Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B SIBIU - 25.02.2016 ? ?Cupa de Joi editia IV?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Postat în original de cule Vezi post
    "Doua cupe din patru"..care au fost doar doua..una pt amatori si una pt open..

    Ps..mai citeste si tu enuntul turneului din cand in cand :-p
    e bună și una. eram obișnuit cu sistemul clasic, cupe până la locul 3, iar pentru locul 3 doi premiați la egalitate. m-a interesat ideea, nu materialitatea. în sensul ăsta, mi-am acordat și mie, eu ?nsumi, o cupă virtuală... cupele facem poze cu ele le uităm pe vreun raft...

    te aștept și pe tine cu o cupă pe undeva.

    Comentariu


    • #77
      P?nă la urmă, cei mai multi dintre noi jucăm pt a ne simtii bine. Pt cei care mai si c?stigă bvo lor , inseamnă ca au fost mai buni . Cine joacă doar pt o cupă sfatul meu este să se lupte cu cei mai buni, mai profi sa vadă daca chiar merită acea cupă..

      Comentariu


      • #78
        Postat în original de Simo Vezi post
        P?nă la urmă, cei mai multi dintre noi jucăm pt a ne simtii bine. Pt cei care mai si c?stigă bvo lor , inseamnă ca au fost mai buni . Cine joacă doar pt o cupă sfatul meu este să se lupte cu cei mai buni, mai profi sa vadă daca chiar merită acea cupă..
        Corect, de acord cu dna Simona, care desi e constienta de nivelul sau,( alaturi de multi alti parteneri) , lasa si pe cei mai putini <<virtuosi>> sa se joace..Normal ca fiecare si-ar dori si o cupa,insa,cel putin in cazul meu,placerea jocului dispare ,treptat, in momentul in care vrei neaparat sa castigi...Stiu,pare lipsa de motivatie,insa ma pot bucura inca si de o singura minge frumoasa pe meci ,si sper sa nu-mi treaca niciodata placerea asta...
        Multumesc dna Simona, Adonis, Paul, Dan, Elena, Codrin, Cosmin,George,pentru momentele de seara trecuta !!Multumiri organizatorilor ! Pe curand !

        - - - Actualizat - - -

        Postat în original de adof Vezi post
        grupa Repozitionare AMATORI


        nu se poate satabili un loc Exact au lipsit 3 jucatori
        Buna idee,repozitionarea asta...Am mai si castigat oarece seturi,in sfarsit ! Mi-am stamparat si dorul de joc pentru vreo doua saptamani, daca scap de febra musculara (mai bine zis,osoasa, burta nu se <<pune >> la muschi!)..Daca nu era tarziu (22.00..)mai aveam trei meciuri inca in grupa asta, m-au tradat bateriile...
        MAZUNOV-FL-109GR.
        DONIC BLUEFIRE M2
        DONIC BLUEFIRE M2

        Comentariu


        • #79
          Postat în original de ioan.dragomir64 Vezi post
          Buna idee,repozitionarea asta...Am mai si castigat oarece seturi,in sfarsit ! Mi-am stamparat si dorul de joc pentru vreo doua saptamani, daca scap de febra musculara (mai bine zis,osoasa, burta nu se <<pune >> la muschi!)..Daca nu era tarziu (22.00..)mai aveam trei meciuri inca in grupa asta, m-au tradat bateriile...
          Chiar foarte buna repozitionarea si foarte echilibrata. In fond asta e si ideea, nu?
          Daca stiam de cate meciuri urmau sa beneficieze "repozitionatii", fata de "fericitii" calificati in eliminatorii, cred ca as fi avut o alta tactica de joc...

          Comentariu


          • #80
            Multumim organizatorilor (dlui. Adonis Filea si dlui. Alex Mureșanu) pentru ca ne-au oferit inca o sesiune de tenis de masă in deja obisnuitii parametri inalti de calitate. Respect!

            Cred ca au gasit cel mai sustenabil sistem pentru un turneu B, organizat in a 2-a parte a unei zile de joi, cu 50 de participanti, impartiti in doua categorii. Faptul de a pastra cate o masa libera pentru fiecare categorie, cu scopul de a fluidiza, la nevoie, jocurile incarcate - cu istoric lung - ale unor grupe, a produs efectele scontate: meciuri pe saturate pentru toata lumea. Si asta nu oricum, ci intr-un timp mai mult decat decent, chiar record... am putea considera (raportat la numarul de participanti). Asadar, inca o treaba bine gandita si obiectivata.

            Felictari, Alex Groza! Felicitari tuturor participantilor. Pe data viitoare!
            Limba este ?nt?iul mare poem al unui popor (Lucian Blaga)

            Comentariu


            • #81
              Multumesc Adonis si Alex pentru inca o seara frumoasa asa cum suntem demult obisnuiti. Felicitari tuturor participantilor si in special campionului de la amatori Groza Alexandru.

              Comentariu


              • #82
                La amatori tineretea a rapus experienta,felicitari Grozea Alex si Toader George.

                Comentariu


                • #83
                  s-o țină tot așa amândoi

                  Comentariu


                  • #84
                    Neata domnilor!

                    Cred ca suntem in asentimentul vostru ca acest turneu a fost o super-reusita!Am vazut ,joi seara,o multime de jucatori cu zambetul afisat pe fata,care au lasat incrancenarea castigarii vreunui trofeu deoparte!Asta ne bucura si ne multumeste ca incet,incet,tot mai multi inteleg atributele Amaturului.
                    Salutam participarea lui Dorling Raul(Cisnadie)la cel de-al doilea turneu, cu o crestere valorica spectaculoasa.Am vazut placerea de a juca a acestui tanar secondat de pe margine de mama lui.
                    Multumim celor din Deva,Cugir,Agnita,Ocna Sibiului,Cisnadie ca ,desi este o zi de joi,au venit la turneu.
                    Ne cerem scuze pentru cei care au ramas pe lista de asteptare a acestui turneu,prieteni dragi ai nostri,dar sistemul de joc,ziua saptamanii nu permite altfel.
                    Multumim Cosmin Marginean(EmiTT)pentru mingiile de joc.
                    Multumim AriaSportTDM!
                    Feliciari D-na Sicoe si Groza Alex pentru victorie,felicitari tuturor,sunteti minunati!In aceasta joi a invins...Amaturul!

                    Cu stima si respect,
                    Alex si Adonis

                    Comentariu


                    • #85
                      Mai mult de atat Alex,numarul vizitatorilor in direct la pagina voastra a crescut vizibil!
                      In concluzie turneul de joi,in afara de lista de asteptare este urmarita cu atentie pe site in toata tara.
                      Succes in continuare!

                      Comentariu


                      • #86
                        Postat în original de Antal Denes Vezi post
                        Mai mult de atat Alex,numarul vizitatorilor in direct la pagina voastra a crescut vizibil!
                        In concluzie turneul de joi,in afara de lista de asteptare este urmarita cu atentie pe site in toata tara.
                        Succes in continuare!
                        Multumim nea Deni!Nu facem altceva decat sa hranim pasiunea noastra si a altor "nebuni frumosi"din frumosul circuit Amatur!
                        Te asteptam si pe tine!

                        Comentariu


                        • #87
                          Postat în original de ioan.dragomir64 Vezi post
                          Corect, de acord cu dna Simona, care desi e constienta de nivelul sau,( alaturi de multi alti parteneri) , lasa si pe cei mai putini <<virtuosi>> sa se joace..Normal ca fiecare si-ar dori si o cupa,insa,cel putin in cazul meu,placerea jocului dispare ,treptat, in momentul in care vrei neaparat sa castigi...Stiu,pare lipsa de motivatie,insa ma pot bucura inca si de o singura minge frumoasa pe meci ,si sper sa nu-mi treaca niciodata placerea asta...
                          Multumesc dna Simona, Adonis, Paul, Dan, Elena, Codrin, Cosmin,George,pentru momentele de seara trecuta !!Multumiri organizatorilor ! Pe curand !

                          - - - Actualizat - - -



                          Buna idee,repozitionarea asta...Am mai si castigat oarece seturi,in sfarsit ! Mi-am stamparat si dorul de joc pentru vreo doua saptamani, daca scap de febra musculara (mai bine zis,osoasa, burta nu se <<pune >> la muschi!)..Daca nu era tarziu (22.00..)mai aveam trei meciuri inca in grupa asta, m-au tradat bateriile...
                          Să mai adăugam și relațiile interumane care se leagă, din care toată lumea are de c?stigat! De aceea trebuie să le mulțumim celor care organizează astfel de evenimente, să pui pasiune pentru a crea pasiune , nu-i puțin lucru! Mulțumesc!

                          Comentariu


                          • #88
                            05 Viscaria 05

                            Comentariu


                            • #89
                              O imagine cât 1000 de cuvinte! Aceste vorbe niciodată nu se contrazic! Am fost și eu atât de aproape de medalie! ( în poză bineînțeles!!!)

                              Comentariu


                              • #90
                                ?mi permit o glumă.

                                Marius Barac, de obicei furnizor de poze de calitate la turneele de la Aria, a reușit de data asta să-și facă și niște selfiuri




                                Comentariu


                                • #91
                                  Daca faceam eu poze iar nu apaream in nici un "chip" , asa nu apare Darian . Si "scula" isi spune cuvantul , calitatea imaginilor fiind net superioara incat i-ar multumi si pe cei mai carcotasi dintre carcotasi . Multumim Dari . Dane , ai putina rabdare , am avut nevoie de 5 ani sa "prind" un podium , daca e pasiune si perseverenta o sa apara si rezultatele , mai devreme sau mai tarziu si abia astept sa iti predau stafeta . PS : NICI UN CUVANT DESPRE ALEX SI ADONIS .

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Postat în original de Simo Vezi post
                                    P?nă la urmă, cei mai multi dintre noi jucăm pt a ne simtii bine. Pt cei care mai si c?stigă bvo lor , inseamnă ca au fost mai buni . Cine joacă doar pt o cupă sfatul meu este să se lupte cu cei mai buni, mai profi sa vadă daca chiar merită acea cupă..
                                    Frumos spus.Si adevarat.

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Nume prenume - Localitate - Retras data - Categoria - Retras /Absent - Turneu Data

                                      Govoreanu Florin -- Cisnadie -- 25.02.2016 -- Open -- Absent -- 25.02.2016
                                      Midvichi Alexandru -- Deva -- 25.02.2016 -- Amatori -- Absent -- 25.02.2016
                                      Nechita Alexandru -- Agnita -- 25.02.2016 -- Amatori -- Absent -- 25.02.2016

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X