Comentariu


    • #77
      Acești participanți care sunt în discuție la tema de față se află în următoarele situații posibile:

      1. Desconsideră competiția oficială (În cazul de față divizia A). în mod normal, când nu mai face față, un jucător trebuie să strângă din dinți, să se antreneze până reușește să intre din nou în circuit. Nu să fugă direct acolo unde-i cald și bine.
      2. Nu respectă o competiție paralelă, folosind-o drept stație de mocăniță pentru a face la nesf?rșit naveta. Amatur e totuși o altă competiție, nu teren de antrenament pentru vedetele trimise la echipa a doua.

      ?n altă ordine de idei, dacă echipele din divizie iau amaturiști să-i folosească în campionat, asta-i ceva lăudabil. Dar dacă fac asta doar în situații de urgență sau circumstanțiale, e lipsă de respect. Cel care primește o ofertă de genul ăsta ar trebui să aibă demnitate, să refuze și să continue în Amatur.

      Când omul devine profesionist nu își asumă doar un statut nou, superior celui de amaturist, ci și responsabilitatea de a lupta ca să și-l păstreze. Nu are nimeni 2 numere la mașină pe care le schimbă după cum ?i convine. Sau dacă are cineva și chiar face asta, se numește...certat cu regulile...
      Ultima editare de adimucu; 14.dec.2017, 14:04.

      Comentariu


      • #78
        Faci ce faci si te lovești de gard)
        Hobby: Motoare si ski !
        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

        Comentariu


        • #79
          Postat în original de adimucu Vezi post
          Acești participanți care sunt în discuție la tema de față se află în următoarele situații posibile:

          1. Desconsideră competiția oficială (În cazul de față divizia A). în mod normal, când nu mai face față, un jucător trebuie să strângă din dinți, să se antreneze până reușește să intre din nou în circuit. Nu să fugă direct acolo unde-i cald și bine.
          2. Nu respectă o competiție paralelă, folosind-o drept stație de mocăniță pentru a face la nesf?rșit naveta. Amatur e totuși o altă competiție, nu teren de antrenament pentru vedetele trimise la echipa a doua.

          ?n altă ordine de idei, dacă echipele din divizie iau amaturiști să-i folosească în campionat, asta-i ceva lăudabil. Dar dacă fac asta doar în situații de urgență sau circumstanțiale, e lipsă de respect. Cel care primește o ofertă de genul ăsta ar trebui să aibă demnitate, să refuze și să continue în Amatur.

          Când omul devine profesionist nu își asumă doar un statut nou, superior celui de amaturist, ci și responsabilitatea de a lupta ca să și-l păstreze. Nu are nimeni 2 numere la mașină pe care le schimbă după cum ?i convine. Sau dacă are cineva și chiar face asta, se numește...certat cu regulile...
          Salutare,

          Mai bine ramaneai la poezie.. m-ai facut sa rad.
          Simt nevoia sa iti raspund in cateva versuri :

          Despre eu

          Pana la 18 ani, performanta,
          7 ani dupa, am muncit de am rupt
          Perfomanta am lasat-o,
          Bani vroiam si am facut.

          Pe la 23 de ani,
          Am aflat de AmaTur
          Timp de vre-o 3 ani de zile,
          Am reusit sa ma bucur

          Pe la 25 de ani,
          La rugamintea unui antrenor
          Am reinceput performanta,
          Si-a inceput sa aibe sonor

          Am cazut, m-am ridicat,
          Am muncit, am asudat
          3 ani grei cu munca multa,
          Rezultatele au inceput sa curga.

          Acum ca nu mai vreau in Superliga,
          Si ca nu mai vreau sa trag
          Cineva care doar imbarliga,
          Simte sa dea un ciomag..

          E dreptul meu sa joc in Amatur,
          Si chiar daca ma simt jignit
          Eu nu o sa te injur,
          Stiu ca esti un pic ticnit !

          Toate bune si Sarbatori Fericite !
          George Durdun

          oficial fost jucator in Superliga Romaniei
          2016-2018 CS Universitatea Craiova

          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

          Comentariu


          • #80
            Asta da replica!!! Felicitari!!!

            Comentariu


            • #81
              imi cer scuze. ce am scris nu era cu referire directa la o persoana.

              oricum, daca din 3000 de oameni vreo 2500 sunt de acord cu un lucru, asa trebuie facut, indiferent pe cine avantajeaza sau dezavantajeaza.

              daca stau bine sa ma gandesc, Amatur e un circuit popular fara un statut sau o organizare bine definite, deci un regulament oricare ar fi el nu isi are rostul. tot ce ar trebui respectat de fapt sunt regulile jocului la masa. in rest, singurul care hotaraste celelalte aspecte ar trebui sa fie organizatorul fiecarui turneu in parte.

              va doresc numai meciuri tari tuturor.

              Comentariu


              • #82
                Pe tine nu te afecteaza..ca tu nu joci..(in circuitul amatur),deci, nu e nici o problema..bine ai revenit George!
                Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                Pe spate: Tenergy 80
                Pe fata.: Tenergy 64

                Comentariu


                • #83
                  Postudor Bogdan vrea sa joace in Amatur,ultima oara a facut o in 2012 la Iași(sursa:Marcel Giosan).A renutat la div A
                  of all the things i lost i miss my mind the most

                  Comentariu


                  • #84
                    Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
                    Salutare,

                    Mai bine ramaneai la poezie.. m-ai facut sa rad.
                    Simt nevoia sa iti raspund in cateva versuri :

                    Despre eu

                    Pana la 18 ani, performanta,
                    7 ani dupa, am muncit de am rupt
                    Perfomanta am lasat-o,
                    Bani vroiam si am facut.

                    Pe la 23 de ani,
                    Am aflat de AmaTur
                    Timp de vre-o 3 ani de zile,
                    Am reusit sa ma bucur

                    Pe la 25 de ani,
                    La rugamintea unui antrenor
                    Am reinceput performanta,
                    Si-a inceput sa aibe sonor

                    Am cazut, m-am ridicat,
                    Am muncit, am asudat
                    3 ani grei cu munca multa,
                    Rezultatele au inceput sa curga.

                    Acum ca nu mai vreau in Superliga,
                    Si ca nu mai vreau sa trag
                    Cineva care doar imbarliga,
                    Simte sa dea un ciomag..

                    E dreptul meu sa joc in Amatur,
                    Si chiar daca ma simt jignit
                    Eu nu o sa te injur,
                    Stiu ca esti un pic ticnit !

                    Toate bune si Sarbatori Fericite !
                    George Durdun

                    oficial fost jucator in Superliga Romaniei
                    2016-2018 CS Universitatea Craiova

                    Comentariu


                    • #85

                      Comentariu


                      • #86
                        Adevarati amatori

                        Comentariu


                        • #87
                          Nimic impotriva daca se umbla la sistemul de punctare si elitul sa fie chiar elit,adica fostii jucatori profesionisti si valorile din amatur

                          Comentariu


                          • #88
                            Postat în original de dantim Vezi post
                            De cand e filmarea? George..da' dai cu reveru ala nu te joci:-B
                            Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                            Pe spate: Tenergy 80
                            Pe fata.: Tenergy 64

                            Comentariu


                            • #89
                              Primu rever pe care l-am vazut eu de cand am intrat in amatur..l-am vazut la Paul Nicolae;am ramas de atunci fascinat cum "pleaca" mingea din reverul lui foarte bine executat,zic eu.bineinteles ca sunt foarte multi..dar e o imagine care ma va "bantui" tot timpu..iar ce am vazut la George acu..e la superlativ..(nu am vazut filmarea..numai de vro 15 ori)..:-B
                              Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                              Pe spate: Tenergy 80
                              Pe fata.: Tenergy 64

                              Comentariu


                              • #90
                                Din filmare se observa foarte clar ca acesti jucatori nu au nici o treaba cu amaturul e ca si cum intr o competitie de atleti amatori s ar inscrie kenenisa bekele campion mondial la 5000 m .acum ii primim pe motiv ca vrem sa ne razbunam pe altii ca ne au umilit in turnee ani de zile sau din alt motiv intrebarea care se pune este in legatura cu profesionistii oare ce cauta in amatur nu se pot duce la divizie sa si satisfaca placerea de a juca

                                Comentariu


                                • #91
                                  Nu asta am vrut sa evidentiez..ideea e ca de la acesti oameni ai ce invata si intotdeauna e o placere sa i privesti..imi aduc aminte ca in urma cu cativa ani la Mangalia sambata a fost turneu amatur si duminica a avut loc un turneu de masters..dintre care a participat din amaturul nostru George,Alex C.si stangaciu din deva..Florescu Eleodor precum si Olteanu sau Filimon care a si castigat..ideea e ca e o placere sa i urmaresti si sa joci cu ei.
                                  Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                                  Pe spate: Tenergy 80
                                  Pe fata.: Tenergy 64

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Sigur ca e o placere sa joci cu ei,cand nu tragi pentru nimic si cand faci o deplasare mare doar din placerea de a fi inscris la turneu atunci le poti contempla maretia daca am chef sa privesc mai bine ma inscriu ca spectator la o etapa de profesionisti si privesc linistit,daca tot se numeste amatur se subintelege ca este o liga destinata amatorilor de sport sau vechilor divizionari retrasi de 10 15 ani care mai vor sa faca miscare e ilogic sa lasi profesionisti activi sa joace
                                    Ultima editare de Vizitator; 23.dec.2017, 17:45.

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Postat în original de cata_60 Vezi post
                                      Postudor Bogdan vrea sa joace in Amatur,ultima oara a facut o in 2012 la Iași(sursa:Marcel Giosan).A renutat la div A
                                      Salut! Cred ca am aflat noul invingator al Amatur 2018.Felicitari Bogdan

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        zau ca nu crezi bine bine ....."mai hai" pe la turnee ca lumea incepe sa te uite !!!!

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Postat în original de Shosho2206 Vezi post
                                          Salut! Cred ca am aflat noul invingator al Amatur 2018.Felicitari Bogdan
                                          ca valoare DA e cel mai bun din AmaTur dar nu cred ca bifeaza toate turneele, ca sa ajunga nr. 1.
                                          si la A+uri e ceva in neregula cu punctarea, se puncteaza 6A+uri pentru clasament si el poate participa doar la 5 A+uri pana la Turneul Final 2018.
                                          la decernarea premiului de campion AmaTur in 2018 poate sa il depaseasa cu putin un jucataor mai slab pentru ca nu a participat la TF 2017 care se contabilizeaza pana la TF 2018.
                                          (mai nou cred ca ii zice Turneul Campionilor)
                                          sau poate se mai modifica ceva la punctare ,
                                          sau se mai iveste vreun A+.........
                                          ii doresc succes!
                                          Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                          FH: Tenergy 05 FX
                                          BH: Tenergy 05 FX

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Postat în original de Shosho2206 Vezi post
                                            Salut! Cred ca am aflat noul invingator al Amatur 2018.Felicitari Bogdan
                                            Postudor a venit la turneul de Masters doar pt ca erau premii in bani ..nu il intereseaza Amaturul
                                            Durdun da,e posibil sa joace la turnee,mai ales ca tot merge cu materiale dupa el
                                            of all the things i lost i miss my mind the most

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Eu ma bucur ca acesti jucatori vin sa puna culoare la categoria Elite. Inca mai regret ca nu pot folosi ce arma vreau eu impotriva acestor talente, in scopul de a-i incurca cat de putin..Ptr ca suntem in preajma sarbatorilor, va doresc traditionalul sarmale fericite si carnati sanatosi. Stima!
                                              Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Tu ai cotizat in amatur noro,ai jucat mult si te au interzis;sunt admisi mercenarii profesionisti care vin doar pentru bani sau premiul (sub forma de bacsis) pe care unii organizatori li l ofera ca sa vina si sa i pedepseasca pe altii.cam asta e.

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                                  Tu ai cotizat in amatur noro,ai jucat mult si te au interzis;sunt admisi mercenarii profesionisti care vin doar pentru bani sau premiul (sub forma de bacsis) pe care unii organizatori li l ofera ca sa vina si sa i pedepseasca pe altii.cam asta e.
                                                  Categoria Masters pentru care de obicei se ofera mici stimulente banesti nu se puncteaza in Amatur,organizatorul incearca doar sa creasca atractivitatea turneului.
                                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                                  Comentariu


                                                  • la multi ani dragi colegi !!
                                                    Mican Nicolaie sa retras DEFINITIV DIN DIVIZIA A si doreste sa revina in amatour incepand cu turneul de la viseu daca se poate !!
                                                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X