Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Baicoi 19.03.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Din cate vad, Soare Valentin l-a eliminat pe dl. Sinita Eugen in primul tur.

    ....

    In general, clasamentul in eliminatorii arata astfel:
    Locul 1 a eliminat locurile 3, 5, 9 - aici apare Gelu pe 9
    2 pe 4, 6, 10
    3 pe 7, 11
    4 pe 8, 12
    5 pe 13
    ...
    8 pe 16 - aici apare dl. Sinita pe 16

    - exceptie fac cei care pierd in primul tur atunci cand este tablou incomplet, vor fi aranjati dupa pozitia in clasamentul general
    - daca se joaca si finala mica, locurile 3-4 se schimba dupa rezultatul direct;

    ......................

    Aveti si poze cu premierea de la Open?
    Ultima editare de FlorinBN; 20.mar.2016, 13:48.
    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • Postat în original de Dan12 Vezi post
      ..Pare cam greu de inteles ce a vrut sa exprime Victoras Sencu..! Dar, credeti-ma ca acelas sentiment l-am avut si eu cand turneul era spre final. Este cea mai originala si mai potrivita descriere pentru confirmarea unei realitati: toate turneele organizate de Dan Bodeanu si Lucian Bozga au reprezentat o reusita indiscutabila.[B] Bravo! - pentru munca depusa si pentru grija de a imbunatati continuu organizarea acestor turnee - de la prima inscriere pe site pana la festivitatea de premiere.
      Totusi la Baicoi este ceva " in plus ".. se simte omenia cu care sunt primiti si tratati toti concurentii. Eu cred ca aici este "secretul"; spiritul de competite, incrancenarea lasa loc blandetii, amabilitatii, bucuriei ca iti reintalnesti prieteni din toata tara..
      Cred ca acesta e fenomenul AmaTur..se contureaza peste tot: In București, Bistrița, Brăila, Sibiu, Bacău, Vatra Dornei, Topoloveni, Pitești, Botoșani, Oradea, mai nou la Giurgiu.. (Acum un an si ceva am simtit acelas lucru la inaugurarea salii din Alexandria - unde Nicu Avram a fost deasemena finalist)
      ..
      Felicitari Stefan Panaitescu! Este un privilegiu si o mandrie pentru mine ca-mi sunteti prieten si antrenor!
      Inainte sa te felicit pentru jocul tau de ieri, Nick (Avram), vreau sa-mi cer scuze fata de Georgiana (jucatoare mai buna decat mine, deocamdata), pentru ca am abuzat, ca niciodata de "cio-uri" idioate in setul decisiv. Am o scuza: mi-a ramas in "cenusa" memoriei un moto foarte deosebit: Nu este important sa castigi! Este important sa-l faci pe celalalt sa piarda... probabil ca l-am inteles gresit..
      ..La fel am procedat si cu Ivan Ioan Sorin, (jucator cu 2, 3 clase in plus), caruia I-am "apostat" un anti joc perfect cu antebratul drept - pe care.. mi l-a "zulit" Nicu Avram intr-o ora, .. aaa 60 minute,.. 3600 secunde.

      "I-ll be back"
      Aaaaaaaaa.....m-ai lasat fara cuvinte.Noblesse oblige.

      Comentariu


      • Rezumatul tueneului:
        "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
        George Bernard Shaw

        https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


        https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

        Comentariu


        • Postat în original de eugen moldoveanu Vezi post
          Buna ziua,

          Bravo Alex, Felicitari !

          Am o intrebare catre organizatori:
          am ajuns in elimantorii, am pierdut cu 1-3 in fata lui Soare V. In eliminatorii Vladoiu G. a pierdut in fata lui Enciu A. Acelasi tur de elimantorii.
          Intrebare: De ce Vladoiu G. este in rezumat cu cateva locuri mai sus?
          Daca tine de clasament sau alte conditii, va rog un link sau altceva unde pot sa ma uit si eu care este explicatia!
          Il respect pe dl. Gelu ca Amaturist, insa este o inrebare catre cei care supravegheaza concursurile si clasamentele.

          Multumesc.
          9-16 reprezinta acelasi loc cand se puncteaza in clasament, dar programul aseaza corect intr-o ordine dupa cum ar fi normal, adica eu am jucat cu Enciu (loc 1), si programul m-a "arunca" primul adica pe 9.

          Si ca o gluma, am avut culoar mai bun))...mi-as fi dorit sa joc cu Bibanu' Soare)), poate eram pe 5.
          http://www.amatur.ro/tenisdemasa/index.php?q=5
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
            George Bernard Shaw

            https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


            https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

            Comentariu


            • Postat în original de BOZGANU Vezi post
              Felicitari castigatorilor celor doua categorii, Alex Enciu-open si Fane Panaitescu-amatori, dar si invinsilor din finale Nae Avram si George Iancu.Felicitari tuturor participantilor pentru jocurile facute si in special pentru fair play-ul demonstrat.Felicitari Prahovenilor care s-au clasat pe locurile fruntase la ambele categorii(podiumul de la amatori fiind in exclusivitate Prahovean) si de asemenea vreau sa-i felicit pe cei doi copilasi Movileanu Darius si Bujor Dragos care ne-au oferit un sfert de finala spectaculos.Multumesc tuturor celor care m-au ajutat la organizarea turneului.Sa ne vedem sanatosi.
              Multumesc pentru felicitari,a fost un turneu puternic cu jucatori foarte buni,de felicitat eu unul nu o sa felicit organizatorii pentru ca o sa creada lumea ca ii felicit pentru ca am fost unul din castigatorii de la Amatori in schimb am de spus altceva :nicaieri nu e ca ACASA,iar ieri la Baicoi chiar m am simtit ca acasa,75% din participanti au fost cum se spune ''cunoscuti''.MUltumesc tuturor colegilor mei de antrenamente care ieri mi au fost si sustinatori fara de care probabil nu as fi putut ajunge sa joc finala si fara care categoric nu as putea progresa.Sa ne vedem sanatosi la cat mai multe turnee.
              FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
              BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
              BH:Stiga Energy Absorber

              Comentariu


              • Turneu extraordinar la Baicoi!
                Felicitari organizatorilor celor doua categorii: Dan Bodeanu si Lucian Bozga, ca de obicei turneul s-a desfasurat in conditii foarte bune.
                Felicitari Nae Avram! Ai fost la un pas sa intorci finala dar si-a spus cuvantul experianta incontestabila a lui nea Fane Panaitescu!
                Felicitari Sandu Enciu pentru victoria de la open!
                Nu pot sa nu remarc prezenta a doi copii senzationali la acest concurs: Darius Movileanu si Dragos Bujor! BRAVO!!!
                Viitorul este pe maini bune!
                Sa ne vedem sanatosi la urmatoarele concursuri!

                Comentariu


                • Felicitari tuturor
                  Felicitari mie
                  C am ajuns in shaisprezecimi


                  Sent

                  Comentariu


                  • Felicitari organizatorilor pt buna desfasurare a turneului, felicitari castigatorilor la ambele categorii. Felicitari Nae pt finala , curand trebuie sa-ti faci bagajele pt Open

                    Comentariu


                    • Postat în original de Brulea Petre Vezi post
                      Felicitari organizatorilor pt buna desfasurare a turneului, felicitari castigatorilor la ambele categorii. Felicitari Nae pt finala , curand trebuie sa-ti faci bagajele pt Open
                      Explica-i cum este, ca banuiesc ca la tine a fost debutul))
                      Hobby: Motoare si ski !
                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                      Comentariu


                      • Postat în original de GeluBv Vezi post
                        Explica-i cum este, ca banuiesc ca la tine a fost debutul))
                        O sa afle singur ,pt mine a fost foarte relaxant , chiar m-am simtit bine

                        Comentariu


                        • Buna seara,
                          S-a strecurat o eroare la Grupa inferioara nr.9, meciul Dumitrache Adrian - Acriva Marian, s-a terminat 3-2; grupa superioara nr. 16 apare Acriva Marian in loc de Dumitrache Adrian. Pe hartia printata a grupei superioare nr. 16 s-a modificat cu pixul din Acriva Marian in Dumitrache Adrian, dar in calculator a ramas tot Acriva, respectiv si clasamentul este eronat.
                          Multumesc

                          Comentariu


                          • Da
                            Eu am modificat cu pixul
                            E scrisul meu


                            Sent

                            Comentariu


                            • Postat în original de petrut_d Vezi post
                              Buna seara,
                              S-a strecurat o eroare la Grupa inferioara nr.9, meciul Dumitrache Adrian - Acriva Marian, s-a terminat 3-2; grupa superioara nr. 16 apare Acriva Marian in loc de Dumitrache Adrian. Pe hartia printata a grupei superioare nr. 16 s-a modificat cu pixul din Acriva Marian in Dumitrache Adrian, dar in calculator a ramas tot Acriva, respectiv si clasamentul este eronat.
                              Multumesc
                              Am rectificat in clasament; pe foaie rezultatul a fost trecut in favoarea lui Acriva.

                              Comentariu


                              • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                9-16 reprezinta acelasi loc cand se puncteaza in clasament, dar programul aseaza corect intr-o ordine dupa cum ar fi normal, adica eu am jucat cu Enciu (loc 1), si programul m-a "arunca" primul adica pe 9.

                                Si ca o gluma, am avut culoar mai bun))...mi-as fi dorit sa joc cu Bibanu' Soare)), poate eram pe 5.
                                http://www.amatur.ro/tenisdemasa/index.php?q=5
                                Multumesc de explicatii

                                - - - Actualizat - - -

                                Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                Din cate vad, Soare Valentin l-a eliminat pe dl. Sinita Eugen in primul tur.

                                ....

                                In general, clasamentul in eliminatorii arata astfel:
                                Locul 1 a eliminat locurile 3, 5, 9 - aici apare Gelu pe 9
                                2 pe 4, 6, 10
                                3 pe 7, 11
                                4 pe 8, 12
                                5 pe 13
                                ...
                                8 pe 16 - aici apare dl. Sinita pe 16

                                - exceptie fac cei care pierd in primul tur atunci cand este tablou incomplet, vor fi aranjati dupa pozitia in clasamentul general
                                - daca se joaca si finala mica, locurile 3-4 se schimba dupa rezultatul direct;

                                ......................

                                Aveti si poze cu premierea de la Open?
                                Multumesc pentru explicatii. Nu este vb despre loc, ci de curiozitate

                                Comentariu


                                • Felicitari organizatorilor, participantilor si, evident, castigatorilor! Per ansamblu a fost un turneu reusit din toate punctele de vedere.

                                  Daca pentru dl. Enciu victoria de la OPEN era destul de previzibila, la Amatori dl. Panaitescu a demonstrat inca o data, invingand stresul si oboseala turneului, ca totul este posibil daca ai vointa de fier si daruire absoluta fata de acest sport pe care toti il iubim.
                                  Jos palaria, nea Fane, ne-ai lasat pe toti cu gura cascata invingand pe rand "lupii" mai tineri sau mai batrani (Panait Genu, Mircea Ionel, Robert Fratila, Nae Avram) care, desi au practicat un tenis de inalta calitate, au fost nevoiti sa se incline in fata experientei dumitale.

                                  Respect!


                                  Semifinala Panaitescu - Fratila:





                                  Ultimul set din finala Panaitescu - Avram:

                                  Comentariu


                                  • Prezentarea Campionului:
                                    https://www.facebook.com/dan.sarbu.5...50663428355214


                                    - - - Actualizat - - -

                                    https://www.facebook.com/98135821522...8062276222931/

                                    - - - Actualizat - - -



                                    - - - Actualizat - - -

                                    PROFIL DE CAMPION
                                    Stefan Panaitescu, din comuna Izvoarele, judetul Prahova este unul din jucatorii reprezentativi din tenisul de masa prahovean. A inceput practicarea tenisul de masa relativ tarziu cand avea varsta de 36 de ani, dar calitatile sale fizice l-au ajutat sa progreseze rapid. Saltul spre performanta reala a venit insa mai tarziu dupa ce si-a organizat singur propriul program intensiv de antrenament, dublat de o vointa si pasiune mai rar intalnite in zilele de astazi, menit sa grabeasca acumularea deprinderilor si sa faca posibil succesul in acest frumos sport: Tenisul de Masa
                                    In pofida multor greutati intampinate in viata a inteles sa-si duca crucea sa si sa nu renunte la pasiunea sa si sa continue drumul in AmaTur; a devenit un exemplu pentru cei care veneau din urma.
                                    Pentru cei care iubim acest sport Stefan Panaitescu a devenit un model de succes.
                                    Castigator a patru turnee A (Brazi - 17 mai 2008, Baicoi - 24 mar 2012, Baicoi - 26 oct 2013, București – Top Tenis Arena 24 ian 2015, Baicoi - 19 mar 2016) si a doua turnee B (Valeni de Munte 17 mar 2012, respective 9 mai 2014) si-a dovedit inca odata talentul incontestabil castigand, la varsta de 56 de ani, de o maniera categorica primul loc in ultimul Turneul A de la Baicoi.
                                    Cred ca Stefan Panaitescu nu si-a spus ultimul cuvant si asa cum, foarte inspirat, a fost prezentat de Lucian Bozga la festivitatea de premiere a turneului mentionat, pentru noi este si va ramane NEMURITORUL.
                                    Autor : Dan Sarbu
                                    "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                                    George Bernard Shaw

                                    https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


                                    https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

                                    Comentariu


                                    • Clasamentele finale ale turneului, actualizate si in postul 1:


                                      Clasament OPEN

                                      1. Enciu Alexandru - Slobozia
                                      2. Iancu George - Ploiești
                                      3 -- 4
                                      Movileanu Darius - Targoviște
                                      Caloianu Iuliana - Ploiești
                                      5 -- 8
                                      Dascalasu Viorel - București
                                      Macovei Liviu - Brașov
                                      Bujor Dragos - București
                                      Soare Valentin - Valenii De Munte
                                      9 -- 16
                                      Vladoiu Gelu - Brașov
                                      Popa Ionut - Moreni
                                      Dracea Gabriel - Sinaia
                                      Vasile Gelu Iulian - București
                                      Banescu Dragos - Pitești
                                      Bozga Lucian - Baicoi
                                      Neculcea Alexandru - Moreni
                                      Sinita Eugen - București
                                      17 -- 19 2v gr.sup.
                                      Panea Ovidiu - București
                                      Nica Ionut - Brașov
                                      Oprea Nicolae - Brașov
                                      20 -- 26 1v gr.sup.
                                      Vlase Gheorghe - Slobozia
                                      Hutanu Alin - Brașov
                                      Ivan Valentin - Campina
                                      Mos Florin - Filipesti Targ
                                      Marandici Adrian - Brașov
                                      Draganescu Viorel - Ploiești
                                      Birligea Gabriel - Baicoi
                                      27 -- 32 0v gr.sup.
                                      Grigore Alexandru - Campina
                                      Zelenciuc Serghei - Slobozia
                                      Totpal Marius - Busteni
                                      Bodeanu Dan - București
                                      Suditu Andrei - Campina
                                      Tudorache Constantin - Targoviște
                                      33 -- 35 2v gr.inf.
                                      Mihaila Nicolae - Breaza
                                      Laur Boro - Sinaia
                                      Cobeanu Marius - Breaza
                                      36 -- 40 1v gr.inf.
                                      Petho Mihaly - Racosu de Sus
                                      Brulea Petre - Ploiești
                                      Cudalbu Ciprian - Ploiești
                                      Rosu Dan - Brașov
                                      Banaru Stefan Alexandru - Moreni
                                      41 -- 45 0v gr.inf.
                                      Niculae Dan - București
                                      Miron Liviu - Campina
                                      Bozga Razvan - Baicoi
                                      Viciu Dragos - Pitești
                                      Ene Dragos -Ploiești

                                      Clasament AVANSATI

                                      1. Panaitescu Stefan - Izvoarele
                                      2. Avram Nicolae - Nedelea
                                      3 -- 4
                                      Fratila Robert - Filipestii de Targ
                                      Chiru Sorin - Campina
                                      5 -- 8
                                      Ionel Mircea - Ploiești
                                      Bivolaru Marius - Ploiești
                                      Coman Emil - Breaza
                                      Dragoi Andrei - Azuga
                                      9 -- 16
                                      Panait Genu - Teisani
                                      Sarbu Dan - Ploiești
                                      Bartha Zsolt Attila - Aita Mare
                                      Dima Victor - Azuga
                                      Ionascu Gabriel - București
                                      Diaconescu Lucian - Targoviște
                                      Papacu Bejoli - București
                                      Sencu Victor - Targoviște
                                      17 -- 32
                                      Safta Alexandru - Targoviște
                                      Barbatel Eduard - Ploiești
                                      Stanciulescu Bogdan - Brașov
                                      Manta Viorel - Baicoi
                                      Popescu George - București
                                      Dinu Gheorghe - București
                                      Piperea Florin - Campina
                                      Ilie Stefan - Buzău
                                      Trocan Nicolae - Mioveni
                                      Ivan Sorin Ioan - Targoviște
                                      Bacanu Paulian - Brașov
                                      Darmaz Ion - Targoviște
                                      Pitac Ovidiu - Brașov
                                      Cucu Cristin - Targoviște
                                      Gaitan Tiberiu - Brăila
                                      Iacob Gabriel - Iași
                                      33 -- 48
                                      Stoica Mihai - Mioveni
                                      Trocan Alexa - Mioveni
                                      Sorescu Mircea - Paulesti
                                      Sterie Georgiana - Filipesti Targ
                                      Tobosaru Gheorghe - Brașov
                                      Banuta Dumitru - Ploiești
                                      Bratescu Adrian - Targoviște
                                      Grama Mihai - Azuga
                                      Stancescu Sebastian - Ploiești
                                      Pavunev Dan - București
                                      Mihaila Robert - Breaza
                                      Visan Bogdan - Targoviște
                                      Babus Liviu - Ploiești
                                      Manolache Simona - Ploiești
                                      Zamfir Gabriel - Targoviște
                                      Rusu Geanini - Targoviște
                                      49 -- 51 1v gr.sup.
                                      Iorgoiu Constantin - Drajna de Jos
                                      Demeny Zoltan - Brașov
                                      Vrabie Florin - Brașov
                                      52 -- 72 0v gr.sup.
                                      Bartha Istvan Zsolt - Aita Mare
                                      Dinu Adrian - Darmanesti
                                      Rusea Gheorghe - Breaza
                                      Marian Bogdan - Ploiești
                                      Carjan Dumitru - București
                                      Plaiasu Ion - Plopeni
                                      Panait Constantin - Mizil
                                      Oancea Vasile - Buzău
                                      Margescu Bogdan - Campina
                                      Dobrin Adrian - Targoviște
                                      Franculescu Marius - Sinaia
                                      Duma Gheorghe - Ploiești
                                      Irimia Madalin - Baicoi
                                      Balbaie Madalin - Baicoi
                                      Popa Ion - Ploiești
                                      Grigore Marian - Cocorasti
                                      Manea Alexandru - Comarnic
                                      Dumitrache Adrian - Sinaia
                                      Trif Florin - Cocorasti
                                      Calin Cristian - Baicoi
                                      Paun Ionut - București
                                      73 -- 75 2v gr.inf.
                                      Dogaru Bianca - Baicoi
                                      Mocanu Daniela - Baicoi
                                      Maier Catalin - Brașov
                                      76 -- 92 1v gr.inf.
                                      Parvu Nicolae - Cornu
                                      Mitrofan Petrica - Brașov
                                      Kis Istvan - Brașov
                                      Velcea Cristina - București
                                      Baceanu Constantin - Buzău
                                      Coclea Ionel - Brăila
                                      Corbu Darius - Valenii de Munte
                                      Moise Viorel - Brăila
                                      Cristofor Razvan - Moinesti
                                      Retegan Cosmin - Plopeni
                                      Iamandei Sebastian - Valenii De Munte
                                      Bitoiu Horia - Azuga
                                      Acriva Marian - Mizil
                                      Dumitrache Petrut - Azuga
                                      Cioraneanu Ovidiu - Ploiești
                                      Conda Marian - Baicoi
                                      Trandafir Catalin - Slobozia
                                      93 -- 105 0v gr.inf.
                                      Benko Paul - Babadag
                                      Florea Flavian - Valenii de Munte
                                      Vatafu Marian - Baicoi
                                      Polen Costin - Comarnic
                                      Olaru Viorel - Cocorasti
                                      Moldovanu Dragos Stefan - Brașov
                                      Fluture Alexandru - Targoviște
                                      Nica Daniela - Brașov
                                      Spranceana Marius - Targoviște
                                      Gyerko Peter - Brașov
                                      Moraru Sebastian - Valenii De Munte
                                      Popescu Daniel - Moreni
                                      Loghin Florin - Brașov

                                      Absenti nemotivati
                                      Enache Costel - Tatarani
                                      Enica Ciprian - Ploiești
                                      Stefan Dragos - Ploiești
                                      Ultima editare de FlorinBN; 01.aug.2016, 14:02.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de BOZGANU Vezi post
                                        podiumul de la amatori fiind in exclusivitate Prahovean
                                        Chiar mai mult, Luci, PRIMII 8 SUNT PRAHOVENI !!!

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de george60 Vezi post
                                          Chiar mai mult, Luci, PRIMII 8 SUNT PRAHOVENI !!!
                                          Imi permit sa rectific.PRIMII ZECE!!!
                                          Ultima editare de valentin soare; 23.mar.2016, 21:17.
                                          YOU WANT SOME CANDY???DYIN' AIN'T MUCH OF A LIVIN' BOY!!!

                                          Comentariu


                                          • De acu incolo BUG Mafia tre sa rectifice cantec " nascut si crescut in Pantelimon " cu " Nascut si crescut in Prahovaaaaa "



                                            Sent

                                            Comentariu


                                            • Felicitari pentru finalistii de la amatori avansati !
                                              blade : tbs st / fh : joola rhyzm 48 2.0 / bh : bty brycespeed fx

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de valentin soare Vezi post
                                                Imi permit sa rectific.PRIMII ZECE!!!
                                                Da Vali, teoretic ai dreptate, pe 9 ar fi Genu Panait iar pe 10 Sirbu Dan, adica cei
                                                eliminati de primii doi clasati.... Dar cum clasamentul Amatur nu face o asemenea
                                                departajare ... Aceasta clasare arata insa meritele PRAHOVENILOR, care au fost prezenti
                                                si intr-un numar covarsitor in sala PRIMITOARE din Baicoi (cam 50% la ambele sectiuni) !!!
                                                Felicitari TUTUROR !

                                                Comentariu


                                                • Felicitari tuturor participantilor ! In special celor de pe primele locuri ale clasamentelor !
                                                  Felicitari si pentru cei de pe locurile inferioare , spor la antrenamente !
                                                  FH: XIOM VEGA PRO
                                                  LEMN : BT MAZE Advance - AN
                                                  BH : XIOM YANUS-DF

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de valentin soare Vezi post
                                                    Imi permit sa rectific.PRIMII ZECE!!!
                                                    Totusi sa nu uitam ca turneul fiind in Prahova au fost cum e normal foarte multi Prahoveni.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X