Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Frecventa lipire fete

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de marian oancea Vezi post
    Exista o tehnica speciala la lipirea fetelor, astfel incat la urmatoarea relipire sa poti dezlipi usor de pe fete lipiciul vechi? Adica, trebuie sa aplici 1, 2 sau mai multe straturi de lipici? Sau trebuie neaparat uscate cu foenul? Sau ce trebuie sa faci pentru a dezlipi usor lipiciul de pe fete? Multumesc!
    Acum am cumparat un lipici Joola.
    Spuneti-mi, va rog daca exista vreo metoda mai usoara de a dezlipi lipiciul de pe fete, atunci cand vrei sa relipesti si dupa ce dai fetele jos de pe lemn constati ca a ramas destul lipici pe ele.

    Pentru curatarea lipiciului de pe lemn am gasit o solutie, respectiv am dat cu o carpa imbibata cu spirt si chiar a functionat, s-a curatat absolut tot foarte bine, dar pentru fete nu stiu ce as putea folosi sa reusesc sa iau lipiciul vechi de pe ele.

    Am folosit lipici de la Joola, Revolution nr. 3 si Nittaku Finezip si e aceeasi situatia.Efectiv am facut basici la degete! Iar operatia de curatare dureaza foarte mult!Se ia destul de greu lipiciul de pe fete.
    Observ ca dezlipirea ca o pojghita alba uniforma, pe care o extragi de pe fete in cateva secunde/minute exact cum vezi pe Youtube, cel putin pentru mine este un mit. Multumesc!
    Adica ce e in acest videoclip pare aproape imposibil, in sensul ca eu nu reusesc sa dezlipesc de pe fete lipiciul in acel mod, atat de simplu !




    Eu, tot ce am reusit, pare mai degraba ca in acest videoclip, dar m-am straduit... minute, chiar ore bune (nu sunt eu in film)




    Eu mi-as dori sa pot sa dezlipesc lipiciul de pe fete exact ca in primul videoclip dar nu cred ca e posibil atat de simplu !!!
    Astept pareri. Multumesc !
    Ultima editare de marian oancea; 22.aug.2016, 10:26.
    Nittaku Acoustic
    FH - Xiom Omega V Tour
    BH - Xiom Omega V Tour

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de Oktaw Marius
      Depinde de lipici, cele sub un brand sunt mai puternice, cele preparare de câțiva de pe forum sunt foarte ok din pct de vedere al dezlipirii, trebuie date vreo 2-3 straturi și se dezlipește ușor.

      Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
      Da, de acord dar lipiciul preparat se dezlipeste asa de usor ca in primul videoclip postat de mine? E posibil asa ceva sau e vreo facatura?
      Nittaku Acoustic
      FH - Xiom Omega V Tour
      BH - Xiom Omega V Tour

      Comentariu

      Who has read this thread:
      Procesare...
      X