Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Multumim Amatur!!!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Multumim Amatur!!!

    Da, multumim familiei Amatur pentru caldura cu care am fost primiti...Primul concurs a fost la Agnita...Intalnire de gradul 3 cu un cavaler al ospitalitatii si bunului simt:Csaby Zedler! Si inevitabila contaminare cu virusul tdm!!!.. Apoi, maini intinse...Dan Universal, Bogdan A, Bogdan Danescu( la ale carui turnee plateam doar 5 lei!!) Bogdan Roman ( care ne-a facut reduceri la reduceri!...) Mihai Vranceanu (care ne-a trimis gratuit o masa) Denis Vaduva (care ne-a scris scurt: vreau sa va trimit doua perechi de fete!) Marcu cel cu arcu'...maestrul lemnelor, domnul Levi, Emi de la Victoria.si altii carora le cerem scuze daca i-am omis....impreuna formand o familie calda si primitoare si fiecare in parte meritand din plin calificativul Om !!! Multumim tuturor...! Datorita voua si bineinteles cu ajutorul lui Dumnezeu, am reusit dinnou calificarea la faza pe tara ONSS fete, si astazi, locul 1 pe judetul Caras Severin la Olimpiada Gimnaziilor, echipa fiind alcatuita din patru membri, trei fiind fratii Gavrilovici...plus alte turnee frumoase, este drept, putine in amatur...! Va multumim si va asiguram de toata stima si recunostinta noastra...Am invatat ca nu conteaza cat ai, ci primeaza ce si cum esti..! Astazi am descoperit un baiat, dintr-un sat din judetul nostru...cu o paleta de 15 lei...dar o mana si o minte agera...ii vom trimite in curand o paleta adevarata...pentru ca asa am invatat de la Amatur...ca a darui inseamna implinire sufleteasca, iar o incurajare si o mana intinsa poiate schimba un destin si forma un caracter nobil. Multumim tuturor si va dorim multa sanatate...! Dumnezeu sa va aibe in paza Lui...Cu toata stima, familia Gavrilovici (o picatura din oceanul de prietenie numit Amatur)

  • #2
    Mult succes la faza națională. Să vă ?ntoarceți cu un premiu de acolo, oricare ar fi el.

    Comentariu


    • #3
      Multumim! La gimnaziu intai este faza pe zona...unde ne asteapta echipele din Timis si Arad, probabil cu jucatori de la Dumbravita si CSM...dar nu conteaza...ne vom juca sansa. Ce am vrut sa scot in evidenta este faptul ca fara ajutorul inimosilor Oameni din Amatur, nu am fi ajuns aici. Noi stim unde eram si stim unde suntem si acum...suntem realisti. Pentru niste copii care nu s-au antrenat nici un ceas sub calauzirea unui antrenor, care se antreneaza in curte, pe o masa activ, performasntele sunt foarte bune...dar cu cei de la cluburi este mai greu...iar la faza nationala, in sistemul actual, putin probabil sa ajunga altii...insa vom lupta. Si eroii au esecuri, dar numai lasii renunta...Prin postarea anterioara am vrut sa aratam in primul rand omenia unor oameni deosebiti...partea cea mai frumoasa a amaturului , carora le purtam o stima deosebita...Vom incerca in continuare ca noi, cei ajutati, sa ajutam pe altii....exemplu unui sat, Bania, care are un domn profesor extraordinar....ii intalnim la sah, la tenis, la o sumedenie de activitati sportive...un om cu o inima mare, din ,,vechea garda" care desi mai are anul viitor si se va pensiona, este neobosit...vom ajuta copii de acolo, cu ceea ce avem si care este net superior ,,ciocanitorilor" cu 15 lei, cu care joaca ei....iar in vacanta mare, cu mesele ce sunt la scolile din zona, incercam sa organizam un turneu in Valea Almajului...Noi avem vreo 15 cupe acasa, si nu e mare lucru sa punem trei si niste medalii la bataie pt acest turneu de promovare a tenisului...Nu ca am fi noi ,,mari meseriasi" dar iubim acest sport si apreciem pe cei care asemeni noua, il practica, din placere.

      - - - Actualizat - - -

      In ce priveste faza nationala la liceeni, Ana este abia in clasa a noua...daca va reusi sa treaca de grupe ar fi ceva fantastic...a prins grupa de cinci, si deocamdata, a castigvat primul meci....Domnule Adi, ne-am bucura sa fiti profet si sa trecem de grupe...!!!Multumiri...!

      Comentariu

      Who has read this thread:
      Procesare...
      X